PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט הפחתה לטרנפר.

nissn
18-05-09, 11:06
שלום חברים.

גרנד - 4.0 ZJ LIMITED 93 - יחס העברה 39 \ 11 - 3.54 מקורי. - צמיגים 31" - הגבהה 2" OLDMAN .

חשבתי להחליף קורונה פיניון ל 4.1 אבל בסוף החלטתי ללכת על פיתרון יותר טוב לטעמי והוא קיט הפחתה בטרנפר - ( יש לי 249 שלושה מצבים ) ניסיתי לראות כל מיני קיטים ברשת - אבל אני לא יודע איזה קיט להזמין - שיתן לי פיצוי של 40% פיצוי בשטח לראשון קצר יותר - בשביל יותר כוח.

גם ממה שראיתי ישנם קיטים אבל מותאמים רק ל 242J בעל 5 מצבים - לצערי אין כזה בארץ אחרת הייתי מתקין אותו ....
מישהוא פעם התנסה בקיט הפחתה לטרנספר ויודע מה אני צריך להזמין ?

תודה.
ניסן

nissn
18-05-09, 11:10
טרנספר ....
הס' אצלי עקשנית משום מה ...:-)

גניסלב רונן
18-05-09, 12:15
טרנספר ....
הס' אצלי עקשנית משום מה ...:-)

תהיה גם אתה עקשן :twisted:,
לא צריך להיות עקשן גדול מדי כדי למצוא 242J .
שלחתי לך בפרטי ...

שאלה לכולם -
האם שינוי יחסי העברה מ3.73 ל 4.10 יתן שינוי משמעותי ב"כיבוש" דיונות עמוקות ?
או שרק בשטח טכני ,זחילת סלעים על טורים.

רונן

גניסלב רונן
18-05-09, 13:07
תהיה גם אתה עקשן :twisted:,
לא צריך להיות עקשן גדול מדי כדי למצוא 242J .
שלחתי לך בפרטי ...

שאלה לכולם -

רונן

אותו כנ"ל לגבי שינוי ל 4.56

six 4 life
18-05-09, 13:19
שאלה לכולם -
רונן

בדיונות צריך מהירות גלגל ולא רק כח של יחס העברה בין המנוע לגלגל
זאת אומרת- עם יחס גבוה מדי בדיונה אתה תקבל כח בלי סוף אבל הגלגל יחפור במקום כי אין לו מספיק מהירות לפנות את החול ולהתקדם (תחשוב לצורך הדוגמה מה קורה שאתה בLOW בדיונה- הרבה כח אבל רכב שלא מתקדם).

יחס גבוה מדי יעזור לך בטכני ויפגע בך גם בדיונות וגם בכביש.
הרעיון הוא למצוא את האיזון להגיע למטרה שאתה רוצה (מה היחס הכי מתאים בשבילך).

sos4u
18-05-09, 13:54
1. טרנספר 242J זמין בארץ בדיוק כמו 249.
2. שינוי יחס העברה בטרנספר - יכול להיות רעיון לא רע בכלל, השאלה היא האם בסך הכל הוא יותר זול משינוי יחס העברה בסרנים. ההשפעה על התפקוד הכולל [ ממעט ההבנה שלי , ] תהיה זהה.

3. לגבי כמה לשנות, רונן, זה שתחליף יחסי העברה מ 3.73 ל 5.88 יכול להיות נחמד, אבל יפגע יותר מאשר יועיל.
שינוי יחסי העברה [בין אם בסרן, או בטרנספר] צריך להתבצע יחד עם שינוי במידת הצמיגים, ז"א אם החלפת צמיגים מ 28.5 ל 33 הרי שיש לשנות מ 3.73 ל 4.10 ע"מ שהיחס יישמר, פחות או יותר. [ אלא אם כן אתה מחפש שינוי. [ז"א, רכב זוחל, או מהיר יותר..]

לצורך העניין יש טבלת יחסי העברה ש"ממליצה" על היס הנכון לכל גודל צמיג.

ראה כאן בכתבה המצויינת של גיתאי
http://www.jeepolog.com/337.html

הסבר מפורט כולל הטבלה.
ד"א, שים לב שהטבלה מתייחסת גם לצריכת הדלק ויש מצב שפה תוכל לתקן מעט, את "הבעיה" המפורסמת שלך ...
בהצלחה.

גניסלב רונן
18-05-09, 14:12
הי ,

אין כוונה להפוך את הרכב לנגמש עצל אך נחוש שנוסע רק על טורים {במשך השבוע משמש כמרכבה של האישה והילדים}
הכוונה היא לחזור לנתוני "מקור" אחרי כל השינויים שבוצעו .

בכל אופן חשבתי על אופציית יחסי ההעברה לטרנספר כיוון שמתבטא רק ב LOW , כך לא תפגע איכות הנהיגה בכביש.

רונן

רונן

eysham
18-05-09, 14:29
הי ,

בכל אופן חשבתי על אופציית יחסי ההעברה לטרנספר כיוון שמתבטא רק ב LOW , כך לא תפגע איכות הנהיגה בכביש.

רונן

רונן

יש חיה כזו?

ערן המסוקס
18-05-09, 14:32
אין להשתמש בטבלה הזאת. היא באה רק להדגים, ולגמרי לא נכונה או עוזרת ברכבים שלכם וגם שלי.

יחס העברה 4.1 יכול להיות נחמד אבל אם אפשר לשאול כמה שאלות:

1. באמת חסר לרכב כח בזחילה עם צמיגים 31" מנוע V8 עתיר מומנט וגיר אוטומטי?

2. למה אי אפשר לנסוע בLOW בדיונות, כאשר הרכב מצוייד בגיר אוטומטי שמעלה את ההילוך ויכול להגיע למהירויות יפות יחסית ללא בעיה?

boaz1969
18-05-09, 22:48
שלום חברים.

גרנד - 4.0 ZJ LIMITED 93 - יחס העברה 39 \ 11 - 3.54 מקורי. - צמיגים 31" - הגבהה 2" OLDMAN .

חשבתי להחליף קורונה פיניון ל 4.1 אבל בסוף החלטתי ללכת על פיתרון יותר טוב לטעמי והוא קיט הפחתה בטרנפר - ( יש לי 249 שלושה מצבים ) ניסיתי לראות כל מיני קיטים ברשת - אבל אני לא יודע איזה קיט להזמין - שיתן לי פיצוי של 40% פיצוי בשטח לראשון קצר יותר - בשביל יותר כוח.

גם ממה שראיתי ישנם קיטים אבל מותאמים רק ל 242J בעל 5 מצבים - לצערי אין כזה בארץ אחרת הייתי מתקין אותו ....
מישהוא פעם התנסה בקיט הפחתה לטרנספר ויודע מה אני צריך להזמין ?

תודה.
ניסן
אצלי ב ZJ 4L טרנספר 242J
הוחלפו קורונה פניון 41.11 שזה 3.73 מה שנתן לי לנעול 31 ..ועדיין חזק יותר מהמקור עם הצמיגים המקוריים 225.75.15 !!! וצריכת הדלק מחוץ לעיר 120 קמ"ש 6.5 !!!
ז"א 100 קמ"ש עם רגל עדינה יכול להגיע גם 8..9..לליטר (לא לשכוח שאני נועל 31)
ותגובה חזקה וכיפית...:D
כך שלפי דעתי להחליף קורונה פיניון ו242J הZJ התנהג לך אחרת לגמרי...
קליל חזק ושקט בכביש 4+2 .. ;)
בשטח הרבה כוח... הילוך LO ירידה חזקה בהילוך 1...בלימה של המנוע כמעט הליכה ברגל!!!
ההחלטה היא שלך בהצלחה :rolleyes:
בועז

sos4u
19-05-09, 04:14
אין להשתמש בטבלה הזאת. היא באה רק להדגים, ולגמרי לא נכונה או עוזרת ברכבים שלכם וגם שלי.

יחס העברה 4.1 יכול להיות נחמד אבל אם אפשר לשאול כמה שאלות:

1. באמת חסר לרכב כח בזחילה עם צמיגים 31" מנוע V8 עתיר מומנט וגיר אוטומטי?

2. למה אי אפשר לנסוע בLOW בדיונות, כאשר הרכב מצוייד בגיר אוטומטי שמעלה את ההילוך ויכול להגיע למהירויות יפות יחסית ללא בעיה?

1. למיטב הבנתי, הטבלא היא אוניברסלית. ונכונה לכל כלי הרכב. אשמח לתיקון אם אני טועה ...
2. אין שום בעיה לנסוע ב LOW בדיונות אלא אם כן אתה באמת מחפש לטוס ...
3. [מתנצל] לא שמתי לב להערה של פותח השרשור בנוגע ליחס המקורי של הסרנים. אני נוסע עם 3.73 גלגלי 31 [ בינתיים..] וטרנספר 242J, בסך הכל נותן מענה לא רע לכל תנאי השטח, גם לזחילה בירידות קשות ועל סלעים וגם לנסיעת כביש, [ 110 קמ"ש ב 1800סל"ד ] וצריכת דלק סבירה של 1:6 בשיוט.

נראה לי ש 4.10 עם גלגלי 31 יהיה קצת בגבול. ז"א ייתן הרבה יותר כח ב LOW אבל יפגע בהתנהגות הכביש. ודווקא משום כך, כן הייתי מחפש קיט לטרנספר שינמיך רק את ה LOW, כל עוד הכוונה להשאר עם גלגלי 31.

ערן המסוקס
19-05-09, 05:39
הטבלה אינה אוניברסלית, ואם כן, אז אינה נכונה. היא מכוונת לסל"דים גבוהים מאוד, שבחיים לא יהיו חסכוניים לרכבים עם מנוע גדול.

ציטוט מהכתבה הנוכחית:

הטבלה הבאה ממחישה את תחום העבודה האופטימאלי של המנוע כפונקציה של יחס ההעברה בסרנים ושל קוטר הצמיגים; אמנם הסל"דים כאן הם אחרים, והנחת העבודה היא שההילוך הגבוה הוא רביעי 1:1 בלבד (כמו ב- CJ) אבל מה שחשוב זו ההמחשה, כאשר הקו הירוק מייצג את תחום העבודה האופטימאלי של המנוע, הקו האדום מייצג דרישה ליותר מומנט ואילו הקו הצהוב מייצג נסיעה חסכונית יותר:

בטבלה הזאת החליטו שמהירות השיוט היא 105 קמ"ש, מה שלא נכון לכל רכב. כאשר לכל רכב יש מהירות שיוט מתאימה לו ולא בהכרח דומה לאחר.

נתוני הסל"דים ויחסי ההעברה, שטוענים שקרובים למקור למידת צמיגים נתונה, ממש לא נכונים או אפילו קרובים להיות נכונים.

כנראה מדובר ברכב ספציפי כלשהו, במידה ומה שרשום שם נכון בכלל לרכב כלשהו. ובכל מקרה, הטבלה הזאת נועדה רק לתת מושג על הרעיון הכללי, ולא יותר מכך, בכתבה הנוכחית.

אסף הלוי
20-05-09, 10:46
בוקר טוב
אצלי ברכב יש יחס העברה 4.10 בסרנים עם צמיגים 33".עובד נהדר מבחינת נסיעת כביש ונסיעת חולות מהירה
מותקן גם קיט 4:1 בLOW בטרנספר-של חברת TERALOW עובד ניפלא בשטח טכני ובולם נהדר בירידות קשות
אך לא מומלץ למישהו שאוהב דיונות.איטי מידי
אסף

גניסלב רונן
21-05-09, 10:18
בוקר טוב
אצלי ברכב יש יחס העברה 4.10 בסרנים עם צמיגים 33".עובד נהדר מבחינת נסיעת כביש ונסיעת חולות מהירה
מותקן גם קיט 4:1 בLOW בטרנספר-של חברת TERALOW עובד ניפלא בשטח טכני ובולם נהדר בירידות קשות
אך לא מומלץ למישהו שאוהב דיונות.איטי מידי
אסף

הי אסף ,
ראיתי שהמושלם שלך למכירה !? למה אתה מחליף ומדוע ?

מה שתארת זה בדיוק מה שאני רוצה -
אני עם 32" ו -4.10 בסרנים יספק את הצורך שלי במהירות בהילוך HI -דיונות וכביש ,

בטכני ה4:1 בטרנספר יספק את הסחורה ב LOW - שממילא רק שם בא ליידי ביטוי .

אצלך 231 ? אני עדיין לא מצאתי 4:1 קיט ל242HD .

רונן

גניסלב רונן
21-05-09, 10:33
יש חיה כזו?

הי אייל ,

כמו שאתה מבין אני מחפש חיה כזו ל242HD

רונן

talw
21-05-09, 20:48
שלום לכולם

הפחתת יחסי העברה תמיד עדיפה בחוליה האחרונה והיא קורונה פיניון!!!
ברגע שמורידים יחס בטרנספר הסרן סובל מאוד
זה מופנה בעיקר לבעלי V8 וסרני D35 ו D30
גראנד V8 במקור 3.73, שעובר ל31 היחס האופטימלי 4.1

טל

Igal
22-05-09, 22:37
הוחלפו קורונה פניון 41.11 שזה 3.73 מה שנתן לי לנעול 31 ..ועדיין חזק יותר מהמקור עם הצמיגים המקוריים 225.75.15 !!! וצריכת הדלק מחוץ לעיר 120 קמ"ש 6.5 !!!
ז"א 100 קמ"ש עם רגל עדינה יכול להגיע גם 8..9..לליטר (לא לשכוח שאני נועל 31)
ותגובה חזקה וכיפית...:D

היי בועז ,
משהו לא ברור לי - גם לי יש 4L ו242J + צמיג 31"
אתה טוען שהוחלפו "קורונה פניון 41.11 שזה 3.73 " - >זה היחס המקורי בגראנד לא?
תוכל לפרט איזה שינוי בדיוק ביצעתה ממה למה...
לא שיניתי יחסי העברה (עדיין) מרוצה מתגובת הרכב, למעט ירידות - אבל חושב בכיוון
תודה
יגאל

boaz1969
24-05-09, 10:31
אהלן יגאל..

יחסי העברה מקוריים בדגמי צ'רוקי XJ. באדום יש את השורה הרלוונטית לרוב-רובם של הדגמים בארץ, שהם בעלי מנוע 4.0L, שש צילינדר, ואוטומטיים.

3.07:1, manual transmission, I6 engine.
3.54:1, automatic transmission, I6 engine with Dana 44 rear differential.
3.54:1, manual transmission, I4 diesel engine with Dana 35 rear differential.
3.55:1, automatic transmission, I6, V6 engines; manual transmission, I4 engine.
3.73:1, automatic transmission, I6, Tow Package, UpCountry Package.
4.10:1, manual transmission, V6 automatic transmission, I4 engine.
4.56:1, automatic transmission, I4, offroad or tow package

לגבי גראנד ZJ - עם מנועי V8 היחס הוא 3.73, עם מנועי 4.0L שש צילינדר היחס הוא 3.54 כמו צ'רוקי וסופה

Igal
24-05-09, 14:25
אהלן יגאל..

יחסי העברה מקוריים בדגמי צ'רוקי XJ. באדום יש את השורה הרלוונטית לרוב-רובם של הדגמיםלגבי גראנד ZJ - עם מנועי V8 היחס הוא 3.73, עם מנועי 4.0L שש צילינדר היחס הוא 3.54 כמו צ'רוקי וסופה

1.תודה,
2.לי יש גראנד לרדו 4L צמיג 31- (כניראה יחס 3.54) ואתה מנסיון ממליץ לשנות ליחס 3.73 כמו ב V8 המקורי... אמת?;)

boaz1969
24-05-09, 23:04
1.תודה,
2.לי יש גראנד לרדו 4L צמיג 31- (כניראה יחס 3.54) ואתה מנסיון ממליץ לשנות ליחס 3.73 כמו ב V8 המקורי... אמת?;)
תראה זה מה שיש אצלי לאחר ספירת השיניים שאני ספרתי בשיפוץ הסרן הקידמי של הקורונה פיניון ....אם אתה מחליף שמן בסרן או איזו שהיא דרך לספור את השיניים עדיף... כך תדע בדיוק את מצבך ומה לעשות...אני גר בת"א אם אתה בסביבה אתה מומלץ ליקפוץ לסיבוב אצלי ואצלך נראה מה ההבדלים בכייף...0505556919

השועל
25-05-09, 10:49
יש עוד דרך אחת לדעת איזה יחסי העברה יש לך ללא פתיחת הסרן וספירת השיניים.

הוראות לביצוע ספירת יחסי העברה :
1. הרם גלגל אחורי באוויר עם ג'ק (לא צריך גבוה מדי, מספיק שהגלגל יוכל להסתובב בחופשיות).
2. העבר לN , לפני כן אבטח את גלגלי הרכב שלא ידרדר.
3. סמן את הגלגל ע"י גיר (לא משנה איפה, בדר"כ בשעה 12 או 6 של הגלגל).
4. סמן את הדרייב שאפט האחורי בגיר (בדר"כ ליד צלב או פיית גירוז הנראת לעין).
5. סובב את הגלגל סיבוב מלא אחד באיטיות - תוך כדי הסיבוב ספור את מס' סיבובי הדרייבשאפט.

סיבוב מלא אחד אמור לתת לך 3.73 סיבובי דרייב שאפט וכו'..

דני

אייל67
25-05-09, 21:36
דני,

נשמע טוב, א ב ל:
נראה לך שבאמת ניתן להבדיל בין 3.73 סיבובי דרייבשאפט לבין 3.54 סיבובים (+ קצת חופש/דיליי טבעי בין סיבוב הגלגל לסיבוב בדרייבשאפט) ? :roll:

בידידות,
אייל

השועל
26-05-09, 10:49
דני,

נשמע טוב, א ב ל:
נראה לך שבאמת ניתן להבדיל בין 3.73 סיבובי דרייבשאפט לבין 3.54 סיבובים (+ קצת חופש/דיליי טבעי בין סיבוב הגלגל לסיבוב בדרייבשאפט) ? :roll:

בידידות,
אייל

הכל עניין של ניסיון.. ! יש כאלה שלא יצליחו ויש כאלה שכן.
אם יש לך חופשים, אז צריך לסדר לפני כמובן. הפתרון הכי טוב זה לספור שיניים כמו שבועז עשה.
מצד שני החופש הוא יחס קבוע ,זאת אומרת, שלפני התחלת המדידה שים את הדרייב שאפט בקצה טווח החופש וכך גם בסוף המדידה ואז לא תהיה לך את הבעייה שאתה מציין.

3.5 ו 3.73 ניתנים לזיהוי (חצי סיבוב ו4\3 סיבוב זה משהו שניתן לראות) זה לא מדע מדוייק אבל בטח לא תמצא שיש לך 3.6 :)..

תנסה בשביל הנסיון ואז תגיד עם הצלחת לזהות מה היחס שלך.
דני

eran4x4
26-05-09, 12:52
לספור עד 40 אתה יודע?
תסובב את הגלגל 5 או 10 סיבובים ותספור את סיבובי בדריבשפט....

ואם אני לא טועה - מכיוון שגלגל אחד באויר והשני על הקרקע יחס ההעברה מוכפל כך שעל 10 סיבובי גלגל יהיה לך 5 כפול יחס העברה סיבובי דריבשפט

boaz1969
26-05-09, 22:40
חחחחח... נראה לי סבכנו אותך יופי...:???:
תנסה את האפשרות שדני הציע לך נראה דיי פשוט ואם לא הסתדרת אז אולי הגיע הזמן להחליף שמן באחד הסרנים שהשמן שלא נראה הכי בהיר(מכניסת מים הצבע מקבל גוון של טחינה..) או לא נראה להיט ואז תוכל לבדוק הכי קל בעולם פשוט תספור שיניים...ואז הכל יהיה ברור..;)
בהצלחה בועז

-->