PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות לגבי נעילות דיפרנציאל

shermenz
06-06-04, 22:52
קראתי את הכתבה על נעילות דיפרנציאל ויש לי מספר שאלות...
הבנתי שברכבים ישנים צריך לצאת ולנעול את הגלגלים בשביל שהרכב יכנס למצב 4X4.
למה? ואם רוצים להתקין לוקרים מקדימה מה עושים?
אם יש נעילות דיפרנציאל מקדימה ומאחורה ונעלתי אותם בטיול אני יכול לנסוע כרגיל? זאת אומרת להסתובב וכ'ו? אני לא שובר משהו תוך כדי סיבוב כי מהכתבה הבנתי שזה עושה את סרן כיחידה אחת בעצם לא?
אם אני מתקין נעילה קדמית ואחורית, זה משפיע באיזה שהיא דרך על הנסיעה בכביש?
עוד שאלה: נעילת דיפרנציאל זה לצאת ולסובב את הדבר הזה שבמרכז הג'אנט?
תודה רבה
דין.

אלון_ק
06-06-04, 23:16
בלבלת קצת.

הבנתי שברכבים ישנים צריך לצאת ולנעול את הגלגלים בשביל שהרכב יכנס למצב 4X4.
למה? ואם רוצים להתקין לוקרים מקדימה מה עושים?

מה שאתה נועל זה הלוקר, או נועל הטבורים. דהיינו, אם אתה צריך לצאת ולנעול משהו מקדימה - מה שאתה נועל זה את הלוקר, לא את הדיפרנציאל. למה? משום שהציריות מסוגלות להסתובב בלי להניע את הגלגל. כשאתה נועל את הלוקר, אתה בעצם מקבע את הגלגל לציריה ובזאת מאפשר הנעה קדמית. אפשר גם לנסוע ב4X4 בלי לנעול לוקר ולהפך - לנעול בלי לשלב. בשני המקרים אתה נשאר בעצם ב2X4. חיפוש יניב עוד הרבה אינפורמצייה בנושא.

אם יש נעילות דיפרנציאל מקדימה ומאחורה ונעלתי אותם בטיול אני יכול לנסוע כרגיל? זאת אומרת להסתובב וכ'ו?

אם יש לך נעילה נשלטת, אפשר - אבל עדיף שלא. הרכב זקוק להפרשי המהירויות ע"מ להסתובב, לכן אתה מקשה עליו אם אתה נועל לחינם. להקשות על האוטו גם מקשה על הנהג - קשה יותר לסובב את ההגה והאוטו לא מסתובב כל כך טוב. אבל כל הרעיון של נעילה נשלטת זה שבנסיעה רגילה, אתה מנתק אותה ואז אין בעיה. אולי, אם תפעיל מספיק כח, תוכל לשבור משהו אם תסתובב עם נעילה נשלטת במצב נעול - אבל אז למה יש לך נשלטת?
נעילה אוט' תרצ'ט מעצמה אם תעבור גבול מסויים, איתה לא תגרום נזק.
נעילה קדמית אוטומטית עושה חיים לא קלים - קשה להסתובב, הגה מושך חזק חזרה למרכז בכל סיבוב. לי יש, ואני לא מתלונן. לא נעים, לא נורא (אין לי הגה כח, אגב - זה היה הופך את זה לעולם אחר).

אם אני מתקין נעילה קדמית ואחורית, זה משפיע באיזה שהיא דרך על הנסיעה בכביש?

נעילות נשלטות- לא. הם מכובות על הכביש.
אוטומטיות - מקדימה לא, כי אתה ב2X4 וממילא יהיו לך נועלי טבורים, לפי כיוון השאלות שלך בנושא רכישת רכב. ברגע שהלוקר פתוח, הנעילה הקדמית לא קיימת כי הצירייה לא מחוברת לגלגל ולכן גם הנעילה לא.
אחורית אוטמטית משפיעה. לא נזקים, שום דבר נורא, יומיים ומתרגלים אליה. קצת רעש, קצת שינויים בהרגלי נהיגה. לדעתי ממש כלום.

נעילת דיפרנציאל זה לצאת ולסובב את הדבר הזה שבמרכז הג'אנט?

זהו הלוקר (או "נועל הטבורים"). לכן, לא.

-->