PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה "רע" זה ג'יפ אוט' ?

Erann
31-05-09, 14:48
היי ,
ראיתי שרוב בעלי הג'יפים כאן מעדיפים גיר ידני.
מה רע באוטומט ? הרי הרבה יותר נוח וקל לתמרן שלא צריך להתעסק עם החלפת הילוכים , לא?!

shachar
31-05-09, 14:58
היי ,

ככה הם לא מצליחים להתפנות להושיט יד לזו שיושבת על ידם ולא מסתבכים בנושא של הטרדה מינית.

גיר רגיל אמור להיות יותר אמין, לאפשר בלימת מנוע משמעותית יותר ופחות אובדן כח ותצרוכת דלק.
אוטומטי, כפי שציינת "קל ונוח" לתפעול, לא כבה הרכב בזינוק בעליה - יותר ריכוז בתוואי הדרך....

הבחירה שלי בחתימה

דרור ברלי
31-05-09, 17:01
אוטומט יכול להיות רע מאוד. אבל ממש.
מצד שני גם ידני יכול לעצבן.

כל זה נכון גם מלהיפך.

עובדות:
יתרונות הידני: חסכוני ואמין יותר, תמיד. הפסדי הכוח קטנים יותר, ביצועים טובים יותר. בלימת מנוע עדיפה. שליטה עדיפה במובן של יכולת בחירה בהילוך מתאים או מועדף. לדעתי בלבד - גיר ידני "מחבר" הרבה יותר טוב את הנהג לרכב ולכביש/שטח.

יתרונות לאוטומט: נוחות, בכל תרחיש שאין בו נהיגה של ממש - בעיקר בפקקים, בחנייה, בעיקר לנהגים לא מנוסים אבל לא רק - הוא "משחרר" יד ורגל לעיסוקים נוספים כמו חירטוט בטמבלפון, הצתת סיגריות, חיטוט באף, הטרדת הנוסעת שמצד ימין ועוד ועוד. אבל מצד שני, אחרי שצחקנו, יש יתרון של ממש בשטח - גיר אוטומטי נותן יכולת שליטה עדיפה בשטח טכני.

היתרון הכי גדול, בהא הידיעה של גיר אוטומטי ברכב שטח? - האוטומט הוא לעתים קרובות התנאי הבל-יעבור להסכמתה של המפקדת שלך לרכוש רכב שטח... לא הייתי מזלזל בזה!!! אם זה התנאי? עזוב אותך מהתלבטות. קח אוטומטי למען שלום הבית...
לשמחתי אני זכיתי דווקא בכאלה שאוהבות לבחוש הילוכים... איזה כיף לי. מכאן אתה יכול להבין שאני באופן אישי לא אוהב גיר אוטומטי. לעומתי, רוב עם-ישראל בכלל לא מוכן לנגוע בידני. העובדה שרמת הנהיגה בישראל כל כך נמוכה, קשורה לדעתי קשר ישיר ובל-ינותק להעדפה הגורפת לגיר אוטומטי - אבל זו רק דעתי, מה אני מבין...

בסיכומו של דבר - עניין של העדפה אישית. כל אחד ייסע במה שמתאים ונוח לו.
אותי קצת מתסכל שרוב סוגי הרכבים מיוצרים במגוון גירסאות מנועים וגירים כדי להתאים לרוב הטעמים וההעדפות, אבל מיובאים לישראל רק בגירסת גיר אחת - אוטומטית. היבואנים הישראליים מחליטים עבור הלקוח מה הוא צריך, וזה בעיני סוג של חוצפה. מי שמביא רק אוטומט, מפסיד אותי כלקוח פוטנציאלי, וכנראה שלא רק אותי.

Erann
31-05-09, 17:58

כל זה נכון גם מלהיפך.

עובדות:
יתרונות הידני: חסכוני ואמין יותר, תמיד. הפסדי הכוח קטנים יותר, ביצועים טובים יותר. בלימת מנוע עדיפה. שליטה עדיפה במובן של יכולת בחירה בהילוך מתאים או מועדף. לדעתי בלבד - גיר ידני "מחבר" הרבה יותר טוב את הנהג לרכב ולכביש/שטח.

יתרונות לאוטומט: נוחות, בכל תרחיש שאין בו נהיגה של ממש - בעיקר בפקקים, בחנייה, בעיקר לנהגים לא מנוסים אבל לא רק - הוא "משחרר" יד ורגל לעיסוקים נוספים כמו חירטוט בטמבלפון, הצתת סיגריות, חיטוט באף, הטרדת הנוסעת שמצד ימין ועוד ועוד. אבל מצד שני, אחרי שצחקנו, יש יתרון של ממש בשטח - גיר אוטומטי נותן יכולת שליטה עדיפה בשטח טכני.

היתרון הכי גדול, בהא הידיעה של גיר אוטומטי ברכב שטח? - האוטומט הוא לעתים קרובות התנאי הבל-יעבור להסכמתה של המפקדת שלך לרכוש רכב שטח... לא הייתי מזלזל בזה!!! אם זה התנאי? עזוב אותך מהתלבטות. קח אוטומטי למען שלום הבית...
לשמחתי אני זכיתי דווקא בכאלה שאוהבות לבחוש הילוכים... איזה כיף לי. מכאן אתה יכול להבין שאני באופן אישי לא אוהב גיר אוטומטי. לעומתי, רוב עם-ישראל בכלל לא מוכן לנגוע בידני. העובדה שרמת הנהיגה בישראל כל כך נמוכה, קשורה לדעתי קשר ישיר ובל-ינותק להעדפה הגורפת לגיר אוטומטי - אבל זו רק דעתי, מה אני מבין...

בסיכומו של דבר - עניין של העדפה אישית. כל אחד ייסע במה שמתאים ונוח לו.
אותי קצת מתסכל שרוב סוגי הרכבים מיוצרים במגוון גירסאות מנועים וגירים כדי להתאים לרוב הטעמים וההעדפות, אבל מיובאים לישראל רק בגירסת גיר אחת - אוטומטית. היבואנים הישראליים מחליטים עבור הלקוח מה הוא צריך, וזה בעיני סוג של חוצפה. מי שמביא רק אוטומט, מפסיד אותי כלקוח פוטנציאלי, וכנראה שלא רק אותי.

לא נסעתי ברכב עם גיר ידני מאז הוצאת רשיון הנהיגה (לפני 13 שנה.) למעט רכיבה על האופנוע.. אבל זה לא אוטו דבר... הקלאץ' ביד :-)

כיצד אני אמור לבחור ג'יפ בתקציב קמצן (האישה לא מחליטה) אם אני לא יודע אם אני אהנה בסופה / דיפנדר / צ'ירוקי...

עד עכשיו האופציה היחידה שלי היתה להתרשם מתמונות וחוות דעת של משתתפי הפורום.

putzman
31-05-09, 18:06

כל זה נכון גם מלהיפך.

עובדות:

couldn't agree more

יתרונות לאוטומט: נוחות, בכל תרחיש שאין בו נהיגה של ממש - בעיקר בפקקים, בחנייה, בעיקר לנהגים לא מנוסים אבל לא רק - הוא "משחרר" יד ורגל לעיסוקים נוספים כמו חירטוט בטמבלפון, הצתת סיגריות, חיטוט באף, הטרדת הנוסעת שמצד ימין ועוד ועוד.
"בכל תרחיש שאין בו נהיגה של ממש", "בעיקר לנהגים לא מנוסים", ולפי דעתי...פשוט כאלה בלי חוש נהיגה והבנת השטח או הכביש, והבנה של משמעות בחירת ההילוך והמשחק עם הקלאץ.

אחרי שצחקנו, יש יתרון של ממש בשטח - גיר אוטומטי נותן יכולת שליטה עדיפה בשטח טכני.
אתה מדבר על זחילת סלעים וכדומה?? אני לא לגמרי מסכים... אני חושב שהקלאץ נותן לך את המשחק הקטן והמאוד עדין הזה שאין לך באוטומט.... לפי דעתי.

גם: couldn't agree more

Erann
31-05-09, 19:06
couldn't agree more

"בכל תרחיש שאין בו נהיגה של ממש", "בעיקר לנהגים לא מנוסים", ולפי דעתי...פשוט כאלה בלי חוש נהיגה והבנת השטח או הכביש, והבנה של משמעות בחירת ההילוך והמשחק עם הקלאץ.

אתה מדבר על זחילת סלעים וכדומה?? אני לא לגמרי מסכים... אני חושב שהקלאץ נותן לך את המשחק הקטן והמאוד עדין הזה שאין לך באוטומט.... לפי דעתי.

גם: couldn't agree more

אז... מה עושה טירון ירוק בתחום ?! בהנחה שהכלי משמש רק לטיולי סופ"ש (יש רכב מהעבודה).

ofiredri
31-05-09, 19:27
תהיה יותר ספציפי ... באיזה רכב מדובר ?

יש לא מעט רכבי 4x4 שגיר אוטומט מסרס להם את המנוע וניתנת תחושה של נהיגה ברכב חלשלוש למרות היותו 4x4.

הכוכב הכחול
31-05-09, 19:28
קנה גיר רגיל, 13 שנה אתה על אוטו'.
תהנה מההילוכים -זה כיף לשחק איתם.
גם ככה כל השבוע אתה על יפנומטית מהעבודה.

ואם כבר לסופ"ש, קנה פתוח.
גם תוספת בריזה, וגם הרבה יותר מהנה מלנסוע בתוך אקוריום סגור וקלסטרופובי.

אם כבר אז כבר -להנות מהחיים.
אבל זו רק דעתי.

Erann
31-05-09, 20:47
קנה גיר רגיל, 13 שנה אתה על אוטו'.
תהנה מההילוכים -זה כיף לשחק איתם.
גם ככה כל השבוע אתה על יפנומטית מהעבודה.

ואם כבר לסופ"ש, קנה פתוח.
גם תוספת בריזה, וגם הרבה יותר מהנה מלנסוע בתוך אקוריום סגור וקלסטרופובי.

אם כבר אז כבר -להנות מהחיים.
אבל זו רק דעתי.

איזה רכב מומלץ לפינוק סופ"ש ? ואם קונים פתוח... מה עושים שיש חניה משותפת בבניין (שלא יגנבו את הרכב). ומה קורה בחורף שיורד גשם (טיולי בוץ זה הכי, לא ? :rolleyes: )

בנוסף (מצטער על הנודניקיות) מה התקציב הכי נמוך שאני יכול להרים רכב "סבבה" (אני כבר בן 30... 1.86 מטר , רוצה להתפנק בטיולים... שלא יהיה לי איזה טרקטור שיקדח לי במוח כל הנסיעה (או שאין מה לעשות בתקציב נמוך).

ושוב... תודה רבה על כל היחס והסבלנות.

putzman
31-05-09, 20:54
לנהוג על הילוכים אתה יודע.... נכון??
לחזור לזה, אתה תחזור לזה, זה בטוח...
בשטח אני רואה את הדברים ככה:
למישהו שהוא לא נהג מי יודע מה ואין לו הבנה מלאה של המכניקה של האוטו והבנה מלאה של השטח אז עדיף לו אוטומט... אבל אם אתה יודע לנהוג אז אתה תתחבר לזה די מהר...
נהג ממוצע יוציא מאוטומט יותר מאשר מידני כי הוא יסתבך יותר מדי ויעדיף לוותר על דברים מסויימים כי הוא לא ידע לבצע אותם עם ידני אבל אולי עם אוטומט כן..
נהג טוב יוציא מידני פי כמה וכמה מאשר מאוטומט...
ואני יודע שחפרתי אבל הסבר וסיכום בקטנה:
נהג ממוצע יוציא מאוטומט 70% ומידני 50%
נהג טוב יוציא מאוטומט 80% ומידני 100%
(ברור שהמספרים הם סתם להמחשה...)
ככה אני רואה את הדברים.. מקווה שהבנת ;)

PW
31-05-09, 21:12
היי ,
מה רע באוטומט ? הרי הרבה יותר נוח וקל לתמרן שלא צריך להתעסק עם החלפת הילוכים , לא?!

יקירי,
ברשותך, אני מבקש להציע לך נקודת מבט נוספת:
נסה להגדיר או לאפיין עבורך (ועבורך בלבד) האם הגי'פ הוא אמצעי או מטרה.
אם הוא מטרה, לך על מה שעושה לך הכי כיף. (כנראה שזה יהיה גיר ידני).
אם הפלטפורמה הזו היא בסוף בסוף רק אמצעי: לטיול, לחקירה, להגעה למקומות נידחים, ליציאה מהשגרה ולחווית היציאה לשדה - לך על גיר אוטומטי. זה הרע במיעוטו... תוכל להתרכז יותר בעיקר מבחינתך ולוותר על הטפל או הרע ההכרחי.
(הכי טוב במקרה הזה זה למצוא מישהו עם גיר ידני שאוהב לנהוג ולפנות את עצמך להתרכז בעיקר נטו - אבל זה כבר דיון נפרד)
בהצלחה!

Erann
31-05-09, 21:25
יקירי,
ברשותך, אני מבקש להציע לך נקודת מבט נוספת:
נסה להגדיר או לאפיין עבורך (ועבורך בלבד) האם הגי'פ הוא אמצעי או מטרה.
אם הוא מטרה, לך על מה שעושה לך הכי כיף. (כנראה שזה יהיה גיר ידני).
אם הפלטפורמה הזו היא בסוף בסוף רק אמצעי: לטיול, לחקירה, להגעה למקומות נידחים, ליציאה מהשגרה ולחווית היציאה לשדה - לך על גיר אוטומטי. זה הרע במיעוטו... תוכל להתרכז יותר בעיקר מבחינתך ולוותר על הטפל או הרע ההכרחי.
(הכי טוב במקרה הזה זה למצוא מישהו עם גיר ידני שאוהב לנהוג ולפנות את עצמך להתרכז בעיקר נטו - אבל זה כבר דיון נפרד)
בהצלחה!

מעניין מאוד :cool:
המטרה שלי להנות בסופי שבוע.
המטרה של אישתי , שארד מהאופונע :evil:

shachar
31-05-09, 21:42
מי שמביא רק אוטומט, מפסיד אותי כלקוח פוטנציאלי.

דרור בוא נעשה סקר, בתור לקוח פוטנציאלי כמה רכבים חדשים קנית ב 10 שנים האחרונות
אתה חושב שהיבואנים הפסיכו לשון בלילות :-)
מביאים רק מה שמוכרים
אתה רוצה להתווכח מי בא קודם האשך או התרנגולת?

ינון
31-05-09, 22:02
אם אתה חושב בכיוון של סופה (לפחות לפי מה שראיתי ואני לא כזה מומחה) לי יש סופה ידנית ואילו לחבר שלי יש אוטומטית גיר 3 מהירויות.
ההבדלים : אוטומטית: אפשר לטגן חביתה מהחום שניכנס לרכב (שים יד על המגרעת בין הכסאות מאחור)
כביש בין עירוני אתה מרגיש כמו במרוץ נס-קאר ( הרכב לא סידרטי במיוחד ייתכן וזו הסיבה) הסל"ד גבוהה במהירות שיוט
בעליות ישנו בור די רציני בין שני לשלישי (שמעתי שיש מעט סופות עם גיר 4 מהירויות +רוורס כמובן)
תאוצה חבל על הזמן תן גז והרכב עף
צריכת דלק תלוי במצב הרכב ואופן הנהיגה.
אמינות פחותה בתנאים קיצוניים של מאמץ.
שטח טכני יתרון
מחיר האוטומטיות יש להן פחות קופצים.
אני חייב לציין שהיום הייתי מחליף עם חברי את הרכב יש לורכב מדהים למרות שהוא אוטומטי
ידני: צריכת דלק סבירה יותר ונשלטת קצת יותר
עדיפות מסוימת בעליות
גיר ידני על סמך הידוע לי יותר זמין במקרה שיש צורך בהחלפה.
סבל בפקקים
בלימת מנוע בשטח ובכביש
במכירהלוקח יותר זמן
אם אתה מגיע לירושלים אתה מוזמן להתרשם מסופה שלי (ייתכן וגם חבר שלי תלוי בו)
בהצלחה ינון
נ.ב שקלתי לרכוש מוסו מודל 96 אוטומט ואם אני זוכר נכון ברכב איטי להחריד.

Erann
31-05-09, 22:45
אם אתה חושב בכיוון של סופה (לפחות לפי מה שראיתי ואני לא כזה מומחה) לי יש סופה ידנית ואילו לחבר שלי יש אוטומטית גיר 3 מהירויות.
ההבדלים : אוטומטית: אפשר לטגן חביתה מהחום שניכנס לרכב (שים יד על המגרעת בין הכסאות מאחור)
כביש בין עירוני אתה מרגיש כמו במרוץ נס-קאר ( הרכב לא סידרטי במיוחד ייתכן וזו הסיבה) הסל"ד גבוהה במהירות שיוט
בעליות ישנו בור די רציני בין שני לשלישי (שמעתי שיש מעט סופות עם גיר 4 מהירויות +רוורס כמובן)
תאוצה חבל על הזמן תן גז והרכב עף
צריכת דלק תלוי במצב הרכב ואופן הנהיגה.
אמינות פחותה בתנאים קיצוניים של מאמץ.
שטח טכני יתרון
מחיר האוטומטיות יש להן פחות קופצים.
אני חייב לציין שהיום הייתי מחליף עם חברי את הרכב יש לורכב מדהים למרות שהוא אוטומטי
ידני: צריכת דלק סבירה יותר ונשלטת קצת יותר
עדיפות מסוימת בעליות
גיר ידני על סמך הידוע לי יותר זמין במקרה שיש צורך בהחלפה.
סבל בפקקים
בלימת מנוע בשטח ובכביש
במכירהלוקח יותר זמן
אם אתה מגיע לירושלים אתה מוזמן להתרשם מסופה שלי (ייתכן וגם חבר שלי תלוי בו)
בהצלחה ינון
נ.ב שקלתי לרכוש מוסו מודל 96 אוטומט ואם אני זוכר נכון ברכב איטי להחריד.

תודה :-)
אם יותר לשאול , כמה שנים יש לך את הסופה ? כמה השקעת עליה מאז שקנית אותה ?
פתוחה ? סגורה ? תמונות ... :-)

sos4u
31-05-09, 23:15
כמי שנסע על רכבים משני הסוגים, ידני ואוטומטי, גם בפרטיות וגם ברכבי שטח אני יכול לומר שאין כיף גדול מלא להתעסק בהחלפת הילוכים, ובמיוחד בזמן שצריך את מלוא תשומת הלב לדברים אחרים.

אני רואה יתרון עצום לרכב עם גיר אוטומטי וזאת למרות כל החסרונות הנכונים שהועלו כאן. שים לב שגיר אוטומטי לא מתאים לכל רכב. ובחלק המקרים הוא מוציא את הכיף מהעניין. והופך את הרכב לרכרוכי וחסר חוט שדרה ... רכב שטח אוטומטי צריך שיהיה עם מנוע עתיר סוסים\ מומנט ונהמה גרגרנית .... דמיין לעצמך, היילוקס 96 עם 70 סוסים כשהיה חדש, עם גיר אוטומטי ...
אבל, כמו בכל דבר יש להתאים את החימוש למטרה ועשה נכון מי שפתח את עניך בנוגע למה אתה מחפש...
אז קודם כל תגדיר מה בדיוק אתה רוצה אח"כ תתאים לזה את הרכב, לא ההיפך.

בסך הכל ומנסיוני המועט, אקח כדוגמא רק את שני רכבי שטח הבאים, השונים מאד אחד מהשני [פטרול 96 ידני מנוע 4.2 וגרנדZJ V85200 אוטו'] הרי שאפשר לומר שכל אחד התאים לתקופתו. היום לא הייתי מחליף את האוטומטי בעד שום הון. טוב לא נגזים, תמורת הון קטן אני אמכור ואקנה WJ ...

לגבי התרשמות מהכלים השונים, אתה מוזמן לצור קשר בפרטי ולראות מה אפשר לעשות עם ZJ ... תוכל לקבל מושג ...

הכי חשוב, רכישת הרכב זה ממש לא חתונה קתולית, קנית והתאכזבת מהתוצאה ? תמכור ותקנה משהו אחר. לפני מספר שנים רכשתי פג'רו קצר בנזין V63000 אוטומטי, לאחר כשנה שלא אין סוף טיולים והשקעה לא מבוטלת, השתנו התנאים והרכב לא התאים. מכרתי וקניתי ZJ ... מה יהיה אחרי ? - מי יודע ?!
בהצלחה בבחירה הלא פשוטה ...

zivo
01-06-09, 14:17
באמת לא שייך פה לדיון (אני לא חושב שיש רכב רלוונטי שיש לו את זה), אבל לפתרון האולטימטיבי קוראים פולקסוואגן DSG. משלב את העברת הכח, בלימה והפסדים מנימלים עם החלפות אוטמטיות או ידניות.
הרכב של האשה, זה ג'טה DSG 6 הילוכים, זה גיר חלום! פשוט לא להאמין כמה טוב.

http://www.youtube.com/watch?v=WVWP7TYhP0c

azora
01-06-09, 15:31
ואם קונים פתוח... מה עושים שיש חניה משותפת בבניין (שלא יגנבו את הרכב)

.

לא יודע לגבי אחרים, ולמרות שיש לי סגור (שילד בן 10 יכול לפרוץ).
אני פשוט מנתק את הפיוז מהסטרטר. נראה לי רעיון טוב בזמנו, האם זה באמת אחד כזה? לא יודע, זמנים יגידו... עוד לא גנבו לי את הרכב :p

Erann
01-06-09, 16:57
טעות.

דרור ברלי
01-06-09, 17:57
דרור בוא נעשה סקר, בתור לקוח פוטנציאלי כמה רכבים חדשים קנית ב 10 שנים האחרונות
אתה חושב שהיבואנים הפסיכו לשון בלילות :-)
מביאים רק מה שמוכרים
אתה רוצה להתווכח מי בא קודם האשך או התרנגולת?

על אותו משקל - אנשים קונים את מה שמביאים להם.
יש כמה יבואנים שמביאים גם ידני ועובדה שמוכרים, גם אם אחוזים בודדים, וראה זה פלא, אף מכונית לא נשארת יתומה במחסן...

putzman
01-06-09, 18:16
לא יודע לגבי אחרים, ולמרות שיש לי סגור (שילד בן 10 יכול לפרוץ).
אני פשוט מנתק את הפיוז מהסטרטר. נראה לי רעיון טוב בזמנו, האם זה באמת אחד כזה? לא יודע, זמנים יגידו... עוד לא גנבו לי את הרכב :p

ניתוק הפיוז של הסטרטר לא מונע הנעה בדרדור...
מה שכן... מישהוא שכבר בתוך האוטו ומנסה להניע ולא מקבל סטרטר יכול לטעות שמדובר באימובילייזר שמנטרל את הסטרטר, ולוותר..:D

UNIX
01-06-09, 22:21
מהנסיון הקטן שלי
אתה צריך להגדיר לעצמך מה אתה אוהב יותר דיונות או עבירות ?
גיר אוטומט לא מתאים לדיונות (לרוב)
גיר אוטומט הרבה יותר נוח בעבירות

asafk
01-06-09, 22:43
יש אוטומטים שעובדים יופי. יש שלא.
אב עם אוטומטי אתה מאבד כוח ובלימת מנוע. עם אוטומטי יש סיכוי גדול יותר של התחממות הגיר ואתה נשאר במקום. עם אוטומטי אי אפשר להניע בדחיפה, ואי אפשר להניע עם רצועה על הגלגל. עם אוטומטי גרירה של ג'יפ אחר תיגמר לעתים קרובות בגיר מבושל. עם ג'יפ ראשון אוטומטי אתה לעולם לא תלמד לנהוג כהלכה. עם גיר אוטומטי הסיכוי ל"הלך הגיר" גדול יותר מאשר בידני.
מצד שני, גיר אוטומטי נותן לך יחס העברה נוסף, לא מדומם מנוע בזחילה, ובאופן כללי עוזר לנהיגה איטית ונשלטת. גיר אוטומטי מאפשר לשים נהג לא מנוסה מאחורי ההגה ולמנוע מהאוטו לסבול מהטעויות שלו.

רכב שטח ראשון? קודם תבחר רכב, אחרי זה תחשוב אם ידני או אוטומטי. לדוגמה - סופה? ברור שידני. האוטומטי הוא קומבינה (מקורית אבל קומיבנה). גראנד? ברור שאוטומטי. פשוט אין משהו אחר.

אסף.

azora
01-06-09, 23:40
ניתוק הפיוז של הסטרטר לא מונע הנעה בדרדור...
מה שכן... מישהוא שכבר בתוך האוטו ומנסה להניע ולא מקבל סטרטר יכול לטעות שמדובר באימובילייזר שמנטרל את הסטרטר, ולוותר..:D
חושב שהגנב ישקיע ויוציא את הסמו מהחנייה תוך כדי דחיפה וצעקות לחבר שלו "עזוב קלאץ. אתה יודע מה, בוא ננסה ברברס זה יותר טוב"? :mrgreen:

putzman
02-06-09, 01:04
חושב שהגנב ישקיע ויוציא את הסמו מהחנייה תוך כדי דחיפה וצעקות לחבר שלו "עזוב קלאץ. אתה יודע מה, בוא ננסה ברברס זה יותר טוב"? :mrgreen:

חחחחחח סיטואציה מצחיקה... אבל בכל זאת אני חושב שבגדול הם אפילו לא יגיעו לזה... הם פשוט יחשבו שיש אימובילייזר ויחליטו שאין טעם להשקיע יותר מדי... עדיף לנסות אחד יותר פשוט...

גיר אוטומטי נותן לך יחס העברה נוסף, לא מדומם מנוע בזחילה, ובאופן כללי עוזר לנהיגה איטית ונשלטת.

נכון לגבי נהגים לא מקצועיים ולא מנוסים... נהיגה עם ידני, גם בזחילת סלעים וגם בכל סוג של עבירות, נשלטת הרבה יותר טוב והרבה יותר מדוייק עם ידני. הבאסה היחיד זה אולי הבישול של הקלאץ', מה שאין באוטומט....

גיר אוטומטי מאפשר לשים נהג לא מנוסה מאחורי ההגה ולמנוע מהאוטו לסבול מהטעויות שלו.

עם זה אני מסכים במאה אחוז

-->