PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידה מקום קלה עם תשובה קשה (פתרון: אנדרטת חטיבה 99)

PW
14-05-09, 21:52
מה?
מי?
מתי?
למה?
כמה?
איך?
בין הפותרים נכונה יוגרל נחשון קטרינה הקדושה.

asafk
14-05-09, 23:25
לגבי האנדרטה (לעובדי חברת חשמל? ) ליד רמת חובב אני חושב שזה הקל..
עכשיו שמישהו יעשה משהו עם הקשה..

אסף.

aharon_a2
15-05-09, 02:03
על גבעה בקילומטר התשיעי של כביש באר שבע–ירוחם, ניצבת מניפה של ששה מלבני בטון חשוף. זאת אנדרטה המנציחה את זכרם של 19 חללי חטיבת חי"ר 99, שנפלו בקרבות בסיני באום כתף, אבו עגילה ואל עריש. את הקמת האנדרטה יזמו חיילים וקצינים מהחטיבה והיא עוצבה בידי קצין המבצעים של החטיבה, האומן חובב כרובי.

PW
15-05-09, 09:21
על גבעה בקילומטר התשיעי של כביש באר שבע–ירוחם, ניצבת מניפה של ששה מלבני בטון חשוף. זאת אנדרטה המנציחה את זכרם של 19 חללי חטיבת חי"ר 99, שנפלו בקרבות בסיני באום כתף, אבו עגילה ואל עריש. את הקמת האנדרטה יזמו חיילים וקצינים מהחטיבה והיא עוצבה בידי קצין המבצעים של החטיבה, האומן חובב כרובי.
יקירי:
ענית נכונה על ה: "מה?" שזה באמת החלק הקל.
אבל לגבי כל השאר נדרשת תשובה מעמיקה יותר.
קדימה.

נמרוד
25-05-09, 09:09
חיפוש קצר מגלה שחטיבה 99, חטיבת מילואים בפיקוד יקותיאל אדם לקחה חלק עיקרי בקרב אום-כתף של אוגדת שרון במלחמת ששת הימים. שלושת גדודי החטיבה הם אלו שאיגפו את המתחם מצפון וטיהרו את כל התעלות במקביל מהמימד הצר שלהן. הקרב המבריק, שPW מן הסתם ייטיב לתאר מכל אחד מאיתנו (וסביר להניח שגם יותר טוב מחלק מהמרצים ששמעתי) הוא דוגמא חיובית ליישום של כמעט כל עקרונות המלחמה (ובראשם התחבולה) ואפשר להגיד ש"הומצאו" בו כמה טכניקות לחימה שהם היום בסיסיות ביותר - הסימון עם נצנץ של כל חייל כדי למנוע ירי דו"ץ, מסך הארטילריה המתגלגל ועוד.

האנדרטה הוקמה כאמור לזכר 19 חללי החטיבה במלחמה.
http://uploaded.fresh.co.il/2007/05/19/66851782.jpg

PW
30-05-09, 22:21
נמרוד יקירי:
וואללה - התבלבלתי...
זה לא שאני שואל את השאלות ואתה אמור לענות את התשובות?!
אני עצל, זקן ותשוש - לעומת זאת, ממידע פנימי שנמסר לי ע"י מקורות יודעי דבר המקורבים לחדשות של ארבע, אני יודע כי דווקא אתה (לאחרונה) מוכשר ומוסמך לתאר היטב היטב את סיפור המעשה(כולל הרעיון המבצעי).
למרות האמור לעיל, ולמרות שזמני לא בידי כעת, אם תיטיב לפצח את נושא ההגרלה - אשקול שנית.
בהצלחה.

-->