PDA

צפייה בגרסה מלאה : זה מתחיל... ברגים שלא יוצאים..

asafk
10-06-04, 20:36
אני כבר בשלב המכונאות הכבדה/ ברזלנות של הדיפנדר, ונתקלתי בתופעה מוכרת מימי הניבה- ברגים שלא יוצאים..

הברגים (3) שמחברים את האגזוז לסעפת פליטה- אין עם מי לדבר. WD40, שמן ברקס, ניסיתי הכל. אין גישה עם ידית כוח, אז זה או עם פטיש אוויר עם מאריך ארוך- ממתחת הרכב, או עם מפתח רינג מתוך תא המנוע. ושניהם לא פותחים כלום. לא זז מילימטר.

השני- יותר מביך... ארז אמר לי להיזהר עם הברגים הארוכים של המגן הגה. כי הם עשויים מברזל ונתפסים- אז להיזהר לא לשבור אותם.
אז זהו. הם לא מברזל. הם עשויים חלודה. כנראה שבשנת 97 היה מחסור חמור בפלדה באנגליה, והם החליטו שברזל ממילא מחליד, אז למה לא להשתמש בברגים שמראש עשויים חלודה (זה, כנראה, חומר שנשאר מההרכבה של הניבה שהיתה לי..).
בקיצור- האום נפתח בקלות (אחרי לילה של השריה בWD40). הבורג בצד הנוסע גם יצא בקלות (פטיש 3 ק"ג נחשב "קלות?). הבורג בצד הנהג (מתחת לתיבת הגה)- לא יוצא. דפקתי עם פטיש מהצד השני (את האום פתחתי, זוכרים? אז הנחתי אותו על קצה ההברגה, ודפקתי לו את הצורה), דפקתי עם פטיש על הראש, ניסיתי עם פטיש אוויר, וכשכלו כל הקיצין (ארז אמר להיזהר, אז לא מיהרתי ל"נשק יום הדין"), קטנה עם הידית כוח.... ולבורג אין ראש.

מה עושים?

כרגע, בתכנית עוד לילה של השריה בנוזל בלמים. אם למישהו יש פטנט אחר- לברגים האלה ספציפית- אני אשמח.
האם הבורג שנשבר לו הראש נושא עליו חלק מהמשקל של הרכב?

אסף. :x :x :x

שחף110
11-06-04, 01:52
סתם שאלה, בשביל מה פירקת את זה ??

תומר א.
12-06-04, 01:57
באופן עקרוני אפשר לרתך תוספת,לקדוח, שני אומים ולהוצא אותו מהצד השני
או שאם אתה באזור כפר ויתקין תתקשר ואני כבר אטפל בבן...
ותזכור מה שלא הולך בכח הולך במח
ומה שלא הולך במח הולך בהרבה מאד כח
ואם זה לא עזר אז יש פטיש 5 ק"ג.
בהצלחה

asafk
12-06-04, 02:04
באופן עקרוני אפשר לרתך תוספת,לקדוח, שני אומים ולהוצא אותו מהצד השני
או שאם אתה באזור כפר ויתקין תתקשר ואני כבר אטפל בבן...
ותזכור מה שלא הולך בכח הולך במח
ומה שלא הולך במח הולך בהרבה מאד כח
ואם זה לא עזר אז יש פטיש 5 ק"ג.
בהצלחה
תומר, לא הבנת. עם פטיש 5- לא יוצא. מהצד השני- לא יוצא. עם חולץ- לא יוצא. לרתך תוספת- לא יעזור (ראה לעיל- "מהצד השני..."). הבעיה היא לא שההברגה לא נפתחת. היא נפתחה. הבורג (הלולב החלק, בלי ההברגה) נדבק מרוב חלודה בתוך הקדח.

כנראה מחר נתניע את המקדחה. (אני מנסה להימנע מזה, כי אני לא רוצה לפגוע בתושבת של התיבת הגה שבתוכה הבורג "מודבק" עם החלודה)

אסף.

חימושניק
12-06-04, 12:26
למה שלא תנסה לחמם קצת את האזור (באמצעות ברנר למשל) ?
תתפלא מה קצת חום עושה לברגים חלודים/עקשנים.

עוד רעיון זה להשתמש באיזשהו נוזל חומצי כנגד החלודה (מישהו אמר חומצת מצברים?)

תומר א.
12-06-04, 16:56
פטיש 5 ק"ג- בדיחה- אסור בשום פנים ואופן לדפוק על הבורג, יש לך סיכוי
הרבה יותר גבוה לתקוע אותו ולדפוק את ההברגה מאשר לשחרר.
ריתוך- כמו שאמר קודמי, חימום עובד הבורג מתפשט ומתכווץ ובד"כ זה מספיק
שני אומים מהצד השני- יוצרים ראש חדש לבורג- די חזק ואחיזה הרבה יותר
טובה מג'בקה.
לקדוח זה מאד מאד קשה, צריך מקדח בעל קוטר מינימלי אפשרי,ולקדוח
לאט לאט ובזהירות.

כל מה שכתבתי עד עכשיו תופס בהנחה שהבורג יושב בתוך אזור רגיש/חור עם הברגה.
אם זה סתם בורג שנתפס תזכור דבר אחד תיזהר על האצבעות.
בהצלחה

asafk
12-06-04, 22:08
פטיש 5 ק"ג- בדיחה- אסור בשום פנים ואופן לדפוק על הבורג, יש לך סיכוי
הרבה יותר גבוה לתקוע אותו ולדפוק את ההברגה מאשר לשחרר
תומר, את הבורג השני הוצאתי עם פטיש. אם דופקים על קצה של בורג כשהאום עליו, לא ייגרם שום נזק.

ריתוך- כמו שאמר קודמי, חימום עובד הבורג מתפשט ומתכווץ ובד"כ זה מספיק
לא. אם אני ארתך ראש ואנסה לפתוח- הבורג יישבר שוב.

שני אומים מהצד השני- יוצרים ראש חדש לבורג- די חזק ואחיזה הרבה יותר
טובה מג'בקה

יישבר- ראה הסעיף הקודם

לקדוח זה מאד מאד קשה, צריך מקדח בעל קוטר מינימלי אפשרי,ולקדוח
לאט לאט ובזהירות מה, באמת??? :shock:

כל מה שכתבתי עד עכשיו תופס בהנחה שהבורג יושב בתוך אזור רגיש/חור עם הברגה

עכשיו הבנתי שלא קראת מה שכתבתי בהתחלה-

האום נפתח בקלות
ואחר כך-

לא שההברגה לא נפתחת. היא נפתחה. הבורג (הלולב החלק, בלי ההברגה) נדבק מרוב חלודה בתוך הקדח

לגבי חימום עם ברנר, אז אם זה לגבי הבורג של המגן הגה- אני לא מתכוון לחמם- כי הוא תקוע בתוך הזרוע שמחזיקה את התיבת הגה והפנהארד- היא עשויה יציקה, ואני לא רוצה להסתכן בגרימת נזק. אם הכוונה היא לברגים של הסעפת פליטה, אז כמו שכתבתי,
אין גישה עם ידית כוח, אז עם ברנר תהיה???

ו...עוד משהו קטן, תומר- ביקשתי עצה ספציפית לברגים האלה, לא עצות כלליות של "איך לפתוח ברגים תפוסים". אם אתה כותב תגובה (בוא נתחיל בתגובה להודעה שלי), תהיה בטוח שהיא רלוונטית לשאלה, בסדר? ...ותודה על הכוונה הטובה, באמת.

אסף.

סוזי המשתוללת
12-06-04, 22:36
אסף
אחרי שגמרת להתעקש תחזור שוב לנקודת המוצא - ריתוך אבל מה רק אם רתכת co לא אלקטרודות בגלל השלאקה
צריך רתך טוב עם יד יציבה שימלא וימלא וימלא עד שיהיה מספיק כדי לתפוס עם ג'בקה או לרתך אום
כמו שכתבו קודמיי החום שיחדור כבר ישחרר את החלודה - ישחרר באבי אביו
תאמין לי את זה למדתי מהמומחה (שמו שמור במערכת )וזה עובד אבל רק co

נמרוד
13-06-04, 02:32
ראיתי את אותה הבעייה היום אצל עמי -

לדעתי הבורג הזה לא תפוס בגלל חלודה או בגלל איכות חומרים, הוא תפוס פיזית בגזירה בין הזרוע היצוקה לבין השלדה. הדרך הנכונה היא לדעתי לפרק גם את הבורג העליון (וגם התחתון) כדי לשחרר את העומסים לגמרי ואז זה צריך להשלף יחד עם הזרוע. כמובן שמרפי אומר שגם הבורג העליון נתון באותו מצב...

asafk
13-06-04, 15:23
גם אני חשבתי ככה, אבל אני לא בטוח בזה. הזרוע מחוברת לשלדה על ידי הבורג העליון, הבורג התחתון (הסורר) ושני הברגים במחברים את התיבת הגה, שגם היא מחוברת לשלדה.
כשהרכב עומד על הסרן, נראה לי שיש כוח קטן מאוד על הבורג התחתון.
מה עוד, שבצד השני יש את אותו הבורג, ובמקום הזרוע היצוקה יש "צינור" מרווח. הוצאתי אותו באלימות מתוך השלדה, אבל הצינור נשאר עליו- לא עוזר כלום.

אסף.

תומר א.
14-06-04, 01:07
אסף- מצטער אם זיינתי תשכל יותר מדי- תכונה של פולנים.
סוזי- למה רק CO, מה הבעייה עם השלכה?

סוזי המשתוללת
14-06-04, 11:34
ריתוך המילוי לא תופס חזק מספיק כי אתה לא מנקה את השלאקה ב 100 אחוז - זה ההסבר "המדעי " שקיבלתי

asafk
14-06-04, 16:35
אוקיי. ביררתי עם מישהו שמכיר את הרכב יותר טוב ממני. הבורג לא נושא משקל.
אני הולך לקדות אותו עם מקדח 10 (קוטר הקדח בזרוע הוא 12).

ודרך אגב- אני לא יודע אם זה בתוקף גם היום, אבל בשנים ההם (אנחנו מדברים על סוף המאה הקודמת - 1997), בשביל לקבל ברגים מגולוונים בלנדרובר, היה צריך לשלם תוספת.
כן. מגוחך ככל שזה נשמע, הברגים בכל הלנדרוברים הם ברגים שחורים, אלא אם כן הרכב הוזמן במיוחד עם ברגים מגלוונים. וזה לא קשור לשלדה מגלוונת, שהיא תוספת בפני עצמה.

אסף.

-->