PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לפני קניה

אודליה
09-07-09, 00:46
שלום לכולם
אנחנו משפחה שמעוניינת לקנות גיפ
קודם כל שתכיל את המשפחה ותהיה מרווחת ונוחה כולל בוסטרים וכסאות תינוק..
ואז שתהיה רכב שטח.
כרגע יש לנו מיצובישי גרנדיס שנתיים על הכביש ומעוניינים להישאר בתקציב הזה אולי אפילו לא בכולו.
בנוסף מכיוון שרכב זה יהיה הרכב המשפחתי ונוסעת עליו אישה 1.60 (בלי להרגיז אף אשה אחרת..)הייתי רוצה גיפ שאינו ענקי ושקה לתמרון על כביש.

RAMURAI
09-07-09, 01:55
1) טויוטה פראדו/לנד קרוזר.
2) מיצובישי פגרו/קינג.
3) ניסן טרנו.
יש עוד כמובן אבל זה מה שהיה לי בשלוף.

יש סיבה לזה שהטויוטה במקום ראשון.

בהצלחה.

נמרוד
09-07-09, 08:10
ג'יפ זה זכר... :D

ישנם עוד הרבה מאד אופציות, לא ציינת דרישות מסוימות לרמת טיולי השטח ולכן אני משער שכל אחד מהג'יפונים העירוניים הנפוצים בא בחשבון, משומש בן 2-4 שנים כנראה יכנסו בתקציב שלך. את מוזמנת לקרוא במדור מבחני הדרכים (http://www.jeepolog.com/road_tests.html) את ההתרשמיות שלנו מכל אחד מהם.

בהנחה שיש לכם כוונה להתחיל לטייל יותר ברצינות, רכב שטח משפחתי יעיל ולא מאיים בגודלו, חזותו ומחירו הוא סוזוקי גראנד ויטארה. (http://www.jeepolog.com/620.html)

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/test_grand_vitara_2008/suzuki_sidekick_small.JPG

גיא
09-07-09, 15:21
ולהמלצה על הסוזוקי אני מצטרף.

יש לגיסתי כזה אוטו והיא אמנם לא 160 ( טיפה יותר ) אבל היא מסתדרת איתו נהדר.

asafk
09-07-09, 15:26
לפני שנתקדם עם ההמלצות... לרבים מהג'יפונים אי אפשר להכניס 3 מושבי ילדים (בוסטרים/ מושבי בטיחות). אם הדרישה היא ל3 מאחור... זה משאיר אותך עם רכבי השטח הגדולים יותר. זה טוב גם מבחינת השטח- אלו כלי הרכב בהם גם אפשר להנות בשטח בטיולים של ממש, בלי להיות מוגבלים יתר על המידה. עוד חיסרון של הג'יפונים - תא המטען שלהם קטן יחסית. גם יחסית לגראנדיס שיש לכם היום וגם יחסית לרוב הסטיישנים המשפחתיים שיש בשוק, ושוב - רכבי השטח הגדולים יותר מספקים הרבה יותר מקום, גם לעגלה וגם למחצלת וצידנית... מה שברוב הג'יפונים לא נכנס.

אסף.

אודליה
10-07-09, 21:09
סורי,סורי,סורי.גיפ זה זכר ומכונית נקבה.:wink:
אין לנו מושג קלוש בטיולי שטח,אנחנו לגמרי חדשים בתחום.
אסף הדליק לי נורה אדומה, מאוד חשוב לי שיהיה מקום מרווח מאחור לכסאות ותא מטען לציוד.
למרות שאני כן מעדיפה את גודל "הגיפון" הלא מאיים,מבחינת נוחות התמרון בכביש,האם נוכל להסתדר עם עם גודלו הפנימי?
בנוסף, (ולא לצחוק ),היינו רוצים לחסוך בעלויות הדלק ,הגרנדיס רעבתנית למדי.
האם גם עכשיו תמליצו על סוזוקי גראנד ויטארה?
תודה ושבת שלום.

zivo
10-07-09, 22:24
תתפלאי, דווקא דלק זה לא הנושא..
הגרנד ויטארה עושה בסביביות 1:8 על דלק וה SUV הגדולים עושים בערך אותו הדבר (ואולי טיפה טוב יותר) על סולר, כך שמבחינת עלות ישירה לק"מ זה לא העניין.
ההבדל הגדול בין הגרנד ויטארה לגדולים, זה בהוצאות האחרות - רישוי, ביטוח, צמיגים...ומול חלק מהאחרים, בחלפים.

אבל את הסוד הגדול לא אמרת - מה גודל המשפחה???
אני נמצא בצד השני הגרף, אני בשלב שכמות הילדים שמצטרפים יורדת ;)
הרכב הקודם שלי היה טרופר, עכשיו עם מקס' שני ילדים, או עם האישה לבד, אנחנו, כבר שנה על גרנד ויטארה 06. ודרך אגב, גם 3 בני נוער מאחור- זה לא סבל.. שיהיה ברור, ברכב הזה מאחור יש יותר מקום מכל רכב פרטי עד קבוצה 4.
רכב נהדר (בהנחה שלא עושים תחרויות עבירות).
לגבי נפח תא מטען - בשביל מה יש גגון?

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=16946&stc=1&d=1247253228

asafk
11-07-09, 00:51
זיו, באופן פראדוקסלי, ילדים קטנים תופסים הרבה יותר מקום מבני נוער. המושבים למיניהם הם עם תחתית קשיחה ורחבה. ובבגאז'... עגלות ועניינים.
יש ג'יפונים רחבים יותר. אני מציע לבדוק פיזית, עם המושבים, כל רכב שרוצים לקנות.

אסף.

יוני5
11-07-09, 01:04
OK אודליה,

על מנת למקד את הדיון,
כמה ילדים ובאיזה גילאים?
אסף העיר, ואני מאוד מסכים איתו, ששלושה ילדים קטנים תופס הרבה יותר מקום משלושה מתבגרים.
ילד בן 12 הוא בדר"כ צנום לעומת המבוגרים, ויש לו, מקסימום, IPOD.
קטנטנים, מנסיון אישי, דורשים כיסאות תינוק ובוסטרים, שהם "צרכני רוחב".
מספר הקסם פה הוא 3. שלושה כיסאות תינוק רחבים פשוט לא נכנסים ברוב המכוניות, וכשהם גדלים (הילדים, לא הכיסאות), אז הבוסטרים חוסכים קצת מקום, אבל אויה, זה בדיוק ברוחב, מה שלא מאפשר לילדים לחגור לבד את החגורות.
אני למשל, אכלתי מרורים עם כיסא תינוק ושני בוסטרים, ועכשיו הגעתי למצב בו אני נוסע עם שני בוסטרים בלבד (הגדול כבר לא צריך) - המשמעות הרבה פחות התעסקות כשנכנסים לאוטו.

הסוגיה השניה, מחיר. בכמה אתם יכולים למכור את הגרנדיס?

הסוגיה השניה - הייעוד.
עזבי את זה שאין לכם נסיון בשטח. לאף אחד מאיתנו לא היה. מצטרפים לאחרים ולומדים.
אם אתם רוצים מידי פעם לרדת לים, זה משהו אחד. אם היעד, לא היום אבל מאוחר יותר, לרדת לדרום ליומיים שלושה, אז אתם צריכים לחשוב על משהו אחר.

בכל מקרה,
בהצלחה.

אודליה
11-07-09, 07:32
לגבי מקום במושב האחורי,כשאני בעיר ,שני בוסטרים וכסא תינוק .
(לא רוצה לדמיין תינוק לאחר ארוחה ,בנסיעת שטח..)
לגבי תקציב-מעריכה את המכירה ב-130,000ש"ח.
הטיולים מתוכננים להיות ים ובהמשך,ירידה ללינת שטח.
המטען שלנו כולל גם כלב גדול ועגלה.
ובכל זאת, כן רוצים לחסוך בעלויות הדלק.

zivo
11-07-09, 10:04
מסכים עם כל מה שנאמר על כסאות ילדים למיניהם (ולכן גם שאלתי את השאלה המפורשת וגם ציינתי 3 בני נוער ולא ילדים).

בהרכב הזה, חד משמעית, SUV יפני מיד שניה.
גדול, אמין, ויחסית חסכוני.

-->