PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתרון תקלה בטראקאן

shnooz
04-06-09, 20:09
לפני כחודש פירסמתי כאן הודעה על תקלה בטראקאן 2003. ראשית, אני רוצה להודות מקרב לב לפורום כי בלעדיו קשה לי להאמין שהייתי מוצא מזור לג'יפ בלי לקחת משכנתא. שנית, הקטע היפה הוא שבסך הכל קיבלתי תגובה אחת, שהועילה מאוד, והמסקנה המתבקשת היא שהפורום יעיל במיוחד.
כיוון שאכלתי לא מעט מרורים והתרוצצתי מדרום לצפון, תרשו לי לחלוק איתכם את הבעיה. ב-2500 סל"ד, נדלקה לי נורת צ'ק אנג'ין ואם הייתי ממשיך בנסיעה, המחשב היה משבית את המנוע. אני גר בירושלים והלכתי למכונאי אחד שהוציא פלט שבישר על תקלה בשם פי-1119. הוא לא ידע מה זה ואף הודה בכך ולאחר התייעצויות, אמר לי שב-95 אחוז, צריך שיפוץ משאבת דלק, אינג'קטורים וניקוי מיכל דלק. סיפור של רבבת שקלים. התקשרתי לדיזל דרומית בבאר טוביה (מוסך מצוין, אגב) ומשיהו שם אמר שוודאי מדובר בחיישן. הם הזמינו את החיישן, הרכיבו ואחרי שהבעיה לא נפתרה הם החזירו את הישן (וייאמר לזכותם, לא חייבו אותי), ערכו בדיקות נוספות והודיעו לי שהמשאבה טובה ושכדאי שאתחבר למחשב של מוסך מורשה. הלכתי לאחד כזה בירושלים ואחרי ששמתי 680 שקלים על בדיקה, נאמר לי שקודם כל צריך להחליף משאבה (13500 שקלים כי הם לא משפצים) ואז, קרוב לוודאי שהבעיה תיפתר אבל הם יבדקו לאחר מכן את המזרקים. בקיצור, הייתי גומר שם בסביבות 40 אלף שקל. ואז מישהו ענה להודעה והתברר שהוא המנהל הטכני של כלמוביל בחיפה, בחור בשם שמואל כרמלי. הוא שמע את הבעיה והזמין אותי להגיע למוסך לבדיקה חינם. הגעתי, חיכיתי שעה וחצי ואז אמרו לי שהבעיה באינג'קטורים ושישנן שתי אופציות: להביא חדשים או לשפץ. שמואל הבטיח לי דבר אחד, שהג'יפ ייצא משם כשהוא תקין. שאלתי אותו האם הוא משוכנע בדיאגנוזה והוא ענה שכן. השארתי את הרכב, חזרתי לירושלים ולמחרת נאמר לי שהניתוח הצליח. שילמתי 6,000 שקלים שכללו תיקון של עוד כמה נקודות בעיות. בדרך כלל, הנסיון שלי עם מכונאים אינו מוצלח אבל במקרה הזה אני חייב להודות שהמוסך מקצועי, הוגן והמחירים הגיוניים מאוד.
כיוון שהבנתי שהבעיה נפוצה בטראקאנים, הרגשתי צורך לשתף את הפורום בסיפור, כדי שבעלי טראקאן עם בעיה דומה לא יעברו את המסכת שאני עברתי.

yoni_0000
04-06-09, 20:31
אם אפשר לדעת, האם ידוע לך על בעיה כזו בטראקנים נוספים חוץ משלך?

אני מתעסק עם טראקנים כבר 4 שנים, על שלל השנתונים, ועוד לא שמעתי על דבר כזה..

shnooz
09-06-09, 18:06
המכונאי הראשון שהייתי אצלו אמר לי לאחר כמה בירורים שהוא עשה, שהבעיה נפוצה בטראקאן. בדקתי בפורומים בחו"ל וגם שם יש התייחסות לתקלה פי 1119, שהיא, על פי מה שהבנתי בסופו של דבר משמואל מכלמוביל בחיפה, בעיה כללית במערכת הדלק. יש מקרים בהם יש ממצאים של שבבים בפילטר סולר ואז צריך לשפץ משאבה, אינג'קטורים ולנקות את כל מערכת הדלק כולל המיכל. הבעיה ידועה ליצרן. אין לי את הלינק לאתר בחו"ל אבל ההסבר קיים איפשהו ברשת. מה שאני מבין מכך הוא שיש בעיה ידועה בטראקאן (הסיפור עם השבבים), שלא בהכרח מחייבת החלפת כל מערכות הדלק ברכב. אני מקווה שעניתי לך על השאלה

-->