PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק חריגה (?) בג'ימיני 2008

erez33
07-07-09, 19:40
כמו שכתבתי בכותרת, יש לי ג'ימיני בן שנה בדיוק. מהיום הראשון ראיתי שהוא צורך בין 1 ל9 ל1 ל10.5 ולעיתים נדירות ביותר 1 ל11 אבל לרוב זה בין 1 ל9 ו1 ל10 (סליחה על הבילבול הזה אבל הייתי חייב להבהיר את הנקודה כמה שיותר), בכל מקרה שאלתי במוסך והם טענו ש1 ל-9 זה המצב התקין וכל דבר מעבר זה "צ'ופר" (זה מוסך חברה כמובן) ושאין שום דבר לא תקין ברכב, למרות שלמשל כשאני אחרי נסיעה אני רואה את מחוג הדלק על מצב מסויים, אבל כשאני מתחיל לנסוע אחרי יום/יומיים אני רואה כאילו "נופל" ממש בטיפה אחרי שאני מתחיל לנסוע, כאילו הדלק מתאדה אחרי נסיעה אם לא נסעתי ברכב איזה יום/יומיים.
אני יודע שיכול להיות שאני כותב את זה מבולבל, אבל אין לי דרך אחרת להבהיר את הנקודה וזה די חשוב, האם 1 ל-9 זה טוב או שכמו שראיתי בהרבה כתבות זה אמור להיות יותר מ-10?
ולמנוע את השאלה, אני מדבר על צריכה כללית, עיר, מחוץ לעיר, נסיעות קצרות, נסיעות ארוכות, שילוב של כולם.....ממוצע....
אני לא יודע, למרות שאם אני לא יכול לסמוך על מוסך חברה אז על מי אפשר לסמוך, מבחינת מוסכים, אבל זה קטע מוזר ביחס למה שכותבים עליו....
תודה מראש :-)

UNIX
07-07-09, 20:14
יש סיכוי שמישהו עם גימני כמו שלך ואפילו עם שלך ישיג תוצאות טובות יותר
זה תלוי הרבה בנהיגה שלך
יש לי חבר עם פגו 205 ישנה (קרבורטור ) שמוציא ממנה תוצאות של קטנוע
אבל אז בסוף שבוע הוא מוציא הרבה יותר (עצבים ) על הסיקס חחח
בכל אופן מה שאני רוצה לומר לך שכנראה הרכב שלך תקין וכנראה שאתה "לוחץ" על הגז קצת יותר
תנסה לשמור על מהירות קבועה לא לעלות מעל 100 קמ"ש וכו' ותראה שיפור ניכר
אני מוציא מפגארו צריכה של בערך 1 ל 4 בד"כ ובטיול לדרום שנסענו שיירה ולא עברנו 90 הוצאתי משהו כמו 1 ל 11
(תבין את ההבדל )

erez33
07-07-09, 20:23
אני לא עובר את המאה,
לא בן אדם שלוחץ על הגז, אבל יש לי MT יכול להיות שזה ההבדל ובגלל הצמיגים?

אדי
07-07-09, 21:52
, אבל יש לי MT יכול להיות שזה ההבדל ובגלל הצמיגים?
צמיגי שטח משפיעים על צריכת הדלק לרעה.

על פניו, ממוצע של 1:9-10 בנסיעה מעורבת נשמע די הגיוני. אתה יודע על ממוצעים טובים יותר של בעלי ג'ימני אחרים בתמהיל נסיעות דומה?

yoav
07-07-09, 22:57
הצריכה אם מדובר בדגם האוטומטי דומה אצלנו
ההבדל בניסוי שעשיתי חודש (משעמם בדרך לעבודה) בצריכת הדלק ע"פ הרגלי הרגל על הגז מרשים:
הקפדתי על נסיעה בתוך העיר בלי האצות והאטות חדות (על ידי שמירה על סל"ד נמוך גם בהאצה- ותכלס ממילא מגיעים לרמזור הבא שעומדים בו אז זה לא באמת מעכב), ונסיעה מחוץ לעיר על 90 קמ"ש (כ 2500 סל"ד) וצריכת הדלק ירדה פלאים (לא חישבתי ליט/ק"מ אבל תדירות מילוי הדלק ירדה באופן משמעותי.)
אני חושב שבג'ימני שבו כדי לייצר מהירות וקצת תנופה צריך להגיע לסל"ד גבוה יחסית לפרייבט, החשיבות של הרגלי הנהיגה על צריכת הדלק משמעותית במיוחד
מומלץ!

erez33
08-07-09, 16:17
תודה רבה, שאלה אחרונה שלא ענו פה, האם זה שאני מחנה את הג'יפ מחוג הדלק נמצא במקום מסויים ולאחר שאני חוזר לרכב (אחרי יום נאמר) אני רואה הוא ירד (לא הרבה, זה לא נזילה או משהו כזה, פשוט אידוי אם כבר משהו. אני אומר לא נזילה כי אני חושב שאם זאת היתה נזילה דבר ראשון הייתי רואה ודבר שני די בטוח שהיה נוזל יותר מהקצת שהמחוג יורד) היא משהו ידוע ונורמלי או שזאת בעיה??? לא מוזר? :-)

erez33
08-07-09, 16:18
צמיגי שטח משפיעים על צריכת הדלק לרעה.

על פניו, ממוצע של 1:9-10 בנסיעה מעורבת נשמע די הגיוני. אתה יודע על ממוצעים טובים יותר של בעלי ג'ימני אחרים בתמהיל נסיעות דומה?

אדי, אני יודע מה החברה מפרסמת בתור צריכת דלק, משווה את זה לזה, ולא, אני לא יודע מה אחרים עושים, בשביל זה אנחנו פה, לא? להחליף דיעות, לשאול שאלות, וללמוד אחד מהשני :-)

ilan.sch
08-07-09, 16:33
בדרך כלל ככה
זה הכל תאוריה קונספירצית שלי
אבל אצלי בנסיעות מחיפה לתלאביב אני רואה במיכל דלק אותו דבר כל הזמן אולי יורד ממש טיפה כמו במיכלי דיזל של הקנגו וכדומה. ואז שאני מחנה את האוטו ומחכה שניה, אז המד דלק יורד למה שהוא אמור לרדת..

galsh
20-07-09, 14:53
הצריכה אם מדובר בדגם האוטומטי דומה אצלנו
ההבדל בניסוי שעשיתי חודש (משעמם בדרך לעבודה) בצריכת הדלק ע"פ הרגלי הרגל על הגז מרשים:
הקפדתי על נסיעה בתוך העיר בלי האצות והאטות חדות (על ידי שמירה על סל"ד נמוך גם בהאצה- ותכלס ממילא מגיעים לרמזור הבא שעומדים בו אז זה לא באמת מעכב), ונסיעה מחוץ לעיר על 90 קמ"ש (כ 2500 סל"ד) וצריכת הדלק ירדה פלאים (לא חישבתי ליט/ק"מ אבל תדירות מילוי הדלק ירדה באופן משמעותי.)
אני חושב שבג'ימני שבו כדי לייצר מהירות וקצת תנופה צריך להגיע לסל"ד גבוה יחסית לפרייבט, החשיבות של הרגלי הנהיגה על צריכת הדלק משמעותית במיוחד
מומלץ!

אני כבר חדש בודק את עניין הדלק ואלו הממצאים:
הרכב ברגע שלא עולים בהרבה על 2500 טורים, אוכל בנסיעה עירונית ובינעירונית 1/12.5
ברגע שלוחצים קצת יותר והכוונה ל3000 טור, הצריכה נופלת ל 1/11 ומטה.
אני לרוב נסע באזור 2500 טור, ואז בטיולי סופשבע בשטח כולל 4x4 קצת ״מתפנק״ והרכב אוכל לי 1/11.5.
הבדיקות נערכו במשך כחודש על ג׳ימני 2006 אוטומט כאשר רוב הנסיעות בינעירוניות וסופ״ש בשטח.
יום נעים,
גל.

-->