PDA

צפייה בגרסה מלאה : בושינגים של superpro לזרועות רדיוס

אייל67
14-07-09, 19:54
חבר'ה,

לא מזמן שאלתי למי יש נסיון עם הבושינגים הללו וקיבלתי תגובות נלהבות, לרבות מבעלי מקצוע (ארז):
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=35643

איך התגובות הללו מסתדרות עם דעתו הנחרצת של (Kevin (off road:

Poly bushings are great for things like anti-sway bars, track bars, shock mounts, and so on and so forth, but using them for control arm bushings degrades your ride-quality of your vehicle IMMENSELY, and you'll also find out that you'll be replacing poly bushings about once a year, because they don't typically hold up to that sort of abuse, particularly if you're articulating the front axle when you're offroad. Poly bushings also transmit a BUNCH of road-noise into the cabin being that your Cherokees and Grand Cherokees have unibody construction, meaning that the frame and the body are welded together.

יוער כי גם Kolak מסתייג מאותן הסיבות פחות או יותר, וזה כבר שניים שאינם קוטלי קנים ...:?

מה? מקרה של דעות לכאן ולכאן?? עד כדי כך מקוטבות ?
ככה אפשר לבנות מדינה ??? :confused:

היש מישהו עם גרנד או צ'ירוקי שבזרועות מתליו מורכבים בושינגים מפוליאוריטן היכול לשפוך אור על הסוגיה?

אייל

sos4u
14-07-09, 22:18
היי אייל,
1. קווין נחשב בארה"ב, למס' 1. נקודה.
יש לו יותר נסיון ממה שיש פה לארז [ עם כל הכבוד וההערכה לפועלו ויצירותיו ...] ולכתום ביחד.

2. מה הפתרון שאחר שהוא הציע לך ? אני יודע שהוא מוכר משהו דומה. לדעתי שווה נסיון.
[ ד"א, אחד היתרונות הברורים בקיט של קלייטון, הוא שהזרועות מגיעות עם תפוח מגורז ולא עם בושינג. כשהאוטו מתחיל להרעיש, מגרזים, והרעש חולף כלא היה .... ]
3. מנסיון אישי, גומיות HD, כחולות של כתום [...] עובדות אצלי הרבה יותר טוב מהמקוריות של JKS, שהגיעו על הפנהרד המתכוונן. [ המקוריות לא שרדו אפילו שנה...], וזה לא חולק על דבריו של קווין שטוען שהגומיות של כתום מתאימות לפנהרד...

אייל67
14-07-09, 22:36
היי אייל,
1. קווין נחשב בארה"ב, למס' 1. נקודה.
יש לו יותר נסיון ממה שיש פה לארז [ עם כל הכבוד וההערכה לפועלו ויצירותיו ...] ולכתום ביחד.

2. מה הפתרון שאחר שהוא הציע לך ? אני יודע שהוא מוכר משהו דומה. לדעתי שווה נסיון.
[ ד"א, אחד היתרונות הברורים בקיט של קלייטון, הוא שהזרועות מגיעות עם תפוח מגורז ולא עם בושינג. כשהאוטו מתחיל להרעיש, מגרזים, והרעש חולף כלא היה .... ]
3. מנסיון אישי, גומיות HD, כחולות של כתום [...] עובדות אצלי הרבה יותר טוב מהמקוריות של JKS, שהגיעו על הפנהרד המתכוונן. [ המקוריות לא שרדו אפילו שנה...], וזה לא חולק על דבריו של קווין שטוען שהגומיות של כתום מתאימות לפנהרד...

הלו יוסי,

קצת חולק, כשטוען כי בזרועות תדרש החלפה פעם בשנה, משמע: עמידים פחות ... לא? :roll:

אייל

sos4u
14-07-09, 22:44
ציטוט : Poly bushings are great for things like anti-sway bars, track bars, shock mounts, and so on and so forth, but using them for control arm bushings degrades your ride-quality of your vehicle IMMENSELY.

להבנתי, המשפט אומר שהן עדיפות לפנהרד, למוט מייצב, ולבולמים, אך פחות לזרועות רדיוס.

אצלי גומיות של JKS התחרבשו לחלוטין אחרי הרבה פחות משנה ויצרו חופש זוועתי במערכת. לאחר מעבר ל"כחול" המצב טוב בהרבה, נראה כמה זמן הן יחזיקו...

לא אמרת מה החלופה שהציע קווין, זה החלק המעניין בכל הסיפור....

eysham
15-07-09, 08:34
היי יוסי,

בהנחה שהבושינגים של הפנהרד של ZJ ו-WJ זה אותו דבר... יש לך מק"ט שלהם?
לפי מה שאתה אומר כדאי להיות מוכן...

איל

sos4u
15-07-09, 08:47
היי יוסי,

איל

אין מק"ט, תכנס לאתר של JKS, תיקח את המידות של ה"בושינג" גומי, המקורי חיצוני ופנימי, ותדבר עם כתום. הם יתאימו לך .
תזמין HD, עם מעטפת ברזל ותשמור את התותב הפנימי. אצלי, מה שהגיע עם כתום לא התאים, אחרי שעות של נסיונות, החלפתי את התותב, והכל עובד כמו שעון חול ...

אייל67
15-07-09, 09:04
אכן יוסי, לא טעית בהבנתך, אלא שלהבדיל מארז (והיו גם אחרים) שטענו כי בושינגים אלו עמידים ביותר ומחזיקים הרבה מעבר לכל דבר אחר (נאמר בהקשר לזרועות הרדיוס), קווין מציין כי ידרשו להחלפה בזרועות אחת לשנה ...:confused:

לא פניתי לקווין לקבלת פתרון ולכן אין לי חלופה...:(
בירור שעשיתי בשעתו בנוגע לזרועות המתלה של WJ, העלה כי לתחתונות אחוריות, ולקצה אחד של תחתונות קדמיות יש פתרונות מגומי. הבעיה היא עם הבושינגים האובליים, להם לא נמצא פתרון למעט החלפת הזרוע כולה...:x

אגב, ב-WJ עליו התקין בזמנו ניר ל את הקיט של טרהפלקס, הוחלפו כל הבושינגים בזרועות לכחולים של כתום, ובעליו יותר ממרוצה ... עכשיו אני באמת מבולבל :confused::?:
כנראה שזה הכל יחסי למצב הקודם ברכב הספציפי לפני ההחלפה...

אייל

eysham
15-07-09, 09:16
אין מק"ט, תכנס לאתר של JKS, תיקח את המידות של ה"בושינג" גומי, המקורי חיצוני ופנימי, ותדבר עם כתום. הם יתאימו לך .
תזמין HD, עם מעטפת ברזל ותשמור את התותב הפנימי. אצלי, מה שהגיע עם כתום לא התאים, אחרי שעות של נסיונות, החלפתי את התותב, והכל עובד כמו שעון חול ...

לא ירדתי לסוף דעתך...

א. לא מצאתי מידות ב-JKS
ב. מה מעטפת ברזל? אני צריך 2 בוקסות T וסליב משותף.

איל

אייל67
15-07-09, 09:23
היי יוסי,

איל

איל,

ראה בקישור למעלה - מוביל לשירשור בו הכנסת אתה לתגובתך את רשימת המק"טים ל- WJ :D פנהרד מופיע שני מלמעלה ...

אייל

sos4u
15-07-09, 09:32
זה בעיה לתקשר עם אייל X2 בשרשור אחד אבל אנסה לא להתבלבל...
אייל67-
תשאל את קווין לגבי חלופות, אני יודע של ZJ יש לו פתרונות טובים מכתום ולא כ"כ יקרים. אצלי לא היה רלוונטי, הזרועות של קלייטון עובדות בלי בושינגים.... יתכן ויש לו פתרון גם ל WJ... ותמסור לו ד"ש חם ממני...

ד"א, אני מארגן משלוח נוסף ממנו, נוכל לאחד.

אייל, המוט שלך חדש לגמרי, שלח לי את המקט שלו ונשווה מול הZJ . במידה והם תואמים אוכל לתת לך מידות מדוייקות.

בכל מקרה יש לך 20-30K ק"מ שקט, אז תהנה מהם... כשתרגיש חופש בהיגוי ... תעלה את השרשור.

eysham
15-07-09, 22:04
זה בעיה לתקשר עם אייל X2 בשרשור אחד אבל אנסה לא להתבלבל...
אייל67-
תשאל את קווין לגבי חלופות, אני יודע של ZJ יש לו פתרונות טובים מכתום ולא כ"כ יקרים. אצלי לא היה רלוונטי, הזרועות של קלייטון עובדות בלי בושינגים.... יתכן ויש לו פתרון גם ל WJ... ותמסור לו ד"ש חם ממני...

ד"א, אני מארגן משלוח נוסף ממנו, נוכל לאחד.

אייל, המוט שלך חדש לגמרי, שלח לי את המקט שלו ונשווה מול הZJ . במידה והם תואמים אוכל לתת לך מידות מדוייקות.

בכל מקרה יש לך 20-30K ק"מ שקט, אז תהנה מהם... כשתרגיש חופש בהיגוי ... תעלה את השרשור.

אני יודע... ו-20-30K ק"מ זה בערך... 4-5 שנים...
סתם רציתי שיהיה לי רישום ליום גשום...

והמוטות לא זהים, למרות שאולי הבושינגים אותו דבר.
לא משנה, כשיגיע היום נפרק ונמדוד. או אם נזכור כשיגיעו הדברים של אייל67... (אייל תזכיר לי!)

איל

sos4u
16-07-09, 07:41
אני יודע... ו-20-30K ק"מ זה בערך... 4-5 שנים...
סתם רציתי שיהיה לי רישום ליום גשום...

והמוטות לא זהים, למרות שאולי הבושינגים אותו דבר.
לא משנה, כשיגיע היום נפרק ונמדוד. או אם נזכור כשיגיעו הדברים של אייל67... (אייל תזכיר לי!)

איל

הלוואי עליי 20-30K = רק 4-5 שנים .....

אני סוגר את זה ב9-10 חודשים ...

-->