PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת זיקה

itay_h
15-06-09, 21:41
שאלה יש לי טרופר 94 בנזין רציתי לדעת עם זו בעיה לעשות נעילת זיקה לדיפרנציאל קידמי ?
חשבתי על זה אם אני לא משלב 4ֹֹ+4 ולא נועל טבורים אז לא צריכה להיות שום בעיה בנסיעה רגילה כי גם ככה הגלגלים חופשים,

אשמח לידע קצת יותר מעמיק ומה נראה לכם..... תודה מראש

RAMURAI
15-06-09, 22:26
לא מומליץ.
כי ברגע שאתה ניכנס לשטח אתה נועל לוקרים, ואפילו אם לא תיהיה משולב ל4X4 יהיה לך מאד קשה לסובב את ההגה אפילו עד בילתי אפשרי. שזה גורם לעומס רציני לציריות, ללוקרים, וכמובן לסרן.

oferl
15-06-09, 22:56
מסכים לגמרי עם קודמי - לא תוכל לסובב את ההגה בעבירות קשה ומהירות נמוכה, ומצד שני מסוכן עד כדי טירוף במהירות גבוהה.

itay_h
15-06-09, 23:46
אוקי קיבלתי........ מובן, אז נחזור לנעילה האוטומית......

נמרוד
16-06-09, 08:10
אם יש לך נעילה אחורית, אתה יכול לנסוע בשטח רוב היום בלי לנעול לוקרים. ואז אכן הזיקה לא מורגשת - טרנספר ב2X4, לוקרים פתוחים. לפני קטעי עבירות אתה תצטרך לרדת מהכלי ולנעול את הטבורים. כאן ההבדל בין זיקה לאוטומטית - נעילה מלאה, זיקה או ספול, משפיעה על ההיגוי בצורה מורגשת הרבה יותר מאשר נעילה אוטומטית, והיא באמת מפריעה להיגוי. שים לב לאנשים שנוהגים עם נעילה נשלטת - הם משלבים ומנתקים לעיתים מספר פעמים תוך כדי קטע עבירות או מעלה מפותל - אתה תהיה באותו מצב, אבל צריך לרדת מהרכב פיזית בשביל זה, ובנוסף, כשאתה לא משולב - לא תהיה לך הנעה קדמית בכלל...

מי שאני מכיר שנסע עם נעילת זיקה קדמית זה חנן בסיקס במשך זמן מסויים, וזו הייתה התרגולת שלו בטיולים - 90% מהטיול הנעה אחורית (עם דטרויט לוקר) והתעסקות בלוקרים לפני ותוך כדי המעברים המעטים שהיו קשים מדי.

בהתחשב בעלות הלא גבוהה של נעילה אוטומטית פשוטה, לא כדאי.

-->