PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לסמוראי סלילים

חן אלינועם
13-05-09, 17:35
שלום לכולם
התחדשתי בסמוראי חדש 98 ואני מעוניין להגביההההה .בהתייעצות עם כמה אנשים ובניהם מורי הבנתי שהעסק יקר מאוד בסביבות 6 אלפיות. היות והתקציב שלי דיי מוגבל אשמח לשמוע רעיונות או שילובים של סטים (בולמים וקפיצים) זולים יותר.
תודה לעונים היקרים....

omri_t
16-05-09, 21:06
תתחדש!

רק קנית וכבר אתה רץ להגביהה?
קודם תתחיל לטייל, לבדוק את הגבולות ותראה אם באמת יש לך צורך להגבהה.

לי יש סמו סלילים 97.
אחת הבעיות המרכזיות היא הבולם הקידמי, שלמעשה מותקן בתוך הקפיץ.
אין היצע גדול (אם בכלל?!) של בולמים במבנה הנ"ל מה שמאוד מגביל את היכולת להרים את הרכב.

כששאלתי והתעניינתי בנושא נאמר כי אחת האפשרויות שמיושמות היא שימוש ע"י התאמה בבולם של מיצובישי קינג.
הצרה בסיפור- שזה הופך את הרכב לקשה יותר שכן הקינג כבד מהסמו
ובנינו, גם ככה הסמו הוא לא נוח בעליל+++

אם הייתי כבר משקיע סכומים כאלו, זה בעיקר כדי שהאוטו יהיה מעט יותר נוח ו"על הדרך" יתרומם מעט.

האופציה לעניים - הגבהה ע"י אוקולונים. לבור שכמוני זה נישמע כמו כוסות רוח למת.
הנוחות לא תישתפר. וההגבהה הזו מינורת כי הסמוראי עם גלגלים 215 מראש די עמיד.

אם תגלה משהו אחר- אשמח גם אני לדעת.

והעיקר, תעשה חיים!

חן אלינועם
19-05-09, 11:34
תתחדש!

רק קנית וכבר אתה רץ להגביהה?
קודם תתחיל לטייל, לבדוק את הגבולות ותראה אם באמת יש לך צורך להגבהה.

לי יש סמו סלילים 97.
אחת הבעיות המרכזיות היא הבולם הקידמי, שלמעשה מותקן בתוך הקפיץ.
אין היצע גדול (אם בכלל?!) של בולמים במבנה הנ"ל מה שמאוד מגביל את היכולת להרים את הרכב.

כששאלתי והתעניינתי בנושא נאמר כי אחת האפשרויות שמיושמות היא שימוש ע"י התאמה בבולם של מיצובישי קינג.
הצרה בסיפור- שזה הופך את הרכב לקשה יותר שכן הקינג כבד מהסמו
ובנינו, גם ככה הסמו הוא לא נוח בעליל+++

אם הייתי כבר משקיע סכומים כאלו, זה בעיקר כדי שהאוטו יהיה מעט יותר נוח ו"על הדרך" יתרומם מעט.

האופציה לעניים - הגבהה ע"י אוקולונים. לבור שכמוני זה נישמע כמו כוסות רוח למת.
הנוחות לא תישתפר. וההגבהה הזו מינורת כי הסמוראי עם גלגלים 215 מראש די עמיד.

אם תגלה משהו אחר- אשמח גם אני לדעת.

והעיקר, תעשה חיים!

תודה על התשובה .זה לא הסמוראי הראשון ולכן אני יודע לקראת מה אני הולך.
ברור לי שנוחות היא לא חלק מהחבילה ,יכלתי לקנות פג'רו או משהו נוח יותר.
האופצייה של בולמים של מיצובישי נשמעת מעניינת אשמח ליותר מידע .
ושוב תודה

GodsFather
19-05-09, 11:58
אני יודע שלKONI יש בולם משולב קפיץ
וגם לTOUGH DOG וגם אם אין בארץ, היבואן מביא אם מבצעים הזמנה.

זה אמנם לא זול כמו בולמים פשוטים אבל זו גם הסיבה שזה לא זול - אלה בולמים ברמה טובה מאד, יש שיגידו טובה מידי לסמוראי, אני לא מסכים עם האמירה הזו. 600-900 לבולם.

אתה יודע כמה אתה רוצה להגביה ? האם כל החלקים הנחוצים לצורך כך בידך (למעט הבולמים) ?

אם יש לך מידות לדברים הללו, תוכל לפנות לספקים ולראות מה הם יכולים לעשות עבורך.

חן אלינועם
19-05-09, 12:17
אני יודע שלKONI יש בולם משולב קפיץ
וגם לTOUGH DOG וגם אם אין בארץ, היבואן מביא אם מבצעים הזמנה.

זה אמנם לא זול כמו בולמים פשוטים אבל זו גם הסיבה שזה לא זול - אלה בולמים ברמה טובה מאד, יש שיגידו טובה מידי לסמוראי, אני לא מסכים עם האמירה הזו. 600-900 לבולם.

אתה יודע כמה אתה רוצה להגביה ? האם כל החלקים הנחוצים לצורך כך בידך (למעט הבולמים) ?

אם יש לך מידות לדברים הללו, תוכל לפנות לספקים ולראות מה הם יכולים לעשות עבורך.

מכיר את האופציה הזו אבל זה לא בתקציב שלי אני מחפש משהו בשלוש אלפיות מקסימום,צריך להשאיר משהו לנעילה.....

GodsFather
19-05-09, 12:20
לא מכיר קומבינה שתהיה לך זולה כמו התקציב שהצבת , לפחות לא קומבינה שעשויה מחלקים חדשים. (ראיתי בלוח מודעות שמישהו מוכר ספייסרים 5 ס"מ, אולי זה יעזור לך, אפילו שזה לא מומלץ)

האם דיברת עם יודעי דבר בתחום כמו מורי/אמנון וכד' ?

לדעתי -

תתחיל בנעילה (חשבתי שלפחות את זה יש לך).
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ותוריד אויר בצמיגים ;)

סולי
26-12-09, 02:19
אמיר נעילה לא מהווה תחליף להגבהה.
ותקן אותי אם אני טועה, עם הנעילה העבירות תשתפר.
תגיע יותר רחוק.. כלומר רוב הסיכויים שתחשוף את הרכב של לאתגרי עבירות גדולים יותר.
כלומר תגדיל באופן מוחשי את הסיכוי לגרד את הרכב על איזה סלע מזדמן.
לא עדיף קודם להרים את הרכב?

ולמה של תשתפר איכות הנסיעה עם אוקולונים?
עם עושים את זה נכון, מקבלים רכב גבוה יותר, עם קפיץ מקורי אך עם בולם איכותי (בכל מקרה צריך להחליף את הבולמים לגובה החדש).
חייב להיות שיפור כלשהו בנוחות נסיעה, וכאמור בגובה, למרות שלא תקבל שיפור במהלך המתלה, לפחות לא תשאיר צלקות מיותרות על הרכב.
גם לי 98 סטנדרטי נמוך מידי.. וגם אני עומד בפני אותה החלטה.

זה פתרון חצי-כוח, אמצע הדרך למי שאין כסף לקנות הכל במכה.

ishc
26-12-09, 08:46
לי היה סמו סלילים עם הגבהה ע"י אוקולונים 2". זה מרים קצת את האוטו ומשפר זוית גישה ונטישה. נוחות, לי האוטו היה נוח גם ככה.

GodsFather
26-12-09, 15:50
אמיר נעילה לא מהווה תחליף להגבהה.
ותקן אותי אם אני טועה, עם הנעילה העבירות תשתפר.
תגיע יותר רחוק.. כלומר רוב הסיכויים שתחשוף את הרכב של לאתגרי עבירות גדולים יותר.
כלומר תגדיל באופן מוחשי את הסיכוי לגרד את הרכב על איזה סלע מזדמן.
לא עדיף קודם להרים את הרכב?

ולמה של תשתפר איכות הנסיעה עם אוקולונים?
עם עושים את זה נכון, מקבלים רכב גבוה יותר, עם קפיץ מקורי אך עם בולם איכותי (בכל מקרה צריך להחליף את הבולמים לגובה החדש).
חייב להיות שיפור כלשהו בנוחות נסיעה, וכאמור בגובה, למרות שלא תקבל שיפור במהלך המתלה, לפחות לא תשאיר צלקות מיותרות על הרכב.
גם לי 98 סטנדרטי נמוך מידי.. וגם אני עומד בפני אותה החלטה.

זה פתרון חצי-כוח, אמצע הדרך למי שאין כסף לקנות הכל במכה.

הגבהה לחוד, מהלך מתלה משופר לחוד ונעילה לחוד.
אתה יכול להגביה את הרכב בלי לשפר מהלך מתלה ואז רק לא גירדת את הסלעים אבל בלי נעילה, אתה ממילא לא עובר אותם כי יש גלגל באויר שלוקח אליו את הכוח. שיפרת מהלך מתלה בנוסף, אז אולי הוא יהיה פחות באויר, אבל ברגע שהוא יהיה באויר אתה עדיין תקוע, אפילו שבתמונה זה נראה יפה, את המכשול לא עברת. אתה נעול - עברת, בלי שאלות.

נעילה זה השיפור הבסיסי ביותר והזול ביותר, אחריו תתחיל לחפש אוקולונים ושאר ירקות. בלי נעילה, חבל על המאמץ, אתה אולי תעבור את אותם מכשולים אבל עדיין במאמץ.

בוא נדבר רק כלכלית עכשיו - נעילה+התקנה לעומת אוקולונים להגבהה+בולמים+צינורות ברקס ארוכים יותר+עוד דברים.

הגבהה גם משנה את יציבות הרכב, עוד נושא שאפשר לדון עליו ארוכות.

roi777
27-12-09, 08:31
ברשותי סמוראי 98 וגם אני עמדתי בפני הדילמה הנ"ל, ישנה אופציה של הגבהה ע"י החלפת קפיצים אחוריים ושידרוג הקפיצים הקידמיים , לפרטים נוספים אתה מוזמן להתקשר: 0506246165 רועי.

סולי
21-01-10, 04:11
אם אפשר להתעלק על השירשור, אני מנסה לחקור קצת לעומק אופציות שיפור מיתלים לסמוראי שלי.
במידה והתקציב עולה לעומת הציפיות של חן.
מה אז האופציות המומלצות?

אמיר, הייתי שמח אם היית מוסר יותר מידע על הבולםמשולב קפיץ של קוני לסמוראי מסולסל.
שמעתי, על ריתוך טבעת מסביב לבולם והלבשת קפיצים של TJM.
הריתוך לבולם קוני יקר לא נשמע לי כל כך מלבב, מישהו יכול לשפוך מעט אור על נושא של ריתוך לבולם?
האם מישהו פה נוסע על סט-אפ כזה ויכול לספר מעט על ההתנסות?
בנוסף, שמעתי על אנשים שנוסעים עם דרופ-קיט, וכאלו שהוציאו את הבולם במתלה הקידמי מתוך הקפיץ.
האם זו גם אופצייה טובה? וכיצד ניגשים לפרויקט שכזה?

אשמח אם מישהו יוכל לשפוך מעט אור על הנושא.

azora
21-01-10, 12:04
במקרה אני נוסע על סט כזה (TJM + קוני).

בנסיעה רגילה, האוטו טיפה יותר נוקשה. בנסיעת שטח מהירה - הסמוראי הופך לדיי נוח (לא להאמין הא?)
מהלך המתלים גדל משמעותית (סגירה ופתיחה).
מצד שני, כל קטע הריתוך הקדמי לבולמים הוא דיי בעייתי, לי כבר יצא לעשות ריתוך חוזר במקום.

סה"כ, אני דיי מרוצה וזה מהווה פיצוי כלשהו על חוסר נעילה (בגלל המהלך המוגדל).

אם בא לך להגיע לסביבת רחובות, אתה מוזמן לנסיעת מבחן.

חן אלינועם
21-01-10, 18:08
[quote=GodsFather;247576]לא מכיר קומבינה שתהיה לך זולה כמו התקציב שהצבת , לפחות לא קומבינה שעשויה מחלקים חדשים. (ראיתי בלוח מודעות שמישהו מוכר ספייסרים 5 ס"מ, אולי זה יעזור לך, אפילו שזה לא מומלץ)

האם דיברת עם יודעי דבר בתחום כמו מורי/אמנון וכד' ?

לדעתי -

תתחיל בנעילה (חשבתי שלפחות את זה יש לך).

תודה לכל העונים
בעזרתו האדיבה של מורי היקר יש לי היום נעילה אחורית וסט הגבהה לא רע בכלל שכולל קפיצי tgm ובולמי מונרו דיי רכים לנוחות מקסימאלית.בעזרת השם ובעזרת מנהל הבנק אבצע את השינויי של הוצאת הבולם מתוך הקפיץ בעתיד הקרוב אני מקווה ...ובעזרתו של מורי כמובן. עד אז יום נעים לכולם
דרך אגב גם אצלי הבולמים מרותכים.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

מורי
21-01-10, 19:46
אמיר, הייתי שמח אם היית מוסר יותר מידע על הבולםמשולב קפיץ של קוני לסמוראי מסולסל.
.

אורי,אין בולם אחר מלבד זה המקורי שבא עם תושבת מוכנה לסמוראי.
אין ברירה אלא לעשות "קומבינה" של בניית תושבת לבולם.

itay
21-01-10, 20:15
מישהו יכול להסביר בצורה ברורה ופשוטה, מה בדיוק הבעיה של המתלה הקדמי. אני עד היום לא הבנתי ויכול להיות שאני יכול למצוא פיתרון שיואיל לכולם.

תודה,

איתי.

ishc
21-01-10, 22:42
מישהו יכול להסביר בצורה ברורה ופשוטה, מה בדיוק הבעיה של המתלה הקדמי. אני עד היום לא הבנתי ויכול להיות שאני יכול למצוא פיתרון שיואיל לכולם.

תודה,

איתי.

איתי הבולם יושב בתוך הקפיץ ויש לו תושבת מיוחדת, אין בולם מתאים פרט למקורי ולכן מרתכים על בולם של קוני למשל תושבת. האופציה האידאלית נראית גם לי להוצא את הבולם מחוץ לקפיץ כמו בתמונות שאורי מראה.
דרך אגב מה עם פרוייקט הכננת שלי אני זנחתי אותו לקצת זמן והגיע הזמן לחזור אליו,אבל עדיין צריך את עזרתך אם אתה בעניין.

סולי
21-01-10, 23:13
לריתוך לבולם גז ושמן אין שום השפעות שליליות?

omri_t
22-01-10, 00:00
הוצאת בולם מחוץ לקפיץ ניראת פתרון ממש ממש ממש טוב!
זה מאפשר לנו מגוון גדול בהרבה של בולמים
והגבהה נוחה ופשוטה בהרבה לרכב.
כך שלמעשה ניתן לקחת את הסמוראי כמה רמות למעלה מבחינת הסטאפ שעל הרכב.
וזה כמובן חוסך ריתוך לבולם ומשחקים דומים.
אני מפספס משהו??? יש חסרונות לסיפור הזה? או שזה פתרון סטנדרטי שפשוט פיספסתי אותו?

וכמו בכל דבר טוב השאלה- אם ידידנו שעומדים בבור למטה לפני חלוקת המדבקה לחלון הקידמי (יענו טסטרים)
יודעם לקבל את זה בהבנה...??

(בעבר חשבתי על החלפת כל התושבת העליונה של הבולם הקידמי העדינה, ולקבל גובה ומהלך מיתלה ע"י שינוי שלה... מסתדר לא רע יחד עם הוצאת בולם מהקפיץ)

מורי
22-01-10, 08:19
עמרי,הוצאת הבולם מחוץ לקפיץ אפשרית יחסית בקלות (כדי שזה גם יראה טוב יש לרתך תושבת חדשה לשילדה...)
אבל למה לך? יש פיתרון לבולם הקידמי של הסמוראי (בניית תושבת חדשה על הבולם).
מבחינת שיפור הרכב אין שום הבדל !

itay
22-01-10, 08:58
אני מכיר סוג מסויים של בולם שיש עליו כבר מגרעת לחיבור תושבת לקפיץ (אפשר אפילו לשנות את מיקום המגרעת במספר רמות על הבולם.

אשמח להיפגש עם מישהו עם סמוראי מסולסל ולהבין מקרוב (אני חושב שהבנתי על מה מדברים אבל רק כדי להיות בטוח לפני שאני מתחיל לשאול שאלות...)

איתי.

itay
22-01-10, 09:17
משהו כזה :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21077&stc=1&d=1264144535

על החלק הצהוב יושה הקפיץ, את מיקומו על גוף הבולם אפשקר לקבוע (בחלק מהמקרים).

איתי.

omri_t
22-01-10, 13:04
עמרי,הוצאת הבולם מחוץ לקפיץ אפשרית יחסית בקלות (כדי שזה גם יראה טוב יש לרתך תושבת חדשה לשילדה...)
אבל למה לך? יש פיתרון לבולם הקידמי של הסמוראי (בניית תושבת חדשה על הבולם).
מבחינת שיפור הרכב אין שום הבדל !

נראה לי שעצם החלפת התושבת של הבולם הקידמי מאפשרת לנו להרים את הרכב, להשתמש במגוון גדול יותר של בולמים ולקבל מתלה מתאים יותר למשקל הרכב. בלי ריתוכים והתאמות על הבולם עצמו. אפשר יהיה להכנים קפיץ ארוך יותר ובולם ארוך יותר, לקבל גם גובה ומהלך מתלה משופרים.
בנוסף, לקבל תושבת בריאה וחסונה יותר, ולהימנע מתופעת גזירת "הכובע" העליון.
נכון שתהליך כזה יקר יותר, מסובך יותר ולא קל ופשוט ייחסית כמו הפתרון הסטנדרתי.
אבל בסופו של דבר זה יכול להיות שיפור מהותי לרכב.

מסתובבים פה חבר'ה שעשו דבר כזה?

איתי, אתה מוזמן לבוא לראות. קפה עליי!

moshik999
22-01-10, 17:53
זה מה שמצאתי באוסטרליה

http://cgi.ebay.com.au/40mm-Suspension-Lift-Kit-Suzuki-Sierra-SJ80-Coily-96-98_W0QQitemZ120519676073QQcmdZViewItemQQ ptZAU_Car_Parts_Accessories?hash=item1c0 f8850a9

הם שולחים לארץ

מושיק

חן אלינועם
22-01-10, 18:59
?
בנוסף, שמעתי על אנשים שנוסעים עם דרופ-קיט, וכאלו שהוציאו את הבולם במתלה הקידמי מתוך הקפיץ.
האם זו גם אופצייה טובה? וכיצד ניגשים לפרויקט שכזה?

האם הוצאה של הבולמים מחוץ לקפיץ ושינויי מיקומם לא יהווה בעייה בטסט?
דרך אגב איזה קפיצים נמצאים ברכב שבתמונה?

סולי
22-01-10, 21:10
זה מה שמצאתי באוסטרליה

http://cgi.ebay.com.au/40mm-Suspension-Lift-Kit-Suzuki-Sierra-SJ80-Coily-96-98_W0QQitemZ120519676073QQcmdZViewItemQQ ptZAU_Car_Parts_Accessories?hash=item1c0 f8850a9

הם שולחים לארץ

מושיק

40מ"מ זה נראה לי מעט מידי, לסט שקיים רק בתמונה, לאף אחד אין ניסיון איתו, אם הוא ממהר לשקוע.. ולא יודע, נראה ליבא מערכת מיתלים ולהיות שפן ניסיונות שלה זה לא ביכולת שלי כרגע.

משהו כזה :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21077&stc=1&d=1264144535

על החלק הצהוב יושה הקפיץ, את מיקומו על גוף הבולם אפשר לקבוע (בחלק מהמקרים).

איתי.

איתי, לא עובד.... :(

נראה לי שעצם החלפת התושבת של הבולם הקידמי מאפשרת לנו להרים את הרכב, להשתמש במגוון גדול יותר של בולמים ולקבל מתלה מתאים יותר למשקל הרכב. בלי ריתוכים והתאמות על הבולם עצמו. אפשר יהיה להכנים קפיץ ארוך יותר ובולם ארוך יותר, לקבל גם גובה ומהלך מתלה משופרים.
בנוסף, לקבל תושבת בריאה וחסונה יותר, ולהימנע מתופעת גזירת "הכובע" העליון.
נכון שתהליך כזה יקר יותר, מסובך יותר ולא קל ופשוט ייחסית כמו הפתרון הסטנדרתי.
אבל בסופו של דבר זה יכול להיות שיפור מהותי לרכב.

מסתובבים פה חבר'ה שעשו דבר כזה?

איתי, אתה מוזמן לבוא לראות. קפה עליי!

אני עוד לא הבנתי מה ההיצע שיש בארץ, לא יכול להיות שאין שום כלום.
הרי יש יבואן לטאף דוג ולאולדמן, להם אין סטים מתאימים?
למה צריך לרתך?

שנית, גם אם נוציא את הבולם החוצה, ונשים בולם יותר ארוך, וקפיץ יותר ארוך, וצינורות בלם .. וגם הינע, ומוטות רדיוס .. ושינוי שידרש בוודאי להגה... זה לא יגמר.
...אז כבר עדיף אולי לשים קוילאוברים אמיתיים, של פוקס, אם קפיץ בדיוק במידה...ולתפור בולם מתאים בול. אז זה לא יגמר ואין לי כוח

אני חושב שהגבהה מעל 2" הינה מיותרת, אלא אם כן אתה מחליט שזה אוטו לתחרויות.
אין סיבה לטעמי לטרוח יותר מידי.
הגבהה 2" מרימה מספיק מקום לגלגל 235?
אם כן אז זה מספיק, גבוה מעל ומעבר, יציב בצורה מספקת אך לא מסוכנת מידי..
מהלך מתלה יותר טוב מהמקור + נעילה אחורית.. זה מספיק בשביל הרוב.

אגב גם בשביל להגיע ל-2" האלה נראה שאין בכלל מבחר.. אין מספיק מידע על אופציות קיימות.
נראה לי שקפיץ TJM ובולם KONI .. תיאור כללי מידי ונשמע לי אוברקיל על ה-900קילו שלי..
צריך לדעת איזה בולם של קוני, קצת מידע על הקפיץ כמו קבוע שלו, ולנסות להשוות באופן תיאורתי לסטים אחרים בשוק.
אבל גם זה כנראה שאין... באסה.

GodsFather
22-01-10, 21:35
אני מגיב לכמה במקביל פה, אז שכל אחד יתייחס לפסקה שלו :)

לגבי הטענה על חוסר היצע - אין היצע כי אין ביקוש. הסמוראים הבודדים שנמכרו בשנים הללו לא מצדיקים ייבוא סדרתי כי גם עד לשנתיים האחרונות (בערך) לא היה ביקוש לבולמים משופרים עבורם. יבואני קוני, החכימו ועשו כן והביאו מוצר משופר.

בולמים שבנויים לנסיעה מהמורתית במהירות גבוהה, ירגישו "קשים" בנסיעה רגועה ולכן לא תמיד זה נכון לשים כברירת מחדל בולמים ל"מהירות גבוהה" כי לעיתים הנהג ואו שאר הרכב לא בנויים לנסיעה במהירות כזו, ההנאה שבנסיעה אובדת ויצא שכרו בהפסדו.

בהתחשב בכך שמדובר בבניית סט-אפ מתלים עצמאית ולא במוצר מדף מקצה לקצה, יש לא מעט FINE-TUNING למי שלא מנוסה. בולמים באורכים ובעומסים שונים, קפיצים כנ"ל.
לצורך העניין, למורי יש די והותר נסיון בשביל לדעת להמליץ על השילוב הנכון וגם על כאלה שירצו את ה"מעבר לסטנדרטי". אלה שרוצים לנסות לבד (ואין פסול בכך בכלל!) צריכים לקחת בחשבון שהמוצר הסופי לא בהכרח יגיע עם ההרכבה הראשונה.

הפרדת בולם מהקפיץ היא הפתרון הכי אידאלי על מנת לשפר מהלך באופן משמעותי, אבל יש עניין של איכות העבודה ויותר מכך - חשש ל"שינוי מבנה". נכון, כל שיפור מהלך בתחום הזה מצריך סדרה של שיפורים על מנת שיהיו אפקטיביים ויש גבולות ליכולת הזו (לא צריך להסחף לבולמי פוקס).

המונח אובר-קיל אינו קיים בעולם השיפורים...:cool:

חפרתי די להיום :)

itay
22-01-10, 22:46
אולי עכשיו זה יעבוד :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21092&stc=1&d=1264193177

איתי.

חן אלינועם
23-01-10, 07:04
אולי עכשיו זה יעבוד :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=21092&stc=1&d=1264193177

איתי.

עדיין לא עניתם לי...."האם תהליך של הוצאת הבולם מהקפיץ יעבור בסופו של יום את מבחן הרישויי"?
השאלה מיועדת לאלה שכבר נוסעים ככה

ישי.פ
23-01-10, 09:41
חן השאלה שלך היא כמו שאלות דומות בתחום(צמיגים)
עקרונית לא! אבל לא כול בוחן שם לב לעניין הזה וגם להרבה דברים אחרים
לכן זה תלוי איך זה נראה וכו...

GodsFather
23-01-10, 19:40
אם העבודה נעשית כראוי, אין סיבה שזה יפול בבדיקת בוחן. המקום היחיד שיכול להוות בעיה וגם עליו אפשר לתת דיון בסיוע בעלי מקצוע הוא בעת תאונה, לא עלינו ובמידה ואכן בוצעה בדיקת בוחן מלאה ונטען כי בוצע שינוי מבנה ברכב שבגללו התאונה נגרמה.

עד לסעיף הזה, יש דרך ארוכה מאד.

סולי
23-01-10, 23:54
...........
לגבי הטענה על חוסר היצע - אין היצע כי אין ביקוש. הסמוראים הבודדים שנמכרו בשנים הללו לא מצדיקים ייבוא סדרתי כי גם עד לשנתיים האחרונות (בערך) לא היה ביקוש לבולמים משופרים עבורם. יבואני קוני, החכימו ועשו כן והביאו מוצר משופר.

בולמים שבנויים לנסיעה מהמורתית במהירות גבוהה, ירגישו "קשים" בנסיעה רגועה ולכן לא תמיד זה נכון לשים כברירת מחדל בולמים ל"מהירות גבוהה" כי לעיתים הנהג ואו שאר הרכב לא בנויים לנסיעה במהירות כזו, ההנאה שבנסיעה אובדת ויצא שכרו בהפסדו.

....(לא צריך להסחף לבולמי פוקס).....

היי אמיר,
כשאתה מדבר על ייבוא סידרתי, אתה מדבר כאילו באמת קיים משהו מעבר לים..
אני לא הצלחתי למצוא משהו של חברה איכותית מלבד pedders האוסטרלים.
יש את הקיט שמוישיק הציג כאן בדיון וזהו.
אז גם אם היה לי חבר טוב (ממש טוב) לא הייתי יודע מה לבקש ממנו.
גם בפורומים אוסטרלים התשובה לשאלה נשארת כמעט תמיד פתוחה או נסגרת בלינק שצירף מוישיק.
בנוסף, החברה האוסטרלית, Snake Racing, מציעה מוטות פנהרד מתכווננים ומוטות רדיוס מונמכים אבל שום קיט הגבהה, שיט איתם!

לגבי קוני, לא יודע מה בדיוק היבואן מביא.
אבל לא מצאתי בהיצע שלהם דגם שמתאים לסמוראי SJ80, אולי תוכל להאיר את עיניי?

אני בסה"כ מעוניין הגבהה של 2" , שתשפר את הנוחות, בכביש וגם בשטח.. , תוסיף למהלך מתלה ותאפשר הכנסה של גלגל 235, ושתהייה מיצרן עם שם.
זאת כנראה בקשה גדולה מידי לדגם שנמכר מעט כל כך..

מה שמורי מציע נשמע לי קשה מידי, אני מתכוון לעשות סיבוב על כזה רכב כדי לקבל נקודת מבט אמיתית.
עדיין, לא נשמע לי טוב לרתך לבולם, אני עדיין מעדיף קיט שהוא בולט-און.
לא בולם בחוץ ולא דרופ קיט, אני מבין שאין לי שום צורך בכל אלה.

לגבי הפוקס כהגזמה.
אני שואל רק כי אין לי באמת מושג.
מה העלויות של זוג בולמי קוילאובר בסגנון, אפילו king, bilstein, racerunner כאלה, מכמה מתחילים?
הם לא צריכים להיות ארוכים במיוחד, או גדולים, אפילו די קטנים ביחס לאפליקציות שהם משמשים בד"כ.
הם ניתנים להתאמה מלאה הרי, אולי אפשר לקבל אותם עם תושבות מתאימות עם הקוטר והמהלכי סגירה ופתיחה המתאימים.

איתי,
מה זה הבולם שהעלת את התמונה שלו?

ערב טוב,
אורי..

itay
24-01-10, 08:35
לגבי הפוקס כהגזמה.
אני שואל רק כי אין לי באמת מושג.
מה העלויות של זוג בולמי קוילאובר בסגנון, אפילו king, bilstein, racerunner כאלה, מכמה מתחילים?( מ 2000 ישאר לך עודף - לפינה אחת....)
הם לא צריכים להיות ארוכים במיוחד, או גדולים, אפילו די קטנים ביחס לאפליקציות שהם משמשים בד"כ.
הם ניתנים להתאמה מלאה הרי, אולי אפשר לקבל אותם עם תושבות מתאימות עם הקוטר והמהלכי סגירה ופתיחה המתאימים.

איתי,
מה זה הבולם שהעלת את התמונה שלו?
זה בולם שהחברה שבא אני עובד מביאה לארץ ואני רוצה לראות אם זה יכול להיות פיתרון לבעיה שיש לכם (ברוך השם קפיצי עלים!!)
ערב טוב,
אורי..

מישהו רוצה לענות אם הבולם שבתמונה יכול לעזור ?

איתי.

omri_t
24-01-10, 08:54
אורי- אין לך מה להתבאס.
הסמוראים שלנו הגיעו לארץ כול'ה במשך שנתיים וחצי. וזה היה לפני למעלה מעשר שנים.
מבחינת כמויות אני מניח שהם לא נמכרו במאסות אדירות.
לארה"ב הדגם הסלילי בכלל לא הגיע- כל זה הביא למצב שלרכב הזה יש פחות קיטים ופחות שיפורים בשוק.
כמו כל דבר בחיים, יש יתרונות ויש חסרונות.
גם אני בהתחלה התבאסתי לאללה שהרכב הזה טיפה שונה. היום אני ממש לא חושב ככה לאור היתרונות שבו.

הוצאת הבולם או דרופ-קיט וכו' לא ממש עונים לצורך שאתה הגדרת כאן.
לדעתי, מדובר בשיפורים "כבדים" יותר שדורשים הרבה יותר כסף ועבודה.
ההיצע הקיים בארץ, בדוגמת קוני, אפילו שהוא לא אידאלי בהחלט נותן תשובה מספקת ואף יותר מכך.
אני לא יודע להעריך כמויות, אבל נראה לי שיש לא מעט נסיון עם הסט הזה על סמוראי- כך שאין לך מה לדאוג.
אם הייתי במקומך היום- שווה לבדוק מה עוד השוק הישראלי יודע להציע.
פעם ב... אני שומע על כל מיני קיטים לסמוראי (חדשים) שמוצעים ע"י משפרים למניהם.
שווה להתחיל להרים טלפונים לכל מי שבתחום ולא להסתפק בדפי האינטרנט ובפורום היקר שלנו.

בי קשר, תבוא תעשה סיבוב על האוטו שלי.

איתי, אין פרטים על הבולם שאתה מראה. אז לא ניתן לדעת.
בגדול, בעין, ניראה הפוך, כאילו הקפיץ אמור לשבת על הצד ההפוך למבנה של בולם בסמוראי.
האם אפשרי להפוך את הטבעת הזו שישנה על הבולם? אם הבנתי נכון הוא בהברגה?
תן מעט יותר פרטים... שנבין במה מדובר... (מידות, עומסים וכו')

יום נעים חבר'ה!!

asafk
25-01-10, 11:57
בזמנו העתקתי (עבור מישהו שכבר לא מגולשי הפורום הזה) רעיון של מעין "כובע צילינדר" שמתלבש על הבולם, ותומך את הקפיץ - בלי צורך בריתוך. הפטנט קיים בחו"ל. לדעתי זה יחסית פשוט לביצוע, ומאפשר שימוש במגוון גדול של בולמים. מה אתם אומרים?

אסף.

חן דן
25-01-10, 12:10
אסף יש לך תמונות או קישור ?

ori r
25-01-10, 14:10
בזמנו העתקתי (עבור מישהו שכבר לא מגולשי הפורום הזה) רעיון של מעין "כובע צילינדר" שמתלבש על הבולם, ותומך את הקפיץ - בלי צורך בריתוך. הפטנט קיים בחו"ל. לדעתי זה יחסית פשוט לביצוע, ומאפשר שימוש במגוון גדול של בולמים. מה אתם אומרים?

אסף.

ארז סנטו ממוסך טופ-גיר ברעננה מתמצא בכל הקשור לגבהה של מסולסלים (הגביה את שלי) - נסה לדבר איתו: 0544434580

omri_t
27-01-10, 00:19

אסף.

אסף, זרקת פה פצצה וברחת? :)

תן מעט פרטים, תמונה, תרשים, הסבר מילולי - זה מאוד-מאוד מעניין!!

תודה.

azora
27-01-10, 12:22
אורי,

קיבלת הצעה גם ממני וגם מעומרי לבוא לעשות סיבוב (למרות שאצל עומרי זה רק סט חלקי :rolleyes:).

לפני שאתה מחליט שהסט "אובר קיל" לסמוראי, קשה מידי / לא מתאים וכו'. תקפוץ, תעשה סיבוב ותחליט. לפני שהרכבתי גם לי היו לא מעט חששות שהאמת דיי התפוגגו כבר מהנסיעה הראשונה שלי.

להלן מס' תמונות הממחישות את פתיחת / סגירת המתלה ברכב לאחר הרכבת הסט. מצטער על האיכות, הן צולמו בפלאפון בנסיעת הניסיון בזמנו.

azora
27-01-10, 12:49
אורי,

קיבלת הצעה גם ממני וגם מעומרי לבוא לעשות סיבוב (למרות שאצל עומרי זה רק סט חלקי :rolleyes:).

הכוונה הייתה לחן ולך (וגם לכל מי שיבוא לו כן...?)

סולי
27-01-10, 13:44
אורי,

לפני שאתה מחליט שהסט "אובר קיל" לסמוראי, קשה מידי / לא מתאים וכו'. תקפוץ, תעשה סיבוב ותחליט. לפני שהרכבתי גם לי היו לא מעט חששות שהאמת דיי התפוגגו כבר מהנסיעה הראשונה שלי.

להלן מס' תמונות הממחישות את פתיחת / סגירת המתלה ברכב לאחר הרכבת הסט. מצטער על האיכות, הן צולמו בפלאפון בנסיעת הניסיון בזמנו.

אז קודם כל תודה לכולכם על ההיענות.
יש לקוח נוסף של מורי קרוב אלי, 98 פתוח כמו שלי עם סט מלא של קוני ו-TJM, וקבענו לבצע נסיעת מבחן עוד השבוע.

אני בהחלט יעשה נסיעת מבחן לפני שאני ממהר להגיע למסקנות תלושות מהמציאות.
ואני גם אדאג לעדכן כאן את התרשמותי..

במקביל אני עדיין בודק אופציות נוספות, לאור העלויות הגבוהות של סט כזה על הרכב..
אני סטודנט תפרן. :(

ishc
27-01-10, 21:40

אסף.

מחכים לתמונה/הסבר יותר מפורט!!!

asafk
27-01-10, 22:08
אין תמונה, אבל הנה ההסבר. קודם כל הרעיון לא מקורי - אחד החברים ראה מוצר בחו"ל ורצה להעתיק אותו. בזמנו אם אני לא טועה גם אאוטבק ניסו לשווק משהו כזה להרכבה על בולמי טאפ-דוג.
אחרי ההקדמה...
דמיינו כובע של קוסם. מגבעת, עם הפתח שלה (הצד עם השוליים) כלפי מעלה. כמו שהקוסם מניח על השולחן לפני שהוא מוציא ארנב. ובמקום ארנב תכניסו לתוכו בולם סטנדרטי. בשביל הריתום התחתון של הבולם תעשו חור בבסיס של הכובע.
יתקבל משהו דומה לציור שצירפתי.
הקפיץ נתמך על השוליים הרחבים, הצילינדר כולו נתמך על גוף הבולם, כמו בציור השני שצירפתי.
כאמור, הסתובב לפחות סמוראי סלילים אחד בארץ עם הפטנט הזה, איפה הוא? אני לא יודע. אני אגלה לכם סוד - אפילו לא בדקתי אם זה עבד כמו שצריך על הרכב, רק עזרתי לבחור לייצר את העניין.

אסף.

omri_t
27-01-10, 22:20
רעיון פשוט ונחמד!

נקודת הריתום התחתונה יכולה להיות שתי אוזניים עם חור שיתלבשו מבחוץ על האוזניים שלתוכן נכנס הבולם.
(הסבר מילולי מסובך למשהו מאוד פשוט)

בקיצור, זה לא הרבה עבודה.
ואם עושים את זה כמו שצריך, ניתן לקבל אפשרות להרכיב כמעט כל בולם על הסמוראי.
וגם לקבוע את מיקום הנקודה התחתונה של הקפיץ ע"י הגובה של הכובע.

יפה, יש חומר למחשבה... תודה! :)

ori r
28-01-10, 01:26
רעיון פשוט ונחמד!

נקודת הריתום התחתונה יכולה להיות שתי אוזניים עם חור שיתלבשו מבחוץ על האוזניים שלתוכן נכנס הבולם.
(הסבר מילולי מסובך למשהו מאוד פשוט)

בקיצור, זה לא הרבה עבודה.
ואם עושים את זה כמו שצריך, ניתן לקבל אפשרות להרכיב כמעט כל בולם על הסמוראי.
וגם לקבוע את מיקום הנקודה התחתונה של הקפיץ ע"י הגובה של הכובע.

יפה, יש חומר למחשבה... תודה! :)

היי עמרי,
שים לב שזה לא פותר את כל המגבלות שיש לך עם סמוראי מסולסל כשהבולם יושב סביב הקפיץ.
הסבר: 1. אתה עדיין מוגבל לגבי הקוטר של הבולם היות והוא צריך להיכנס בתוך הקפיץ, יש לי קוני מקדימה ולא חסרים עליהם שפשופים (רק נזק אסתטי לא יותר מזה) בגלל שהם יושבים עם חופש מינימלי בתוך הקפיץ, סביר להניח שבולמים מסויימים על אף הפטנט של הכובע בכלל לא יכנסו מבחינת הקוטר לתוך הקפיץ
2. לפני שמישהו יגיד שהפתרון הוא להחליף לקפיץ בעל קוטר יותר רחב שיוכל להכיל בתוכו בולם יותר גדול - חשוב לשים לב שהקפיץ המקורי יושב במרחק של כמה מ"מ משלדת הרכב, החלפה לקפיץ רחב יותר (בעל קוטר יותר גדול) תאלץ אותה להרחיק את התושבת לאורך הסרן מהשלדה כלפי חוץ (לכיוון הגלגל - דבר שאני לא חושב שהוא אפשרי, וגם אם כן נראה לי כהשקעה עצומה יחסית לתמורה)

זה מה שאני הצלחתי להבין אחרי שעות רבות של התבוננות בסרן הקידמי בניסיון להבין איך אפשר לשנות שם משהו כדי להגביהה את הגמד

בסופו של דבר אני נוסע עם הקפיץ המקורי מקדימה, בולמי קוני שיושבים על תושבת מוגבהת - את העבודה עשה לי ארז ממוסך טופ גיר, נוסע ככה כבר למעלה משנה וחצי ומאוד מרוצה מהתוצאה.

שיהיה בהצלחה וכרגיל אשמח אם אחד המומחים יתקן אותי במידה ומה שכתבתי תלוש מהמציאות :)

לילה טוב,
אורי

omri_t
28-01-10, 02:02
אורי,

משהו לא מסתדר לי:
אני מקדימה עם קפיצי TJM ובולמים קוני- יש מספיק מקום בתוך הקפיץ לקוני ואף לבולם שמן ממנו.
אצלי גם הקפיץ עצמו וגם הבולם ניראים בסדר גמור, בלי שריטות וכו (הקפיצים נראה כאילו הותקנו אתמול)
אינני יודע מה הסיבה שנראה לך בעין אחרת.
יתכן שהקפיץ המקורי צר מה TJM?
יתכן והקפיץ המקורי מקבל עיוות כלשהו או שאותם הגבהות שהרכיבו לך גורמות לזה?
אני פשוט לא יודע וכשאתפנה אזחל מתחת לאוטו לבדוק אם הסיפור אפשרי.

זה מה שאני הצלחתי להבין, אחרי כמה לילות ללא שינה, ככה זה תואר שני+עבודה.... :(

ori r
28-01-10, 02:31
עמרי,
ראיתי את ההודעה שלך, הלכתי לבדוק - ואתה צודק
הייתי בטוח שהקפיץ אצלי הרבה יותר צמוד לבולם שבתוכו - מסתבר שיש שם מקום לדחוף אפילו בולם יותר שמן

ברגע שאבין איך מוחקים הודעות אמחק את ההודעה הקודמת - כל הכבוד על ההבחנה

בתואר ראשון + עבודה כניראה שיש פחות זמן לזחול מתחת לרכב :)

סולי
28-01-10, 23:02
אסף, מאיזה חומר צריך להיות ה"כובע" הזה?
צריך לחרוט חתיכת גליל..., או שאני בכלל לא בכיוון?
ברזל, צינור, טבעת.. ריתוך?

סולי
28-01-10, 23:29
לא מצליח לערוך.

אסף, מאיזה חומר צריך להיות ה"כובע" הזה?
צריך לחרוט חתיכת גליל..., או שאני בכלל לא בכיוון?
ברזל, צינור, טבעת.. ריתוך?

זה רק אני או שע"פ ה"שרטוט" שלך הקפיץ נמצא למטה במקום למעלה?

מחר אחרי הלימודים אני בכל מקרה מתחת לאוטו אז נשקיע קצת מחשבה, ננסה לדמיין את המגבעת הזו.

אני קצת קופץ מעל הפופיק... אבל,
כשאני פותח לעצמי את האופציות לקפיצים ובולמים, איך באמת מחליטים על מה ללכת?
קוטר ועובי החוט אני יכול להוריד מהקפיץ הקיים.. אבל איך ממשיכים מפה?
הבנתי שמעל 2" של הגבהה יש צורך במוטות רדיוס אחרים ושינויים נוספים.
אבל זה לא פשוט כמו לבחור בקפיץ בקוטר מתאים ואורך ארוך יותר 50מ"מ במצב סטטי?

רק מנסה לראות את כל התמונה, אורי.. (:
?

-->