PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת תקינות למשאבת דלק טרם התקנתה- כיצד ולמה לשים דגש ע"מ לא לגרום נזק בלתי הפיך?

ybar
14-05-09, 13:58
רכשתי לאחרונה משאבת דלק חשמלית וברצוני לבדוק את תקינותה מבחינה חשמלית ומכנית טרם התקנתה ברכב, מאחר והחלפתה מצריכה הורדת טנק דלק ואיני מעוניין שלאחר כל העבודה הקשה אני יגלה שהיא תקולה, איך מומלץ לבדוק אותה כאשר היא אצלי ביד ולמה עליי לשים לב ע"מ שלא לגרום לה לנזק בלתי הפיך?
אגב אפשר לבצע בדיקת שאיבה במים במקום בדלק או שזה ממש לא מומלץ עקב חשש להיווצרות חלודה בעתיד?
תודה ויום נעים לכולם

איציק - 4X6ZH
14-05-09, 14:47
לטובתך ולבטחון הסביבה .
אין לך מה לבדוק במשאבה !
תתקין וזה הכל .

יותר מדי תאונות ואסונות היו בגלל הבדיקה המטופשת הזאת .
ורק אחרי שמיכל הדלק סגור ומלא דלק תפעיל .
ושלא יעלה בדעתך לנסות להפעיל את המשאבה על ידי חיבור 12 וולט ישיר

איציק

ybar
14-05-09, 19:21
איציק, אפשר בבקשה הסבר על איזה בדיקה בדיוק אתה מתכוון אשר עלולה לגרום לאסון?
חיבור ישיר למספר שניות בודדות לקוטביי המצבר ע"מ לבדוק את תקינותה מבחינה חשמלית ייגרום לשריפתה ?
אני באמת שלא מתכוון להתחכם אלא שואל מתוך עניין ללמוד ולהבין בדיוק ממה עליי להמנע ולהזהר.

איציק - 4X6ZH
14-05-09, 20:51
כל עוד המשאבה לא היתה בתוך דלק \ או כל נוזל דליק אחר אין בעיה .
אתה יכול לחבר אותה למקור מתח והיא תסתובב \ תעבוד .
אבל אתה ודאי רוצה לראות אותה שואבת .
וכמו שכתבתה מים זה לא טוב ... חלודה . מים באמת לא רצוי .

ואז יש כאלה שמנסים דלק ... לא בנזין נפט ... לא נפט סולר ;)
הבעיה היא שהדלק במשאבות האלה זורם דרך העוגן והפחמים . למעשה עובר במקומות שיש
בהם ניצוץ .
הדלק לא נידלק בגלל שבתוך המיכל אין חמצן . או החמצן אינו מספיק לתערבות דליקה .
בחוץ יש הרבה חמצן .
ולפעמים יש גם איזה קצר \ ניצוץ מחיבור חוטים רופף ( זמני רק לרגע ) .
ואז אתה חוטף שפריץ מהמשאבה ... קופץ נבהל הדלק השפריץ עליך חוט החשמל ביד
והנה הקצר \ הניצוץ שמדליק את החגיגה .
ולפעמים גם מדליק את המכונאי !

אז בבקשה משאבות דלק חשמליות לא בודקים בבדיקת שדה בבית .

איציק

ybar
15-05-09, 00:35
איציק, תודה רבה על ההסבר, תשובה יותר מפורטת ומיקצועית מזאת לא יכולתי לבקש, אני אוותר על הבדיקה המכנית ואסתפק רק בבדיקה החשמלית.
את הבדיקה החשמלית אפשר לבצע ע"י מתן מתח משנאי 12 וולט בשקע חשמל בייתי או אך ורק ע"י חיבור לקוטביי המצבר?

ybar
18-05-09, 12:17
המשאבה נבדקה מבחינה חשמלית ונמצאה תקינה, את תיפקודה בפועל על הרכב נדע לאחר התקנתה.
אגב למה בהוראות החלפה/התקנה שצורפו למשאבה החדשה מצויין שחובה להחליף את הקונקטור החשמלי שמתחבר אליה? יש לו בלאי/שחיקה בשל היותו טבול בדלק תקופה ארוכה?

ערן המסוקס
18-05-09, 12:44
לא צריכה להיות בעייה להפעיל את המשאבה עם מים. חשמל ישירות לא נוגע במים, ולכן אין קורוזיה מואצת.

ybar
18-05-09, 13:30
בנוסף לשאלתי בנוגע לקונקטור החשמלי בתגובה 6 שטרם קיבלתי תשובה עבורה ,ברצוני לדעת מה בדיוק תפקידה של הגומייה שמולבשת על גוף המשאבה עצמה והאם פריט זה הוא בגדר חובה בהרכבת המשאבה החדשה או לא?
מצורפת תמונה של הגומייה, בבקשה: http://www.treperformance.com/ebaypictures/TRE366-1.jpg
אגב בקיט שרכשתי הגומייה הנ"ל חסרה אך למיטב ידיעתי היא אכן נמצאת ונמכרת כחלק מהקיטים במשאבות דומות, ולכן אני סקרן לדעת מה תפקידה והאם חובה עליי לשים אותה על המשאבה החדשה טרם הרכבתה ברכב.
איציק, ממתין לתשובותיך המיקצועיות בעניין בבקשה.

איציק - 4X6ZH
18-05-09, 15:08
המשאבה \ המשאבות האלה נמצאות בעשרות דגמים של כלי רכב .
יצרני המשאבה משתדלים לספק כמה שיותר אביזרי חיבור \ מיתקון \ ועיגון
למשאבה לתוך התושבת הספציפית של הרכב .

בקיצור הקיט שיש לך מיועד להתאים לעוד מכוניות . לכן אתה מוצא בקיט
כל מיני גומיות שלא תמיד אתה נזקק להם .

לגבי החיבור החשמלי אתה צריך להחליף במקרה והמחבר שהיה לך ברכב
אינו מתאים . ושוב יש כמה דגמים נעל כבל גדולה \ נעל כבל קטנה .

כל עוד המחבר מתאים ואין חופש בשטח ההצמדה בשפתיים של החיבור החשמלי
ויש חיבור חשמלי טוב אין מה להחליף ( החשש שיהיה חיבור רופף והעסק יתחמם )

איציק

ybar
18-05-09, 18:07
איציק, את זה הבנתי מאחר ובאמת היו בקיט אביזרים "מיותרים" שאין לי צורך בהם, אך דווקא הגומייה שמולבשת על גוף המשאבה שחסרה אצלי בקיט ניראת כאביזר דיי חיוני ואוליי אפילו חובה ע"מ להבטיח את תיפקודה של המשאבה לתקופה ארוכה, הריי לא סתם הייצרן סיפק אותה עם הקיט בחלק מהמשאבות, לפי ניסיונך והבנתך מה לדעתך תפקידה של אותה הגומייה? אוליי סוג של בידוד שתפקידו למנוע מגע בין הדלק שבמיכל לבין גוף המשאבה המתכתי ע"מ למנוע היווצרות חלודה /קורוזיה מואצת בעתיד?
שאלה נוספת ברשותך, ראיתי שאצלי ברכב בנוסף לגומייה/אטם מיכסה המצוף השתמשו בעבר גם בסיליקון/RTV ע"מ להבטיח כנראה אטימה מקסימלית והרמטית, האם באמת יש צורך בסיליקון אדום/שחור בנוסף לגומייה החדשה והמקורית שקיבלתי בקיט?

ערן המסוקס
18-05-09, 18:30
במידה ואתה מתייחס למה שאני רושם, ולא רק לאיציק.

תזהר מלהשתמש שם בסיליקון. אלא אם זה חומר מיוחד עמיד בדלק. הסיליקון, לרוב, נמס במגע ממושך עם בנזין, ויעשה לך צרות במערכת הדלק.

איציק - 4X6ZH
18-05-09, 20:02
אין חשש מסיליקון .
בהסברים שלי יהיה לך קשה למצוא את הסיליקון .
סיליקון זה חומר שמכונאי טוב לא ממהר להשתמש בו .

זה השחור ( ולאחרונה בשלל צבעים ) \ המסריח \ המלכלך .... \ גורם נזק

איציק

ybar
18-05-09, 23:59
אין חשש מסיליקון .
בהסברים שלי יהיה לך קשה למצוא את הסיליקון .
סיליקון זה חומר שמכונאי טוב לא ממהר להשתמש בו .

זה השחור ( ולאחרונה בשלל צבעים ) \ המסריח \ המלכלך .... \ גורם נזק

איציק

זו בדיוק הסיבה שאני נהנה מאוד לקרוא את תשובותיך המלומדות והמיקצועיות, וגם לומד הרבה גם תיאורטית וגם מעשית .

ערן, בוודאי שאני מתיחס גם לתגובותיך , אני מצטער אם הרגשת כך, איתך הסליחה.

-->