PDA

צפייה בגרסה מלאה : שעון לחץ שמן מרצד

טלסקופ
12-06-09, 19:27
לאחרונה (מאז הטיפול האחרון של הסופה במוסך), שעון לחץ השמן מרצד (עולה ויורד בלי קשר לסל"ד).
התנועה היא לאורך חצי הסקאלה התחתון, ופעמים רבות המחוג נמצא בתחום האדום (מתחת ל- 10).
מה קרה?
לא נראה לי שמדובר במדידה נכונה (לאור התזזיתיות הרבה).
האם בעיית מגעים?
היכן החוטים בכלל?

לעוזרים - תודה,
יובי

yoav21
13-06-09, 00:17
יכול להיות שבטיפול משהו נגע בחיבור ליוניט וכרגע החיבור רופף וכל מה שצריך לעשות הוא לחזק אותו,
יואב

yoav21
13-06-09, 00:34
בתמונה רואים את היוניט עליו יש חיבור של חוט חשמלי בודד, בדוק האם החיבור תקין, בכל מקרה חזק אותו.
יואב

דרור ברלי
13-06-09, 09:38
אם החוט מחובר היטב והמחוג ממשיך לרצד = הלך היוניט.
הפיתרון: החלפה קלה ופשוטה של היוניט שהוא זול אבל באיכות ירודה ביותר ומאבד עצמו לדעת אחת לשנה במקרה הטוב, או אחת לכמה חודשים במקרה הנפוץ.
לאחר החלפת כמה וכמה יוניטים זה יימאס לך, ואז מומלץ לעבור לשעון מכני אמין שגם יתן קריאה מדויקת.

טלסקופ
13-06-09, 09:52
שוב תודה.

איפה היוניט נמצא?

דרור - כיצד מחליפים לשעון מכני? האם ניתן לשדרג באמצעים ביתיים ועל ידי מתחילים? מה "נכנס" לתוך המנוע ובודק מה לחץ השמן?

kobiarava
13-06-09, 11:49
היוניט אכן נראה ככה:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16302&d=1244842460

הוא ממוקם מעל פילטר השמן, שנמצא כמובן בצידו הימני של המנוע-צד נוסע

ההחלפה לשעון מכני פשוטה-אתה קופץ ליאנוביץ' או למכון שעונים כזה או אחר, קונה שעון לחץ שמן אוניברסאלי בעל סקאלה של 80PSI, וצינור מתאים, שיחבר מצד אחד ליציאה המקורית של היוניט (או על T אם בחרת להשאיר גם את החשמלי), ומצד שני לשעון, אותו תמקם במקום המועדף לך על לוח השעונים. כל החבילה עולה פחות מ-200 ש"ח ומבטיחה בד"כ חיווי אמיתי ללא זיופים או תקלות.

בהצלחה-קובי

טלסקופ
15-06-09, 21:37
בדקתי את החיבור החשמלי ליוניט והוא נראה תקין. אני מבין שהיוניט נפח את נשמתו (לא יכלו לבנות אותו ככה, שכשהוא מתפגר הוא פשוט יפסיק לעבוד, ולא יתחיל לזייף??? קיבינימט).

לאחר קריאת השרשור בנושא, נראה לי שאני אלך על החלפת היוניט בחדש, ולא על החלפת השעון למכאני. התקנת השעון המכאני נראית לי קצת מורכבת: צינורות שמן, פיצולי טי, פירוק לוח שעונים וכו'.

שאלתי היא היכן רוכשים יוניט חדש? האם זה רכיב סטנדרטי שאפשר למצוא בכל מוסך או שצריך להזמין במיוחד?

כ"כ, אני מבין שהפירוק של היוניט הוא פשוט בהברגה החוצה (החלק שלו שנראה כמו אום). האמנם?

שוב תודה לעוזרים,
יובי

kobiarava
15-06-09, 21:54
יוניט-יאנוביץ', גיא ורועי, כל ספק חלקי ג'יפ שתרצה, אבל קח בחשבון שגם השעונים מתפגרים בתופעה דומה, אם אתה כבר מחליף עדיף להחליף סט בעוד כמה גרושים ולהרוויח שקט

קובי

yoav21
15-06-09, 23:27
מה זה אומר בדקתי ? רק ויזואלית? פרוק? ניקוי? אולי רק השתחרר הנעל כבל והוא לא יושב טוב כמו מקודם.
בכל מקרה לא סיפור יקר :http://www.jeeplanet.com/Product.aspx?productid=623
יואב

-->