PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ סרן קידמי

אורן71
09-06-09, 11:40
שלום לכולם
רציתי לברר האם חייבים מכשיר מיוחד ע"מ להרחיב את בית בדיפרנציל לצורך הוצאתו או שניתן להוציא את הדיפרציאל עם הקורונה ללא ההרחבה.
תודה
אורן.

ניר ל
09-06-09, 11:46
לא חייבים מכשיר

אורן71
10-06-09, 21:25
בכוונתי להתחיל ולהחליף את מסבי הצדדים של הדיפרנציאל בשלב ראשון בתקווה שזה יפתור את הבעיה .
רציתי לברר :
אם אני משאיר את מסבי הפיניון ולא מפרק את הפניון (כמובן לאחר שוידתי שאין חופש בציר הפניון והמסבים שלו תקינים....)
האם ניתן להחזיר את השימסים למסבי הצד כמו שהיו קודם לכן עם המסבים המוחלפים ואז לבדוק BACKLASH ולתקן לפי הצורך....
תודה
אורן.

אורן71
10-06-09, 21:50
בכוונתי להתחיל ולהחליף את מסבי הצדדים של הדיפרנציאל בשלב ראשון בתקווה שזה יפתור את הבעיה .
רציתי לברר :
אם אני משאיר את מסבי הפיניון ולא מפרק את הפניון (כמובן לאחר שוידתי שאין חופש בציר הפניון והמסבים שלו תקינים....)
האם ניתן להחזיר את השימסים למסבי הצד כמו שהיו קודם לכן עם המסבים המוחלפים ואז לבדוק BACKLASH ולתקן לפי הצורך....
תודה
אורן.

כוונתי היא האם מידות השימסים המקוריות יתאימו לצורך קביעת PRELOAD נכון למסבים החדשים או שיש לקבוע את העומס המוקדם מהתחלה ואז חייבים לפרק את הפניון...
או שאני מפספס משהו

השועל
10-06-09, 22:32
אורן יקירי.. אני רואה שאתה מתחיל להסתבך..

אז ככה, נסכם את מה שדיברנו אולי יהיה יותר קל :)

אין קשר בין שני הדברים.
אם אתה רוצה להחליף מיסבים של הקייס (הצדדיים) אין צורך לגעת בפיניון ומאוד מאוד חשוב לשמור על מיקום דסקיות המרווח במקומם צד ימין בימין וצד שמאל בשמאל. "בדרך כלל" לא אמורה להיות סטייה גדולה מ- 0.01-02 בבקלאש כתוצאה מכך, אבל מאוד תלוי במצב הקייס, המיסבים, הקורונה והדסקיות, תמיד שווה לבדוק בעזרת המדיד אחרי ההחלפה. בקלאש תקין (0.14-0.22) תקנו אותי עם פספסתי מאית..

לומר לך שזה פותר את הרעש.. 50% ,למה? כי רוב הרעש מגיע מהפיניון (טבעת מעיכה) כשסוגרים לא בטורק נכון (פטיש אוויר לדוגמא) מוחצים את הדסקית מעבר למה שצריך ויוצרים עומס על המיסבים של הפיניון= רעש מעיק..

אל תעשה חצי עבודה מנסיון.. הייתי בסרט הזה, לא פותר את הרעש, פתחתי שוב והכל מהתחלה: פירוק, שמן, הרכבה, כיוון וכו'.. מבאס אבל אין מה לעשות.

אם עדיין יש לך שאלות, דבר איתי.. אבל לא כשאני עושה מתיחות :)

אורן71
10-06-09, 22:53
אורן יקירי.. אני רואה שאתה מתחיל להסתבך..

אז ככה, נסכם את מה שדיברנו אולי יהיה יותר קל :)

אין קשר בין שני הדברים.
אם אתה רוצה להחליף מיסבים של הקייס (הצדדיים) אין צורך לגעת בפיניון ומאוד מאוד חשוב לשמור על מיקום דסקיות המרווח במקומם צד ימין בימין וצד שמאל בשמאל. "בדרך כלל" לא אמורה להיות סטייה גדולה מ- 0.01-02 בבקלאש כתוצאה מכך, אבל מאוד תלוי במצב הקייס, המיסבים, הקורונה והדסקיות, תמיד שווה לבדוק בעזרת המדיד אחרי ההחלפה. בקלאש תקין (0.14-0.22) תקנו אותי עם פספסתי מאית..

לומר לך שזה פותר את הרעש.. 50% ,למה? כי רוב הרעש מגיע מהפיניון (טבעת מעיכה) כשסוגרים לא בטורק נכון (פטיש אוויר לדוגמא) מוחצים את הדסקית מעבר למה שצריך ויוצרים עומס על המיסבים של הפיניון= רעש מעיק..

אל תעשה חצי עבודה מנסיון.. הייתי בסרט הזה, לא פותר את הרעש, פתחתי שוב והכל מהתחלה: פירוק, שמן, הרכבה, כיוון וכו'.. מבאס אבל אין מה לעשות.

אם עדיין יש לך שאלות, דבר איתי.. אבל לא כשאני עושה מתיחות :)

היי דני
חשבתי שבמידה והסרן לא שופץ אולי יש מצב שטבעת המעיכה נסגרה במיפעל ולא ע"י פטיש אויר ואז אין סיבה לרעש מהפיניון אלא אם כן אני אזהה חופש בציר הפיניון
רציתי לשאול:אם אני לא מזהה חופש בציר פיניון וטבעת המעיכה נסגרה לפי המומנט הנכון זה יכול לפסול כשל של מסבי פניון או לא בהכרך....
בכל מיקרה אני אדבר איתך לפני הביצוע...
שוב תודה.

השועל
10-06-09, 23:13
אין בעייה תרגיש חופשי.

1. אני בספק שאתה עדיין נוסע על סגירה מקורית מהמפעל, וגם אם כן.. נזרום איתך.. אחרי כל כך הרבה שנים אתה עדיין מאמין שהטבעת חדשה ולא שחוקה.. אין דברים כאלה.
2. לא חייב להיות חופש בציר בכדי שיהיה רעש או נזק למיסבים.. אחד הבעיות בגרנדים זה השריקות בסרן הקדמי הנובע ממיסבים לא תקינים, כיוון רע וטבעת מעיכה לא סגורה נכון.

אל תפחד לפתוח את הסרן, השד לא כזה נורא.. שווה קצת לקרוא את החוברת לפני הפרו"ה בשביל להבין מה, מי, מוו ..בכל מקרה כשתצטרך אותי ,תרגיש חופשי.

kobiarava
11-06-09, 08:17
מומלץ מאוד גם לקרוא את הכתבה המצויינת של גיתאי על החלפת יחסי העברה (http://www.jeepolog.com/337.html) בסרני סופה. אמנם לא בדיוק גראנד, אבל מאוד דומה, וההסבר על כיוון הדיפרנציאל פשוט ומובן. בסה"כ עבודה מורכבת, אבל ניתן להגיע לתוצאות טובות במדה ומקפידים על עבודה נכונה וקפדנית. בכל מקרה, לא הייתי מוסר עבודה כזו בחיים למוסך, כי רק מי שאכפת לו באמת מהרכב, יעשה את העבודה צעד צעד, לפי הספר ובלי קיצורי דרך.

בהצלחה-קובי

איציק - 4X6ZH
11-06-09, 08:37
זרוק את טבעת המעיכה לכל הרוחות ותתקין שרוול פלדה .
ותמיד אבל תמיד יש לבדוק בדיקת כיוון על ידי מריחת צבע בין השיניים .

חשוב מאד לעשות את הבדיקה לפני הפרוק הראשון
לרחוץ טוב למרוח צבע לסובב את הפניון ( בעומס תחסום את הקרונה על ידי חתיכת עץ )
סובב גם לכיוון נסיעה וגם בכיוון אחורי .

צלם את את התמונה המתקבלת . ומכאן אפשר יהיה להתקדם .
גם כשאתה בטוח שהמערכת שלך לא תקינה אתה צריך לבדוק לאיזה כיוון את נדרש להזיז את גלגלי השיניים .
על ידי בדיקת הצבע אתה יודע מה יש להזיז .

איציק

ניר ל
11-06-09, 09:35
אם אני קורא בין השורות אז הבעיה שלך היא רעש (יללה) מהסרן הקדמי,
לצערי כל מה שתעשה יהיה ככל הנראה מאוחר מדי כי השיניים כבר נשחקו...
היללה נובעת מדפוס מגע לא תקין של שיני הפיניון בשיני הקורונה, בין אם זה נגרם כתוצאה משחיקת מייסבים שלא טופלה בזמן או כתוצאה מכיוון לא נכון שנעשה בעבר, סביר להניח שכבר מאוחר מדי לתקן את זה.
הדרך לבדוק היא להביא את הגגש"ים למרווח תקין, לצבוע את השיניים במשחה ולבדוק את משטח המגע בינהם - משם ממשיכים לצעד הבא.
לגבי שרוול המעיכה - הוא אמצעי להעמיס את מייסבי הפיניון בעומס המתאים, אין לו קשר לכיווני רינג פיניון, אלא שעומס לא תקין על המייסבים ישחוק אותם מהר וידפוק את העסק...

איציק - 4X6ZH
11-06-09, 10:13
לגבי שרוול המעיכה - הוא אמצעי להעמיס את מייסבי הפיניון בעומס המתאים, אין לו קשר לכיווני רינג פיניון, אלא שעומס לא תקין על המייסבים ישחוק אותם מהר וידפוק את העסק...

זה טריק שיצרן הסרן משתמש בו כדי להוזיל לעצמו ולקצר את תהליך ההרכבה .
שרוול מעיכה הוא מוקד צרות בתהליך שיפוץ .
קשה ולא רצוי למחזר אותו .

איציק

אורן71
11-06-09, 10:39
תודה לכל העונים
הבנתי שעדיף לבד וגם שהשד לא נורא כלכך...
מה שמטריד אותי זה שלאחר כל הסיפור הרעש לא ייעלם כי כמו שניר אומר צריך גם להחליף את הקורונה פניון.
לצורך זאת אתאר לכם את התופעה:
כבר הרבה זמן שיש לי רעש מהסרן בזמן שאני עוזב את הרגל מהגז ובהאטה, היה נשמע לי כמו מסבים.
ממש עכשיו החלה יללה קלה מאוד במהירות של מעל 60 קמ"ש.
האם יללה זו נובעת משחיקה של הגירים או יש מצב שכוון הגירים יפתור זאת??

איציק לגבי השרוול כמובן שהכוונה היא להחליף בחדש ולא למחזר
אם הבתי נכון את המלצתך להשתמש בשרוול פלדה איך אני קובע את המידה שלו? כמו טבעת מעיכה חדשה??

איציק - 4X6ZH
11-06-09, 11:13
אז הנכון הוא למחזר לצורך המדידה
ולהחליף לחדש לצורך הרכבה סופית .
הבעיה שכל מיחזור נוסף מוציא את השרוול יותר ויותר מהמידה ומשבש לך את התוצאה ( המדידה)
לכן השרוול ממש לא מתאים לעבודה ללא כלים יעודים .

נכון יש כאלה שפיתחו לעצמם כל מיני טריקים אבל זה ממש לא להסבר דך הקיבורד ;)

נכון מוסכים ברובם לא יודעים לעשות את העבודה !

והבודדים שעוד יודעים ממש לא רוצים לעשות כי זה מחייב אין סוף שעות עבודה
וכאשר הסרן לא מפורק מהרכב ואתה נדרש לבצע מדידות וכיונים על הרכב
זה תענוג מפוקפק .

שיהיה לך מושג על מה מדובר ( בזמן )
החלפת קרונה ופניון לחדשים כולל כל הכיונים ועבודה מסביב . בתנאי מוסך מושלמים
נדרשים כ 16 שעות עבודה ( יומיים ) . זמן ישיר !
כאשר בחלק מהזמן אתה צריך עוד זוג ידיים ( עוד מכונאי ) .

אז מי רוצה לשפץ דפרנציאל ? :shock:

איציק

השועל
11-06-09, 13:10
איציק נשמה טהורה.. איש יקר אתה.. וואלה, לא הגזמת קצת עם הזמן הישיר !!

לי לקח לעשות פירוק מלא של הסרן הקדמי, כולל חילוץ מיסבים וניקוי האזור.. הרכבה מלאה של כל החלקים בחזרה פנימה + כיוון פיניון קורונה ,סגירת הכיסוי ומילוי שמן. תהרוג אותי אבל לי לקח 7 שעות ברצף כולל קפה וסיגריה.. :) ואני לא מוסכניק ואני לא עושה את זה כל יום.. אבל זה לא 16 שעות ?? נשמע לי קצת מוגזם, אני מניח שיש פה עוד כמה חבר'ה שעשו את זה! מעניין כמה זמן זה לקח להם.. ??

מה אתה עושה בדיוק שאני לא עשיתי בשיפוץ ב- 16 שעות [ועוד ישיר..:)] ?

kobiarava
11-06-09, 13:13
שיהיה לך מושג על מה מדובר ( בזמן )
החלפת קרונה ופניון לחדשים כולל כל הכיונים ועבודה מסביב . בתנאי מוסך מושלמים
נדרשים כ 16 שעות עבודה ( יומיים ) . זמן ישיר !
כאשר בחלק מהזמן אתה צריך עוד זוג ידיים ( עוד מכונאי ) .

אז מי רוצה לשפץ דפרנציאל ? :shock:

איציק

איציק, אתה מוכן לפרט קצת? ממה שאני מכיר (הרבה פחות ממך, אין עוררין), בעבודה מושלמת עם סיפרות יצרן, בסגנון הכתבה של גיתאי שהוזכרה קודם, נדמה לי שבתנאים הרבה פחות ממושלמים, העבודה לוקחת לכל היותר, בהגזמה פרועה 8-10 שעות, לפדנט אמיתי. מה החסרתי?

קובי

איציק - 4X6ZH
11-06-09, 13:26
:cool: ההסבר הוא פשוט .
ולכן גם כתבתי זמן ישיר ולא שעתון יצרן ( כי זה שני דברים דומים ושונים )
כשאתה מחליף סט גלגלי שיניים והסט מסופק מאותו יצרן
או שסתם יש לך מזל . יכול להיות מצב שבמדידה ראשונה אתה במקום .
לפעמים נדרשת גם מדידה שניה ובדרך כלל אתה מסתדר .

אבל כשאתה מחליף סט גלגלי שיניים והיצרן שונה מהיצרן המקורי .
או כאשר גוף הסרן כבר עבר עומסים שונים .
או כשלפעמים ממש אין לך מזל .
ואתה מתחיל למדוד \ לפרק \ להרכיב \ לחזק \ לשחרר ....

אתם מדברים מנסיון אישי של דפרנציאל כזה או אחר .
אני מדבר מנסיון של .... יותר מאחד :rolleyes:

ולא סתם כתבתי מוסכים לא אוהבים
כיוון דפרנציאל זאת אחת העבודות המורכבות שיש בתחום הרכב .
נכון שלצופה מהצד זה נראה מוזר .
נכון שמי עשה כבר דפרנציאל חושב שאני מגזים
אבל ....

איציק

השועל
11-06-09, 13:41
אתה יודע איציק שאני מעריך אותך מאוד.. ויודע שאין הרבה כמוך.
אבל גם במקרה שלי , זה לא היה פיקס הייתי צריך לפרק 3 פעמים את הקייס ומי כמוך יודע שזה לא קל לשלוף אותו אחרי שאתה מכניס אותו ועדיין אם אתה מבין קצת ויודע זה לא כזה קל ופשוט.

בכל מקרה עם מנסיונך אתה אומר 16 שעות אז כנראה אתה יודע מה אתה אומר.. כי המדגם של הסרנים שלך הוא רחב יותר מאשר סרן בודד שאני עושה.. אגב זה גם מאוד תלוי בנסיון וההבנה של אותו אדם שמבצע את הפרו"ה של הפיניון \קורונה.

איציק - 4X6ZH
11-06-09, 14:03
זה גורר אותנו לחישוב זמן במחיר שעת עבודה
יש לזכור שבחישוב הזמן לוקחים גם את הזמן שנדרש להכנסת הרכב לעמדת העבודה .
להרים את הרכב על הליפט \ גק \ להכניס בוקים .
לנקז שמן
לפרק את כל החלקים מסביב . גלגלים \ אקסים \ צינורות ברקס \ חישני ABS ועוד
לרחוץ את כל החלקים
למדוד חלק חלק למשש ולהחליט מה מחליפים
להרכיב אבל עד הסוף כולל מלוי שמן ונסיעות מבחן . ( נדרש יותר מנסיעת מבחן אחת )
לפתוח ספרים
להזמין חלקים

לכן כתבתי זמן ישיר !!
הכל + הכל בשורה הסופית

עכשיו תעשו חשבון .... לכמה זמן נדרשים ? :o

ערן המסוקס
11-06-09, 14:29
קורונה פניון יכול לקחת בין מספר שעות, ליומיים. תלוי כמה בלאגן היה בסרן.

לצורך כוון קורונה פיניון, לא צריך בכלל לשים את השרוול המתכווץ. הוא רק מקל על כוון העומס. אבל גם בלעדיו אפשר להרכיב הכל. פשוט מאוד קשה להגיע לסגירה במומנט הנכון. מצד שני, זה לא צריך לעניין כלכך כשמרכיבים הכל לצורך בדיקת כוון. וזה לא ממש משנה את הכוון האופן קריטי.

לאחר שמגיעים לכוון הרצוי, שמים את השרוול המתכווץ החדש וסוגרים לפי מומנט.

גם קורונה פיניון שורקים, אם מתקינים כמו שצריך, השריקה נחלשת עם הזמן, אפילו יכול להעלם לגמרי על ההתחלה.

כמובן שצריך לבחון את הקורונה והפיניון לשחיקה חמורה. אם כן, אז אין טעם להרכיב, אלא אם אתה לא הולך לנסוע ב4X4 על הכביש.

אורן71
14-06-09, 09:27
היי
בהמשך לכל האמור רציתי לברר: אם יש משהו שביצע את העבודה הזאת בתנאים ביתיים? הווה אומר ללא ליפט אלא הגבהה של הסרן על בוקים ועבודה מתחתיו??
נראה לי אתגרי, אולם אפשרי ורציתי לדעת אם יש בעלי נסיון
אשמח לקבל את חוות דעתכם.
תודה.

Jacob80
14-06-09, 10:42
היי
בהמשך לכל האמור רציתי לברר: אם יש משהו שביצע את העבודה הזאת בתנאים ביתיים? הווה אומר ללא ליפט אלא הגבהה של הסרן על בוקים ועבודה מתחתיו??
נראה לי אתגרי, אולם אפשרי ורציתי לדעת אם יש בעלי נסיון
אשמח לקבל את חוות דעתכם.
תודה.

אורן תגיד לי מתי אתה מתכנן לעשות את זה - אני אבוא לעזור וללמוד

ערן המסוקס
14-06-09, 12:42
את כל הסרנים ששיפצתי/התקנתי נעילה עשיתי בבית בלי ליפט. עם כלים מינימליים.

מס' דוגמאות.

אורן71
14-06-09, 14:36
אורן תגיד לי מתי אתה מתכנן לעשות את זה - אני אבוא לעזור וללמוד

אחי
בשימחה רבה

אורן71
21-06-09, 22:05
תהליך ההצטידות נמשך....
משהו יכול להפנות אותי לחנות ספציפית שמוכרת את המשחה לסימון הקורונה/פניון
תודה.

השועל
21-06-09, 22:38
בכל חנות טמבור עתיקה וטובה יש מכל טוב וגם את המשחה לגג"ש.

אורן71
30-06-09, 11:54
זקוק להמלצתכם הדחופה
הסרן מפורק
לאחר פירוק הטבעת החיצונית של המיסב הפנימי התברר שאין שימסים לקביעת עומק הפיניון!!
האם זה אומר שלא הרכיבו כי שכחו או שמא מידות הפניון מהייצור לא דרשו שימסים??
מאיפה להתחיל האם להרכיב בלי שימסים ולבדוק ואז לכוון או שיש איזו המלצה למידה התחלתית שכדאי להתחיל ממנה?
ל הפניון לא מסומן שום +4 או -2 וכד,

אורן
0523360778

בתודה מראש...

ערן המסוקס
30-06-09, 15:15
אם אני זוכר נכון, ייתכן שבאמת אין שימסים לעומק הפיניון בסרן הקדמי של הגראנד.

תתחיל בלי שימסים, ותראה אם יוצאת לך טביעה נכונה.

אורן71
30-06-09, 22:24
כמעט סוף העניין
מתברר שבאמת אין צורך בשימסים לפניון אצלי,בחתימת המגע נראה שהפניון במקום .
מחר אצטייד במסבי קייס חדשים אשר נידפקו היום במהלך נמדידות וארכיב הכל אחרי ממדידות סופיות..
אני חייב תודה ענקית לדני השועל שקפץ ותרם לי מנסיונו, ולקובי JACOB80 שנתן לי יד ולעמוס שתרם ציוד...
היה שווה (עד עכשיו הרי הסרן עוד לא סגור) וכמו שנאמר כאן ניתן לביצוע בתנאים ביתיים למרות שאני נתקעתי בחילוץ מיסב הפניון הפנימי ונאלצתי לרוץ ליניב שפתר את הבעיה.

בכל מיקרה אשמח לתרום מנסיוני לבאים התור
בברכה
אורן.

-->