PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגה לא ישר.

חנן geep
18-05-09, 23:54
אהלן.
אחרי הגבהה של כ-3" בעקבות המלצות הפורום קדחתי חור נוסף בתושבת מוט הפנהרד 1.5 ס"מ מימין.
ההגה עכשיו לא "מאופס" ז'תומרת-כשהגלגלים במצב ישר ההגה במצב מאונך (180 מעלות).
הנהיגה והנסיעה בסדר גמור.
להזכירכם: ZJ 5200 95
מה הפתרון?
חנן

sos4u
19-05-09, 03:56
1. פשע. במקום להשקיע גרוש וחצי על מוט מתכוונן ומונמך, כדי להצמד לתכנון היצרן אתה מחליש את נקודת האחיזה שיש לך בלי ל"תקן " את שינוי הזווית שנוצר עקב ההגבהה. ועלידי כך מייצר נקודת כשל נוספת. במערכת שגם ככה לא משהו...
תשים לב אם במקרה, זה לא יוצר א-סימטריה בהצלבות בין ימין לשמאל.

מעניין כמה שווים לך חיי הנוסעים שלך ואלה שבאים מולך ...

2. על ה מוט שמתחבר לזרוע ה פיטמן יש תבריג שחרר האבטחות, מקם גלגלים במצב ישר וע"י סיבוב התבריג ההגה יתיישר. אל תשכח לאבטח חזרה ...

בהצלחה ונסיעה בטוחה.

boaz1969
19-05-09, 08:01
1. פשע. במקום להשקיע גרוש וחצי על מוט מתכוונן ומונמך, כדי להצמד לתכנון היצרן אתה מחליש את נקודת האחיזה שיש לך בלי ל"תקן " את שינוי הזווית שנוצר עקב ההגבהה. ועלידי כך מייצר נקודת כשל נוספת. במערכת שגם ככה לא משהו...
תשים לב אם במקרה, זה לא יוצר א-סימטריה בהצלבות בין ימין לשמאל.

מעניין כמה שווים לך חיי הנוסעים שלך ואלה שבאים מולך ...

2. על ה מוט שמתחבר לזרוע ה פיטמן יש תבריג שחרר האבטחות, מקם גלגלים במצב ישר וע"י סיבוב התבריג ההגה יתיישר. אל תשכח לאבטח חזרה ...

בהצלחה ונסיעה בטוחה.
אהלן יוסי
לא הייתי אומר שחנן חסך על ZJ שלו גרוש וחצי:rolleyes:...
כמו כן גם בפורומים ב USA לא בהכרח צריך להחליף את הפנהרד בהגבה של 3" רק הזזה קלה ימינה ע"י קידוח חור נוסף..ואם רוצים תמיד אפשר לחזק ע"י תוספת שתי פלחים את התושבת...
אצלי תפוח הפנהרד גמור ואני לפני החלפה של המוט (גם אצלי ב ZJ גבוה כ3")
אז אם כבר מחליף אשמח למצוא מתכוונן ב"גרוש וחצי" איפה אפשר למצוא?
כמובן שבמידה ולא אמצא השנה את מיקום החור...:cool:
תודה בועז

איציק - 4X6ZH
19-05-09, 09:14
לדעתי זאת הפקרות טכנית מוחלטת :twisted:

איציק

חנן geep
19-05-09, 21:13
לכל הצדקנים.
אין ספור פעמים עלה בפורום האינדיאנים "הפתרון" הנ"ל (אתם מוזמנים לבדוק.)
ואף אחד לא הגיב כמו שהגבתם עכשיו.
אם אתם מדברים על בטיחות כ-80% מהשירשורים היו צריכים לקבל תגובות דומות.

בקשר לחיסכון עד היום הוצאתי מעל 30 אלף ש"ח על הג'יפ (מנוע,רדיאטור,הגבהה,ועוד רבים וטובים.) ובשביל לשמור על ילד בן שנתיים וחצי ואישה הייתי שם עוד 30 אלף.

שלא תבינו לא נכון אני שמח על התגובות אבל תשתדלו להעיר אותם בזמן שממליצים על הדברים האלה.
בידידות
חנן

איציק - 4X6ZH
19-05-09, 21:44
שלא תבינו לא נכון אני שמח על התגובות אבל תשתדלו להעיר אותם בזמן שממליצים על הדברים האלה.
בידידות
חנן

עכשיו אנחנו לא בסדר .

:D :D :D :D

איציק

grand
19-05-09, 21:55
חנן תרגע.
הפיתרון שלך הוא טוב להגבהה של 3".
הוא אינו טוב להגבהה כמו של יוסי 4.5"
פנהרד + מתאם הנמכה הוא מעולה, אבל... לא ל 3". בגובה כזה יגע הפנהרד המונמך בביצה שבסרן בכל מהמורה קלה.
כל פנהרד אחר שאינו מונמך משתמש באותה שיטה דפוקה של תפוח בחיבור העליון, כל ההבדל הוא באותם 1-1.5 ס"מ שחסרים למוט בגלל ההגבהה, לכן או שרוכשים אחד כזה מתכוונן ומאריכים ב 1-1.5 או שע"י קידוח חור חדש בתושבת שעל הסרן מזיזים אותו 1-1.5 ס"מ, זה כל העניין, וזה עובד טוב.

sos4u
19-05-09, 22:08
לכל הצדקנים.
אין ספור פעמים עלה בפורום האינדיאנים "הפתרון" הנ"ל (אתם מוזמנים לבדוק.)
ואף אחד לא הגיב כמו שהגבתם עכשיו.
אם אתם מדברים על בטיחות כ-80% מהשירשורים היו צריכים לקבל תגובות דומות.

בקשר לחיסכון עד היום הוצאתי מעל 30 אלף ש"ח על הג'יפ (מנוע,רדיאטור,הגבהה,ועוד רבים וטובים.) ובשביל לשמור על ילד בן שנתיים וחצי ואישה הייתי שם עוד 30 אלף.

בידידות
חנן

1. אני לא צדקן, בין השיפורים שבצעתי יש כאלה שיטענו שהם לא בטיחותיים, זכותם.

2. אני לא מעביר ביקורת על איש. נקודה . אני כן אומר מה דעתי, כשאני חושב שאני יודע מה להגיד.

3. "אם אתם מדברים על בטיחות כ-80% מהשירשורים היו צריכים לקבל תגובות דומות" - על זה נאמר - שטות שהצליחה - אל תקרא לה חכמה ...

4. "בקשר לחיסכון עד היום הוצאתי מעל 30 אלף ש"ח על הג'יפ (מנוע,רדיאטור,הגבהה,ועוד רבים וטובים.) ובשביל לשמור על ילד בן שנתיים וחצי ואישה הייתי שם עוד 30 אלף." - מתנצל מראש אם מישהו נפגע מההערה, באחריות - לא זו הייתה הכוונה.

אבל דווקא בגלל ההשקעה הרבה שלך והדאגה למשפחה - ההערה שלי מקבלת משנה תוקף.
כ י מוט פנהרד מתכוונן מתוצרת JKS כולל הנמכה עולה כ 140$ [ בארה"ב - לא לקפוץ ... ] , יש גם חלופות זולות יותר שעדיין יתנו מענה יותר טוב מלחורר את הפחית המסכנה הזאת ...

ואתה רוצה לסכן גם את המשפחה, וגם רכב שכבר השקעת בו 30K נוסף על הרכישה בשביל 150$ ?!
הלא מנוע דפוק, מקסימום ישאיר אותך לחסדי הגרר .... אבל תחשוב מה קורה כשאתה עם פנהרד מנותק במהירות שולית של 60 קמ"ש ? או חס וחלילה נהג פחות מנוסה נוהג ברכב ??

מכאן בא הביטוי "גרוש וחצי" ... לא מתוך כוונה לפגוע במשהו חס וחלילה.

AvigdorAharon
20-05-09, 07:22
בבקשה אל תגזימו!

כל מי שקורא וכותב כאן בפורום מבין (אני מאמין) את ההשלכות של מעשיו.
כל אחד אמור לסנן מבין התגובות את אלו שניראות לו הגיוניות, בטיחותיות, מתאימות לרמתו המקצועית ולהשקפת חייו. אפשר להמליץ כל מה שנראה סביר, וכל אחד יחליט מה הוא עושה עם המידע. כמובן, שלכל אחד יש קו אדום, וסביר זו מילה יחסית.

כמו שאימי נהגה לומר, אני מקשיב לכולם ועושה את מה שאני רוצה.

...My Two Cents

אביגדור

talw
21-05-09, 21:23
חנן
קשה לייעץ דרך האינטרנט על קומבינות בייחוד לאנשים שאני לא מכיר את כישוריהם ואת עומק הבנתם במעשייהם.
אתה נישמע לי אחלה בנאדם
אבל איך אני אסביר לך שהחור הזה ניהיה אליפטי במשך הזמן והסרן יתחיל לזוז לך ימינה שמאלה בזמן נסיעה(הרגשה לא נעימה).
אם כבר קדחת (ואני מקווה שלא קרוב מדי לחור המקורי) ובקוטר המתאים (את שני הצדדים)(וגם אחד מול השני),תנסה לחזק את העסק הזה באיזושהי צורה.
טל

-->