PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה פספסתי ?! רשום במחירון יד 2 צ'ירוקי 2001 54K שח

Erann
26-07-09, 11:02
ושנתון 99 עולה 41K.
מדוע אנשים מפרסמים את הכלים שלהם ב 85-100K ללא שיפורים ?
על סמך מה המחירים הללו ?

eysham
26-07-09, 11:08
על סמך מצליח.

לכתוב מחיר לא עולה כסף. אבל אני לא מאמין שיש קונים.

איל

AvigdorAharon
28-07-09, 08:57
באיזה מחירון בדקת? ביד2 או ביצחק לוי?

אביגדור

דרור ברלי
28-07-09, 10:38
אז כתוב.
עכשיו לך ותמצא צ'רוקי ב-41K ותקנה.
המחירון הזה מנותק מהמציאות, ולא שווה את הנייר שהוא כתוב עליו, או את הקילובייטים שהוא תופס ברשת.

Erann
28-07-09, 17:14
אז כתוב.
עכשיו לך ותמצא צ'רוקי ב-41K ותקנה.
המחירון הזה מנותק מהמציאות, ולא שווה את הנייר שהוא כתוב עליו, או את הקילובייטים שהוא תופס ברשת.

סליחה על השאלה , מה עדיף ?! צ'ירוקי או גראנד ?!
אני מכיר באיזור מישהו שמוכר גראנד ממש ממש שמור , לא ירד איתו בחיים לשטח (שנת 97) והוא ללא שום שיפור. הרכב עם פחות מ 100K
אם אני לא טועה , רוצים עליו 50K.

grand
28-07-09, 20:27
אין כאן שאלה של מה עדיף, 2 הרכבים בבסיסם מאוד דומים.
רק שהגראנד יותר גדול
יותר חדיש
יותר מנוע, V8
יותר מהיר
יותר נוח ומפנק
יותר יחידות ממנו נמכרו בארץ.
הצ'רוקי פחות מתוחכם
רכב קלאסי שקורץ לחובבי המותג וההיסטוריה שלו.
בקיצור, לפעמים ה"יותר" והמצוי זול מ"הפחות" והנדיר...

Saar
28-07-09, 20:43
רמי,

יש משהו בדבריך אם מסתכלים על שיקולים "קרים".
כשאני חיפשתי ג'יפ, נהגתי בגראנד והרגשתי שאני נוהג ברכב ענק.
עם ה XJ היה לי הרבה יותר נוח.

סער.

ofiredri
28-07-09, 20:50
א. אני מסכים לחלוטין עם דרור . ישנם לא מעט רכבים במחירון שהמחיר שנקבע להם ממש לא תואם את מה שהם מציעים, ובטח לא מתומחרים משיקולי היצע וביקוש . ה - XJ הוא אחד מהם .
ב. ההבדל המהותי בבין ה XJ לגראנד, בנוסף למה שציין סער, הוא הפשטות וחוסר התלות (היחסית) במחשבים, חיישנים ומערכות . הוא מאוד דומה לרנגלר TJ הן בפשטות והן בחלקי החילוף .

אם לא היה לי רנגלר, הייתי בטוח קונה XJ .

grand
28-07-09, 21:14
.
ב. ההבדל המהותי בבין ה XJ לגראנד, בנוסף למה שציין סער, הוא הפשטות וחוסר התלות (היחסית) במחשבים, חיישנים ומערכות . הוא מאוד דומה לרנגלר TJ הן בפשטות והן בחלקי החילוף .

אופיר..
בכלל לא, אלו דעות קדומות, הפשטות או המורכבות תלויה לחלוטין בדגם הרכב, גראנד לארדו יהיה בדיוק כמו XJ ספורט, והלימיטד יחלוק אותם מחשבים, גאדג'טים ואלקטרוניקה כמו הדגמים המאובזרים של הXJ. מי שישב בשני כלי הרכב האלה יודע על מה אני מדבר, אותם צגים, אותם מתגים.
דווקא חלקי החילוף של ה XJ נדירים יותר בארץ.

לעומת זאת לזכות ה XJ בסעיף הפשטות יש 2 יתרונות. הגיר והטרנספר ( 242 או 231) הנחשבים יותר אמינים מגיר וטרנספר ה 249 של הגראנד. בשילוב עם מנוע ה 4L הותיק והמוכר הXJ נחשב כרכב מצוין אמין ונוח לטיפול ולשידרוג.
ה XJ גם קטן קליל וממזר בשטח.
לומר לך אם הוא מצדיק מחיר כפול מה ZJ? לדעתי בהחלט לא, ביום יום הנהיגה בגראנד הרבה יותר נעימה, בשטח לאחר שידרוגים של שניהם הביצועים דומים.

אבל בסופו של יום ה XJ הוא רכב קלאסי שיכנס להיסטוריה המוטורית. ובתור אחד שכזה הוא משדר סקס אפיל מסוים וטעם טוב ברכבים של בעליו.

ofiredri
29-07-09, 00:34
אתה אומר "בכלל לא", כפי שמקובל לאחרונה לבטל דברים, ואח"כ "לעומת זאת" . תחליט ...

בכל מקרה אני מתכוון למערכות כגון Quadratrac ב ZJ לעומת Command-Trac ב XJ (וברנגלר) .
יש הבדל בפשטות וכתוצאה מכך באמינות המערכות לטובת ה XJ . למיטב ידיעתי הגראנד מטיבעו 4X4 קבוע לעומת ה XJ שלא . מה שמאפשר שיפורים ללא ויברציות או בלאי מואץ וכו' .

אני בכל מקרה בוחר ב XJ .

דרור ברלי
29-07-09, 07:57
א. אני מסכים לחלוטין עם דרור . ישנם לא מעט רכבים במחירון שהמחיר שנקבע להם ממש לא תואם את מה שהם מציעים, ובטח לא מתומחרים משיקולי היצע וביקוש . ה - XJ הוא אחד מהם .

אופיר, אל תבין אותי לא נכון.
אם נתייחס להמחיר של צ'רוקי XJ ורנגלר TJ בישראל - אני לא מכיר עוד מכוניות שעולות כל כך המון ונותנות כל מעט, ביחס למחיר בו הן נסחרות כמובן.
המחיר המופרז, המופרך וההזוי בו נסחרים הכלים הללו הוא אך ורק תוצאה של היצע וביקוש. מעט מוכרים והמון קונים שעומדים ומחכים בתור לכל רכב כזה = מחיר בשמיים, בלי קשר מציאותי למה שהאוטו באמת נותן.
מכיוון שהרכבים האלה נדירים בישראל ואין בפועל הרבה עיסקאות קנייה/מכירה - לדעתי הלא מלומדת הסוקרים של המחירונים פשוט לא מצליחים להגיע דווקא אליהם כדי לקבל אינדיקציה אמיתית של מחירים במציאות, ולכן המחיר שבמחירון הוא סתם ניחוש. ירייה באפילה ותו לא.

Jacob80
29-07-09, 10:25
אופיר..
בכלל לא, אלו דעות קדומות, הפשטות או המורכבות תלויה לחלוטין בדגם הרכב, גראנד לארדו יהיה בדיוק כמו XJ ספורט, והלימיטד יחלוק אותם מחשבים, גאדג'טים ואלקטרוניקה כמו הדגמים המאובזרים של הXJ. מי שישב בשני כלי הרכב האלה יודע על מה אני מדבר, אותם צגים, אותם מתגים.
דווקא חלקי החילוף של ה XJ נדירים יותר בארץ.

לעומת זאת לזכות ה XJ בסעיף הפשטות יש 2 יתרונות. הגיר והטרנספר ( 242 או 231) הנחשבים יותר אמינים מגיר וטרנספר ה 249 של הגראנד. בשילוב עם מנוע ה 4L הותיק והמוכר הXJ נחשב כרכב מצוין אמין ונוח לטיפול ולשידרוג.
ה XJ גם קטן קליל וממזר בשטח.
לומר לך אם הוא מצדיק מחיר כפול מה ZJ? לדעתי בהחלט לא, ביום יום הנהיגה בגראנד הרבה יותר נעימה, בשטח לאחר שידרוגים של שניהם הביצועים דומים.

אבל בסופו של יום ה XJ הוא רכב קלאסי שיכנס להיסטוריה המוטורית. ובתור אחד שכזה הוא משדר סקס אפיל מסוים וטעם טוב ברכבים של בעליו.

רמי רק תרשה לי לנפץ מיתוס קטן
כאשר מדובר ב ZJ ו XJ לא נעולים אך מוגבהים העבירות של ה ZJ טובה לאין ערוך מזו של ה XJ כך שלא נכון לומר שלאחר שדרוגים זהים של שניהם הביצועים דומים וזאת מהעובדה שה ZJ גמיש בהרבה מה XJ.

eysham
29-07-09, 10:47
כולם צודקים... רק שהבחור שאל לגבי WJ ואף אחד לא התייחס לזה...

איל

ofiredri
29-07-09, 11:29
כולם צודקים... רק שהבחור שאל לגבי WJ ואף אחד לא התייחס לזה...

איל
למה ? הבחור שאל על גראנד 97 ובשנה הזו מדובר ב ZJ
WJ יוצר בין השנים 99 ל 2004

eysham
29-07-09, 11:47
למה ? הבחור שאל על גראנד 97 ובשנה הזו מדובר ב ZJ
WJ יוצר בין השנים 99 ל 2004

א. אני יודע מה זה WJ (אפילו יש לי כזה...)
ב. הוא התחיל את השרשור לגבי 1999
ג. אתה צודק. היתה אצלו זליגה של כמה שנים ל-97
ד. בברכה
ה. איל המרפרף (בלי לקרוא הכל...)

-->