PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר עם מנוע בנזין 3.9 ל' במקור ??

KOOKE
20-05-09, 11:24
אני יודע שיש דיפנדרים עם מנוע בנזין 3.5 ל' מוזן קרבורטור.

אני יודע שיש בארץ גם כמה דיפנדרים שעברו השתלה של מנוע 3.9 ל' בנזין של הדיסקו (מנוע עם הזרקה).

אני לא סגור על זה, אבל אם איני טועה אין דיפנדר שמגיע מהחברה עם מנוע בנזין מוזרק בנפח 3.9 ל' - האומנם ??

שאלה מעניינת נוספת, עד כמה כדאי לעשות כזו השתלה לדיפנדר 110 שנת 96 שכיום עם מנוע הדיזל 300TDI .

בהנחה שעלות מנוע הבנזין 3.9 ל' מפירוק (יבוא) זהה לעלות מנוע TDI300 מפירוק (יבוא)..

כן החיסרון של צריחת דלק מטורפת של הבנזין ידוע לי...

יתרונות הבנזין: שקט, עוד פעם שקט, הספק גבוה יותר, נטול ויברציות, ובקיצור יכול לשדרג את ביצועי הכירכרה ואת איכות החיים של הכירכרה תמורת תשלום בדלק כמובן.

חסרונות: פחות עמיד למים, אמינות מופחתת ?? תחזוקה שוטפת יקרה יותר ??

בהנחה שעלות הרכישה זהה ובהתעלם מעניין צריחת הדלק כדאי להכנס להרפתקאה זו ??

המנוע שלי TDI300 עם 400,000 ק"מ, עדיין סוחב בכיף (טפו טפו חמסה חמסה) אבל צורך שמן בצורה מופרזת (ולא זה לא מהטורבו) - כנראה צריך לעשות רינגים/ אוברול/ להחליף מנוע..

אם כבר אני אחליט להחליף אז למה לא להחליף לבנזין 3.9 ל' ??

עמי
20-05-09, 12:15
אני לא סגור על זה, אבל אם איני טועה אין דיפנדר שמגיע מהחברה עם מנוע בנזין מוזרק בנפח 3.9 ל' - האומנם ??

יש, מעט, ורק בצפון אמריקה (קנדה וארה"ב) הרוב המוחלט 90 ומעט מאוד 110. כולם עם גיר אוט'.

מנועי הבנזין דווקא נחשבים לאמינים יותר וזולים יותר לאחזקה.

Gilad
20-05-09, 13:29
דווקא באתר של East Coast River יש לא מעט הסבות של דיפנדרים בנזין שמסבים לדיזל.

אם צריך להחליף מנוע, למה לא ללכת על המנוע של אינטרנשיונל המקביל לTDI300 ואמור להיות עדיף?

KOOKE
20-05-09, 14:12
מנוע האינטרנשיונאל מגיע רק כחדש ומחירו לאחר מיסים ועלויות עבודה בארץ מגיע לסכום דימיוני של 40,000 ש"ח...

אני גם לא בטוח שמנוע האינטנשיונאל עד כדי כך עדיף על מנוע הבנזין 3.9 ל'..ההספק נמוך יותר ועומד רק על כ- 138 כ"ס לעומת 185 כ"ס בבנזין (אומנם סוסים עצלים אבל עדיין עדיף יותר מהדיזל..)

אשמח לדיעות נוספות בעד ונגד רעיון ההשתלה שלי...

Discomania
20-05-09, 14:40
מנוע האינטרנשיונאל מגיע רק כחדש ומחירו לאחר מיסים ועלויות עבודה בארץ מגיע לסכום דימיוני של 40,000 ש"ח...

אני גם לא בטוח שמנוע האינטנשיונאל עד כדי כך עדיף על מנוע הבנזין 3.9 ל'..ההספק נמוך יותר ועומד רק על כ- 138 כ"ס לעומת 185 כ"ס בבנזין (אומנם סוסים עצלים אבל עדיין עדיף יותר מהדיזל..)

אשמח לדיעות נוספות בעד ונגד רעיון ההשתלה שלי...

היי שלמה

לדעתי מנוע הבנזין עדיף על הדיזל הבעייתי משהו אילו לא הייתי נוסע יום יום בדיפנדר שלי הייתי בכיף עושה את אותה הסבה . מנוע הבנזין המיושן הזה אמין קצת יותר אבל גם לו יש את הבעיות שלו . ועדיין עומדת בפניך האפשרות של הסבה לגז .

שולי

KOOKE
20-05-09, 14:57
שולי

אני נוסע גם ביום יום על הדיפנדר שלי. אני נוסע כ- 25,000 ק"מ בשנה.

מחיר הסולר(לאחר הנחה בתחנות המתאימות) והבנזין כמעט וזהים בערך כ- 5.9 ש"ח לליטר. אם נתקעת בדרום הרחוק והנטול הנחות בסולר אז בכלל "שוחטים" במחיר מלא של סולר...

לכן עיקר ההפרש הכספי יהיה בגלל ההפרש בצריכת הדלק/ סולר ...

כיום באופן עקבי בממוצע צריכת הסולר של הדיפנדר שלי עומדת על 8.5 ק"מ לליטר נסיעה מעורבת שטח/עירוני/ובין עירוני.

להערכתי (אולי האופטמית במידת מה) בדיפנדר בנזין ידני הצריכה הממוצעת תעמוד על כ- 7 - 6.5 ק"מ לליטר - בחישוב גס מדובר על הבדל של כ- 4,500 ש"ח לשנה לרעת הבנזין בנתונים האלו.

אני מוכן לחיות עם ההפרש השנתי הזה תמורת האיכות חיים עם מנוע בנזין !!!

נ.ב.

מבחינתי, הסבה לגז לא באה בחשבון, כחלק מהעבודה אני נאלץ להתמש רבות בחניונים תת קרקעיים (לך תמצא חניה בתל אביב ל"אוטובוס" כמו הדיפנדר) ובחניונים שאני עושה בהם שימוש מקפידים על קיום התקנה שאוסרת חניית רכבים מונעים בגז בחניונים תת קרקעיים.

gali
20-05-09, 16:44
שלמה למה אתה שולל את V8 3.5?
לדעתי אין בעיה רק אם המנוע הוא בעל אותו קוד מנוע כמו ה 3.5; או שתתקשר למזרח כדי לברר, לפעמים כשאתה תופס אותם ביום טוב הם משתדלים לתת תשובה (נסה את מאיר אם הוא עדיין עובד שם).
כל דגמי ה NAS האמריקאיים סופקו עם ה 3.9 בגלל תקנות זיהום אוויר שנדרשות שם, אותן תקנות שה 3.5 קרבורטור לא עומד בהן.

מצד שני אני מבין את המחשבה של ה- 3.9, הוא הרבה יותר זמין בארץ ובגרוש יחסית.

KOOKE
20-05-09, 17:25
מנוע ה 3.5 ל' הוא עם הספק נמוך - הספק דומה למנוע הדיזל לא זוכר כרגע את ההספק המדוייק.

התגובות והביצועים שלו עצלים כמו הדיזל.

ואם אני לא טועה הוא גם שתיין כבד יותר של דלק מאשר מנוע ה- 3.9 ל'.

לכן שולל את המנוע הזה של ה 3.5 ל'. במיוחד לאור העובדה שמנועי ה 3.9 ל' זמינים, זולים יחסית ואין בעיית רישוי להשתלה/ החלפה כזו.

רכס חיים
20-05-09, 17:35
שלמה,אל תיבנה את החישובים שלך על יותר מ-6 ק''מ לליטר,בכדי לא להטעות את עצמך.גם 5 עד 5.5 וחצי היה מאוד מספק אותי.

בכל מקרה אם תצטרך מנוע כלשהוא יש לי את הכתובת הטובה בארץ.

דרור ברלי
20-05-09, 17:52
מנוע ה-3.5 מספקים 125-135 כ"ס כשהם חדשים... תלוי בדגם. זה עלוב לפי כל קנה מידה. המנוע עצל מאוד, עולה לאט בטורים ושתיין כרוני. אין הצדקה למנוע כזה בעולם האמיתי.
3.9 מוזרק נותן 180-182 כ"ס כשהוא חדש מהארגז.

לרמת האמינות/סבירות תקלות של כל דגמי הדסקברי/דיפנדר אתה כבר רגיל. לא תהיה מופתע משום דבר, ויהיה לך רכב מיוחד.
אם אתה לא רוצה להסתבך עם ההזרקה ומתקין למנוע הזה מאיידים, אל תצפה להספק המקורי המוצהר של הדגם המוזרק ובוודאי לא לביצועים יוצאי דופן. למען האמת, אני לא בטוח שהם יהיו הרבה יותר טובים מהביצועים של הדיזל שלך... לפני כמה חודשים עשיתי סיבוב קצר על דיפנדר שהוסב ל-3.9 עם מאיידים ואפשר לומר שדי התאכזבתי. חוץ מפעולה שקטה בסרק וצליל מגניב כשלוחצים (וכל הזמן לוחצים, עד הפח, כי זה לא זז) מדובר בעגלה.
מצד שני, אם הוא יהיה מוזרק הוא בטוח יתנהג אחרת. ואפשר גם לשפר את המנוע הזה ולקבל ממנו הספק נורמלי שמתאים לנפח שלו וישנה את הביצועים מקצה לקצה.
בחיים האמיתיים אל תבנה על 6.5 וגם לא על 6 ק"מ/ליטר אלא על הרבה פחות - ממוצע של 4.5-5 ק"מ/ליטר עם מנוע תקין. לאורך זמן זו באמת שחיטה רצינית.

KOOKE
20-05-09, 18:11
חיים ודרור

להזכירכם היה לי דיסקברי בנזין אוט' לפני הדיפנדר.

מכיר את המנוע יכולותיו ו"צריחת" הדלק שלו.

בזמנו טיילתי הרבה עם מידד שהיה לו דיסקברי בנזין עם גיר ידני - ו"צריחת" הדלק שלו הייתה טובה יותר משל הדגם האוט' בממוצע 7 ק"מ לליטר ואולי אפילו יותר.

הנתונים של 5 ק"מ לליטר בממוצע נכונים לדיסקברי בנזין אוט'...

גיר ידני יהיה חסכוני יותר ומכאן הערכה האופטימית והדי מבוססת שלי.

אם אכן אלך על הכיוון הזה רק 3.9 ל' מוזרק ומכוייל היטב מבחינת חיישנים וכו'..

רכס חיים
20-05-09, 18:47
כאדם אופטימי אני מת על אופטימיים.........

דרור ברלי
20-05-09, 18:51
לדעתי ההערכה שלך אופטימית ואינה יותר מאשר ניחוש. ניחוש מלומד אמנם, אבל עדיין ניחוש. ההבדל בין 5 ק"מ/ליטר ל-6 ק"מ/ליטר הוא אמנם רק של ק"מ אחד לאותו ליטר, אבל משמעותי ביותר לאורך זמן. בכל מקרה, התצרוכת בליטרים לעומת הדיזל הולכת לקפוץ...

כמה שוקל דיסקו 94 ידני?
כמה שוקל דיפנדר 96?

אוירודינמיקה?

יחסי העברה בגיר ידני של דיסקו? ושל דיפנדר?
יחסי העברה בטרנספר דיסקו? ובדיפנדר?
יחסי העברה בסרנים?

גודל גלגלים?

ועוד כל מיני משתנים.

אתה מכיר את הכרכרות טוב ממני ויכול לתת נתונים ומספרים שאין לי, אבל כעיקרון, לכל אלה בוודאות יש השפעה על תצרוכת הדלק. ועדו לא דיברנו על השוואה לרכב שהגיע בתצורה הזו (בנזין ידני) מקורי מהמפעל לעומת הסבת רכב דיזל למנוע בנזין ("הסבה" היא מילה יפה ונקיה לקומבינה) שאתה מדבר עליה כאן.

כדאי לבצע חיפוש אחרי נתוני היצרן ונתוני מבחני דרכים מחו"ל של דיפנדרים "אמריקאיים" - אלה שיוצרו עבור השוק הצפון-אמריקאי עם מנוע 3.9 מוזרק מקורי מהמפעל. אני מאמין שהם יתנו לך כיוון מדויק יותר.

landY
20-05-09, 19:08
מבחינת הדיון התיאורטי, יכול להיות שמנוע הבנזין 3.9 עדיף על ה-TDI300.
מעשית, אני נשאר עם הדיזל ומשפר את כל מה שאפשר כדי לקבל יותר כוח ושקט.

יקיר גרין
20-05-09, 20:30
שלמה, אל תשכח שלבנזין תזדקק גם למחשב חדש, וצמת חשמל...
גם אם המנועים עולים אותו דבר, תצתרך להשקיע הרבה יותר בהסבה ... מיכל דלק, צינורות, משאבה וכו ...

KOOKE
20-05-09, 20:31
משקל דיפנדר שוקל 100 ק"ג יותר

אוירודנמיות - נו שויין לבלוק 10 יש יותר אוירודינמיות מאשר לדיפנדר

יחסי העברה וגודל צמיגים להערכתי בדיפנדר הידני עם צמיגי 32 אינצ' יש התאמה יותר טובה מאשר בדיסקו הידני שהיה למידד ושהיה נעול בצמיגים גדולים מהסטנדרט (31 אינצ' לעומת 29 אינצ' בסטנדרט)

אם אכן הצריכה הממוצעת הצפוייה היא 5 ק"מ לליטר אז זה כבר הופך להפרש גדול מדיי בעלות השנתית ביחס לדיזל ...

במקום להתבסס על הערכות מושכלות מי שהוא יכול לתת לי הפניה לאתר מקור מידע מדוייק יותר לגבי צריכת הדלק הצפוייה...

דרור - הדיפנדרים האמריקאים הם קצרים ואטומטים שלי ארוך וידני

nirs
20-05-09, 20:49
רמי החשמלאי אמור להחליף את הקרבורטורים של סמואל (בנזין 3.5) במערכת ההזרקה של הדיסקו שלו (3.9). אני מחכה לראות מה יצא מהשילוב...
חוץ מזה, אם כבר מחליפים, מה לגבי מנוע 4.2 של הריינג'/דיסקו 2 מפואר?

מצ"ב קישור גם לאתר האמריקאי.
ניתן לראות שהם מציעים הסבה הפוכה: מבנזין לדיזל...
http://www.eastcoastrover.com/tableDefender110.html

grand
20-05-09, 20:55
שלמה, להעביר לך קורס מזורז בתפעול גוגל???
http://www.kbb.com/kbb/UsedCars/Specifications/1993_Land%20Rover_Defender%20110_10715_T rade-In_Excellent.aspx?SelectionHistory=10715 |30634|76268|0|0|&SelectedTabIndex=1

1:5 במיקרה הטוב...

דרור ברלי
20-05-09, 22:39
שלמה, להעביר לך קורס מזורז בתפעול גוגל???
http://www.kbb.com/kbb/UsedCars/Specifications/1993_Land%20Rover_Defender%20110_10715_T rade-In_Excellent.aspx?SelectionHistory=10715 |30634|76268|0|0|&SelectedTabIndex=1

1:5 במיקרה הטוב...

הניחוש שלי היה קרוב?...
10 מייל לגלון בעיר, 12 מייל לגלון מחוץ לעיר. בעברית = 4.2 - 5.1 ק"מ/ליטר....
עזוב שלמה. רד מזה. לא כלכלי בכלל.

סוזי המשתוללת
21-05-09, 00:00
שלוימה
יצא לי לנסוע בדיפנדר עם המנוע דיזל 2800 חדש מה"קרייט"
את אומדן הביצועים קשה להעריך כי הנהג היה עדים מאד על הדוושה
מה שהפתיע אותי ולא לטובה היה צריחת הסולר שעמדה בנסיעה מעורבת של אוטוסטראדות ומעט שטח על 1:7 (וזה עם קיט אוברדרייב)
מה שכן מדובר על רכב עמוס וארבעה נוסעים מבוגרים
לגבי המשקלים
מנוע בנזין v 8 יישקול משמעותית פחות ממנוע דיזל 2.5 או 2.8 ולכן תצרוכת הדלק עשויה להשתפר מעט
לא תוכל לדעתי להסב לקרבורטור שכן שנת 96 צריך לעמוד בתקנות זיהום אויר !!!

רכס חיים
21-05-09, 03:43
חבר'ה - מעט עברית - ''צריכת דלק'' ולא ''צריחת'' - זולתי אם אתם רוצים ל''צרוח'' על הבזבוז........

fuksi
21-05-09, 10:19
בזמנו טיילתי הרבה עם מידד שהיה לו דיסקברי בנזין עם גיר ידני - ו"צריחת" הדלק שלו הייתה טובה יותר משל הדגם האוט' בממוצע 7 ק"מ לליטר ואולי אפילו יותר.

עבר כנראה הרבה זמן מאז...הזיכרון שלך לא משתפר עם הזמן
בתור אחד שטייל בזמנו הרבה איתך ועם מידד בדיסקו הידני שלו הנתונים שלו היו בסביבות5.5-6 לליטר.

חיים בדיסקו בנזין צריכת הדלק=צריחת דלק!....

KOOKE
21-05-09, 12:19
הארות והערות.

אשמח לקורס בגיגול..אני ומחשבים מסתדרים בקושי..

בכל אופן ממה שאני מצאת אכן ישנם דיפנדרים 110 בנזין גיר ידני עם מנוע 3.9 ל' במקור כפי שציינו קודמי אלו ה- 110 NAS - דיפנדרים שיוצרו לפי מפרט אמריקאי ונמכרו רק בצפון אמריקה.

כנראה שהרצון לשיפור שידרוג הכירכרה מבחינת ביצועי ותגובות מנוע ומבחינת איכות חיים (שקט ויברציות) גרם לי להסתכל דרך משקפיים ורודות מדיי.

הצריחה (חיים זו לא שגיאת כתיב) צפוייה אכן להיות כ- 5 ק"מ לליטר.

המחיר של הסולר בהנחה 4.67 ש"ח לליטר המחיר של הדלק לאחר ההתייקרות האחרונה 5.8 ש"ח לליטר...

בחישוב גס הפרש העלות השנתית של הדלק על בסיס 25,000 ק"מ בשנה ולפי 8.5 ק"מ לליטר בסולר לעומת 5 ק"מ לליטר בבנזין יעמוד על 15,264 ש"ח לרעת הבנזין !!!

כבד עליי וירדתי מזה

מוני אורבך
21-05-09, 12:29
שלמה כדאי להביא בחשבון את נושא הגז
אומנם דורש השקעה התחלתית של 10K שקל
אבל מצד שני עולה חצי.
וכן ידועה לי בעית השסתומים הנשרפים.
אני מכיר לא מעט חברה שדי מרוצים מהגז.
אגב אני קונה ליטר בנזין ב 5.17
מחירי הדלק והסולר כול הזמן מתנדנדים אחד לעומט השני.
ולכן לטוח ארוך כדי להביא בחשבון שהבנזין והסולר באותו המחיר

KOOKE
21-05-09, 14:26
היי מוני

גז לא רלבנטי מבחינתי. כחלק מעבודתי, פגישות ועיסוקים במרכזי הערים הגדלות בארץ, אני נאלץ להשתמש הרבה בחניונים תת קרקעיים ולא ניתן להחנות שם רכב מונע בגז.

שלמה

-->