PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקו בנזין 97 לא עובד עגול.

ALONSOF
14-07-09, 17:48
דיסקו בנזין 97 לא עובד עגול.
בסרק,בהרמת טורים ישנן רעידות כאילו בוכנה אחת לא עובדת.
הרכב נוסע "כמעט" רגיל,אולי סוחב קצת פחות.
AIRFLOW הוצלב מרכב אחר ללא שינוי.
פלגים בני 10K ,חוטי הצתה בני פחות מזה.
אשמח לקבל רעיונות לבדיקה,לא כאלה שישלחו אותי לגורויים וטסטבוקים למינהם.
תודה אלון

רכס חיים
14-07-09, 20:07
אלון, שים לב.

יש לך 8 בוכנות ,אם אחת מזייפת קשה מאוד להבחין בכך. לכן בדוק בעדינות בשיטה הבאה.

השאר את המנוע על טורים יציבים אפילו על סרק, אך בטורים שאתה מבחין בזיוף.אם צריך תרים מעט את הטורים באמצעות משקולת או לוח עץ אך דאג שהמנוע יוזן בטורים רציפים. זה ממש קל.

עכשו גש לדיסטרבוטור,זה ממש קל ולפניך, והתחל להוציא כבל כבל בנפרד מהראש שלו. (תזהר לא לחטוף מכת חשמל.)

כל כבל שהוצאת גורם לשינוי בפעולת המנוע ,ואתה שומע את זה מצוין. הכבל שהוצאת ולא נשמע כל שינוי עקב כך מצביע על הבוכנה שלא עובדת. ואז כבר יש לך צורך בבדיקה שלה בלבד . אם זה בעית כבל, פלאג או מכסה דיסטר'.

שיהיה לך בהצלחה.

ALONSOF
14-07-09, 20:24
חיים תודה
אני אבדוק את זה בימים הקרובים.
מנסיון עבר ניתוק של אחד הפלגים כמעט ולא מורגש,צריך לעבוד בזוגות.

בנימין
15-07-09, 23:40
חיים תודה
אני אבדוק את זה בימים הקרובים.
מנסיון עבר ניתוק של אחד הפלגים כמעט ולא מורגש,צריך לעבוד בזוגות.

אני ממליץ לך לגשת לגרשון
לפי מייטב ניסיוני חוץ ממה שציינת יש לך אפשרויות נוספות:
חיישני חמצן
מנוע צעדים
TPS
וצינוריות ואקום
חיבור למחשב ובדיקה מקצועית כאשר גרשון לא מחליף לך את החלק ולכן אין לו אינטרס
מנסיון אישי שלי הוא אמין ולא יקרן
בני

רכס חיים
16-07-09, 11:31
גרשון באמת מקצועי ,אך בהחלט יקר. שילמתי עבור בדיקה 750 שקל,ללא תיקון, וזה המון כסף.

רפי לין
16-07-09, 12:43
זה עלול להיות קצת מסוכן וגם לגרום לנזקים ואסביר:
1. מסוכן - כי ברכב מודרני מתח ההצתה הוא גבוה מאוד ומכת מתח גבוה כזה אינה נעימה (בלשון המעטה).
2. עלול לגרום לנזקים - כשמתח הגבוה אינו יכול לפרוץ את מרווח המצת (פלאג), אז המתח הגבוה עולה מאוד בתוך סליל ההצתה (קויל) עד שהוא מתפרק בתוכו ואז מושרה בחזרה מתח בסליל הראשוני, שבתוך סליל ההצתה ומתח זה עלול לחזור אחורנית ולקלקל את מודול ההצתה שיכול להיות עצמאי בנפרד או כחלק מובנה בתוך מחשב נהול המנוע. פריצת מתח גבוה כזה בתוך סליל ההצתה כמובן שגם פוגמת בו.
תהליך בדיקה כזה היה נפוץ בזמנו במכוניות עם מע' הצתה רגילה ופשוטה וכשציוד אבחון במוסכים היה נדיר מאוד.
בברכה - רפי לין

ALONSOF
18-07-09, 21:48
תודה על ההצעות והעזרה
נבדקו חוטי הצתה ותגובת מנוע לניתוק החוטים ולא היו ממצאים.כל חוט שנותק המנוע הגיב קצת,כך
שלא היתה תשובה חד משמעית.
מאחר שזה כבר קרה לי בעבר ונעלם רציתי הפעם "לתפוס על חם" את הבעיה כל עוד היא קיימת.
בסוף מיאוש וחוסר אפשרויות,הלכתי מהקל לכבד והחלפתי מכסה מפלג ורוטור והבעיה נעלמה והדיסקו שוב עגול.:D:D

-->