PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לחוות דעתכם - האם בג'יפ ראשון (רכב שני) רצוי להתחיל במשהו פשוט לאחזקה?!

Erann
22-07-09, 16:24
התקציב במקור היה 50K לרכב שישמש אותי לטיולי סופ"ש ופעם ב... נסיעה לחברים (נגיד כפ"ס ת"א שהרכב של העבודה לא בהישג יד).

בהתחלה חשבתי על טרופר , אבל מכיוון שהטיפולים עלולים להיות יקרים ואין לי שום ידע בנושא , חשבתי שאולי כדאי להתחיל מג'יפ פשוט וזול לתחזוקה שעליו אתגלח (גם בשטח וגם בטיפולים) ועם הזמן אתקדם.

הדבר אומר שרוב הסיכויים שהרכב יהיה גיר ידני (מאז שהוצאתי רשיון לא נהגתי ברכב ידני ... חחח...)

רציתי לדעת , האם אתם בעד הגישה הזו ? ואם כן , אז מה עדיף ? CJ או סמוראי ? שניהם עולים בערך אותו דבר לשנתונים 93.

בנוסף , אם אני 1.86... זה אומר שאסבול ברכבים הקטנים?

תודה !

Erann
25-07-09, 23:43
התקציב במקור היה 50K לרכב שישמש אותי לטיולי סופ"ש ופעם ב... נסיעה לחברים (נגיד כפ"ס ת"א שהרכב של העבודה לא בהישג יד).

בהתחלה חשבתי על טרופר , אבל מכיוון שהטיפולים עלולים להיות יקרים ואין לי שום ידע בנושא , חשבתי שאולי כדאי להתחיל מג'יפ פשוט וזול לתחזוקה שעליו אתגלח (גם בשטח וגם בטיפולים) ועם הזמן אתקדם.

הדבר אומר שרוב הסיכויים שהרכב יהיה גיר ידני (מאז שהוצאתי רשיון לא נהגתי ברכב ידני ... חחח...)

רציתי לדעת , האם אתם בעד הגישה הזו ? ואם כן , אז מה עדיף ? CJ או סמוראי ? שניהם עולים בערך אותו דבר לשנתונים 93.

תודה !

מישהו ?

נמרוד
26-07-09, 07:40
כשאתה אומר CJ אתה מתכוון נראה לי לסופה - אין CJ בשנתון 93 (האחרונים יוצרו בארץ ב91). בכל אופן, סמוראי יתן לך את הפתרון הזול ביותר לרכב שטח בדרך כלל, עבור רכב טיולים בלבד עם קילומטראז' מצומצם צריכת הדלק הופכת לשיקול זניח למדי ואז בהחלט, CJ ישן יותר או סופה הם הדבר האמיתי. אתה צריך לקנות כזה ג'יפ כי אתה רוצה, כי הוא מדבר אליך - ואם זה המצב, אז אין הרבה התלבטויות.

Erann
26-07-09, 08:25
כשאתה אומר CJ אתה מתכוון נראה לי לסופה - אין CJ בשנתון 93 (האחרונים יוצרו בארץ ב91). בכל אופן, סמוראי יתן לך את הפתרון הזול ביותר לרכב שטח בדרך כלל, עבור רכב טיולים בלבד עם קילומטראז' מצומצם צריכת הדלק הופכת לשיקול זניח למדי ואז בהחלט, CJ ישן יותר או סופה הם הדבר האמיתי. אתה צריך לקנות כזה ג'יפ כי אתה רוצה, כי הוא מדבר אליך - ואם זה המצב, אז אין הרבה התלבטויות.

תודה נמרוד.
השאלה היא כמה השיקול הזה חשוב ?
כמה כדאי לג'יפאי מתחיל להתחיל עם גי'פ זול ופשוט לאחזקה לפני שקופצים למיים ?

קליש
26-07-09, 12:38
שלום.
לדעתי סמוראי היא הבחירה שיותר מתאימה בגלל כמה סיבות:
1. לדעתי האחזקה שלו היא זולה יותר מסופה, החלקים שלו זולים יותר ותמיד אפשר לבצע שיפורים שייתנו הנאה בשטח.
2. אני ממליץ להתחיל "ללמוד" נהיגת שטח במידה ואין לך ניסיון בסמוראי ואח"כ כשתצבור ניסיון ותרגיש שאתה רוצה לשנות לגיפ סופה/CJ הנסיעה בהם תהיה בטוחה יותר.
3. לגבי גובה הנהג, אני נהגתי מספר פעמים רבות בסמוראי (אני בגובה שלך) ולא היה שום בעיה לרגליים או לראש, נהנתי מאוד מהרכב.
חסרונות מהותי בסמוראי אין מקום לנוסעים מאחור (אלא אם יש נוסע מתחת לגיל 10) או בכלל לכמות גדולה של ציוד, אבל הרי לטיול נוסעים כמה חברים בכמה גיפים, אז אפשר להתחלק בעומס!
בהצלחה

נימי
26-07-09, 12:46

לא יודע איך זה לנמוכים כמוך אבל אני (1.97) שבדקתי ויטארה ארוכה היה לי מאוד צפוף.

בגדול הייתי באותה דילמה ליפני שלוש שנים, אני לא חשבתי לגבי קלות ההחזקה של הרכב אילה באיזה רכב אני יותר אהנה, לאחר נסיעה במספר רכבים 4X4 גדולים (SUV) של חברים בשטח החלטתי, מאז אני נוסע ב CJ בשטח, ההחלטה שלי לא היתה לגבי עלות תחזוקה אילה באיזה כלי אני יותר אהנה

Erann
26-07-09, 16:29
לא יודע איך זה לנמוכים כמוך אבל אני (1.97) שבדקתי ויטארה ארוכה היה לי מאוד צפוף.

בגדול הייתי באותה דילמה ליפני שלוש שנים, אני לא חשבתי לגבי קלות ההחזקה של הרכב אילה באיזה רכב אני יותר אהנה, לאחר נסיעה במספר רכבים 4X4 גדולים (SUV) של חברים בשטח החלטתי, מאז אני נוסע ב CJ בשטח, ההחלטה שלי לא היתה לגבי עלות תחזוקה אילה באיזה כלי אני יותר אהנה

מותר לשאול איזה שנה קנית ?
כמה השקעת עליו בערך מאז ? :-)
אצלי זה רכב ראשון שמידי פעם ישמש גם לנסיעות בין עירוניות.

דרך אגב , ה CJ לא צריך לעבור טסט פעמיים בשנה בגלל שהוא ישן ?

נימי
26-07-09, 18:41
שלי שנת 86,
לא רלונטי כמה השקעתי עליו מהסיבה שהרוב הגדול היה בשיפורים (קפיצים, ראש מנוע סופה, הזרקת דלק, צמיגים 33 ועוד), כלומר לא תיקונים

מה שלא יהיה מבחינת אחזקה של הרכב ללא שיפורים הוא עלה לי הרבה פחות מירידת ערך של המישפחתית שלי, הרבה הרבה פחות

אכן רכב זקן מ 20 שנה עובר טסט פעמיים בשנה, האגרת רכב מיתחלקת לשתיים והכאב ראש גדל פי שתיים

חשוב לציין, CJ זה לא SUV, זה גיפ אמיתי וספרטני, אם כל היתרונות בכך וכל החסרונות

תחפש בפורום היו המון שאלות לגבי הרכבים הללו לגבי כמעט כל מה שאתה מסוגל לחשוב

והכי חשוב, לפני שאתה קונה CJ או סופה כדאי מאוד שתעשה סיבוב באחד, הכלים האילו לא מתאים לכל אחד

-->