PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרכבת בולמים - עם או בלי גרמושקה?

eysham
19-06-09, 15:05
לקראת התקנה של סט בולמי MX6 בגראנד 2002,
קראתי בפורוים אמריקאים שיש ויכוח לא פתור אם להרכיב עם או בלי הגרמושקה. דעות לכאן ולכאן אם הם יותר מועילים או מזיקים.

מה יש למוח היהודי לאמר בנושא?

איל

טל חסיד
19-06-09, 16:15
מהניסיון שלי עדיף בלי הסיבה יחסית פשוטה הגרמושקות האלה יש בהם חורים לניכוז אויר מים ובוץ. התוצאה בדרך כלל הפוכה נילכד שם הרבה בוץ, באיזור שיוצאת הבוכנה של הבולם בדרך כלל נעשה "מחסן" של בוץ ומים דבר שגורם לשחיקה מגוברת של הבוכנה המלוטשת ולשחיקה מוגברת של המחזירי שמן בבולמים.
בעיה אחרת שעלולה להיות ללא הגרמושקות היא שהבוכנה המלוטשת עלולה לחטוף אבנים ולהישרט (נדיר )
דרך עגב יש פיתרון עם אתה מאד רוצה את הגרמושקות והוא להשאיר אותם משוחררות בחלק התחתון ללא אזיקון, כך שלא יהיה מה שילכוד לכלוך.

טל

איציק - 4X6ZH
19-06-09, 19:42
עם גרמושקות .
החלק החשוף של הבוכנה ( המבריק ) צריך להיות מוגן .
יש צינור ברקס בסביבה
יש חיישן ABS או כל חישן אחר בסביבה .
יש שפריץ של חומר מזהם חוץ מבוץ ואבק .
יש פגיעה של גוף זר שנכנס ישירות למחזיר שמן בראש הבולם .
ועוד
ועוד

איציק

zivo
19-06-09, 21:03
אבל עדיין, אני אוהב את הרעיון של טל -גרמושקה למיגון בפני פגיעות אבל ללא אזיקון מלמטה.

eysham
21-06-09, 08:59
קיבלתי.

הותקן עם אבל בלי אזיקון.
למרות שהבולמים בנויים כם שהגרמושקה למטה, אז צריך לראות לאורך זמן שהיא לא בורחת מהגוף של הבולם.

איל

טל חסיד
21-06-09, 09:40
בהצלחה,
שכחתי לציין שברכב שלי כבר מעל 10 שנים ללא גרמושקות ואין בעיה, אבל בכל רכב הבולמים במיקום שונה ויכול ליהיות שתהיה פגיעה יותר ברכבים מסוימים ללא גרמושקות.

טל

נמרוד
28-06-09, 09:35
דיון ישן שמעולם לא הוכרע... לדעתי גם אין בו הרבה תוכן אמיתי - זה עניין של טעם.

טעמי האישי - גרמושקה זה גועל נפש, כמו שזה נשמע. אני תמיד נסעתי בלי גרמושקות אם זה תלוי בי, וזו המלצתי - אני יכול להמציא טיעונים טכניים, אבל אני לא מאמין בהם כאמור :)

-->