PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפנדר יחידת מזגן אחורית אוטו קור- מישהו שיפץ לבד?

shachar
13-07-09, 09:33
המפוח של היחידה האחורית נפח את נשמתו תוך העלאת ענן עשן.

אופציה א - ערימת מזומנים ובצאן לטבח לנסוע לאוטו קור שמחליפים את היחידה קומפלט

אופציה ב - לשפץ לבד, כלומר לפצח את הקופסה לזהות את המפוח ולהחליף לבד.

מישהו ביצע?
טיפים?
מקטים?

תודה מראש

רפי לין
13-07-09, 17:07
ויש אופציה ג', שדומה לאופציה ב' שכתבת, רק אצל מקצוען שמחיריו הוגנים, "אשר מזגנים " שברח' הירדן 35 בני ברק
(קרוב לצומת גהה), טל' 03-6183434 או 052-2549732.
בברכה - רפי לין

landY
13-07-09, 21:41
ואופציה ד.
לזרוק את היחידה לפח, ולשים משהו יותר אמין....

נעם.א.
14-07-09, 08:45
לפני כמה חודשים הייתי אצל אשר מיזוג אוויר,הוא הוציא את הגז,פרק את היח' החוצה,הוציא את המפוח,שתל מפוח חדש ביח',החזיר הכל למקום מילא גז,ועובד יותר טוב מחדש.
בעל מקצוע אלוף 1600 ש'ח+מע'מ.

shachar
14-07-09, 08:52
ויש אופציה ג', שדומה לאופציה ב' שכתבת, רק אצל מקצוען שמחיריו הוגנים, "אשר מזגנים "
בברכה - רפי לין

לפני כמה חודשים הייתי אצל אשר מיזוג אוויר,הוא הוציא את הגז,פרק את היח' החוצה,הוציא את המפוח,שתל מפוח חדש ביח',החזיר הכל למקום מילא גז,ועובד יותר טוב מחדש.
בעל מקצוע אלוף 1600 ש'ח+מע'מ.

תודה לעונים,
אוטו קור מבקשים 1400+ מע"מ

אני מניח שלבוא לשתות קפה וללכת עם הכל תקין זו אופציה סבירה,שיש לה מחיר.

עדיין מעוניין לשמוע אם מישהו ביצע לבד ויכול להחכים אותי.

שחר

נעם.א.
14-07-09, 20:11
תיקון טעות,מצאתי את החשבונית שלי מאשר,1200 ש'ח עבור החלפת המפוח ועוד 400 ש'ח עבור החלפת צינור,כלומר אם אתה מסיים בהחלפת מפוח זה 1200 בלבד...

שחף110
24-07-09, 17:15
אני עשיתי את זה לבד, כשהתקנתי את היחידה המשומשת (המפוח היה תפוס - קיבלתי מפוח חדש עם היחידה).
ת'כלס - זה לא כזה מסובך, אני אמנם עשיתי את זה על השולחן, אבל אני לא יודע אם זה קל לעשות את זה בלי לפרק את הצנרת ולאבד את הגז (מה שיגרור ריקון מלא של המערכת, ואקום ומילוי גז חדש).

בעקרון:
הורד גלגל אחורי שמאלי.
פרק את המגן מתכת של היחידה.
שחרר את חיבורי הצנרת לגוף הרכב (באנדים וכאלה), כך שיהיה לך מספיק מרחב להוריד היחידה ולהתמודד איתה.
כעת צריך לשחרר את הפילטר בתוך הרכב ואז יש 4 אומים שמחזיקים את היחידה האחורית.
פותחים אותם ואז אין מניעה למשוך את היחידה בזהירות מתחת לרכב.
עכשיו, אוטו קור כנרא לא רצו שיהיה ניתן לתחזק ממש את היחידה:
היא מחולקת ל2 חצאים כאשר היא מודבקת עם לחיצות דבק בחום. לוקחים סכין יפנית ופותחים את כל הדופן בקלות (זה חצי שנכנס לתוך חצי אחר בהתאמה).
לאחר מכן משחררים ארבעה ברגים שמחזיקים את המפוח ומוציאים אותה החוצה (זה לא כ"כ פשוט כי היחידה לא נפרדת ל 2 חלקים לגמרי. יש את החלק של הרדיאטור שדרכו זורם האויר מפנים הרכב שמחזיק את 2 החלקים ביחד).לא קל, אבל זה אפשרי.
מכניסים מפוח אחר שמתאים כמובן וסוגרים חזרה את 2 החצאים.
את החיתוך שעשינו בחיבור התיבת פלסטיק, עוברים פשוט עם סיליקון אקרילי (זה אחד הדבקים היותר חזקים שפגשתי) וככה אוטמים את התיבה בחזרה.
עכשיו מרכיבים בחזרה.

את כל הסיפור הזה אני עשיתי על שולחן עבודה, אני לא יודע כמה זה יהיה כיף לעשות את זה מתחת לאוטו כשהצנרת של המזגן עוד מחוברת.

אופציה אחרת: אתה יכול לברר כמה יעלה לעשות ואקום + מילוי גז (להערכתי לא יותר מ 350 שקל) ואז לרוקן את הגז ולעשות את התיקון הזה לבד ולאחר מכן למלא גז. יחד עם מפוח שבטח יעלה 300 וככה חסכת איזה 700 ומשהו שקל. לא מעט כסף.

שחף.

-->