PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספיקה של מאורר קירור מנוע

Discomania
13-05-09, 18:51
איך אני מוצא את הנתון של ספיקת האוויר של מאוורר קירור המנוע . מטרת השאלה המרת המאוורר המכני עם המצמד למאוורר חשמלי עם פיקוד מיוניט חום על הצינור העליון של הרדיאטור .

שולי.

KOOKE
13-05-09, 19:10
היי שולי

למה זה עדיף על הפטנט של הפאן קלאצ' שישנו כבר באוריגינל ???

אמינות ?? יותר קירור ??

שלמה

WILD 1
13-05-09, 19:42
עדיף בפקקים ובכלל בסל"ד נמוך (רצוי עוד אחד לאינטרקולר)

מפרסמים קיטים כאלה בכל המגזינים ללנדרובר...

Discomania
13-05-09, 23:11
היי שלמה

מטרת השינוי חסכון בדלק ובכוח מנוע . המאוורר המכאני לוקח בין 8 ל10 אחוז יותר דלק ומוריד מהספק המנוע .
המאוורר המכאני עובד כול הזמן בעוד שהחשמלי עובד אך ורק כאשר נדרש קירור . כפי שציין קודמי בזמן עמידה בפקק הקירור יהיה יעיל יותר עם החשמלי .

שולי

WILD 1
13-05-09, 23:51
כל זה נכון רק שבכל המאמרים ודיונים בסוף כותבים שזה מתאים לכל הישומים בארופה אבל לא בארצות החמות וגם המשוקים מעלים את זה בפירסומים במגזינים למשל kenlowe.com

אולי הדו- שלביים יתאימו לארצות החום:

http://www.mm-4x4.com/index.asp?function=SEARCH

ערן המסוקס
18-05-09, 15:21
מאוורר מכאני חזק יותר משמעותית כנראה. והוא לא תמיד עובד, גם אם אתה רואה אותו מסתובב.. זאת בדיוק הסיבה לפאן קלאץ'.

אם הוא היה חוסך כלכך הרבה דלק, לא היו ממשיכים להשתמש בו פחות או יותר בכל רכב שהמנוע שלו מורכב לאורך.

Discomania
18-05-09, 19:28
מאוורר מכאני חזק יותר משמעותית כנראה. והוא לא תמיד עובד, גם אם אתה רואה אותו מסתובב.. זאת בדיוק הסיבה לפאן קלאץ'.

אם הוא היה חוסך כלכך הרבה דלק, לא היו ממשיכים להשתמש בו פחות או יותר בכל רכב שהמנוע שלו מורכב לאורך.
ערן המצמד הוויסקוזי איננו מפריד לחלוטין את המאוורר מהציר הראשי הסיבה לשימוש במאוורר זה הוא פשוט יותר וכולל פחות רכיבים ועל כן זול יותר ליצרן .

והוא כן מסתובב כול הזמן .

שולי.

zivo
18-05-09, 20:11
1- כמו שנאמר, בשביל זה יש פאן-קלאץ. האנרגיה שתחסוך (אחרי כל ההמרות לחשמל ובחזרה), לעומת פאן- קלאץ תקין שולית עד לא מדידה.

2- הדרך הנכונה להתמודד עם האקלים בארץ והצרכים של 4X4 (נסיעה איטית \ עמידה בשמש) היא ע"י הוספת מאוורר חשמלי נוסף (לפני הראדיאטור - דוחף). ניתן לשים פיקוד ידני \ טמפ\ או לחץ ראש על המזגן.

gp1
18-05-09, 21:21
ואיך אתה יודע שהבעיה במאוורר ? אולי הראדיאטור שלך סתום או קולנט לא טוב או ,או ,או ?

Discomania
19-05-09, 08:38
חברים ,

אין לי כול בעייה בקירור המנוע , הרדיאטור נקי והמערכת עובדת כפי שיצאה מבית היוצר בסוליהול אנגליה .
השיקול למעבר נובע אך ורק מהטעם של חיסכון בדלק וקצת יותר להוציא מהמנוע ללא שינויים ברכיבים מכניים .
ככול שיהיו פחות צרכנים על הפולי הראשי כך המנוע ייתן הספק גבוהה יותר ץ נכון שאי אפשר לוותר על אלטרנטור , משאבת שמן הגה כוח , מדחס מזגן ומשאבת הזרקה . אבל כן אפשר לוותר על המאוורר שבתור צרכן הוא לא מבוטל .
כפי שכבר ציינתי אחת הסיבות להתקנת מאוורר עם מצמד ויסקוזי היא שיקול הפשטות . יקר יותר ליצרן לערוך את השינוי בגלל ריבוי רכיבים ועלויות תכנון . אגב הוספת מאוורר בקדמת הרדיאטור איננה פותרת שום בעייה , עם יש בעיית התחממות המאוורר לא יפתור אותה אלא יצנן את המנוע .

בסה"כ אני מחפש את ספיקת המאוורר המקורי היות ויש לי מספר מועמדים לתפקיד הן בקוטר והן בספיקת האוויר והייתי מעוניין לדעת מה הנתון של המקורי .

הכוונה שלי לקחת כונס מקורי ולשתול בו את המאוורר החשמלי . הפיקוד להפעלת המאוורר יהיה עם יוניט הפעלת מאוורר אשר ימוקם על צינור מים עליון בתושבת מיועדת לכך . ברגע שאאסוף את כול הנתונים והאביזרים אני יעדכן בשמחה .

שולי.

KOOKE
19-05-09, 11:13
שולי

מבין לגמרי את כוונתך חיסכון בדלק אולי לא יהיה (בגלל המרות האנרגיה וכו') אבל כל תוספת כוח למנוע העצל והעייף של הדיפנדר היא בהחלט מבורכת.

אבל, משום מה מנקרת לי בראש האמירה האנגלית המפורסמת if its not broken why fix it

לדברייך, מערכת הקירור שלך תקינה ומתפקדת טוב. לא צריך לספר לך עד כמה הכירכרות וראשי האלומיניום שלהן רגישות לענייני התחממות...אז למה לחפש צרות ומקור אפשרי לתקלה ...

לגבי הערתו של wild - לי היא קצת לא ברורה..

אצלי משום מה דווקא בפקקים ובסל"ד נמוך הטמפרטורה של ראש המנוע יורדת !!! (בין 78 ל- 82מעלות צלזיוס)

דווקא בנסיעה מהירה ורציפה (נו טוב מהירה יחסית לדיפנדר..) ובסל"ד גבוה ורציף נניח שיוט בהילוך חמישי ב- 2,500 סל"ד הטפרטורה של ראש המנוע עולה. (בין 85 ל- 92 מעלות צלזיוס)

הכל בגבולות התקין ואף מתחת לזה - המנוע לא מתחמם (טפו טפו חמסה חמסה ..)

WILD 1
19-05-09, 11:47
סתם מסקרנות ניסיתי למצא את נתון "ספיקה של מאורר קירור מנוע" ולא מצתי לא בספרות הזמינה ולא בגוגל .(גם של רכבים אחרים)
לדעתי זה נתון שיש רק בידי היצרן .
אפשר להתקשר לנציג לנדרובר בארץ הקודש ,לשרות לקוחות .
מניסיוני הם עוזרים ,לא מזמן קיבלתי מהם את מספר הצבע (לא רשום ברכב) וזה לפי מספר הרכב - שווה בדיקה .

כללית שום מאוורר חשמלי שיכול להכנס במקום המכני לא תהיה לו ספיקה כמו המכני.

כפי שכתבתי קודם הנושא ניתחן עד דק בפורומים בחו"ל ומה שנישאר זה חיסכון בדלק כפי שכתבת אבל הסדור לא מתאים לארצות חמות.

אם הכונה להוסיף כוח למנוע אז יש כמה דרכים יותר טובות.

zivo
19-05-09, 12:35
מישהו יכול להגיד מה הצפיות ומה המספרים שיש באינטרנט לגבי חיסכון דלק???

Discomania
20-05-09, 13:31
מישהו יכול להגיד מה הצפיות ומה המספרים שיש באינטרנט לגבי חיסכון דלק???

מדובר על חיסכון של בין 8 ל 12 אחוז בצריכת הדלק . והעלאה של ההספק של בין 4 ל 6 אחוז .

שולי .

ערן המסוקס
21-05-09, 12:11
זה פשוט שטויות.

ברגע שהמצמד הויסקוזי תקין, המאורר מסתובב אמנם, אבל בסל"ד נמוך וללא הרבה התנגדות, ולכן הוא לא מפריע במיוחד למנוע. לעומת זאת, כאשר המנוע דורש קרור, המאורר המכאני מספק קרור הרבה יותר טוב וחזק ממאווררים חשמליים, שכדי להיות חזקים, יצרכו הרבה כח שיפול על האלטרנטור האומלל.

בנסיעת שטח האלטרנטור יעבוד שעות נוספות, ובנוסף להכל, כל תא המנוע יהיה לוהט כי הוא לא מקבל אוורור קבוע ויעיל, מהמניפה המקורית.

יש סיבה שבכל רכב עם מנוע אורכי, יש מניפה מכאנית ולא חשמלית! אם החשמלית היתה נותנת את השיפור האדיר הזה שרשום מעלי, בודאי שהיו לא מעט רכבים עם ונטות חשמליות, ובלי ונטות מכאניות בכלל!!

-->