PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיע היום, ורכשתי Rodeo 2002 - היכנסו ותתרמו מהידע שלכם.

Talzu22
08-07-09, 17:13
נתחיל מזה שקניתי את הרכב בכך שהחלפתי את הרכב המשפחתי (לנסר 2005) אז הרכב משמש ליום יום (נסיעות קצרצרות) ומדי פעם טיולי שטח .
מדובר על ה RODEO LSE 3.2 בנזין אוטומט.

נכנסתי לאוטו בדקתי ראיתי הלכתי לבדיקה הכל תקין הכל נהדר האוטו כמעט ולא היה בשטח (נאמר ע"י בעל מוסך קרוב משפחה ככה שלא האמנתי למוכר שאמר לי "האוטו לא ראה שטח" כמובן זה אף פעם לא ככה)

עכשיו מספר דברים ששמתי לב בנסיעה, יש Power Drive שאני מניח אומר פשוט יותר כוח מהמנוע אבל גם יותר דלק, באיזה מצבים צריך (אם צריך) להפעיל את ה Power Drive ?

יש גם מצב Sport שלפי מה שקראתי פה בפורומים, קשור לבולמים ולא הבנתי האם צריך להפעיל בשטח או לא להפעיל. אז באיזה מצבים צריך (אם צריך) להפעיל את ה Sport Driving ?

בנוסף על הכל, מצב Winter driving שזה אני מניח מונע החלקה ככה שאין יותר מה לשאול אבל אם יש למישהו משהו להוסיף בנושא יעזור לי מאוד.

וכמובן למה שהכי כיף לשאול, מה אני עושה בכדי להפוך את הרכב לעביר במקומות מסוימים אבל עדיין לא חיית שטח מטורפת שתוכל לסוע נסיעות קצרות בעיר?

מיגונים = חובה מכיוון שהמיכל דלק מאוד נמוך ופגיע, כנ"ל גם הגלגל ספייר
הגבהות = אם צריך? , כמה בערך? (2-3") איפה הכי עדיף לבצע, האם עדיף לרכוש קיטים באופן אישי ולהגביה. מה המשמעות של ההגבהות מעבר לעבירות.
נעילת דיפרנציאל = אני לא באמת צריך את זה, נכון?

ורק בגלל שאני עוד צעיר ומתלהב, מגן חזירים ?? :]

תודה לעוזרים!

yaniv228
09-07-09, 22:17
נתחיל מזה שקניתי את הרכב בכך שהחלפתי את הרכב המשפחתי (לנסר 2005) אז הרכב משמש ליום יום (נסיעות קצרצרות) ומדי פעם טיולי שטח .
מדובר על ה RODEO LSE 3.2 בנזין אוטומט.
------מזל טובנכנסתי לאוטו בדקתי ראיתי הלכתי לבדיקה הכל תקין הכל נהדר האוטו כמעט ולא היה בשטח (נאמר ע"י בעל מוסך קרוב משפחה ככה שלא האמנתי למוכר שאמר לי "האוטו לא ראה שטח" כמובן זה אף פעם לא ככה)
------מצויןעכשיו מספר דברים ששמתי לב בנסיעה, יש Power Drive שאני מניח אומר פשוט יותר כוח מהמנוע אבל גם יותר דלק, באיזה מצבים צריך (אם צריך) להפעיל את ה Power Drive ?
------רשום בספר רכביש גם מצב Sport שלפי מה שקראתי פה בפורומים, קשור לבולמים ולא הבנתי האם צריך להפעיל בשטח או לא להפעיל. אז באיזה מצבים צריך (אם צריך) להפעיל את ה Sport Driving ?
------כדאי לקרוא בספר רכבבנוסף על הכל, מצב Winter driving שזה אני מניח מונע החלקה ככה שאין יותר מה לשאול אבל אם יש למישהו משהו להוסיף בנושא יעזור לי מאוד.
------למדתי מתוך הספר רכב (ממליץ)
וכמובן למה שהכי כיף לשאול, מה אני עושה בכדי להפוך את הרכב לעביר במקומות מסוימים אבל עדיין לא חיית שטח מטורפת שתוכל לסוע נסיעות קצרות בעיר?

מיגונים = חובה מכיוון שהמיכל דלק מאוד נמוך ופגיע, כנ"ל גם הגלגל ספייר
-----מיכל דלק מוגן בדגמי LSE כדאי להחליף את מיגוני הטרנספר וקרטר.-----ניתן להכין מתקן שישב בתוך הרכב, לא ממולץ מניסיון זה מגביה את תא המטען.הגבהות = אם צריך? , כמה בערך? (2-3") איפה הכי עדיף לבצע, האם עדיף לרכוש קיטים באופן אישי ולהגביה. מה המשמעות של ההגבהות מעבר לעבירות.
-----ממליץ על סט של אולדמן (הוא גם מבטל את מצב WINTER) מי שהיו בזמנו המתקינים הרשמיים-----הם גתוס בתל אביב. אני הרכבתי שם מיגונים מדרגות וסט בולמים קפיצים.נעילת דיפרנציאל = אני לא באמת צריך את זה, נכון?
-----לא כדאי אוטומטית, ידנית של ARB בסביבות 9000 ש"חורק בגלל שאני עוד צעיר ומתלהב, מגן חזירים ?? :]
-----לא צריך, לא מומלץ ועד כמה שאני יודע לא חוקי.תודה לעוזרים!

הכל דעה אישית שלי
בהצלחה ושוב מזל טוב

סוזי המשתוללת
10-07-09, 23:01
איך בדיוק התקנת הגבהה מבטלת את מצב winter ?
כל המצבים pwr sprt וwinter לות תכנותים שונים של הגיר /מנוע לטובת משיכת הילוכים לסל"ד גבוה יותר
winter גורם לגיר להתחיל בהילוך גבוה יותר על מנת להעביר פחות מומנט שיגרום להחלקה במצבי כביש עם קרח/שלג/ בוץ
לא נועד לשימוש בשטח עם כי בתנאי בוץ מסויימים ניתן להשתמש בפונקציה הנ"ל בזהירות ובשכל כי יכול לטגן את הגיר מהר מאד!!!

נעילות זה אביזר העבירות החשוב ביותר ונעילות אוטומטיות נותנות את התמורה הטובה ביותר לכסף

תגביה את הרכב כ 2 אינטש זה מספיק ועדיין יישמור על נימוסי כביש טובים - חשוב ביותר

תמגן הכל כי הכל נמוך וגלוי ברכב הזה

תעיף את הגלגל ספייר לחלק העליון - יש דגם שבא עם גלגל על הדלת האחורית עם מנשא מיוחד תשיג אותו בפירוקיות

רכב שלא ראה שטח זו לא בהכרח קנייה טובה וגם לא בהכרח קנייה גרועה - אין לזה שום חשיבות
יש כן חשיבות להסטוריית טיפולים כי זו מעידה על בעל ביית רציני (היא לא מעידה אגב על טיב הטיפולים אבל כן מעידה על אחריותו של בעל הרכב)
דווקא רכבים שנבנו לשטח ונסעו הרבה בשטח יהיו במצב תחזוקתי טוב מכאלה שלא ראו שטח - יש כאן באתן עשרות אם לא מאות דוגמאות כאלו

yaniv228
11-07-09, 09:08
סליחה טעות שלי.:confused:

שינוי בסט הבולמים מבטל את מצב COMFORT.
שהוא השינוי ברמת הנוחות של הבולמים.

ולא כמו שאמרתי קודם את מצב WINTER.

Talzu22
11-07-09, 20:24
אז לפי מה שנאמר כאן,
הגבהה של 2" אמורה להספיק לי בשטח, ולשמור על הרכב שלי מאוזן בין כביש לשטח
מיגונים של הרכב חובה על הכל
נעילות, אחוריות קדמיות ?
כבר הורדתי את הגלגל מהמקום שלו בתחתית הרכב , כרגע הוא נמצא בתא מטען עד שאני באמת אתקין מנשא כמו שאמרת.

לא לגעת ב Winter עד שאני אכיר את הרכב כמו שצריך כדי לא לטגן את הגיר

בדקתי את הספר טיפולים ועשיתי גם טיפול לרכב ככה על הכל, הבעלים הקודמים טיפה הזניח את הרכב ולא עבד לפי הספר אבל לפי המוסך הרכב במצב טוב .
טעות שלי שלא בדקתי את זה לפני כן, בכל זאת קניית רכב בפעם הראשונה תמיד תכלול בתוכה לפחות טעות אחת.

לבסוף, למישהו יש הערכה גסה כמה יצא לי , להגביה למגן לנעול ולנשוא :] $$

סוזי המשתוללת
11-07-09, 21:34
אם תעשה לבד ייצא זול אם תעשה אצל מקום מוסדר שייקח פיקוד על הכל יותר יקר

yaniv228
14-07-09, 06:49
בקשר לגלגל ספיר, אם אתה מושיב אותו בתא המטען,
אני הכנתי מגש עם דלת שנפתח אבל אני לא משתמש איתו
בגלל שהוא מגביה את הציוד שאתה שם עליו ובמקרה של
טיולים ארוכים הציוד נשען על החלון האחורי.
אתה מוזמן לבוא לקחת אותו או להתרשם...

gilinash
21-07-09, 00:17
קודם כול מברוק
לדעתי א תשפוך כסף עד כמה שאני מבין עדיין לא ממש טיילת בשטחולדעתי תנסה קודם כול לעשות קצת טיולים עדינים ותראה אם כול הסיפור הזה מתאים לך תוך כדי כך כבר תגלה מה חסר ומה צריך ועל מה אפשר לוותר.
אבל אם בא לך בכול זאת לדגם קצת את הרכב אני הייתימתחיל עם הגבה ואולי מיגונים לגבי נעילת דיפרנציאל אני ממליץ לך לחכות עם זה, זה יקר מאוד ולא בטוח שאתה תשתמש בזה, תלוי עד כמה אתה תתמיד בטיולים וכמובן איזה טיולים תעשה... אני שנים עובד ומטייל בשטח והסתדרתי בלי נעילות אבל כשיש זה תענוג גדול. בקיצר וכדי לסכם אני מציע שתתחיל לאט ותתקדם עפ"י הצורך.
בהצלחה

-->