PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוצה להגשים חלום... מבקש את עזרתכם!

yehudan
28-07-09, 23:21
שלום לכולם !
נתחיל כך ..
אחרי הצבא החברה שלי החליטו לעשות טיול בחו"ל, ואני החלטתי לטייל חצי שנה ולהכיר את כל הארץ לאורך לרוחב ולעומק... על אופנוע,פשוט להכיר כל מקום.
אלא שיש הרבה פעמים, חלומות לחוד ומציאות לחוד !
אחרי שחסכתי כסף וכבר רציתי לעשות את זה, קרתה לי תאונת דרכים די קשה שהשביתה אותי לשנה וחצי,ועכשיו לאחר שיקום די ארוך אני מתכוון לנסות לממש את החלום שוב !!

יש לי רישיון לרכב ולאופנוע לא מוגבל,אני גר באזור המרכז , ואני רוצה שבמסלולים שאני יעשה בשטח לא תיהיה לי הגבלה לשום שטח וזה אומר שאני יצתרך כלי חוקי לכביש ע"מ להגיע
עד השטח לדוג': נסיעה של 100 ק"מ בכביש ורק אז להכנס לשטח.(שבילים, הרים,חולות וכו' אבל רגוע )
הממדים שלי הם:1.90 מ' 90 ק"ג ככה שלא מפחיד אותי כלי גדול.
והתקציב שלי: 15-20k .(לקניה חוץ מאחזקה שוטפת)

עכשיו להתלבטות:
1.מה הכי יתאים למה שפרטתי אופנוע או ג'יפ קטן ? (דו"ש / סמוראי )
2.האם סמוראי יכול להגיע לכל שטח שאופנוע מגיע?
אני די מגדיר את עצמי בתור חולה רכב כך שזה חייב להיות בכלי ממונע ולא ברגל.
3.אם זה יהיה אופנוע ,אני מתכוון להחזיק אותו כשנה ! (אח"כ אלוקים גדול!) איזה כלי מומלץ לשילוב הזה בין כביש ושטח ? כלי שיהיה אמין עד כמה שאפשר, ביחס לגיל שלו. ושיהיה סחיר כדי שאני לא "יתקע" איתו אח"כ .(ושלא אצתרך לעשות לו יישור קו רציני - כי חבל בשביל תקופה כ"כ קצרה)
4.האם דו"ש גדול דוגמת xr650l יהיה בעייתי לשימוש הזה ? (טיולי שבילים "בכל השבילים" אבל לא השתוללויות! ) בגלל המשקל או שעדיף dr350 או משהו דומה ? אם תוכלו לפרט בבקשה .
5.מבחינת עלויות אחזקה אם לא מסתכלים על בלת"מים וכמובן שזה תלוי במצב הכלי ובמזל
האם להחזיק סמוראי או ויטרה יהיה משמעותית יותר יקר מאופנוע או לא?
(מרווח טיפולים,ביטוח,גלג"שים,שרשרת באופנוע מול צריכת דלק בסמוראי)אני מתכוון שההבדל בין קינג לסמוראי גדול לעומת קינג ללנד קרוזר אבל שבאים להשוות לאופנוע זה ניהיה בעייתי ,
כי האמות מידה שונות.לכן מה שאני מתכוון שלא ישאר לי אח"כ הרבה כסף מעבר לקנייה + יישור קו + כסף לבלת"מים אז אני מנסה לשלב בין חלומות למציאות ולצאת עם הרבה פאן וכמה שפחות כסף הכרחי בהוצאות.

אני מבין שאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה !!!
האם זה בכלל ראלי או שזה סתם משהו באוויר? (ואז כדאי לחכות שנה שנתיים ולחסוך יותר כסף?)
אודה לכם מאוד על תשובותיכם !! ומצטער על החפירה!

יהודה.

גיא
29-07-09, 00:11
נתחיל בזה שאופנוע בישראל זה קניה גרועה. נקודה.
מבחינה כלכלית אין מצב למכור אחרי זה.
מבחינה בטיחותית כל רכב על הכביש ינסה לרצוח אותך.

ורכבתי עשר שנים בערך - אני לא מדבר סתם.

------
בכל מקרה, אם אתה רוצה לטייל מרחקים על אופנוע, אז לא קטן וקל כי בעיה עם משקל של ציוד.

לגבי ג'יפים, חפש לך סמוראי ישן וטוב, הוא יכנס לך בתקציב למרות שיהיה לך אולי צפוף טיפה. אבל אין משהו אחר שיכנס לך בתקציב. פשוט אין.
מבחינת עבירות, סמוראי יקח אותך לכל פינה בישראל. אין לך מה לחשוש מהבחינה הזאת.
סמוראי כניראה גם ישרוד התעללות של תחזוקת שבר נוראית בצורה סבירה.

לגבי הוצאות שוטפות, אז חובה וג' לסמוראי יעלה הרבה פחות מאשר לאופנוע.
טיפולים - תלוי איזה נבלה מצליח לקנות.

לך על זה ! ( למרות שאם תחסוך עוד זה יהיה עדיף )

yehudan
29-07-09, 21:43
תודה על התגובה !
בקשר לאופנוע אני לא יודע אם זה נכון שקשה למכור לדוגמה DRZ400S יש
לו סחירות מאוד טובה ,ויש גם כלים מאוד שמורים .
סמוראי הבנתי שלא קל למצוא כלים שמורים,ולויטרה יש מחירי שוק גבוהים מאוד .
ראיתי ביד-2 שצריך לפחות 30K כדי למצוא כלי משנתון נמוך במצב טוב.
וגם היא אוכלת יותר דלק בהתאמה.
ובקשר לסיכון באופנוע שאנשים לא שמים עלי ,גם ברכב שנוסע במהירות 90 שזה
25 קמ"ש פחות מה"ממוצע" :???: לא בדיוק שמים , כולם נצמדים אליך ומנסים לעקוף אותך בכוח.
אבל אני מסכים איתך שזה עדיין יותר בטיחותי מאופנוע.
שמעתי שקשה לעשות עם הסמוראי נסיעות ארוכות ,זה נכון ? כי זה יהיה אצלי רכב יחיד ואני נוסע
פעמיים בשבוע ת"א-ירושלים.(הגה רועד ,וצריך לשמור על עירנות גבוהה לזמן ארוך)

ובקשר לאחזקה:רכב שנוסע בשטח ,כל כמה זמן הוא עושה טיפולים?
ומנסיעות רגועות בשטח יש בלאי גדול יחסית לכביש של ציריות וחלקי הנעה?

תודה

יהודה.:D

טל רותם
30-07-09, 00:04
לדעתי אתה בפורום הלא נכון...
אם תשאל לגבי גיפים תקבל כאן הרבה תגובות,
היות ואתה שואל על אופנועים תנסה בפורום של "פול גז"

http://www.fullgaz.co.il/

טל.

ש01
02-08-09, 16:17
בתור אופנוען בצעירותי, ובשלילה עצמית כרגע, אין כמו אופנוע, 500-650 יעשה עבודה טובה.
יחד עם זאת, לדעתי הם כבדים מידי לטיולים בשטח.
לעומת זאת, 350 קטן מידי לנסיעה ארוכה בכביש (לפחות אלו שהיו בזמנים שרכבתי - עד לפני 12 שנה בערך).
אני התחלתי עם סמוראי. נסיעות ארוכות - חדרה ב"ש למילואים נחשב ארוך? אם כן, נהנתי מכל שניה (וכך גם טרמפיסט שלקחתי ופגשתי לאחר מס' חודשים).
נסיעה עם אופנוע מחייבת עירנות שיא לא פחות מסמוראי (ולא פחות גם מאימפרזה או מרצדס 500S...)
הסמוראי עובר (כמעט) בכל מקום שעובר אופנוע.
אופנוע עובר (כמעט) בכל מקום שעובר סמוראי.
שניהם עוברים בהמון מקומות שכל האחרים לא עוברים או שעוברים רק עם תוספת של שיפורים למינהם או כננות למינהן...
לגבי התקציב - סבלנות, סבלנות וסבלנות - ככה תוכל למצא סמוראי טוב וזול (שלי ,מודל 88, ללא שיפורים אך במצב נדיר עלה לי 12,000 ועוד 3000 ליישור קו (קפיצ שנשבר, שיפוץ ברקסים ועוד מס' דברים קטנים).
מכרתי לאחר כשנה נפלאה (הצטרף זאטוט שלישי אז לא היתה ברירה) והיום אנחנו נהנים מסופה 94 (שנרכשה לאחר חיפוש סבלני ב-22,000 בלבד ועוד כ-3000 ליישור קו, עו כ-1000 לפני).
למימדים שלך אינני בטוח שסמוראי יענה אך סופה תהיה מרווחת לבטח.
ד.א. - סמוראי/סופה - פתוחים - הכי קרוב שאפשר להרגשת החופש של דו"ש.
בהצלחה.

שמוליקו
02-08-09, 17:36
כל התשובות שנתנו לך כאן מפורטות ונכונות.
רק חידוד קטן מצידי (בתור אחד שהיה לו DR650 96 ) הכלי כבד בטירוף לשטח.
ועל הכביש הוא לא באמת מתנהג כמו אופנוע כבד.
אבל שוב, אני בטוח שבפורומים לאופנועים יוכלו לענות לך יותר טוב.

raanan
02-08-09, 21:15
לדעתי, רק ג'יפון !
אם אתה מתכנן טיולים "מבודדים" של מס' ימים אז,
אין כמו "לזרוק" הכל מאחור בג'יפון (אוהל, מזרון. מנגל, צידניות, מים וכו ...)

רענן

yehudan
04-08-09, 19:18
תודה לכולם על תשובותיכם !!!:D

החלטתי לרדת מאופנוע וללכת על ג'יפ. :cool:
בעקבות התאונה שהייתה לי יש לי עדיין בעיות גב ,ואני לא רוצה שבגלל נפילה שטותית
ה" תשלום " יהיה גבוה . :( (זה לא שאני לא זז ! אבל הגב רגיש)

לפי דברים שנכתבו בפורום הבנתי שהסמוראי " עלים " לא נוח
האם הסמוראי עם הקפיצים הספירליים נוח או שרק יחסית לעלים הוא נוח ?
(עשיתי סיבוב קטן על ג'ימני והוא לא כ"כ נוח, אבל לא משהו נורא זה אותו הדבר?)

כרגע אני מתנייד בג'סטי האם הוא גם פחות נוח ממנה? כי לנסוע לאט אין לי בעיה,
היא מכונית אמינה עם אחזקה מאוד נמוכה,ורק בנסיעות ארוכות אני די
סובל מ "הנוחות" שלה.

אם תגידו שהוא לא נוח גם יחסית לג'סטי ,אז על מה אתם ממליצים לחפש?
שיהיה לו שילוב הכי מוצלח של נוחות ואחזקה נמוכה נגיד אם אצליח לגרד עוד 10K
שהתקציב יהיה 25-30K משהו הכי קרוב לסמוראי שיהיה גם עביר ולא צעצוע!

אני לא מחפש משהו מושלם ,אבל הכי קרוב שאפשר!
אני מאוד יודה לכם אם תשתפו אותי בניסיונכם! :)

יוני5
05-08-09, 01:29
ברשותך דעה אחרת:

בטווח המחירים שציינת רוב הג'יפים שתוכל לקנות יהיו גרוטאות במקרה הטוב, או כאלה שתמיד תרגיש שעוד תיקון קטן, עוד 2000 ש"ח ויש לי בובה של ג'יפ, אבל אז תגלה שהקרחון עמוק יותר מהכיס.

אופנועים לעומת זאת, זה סיפור אחר לגמרי.
באיזור ה 20 תוכל לרכוש כלים מצויינים כגון ה XT 600, DR 650, ואולי DRZ במחיר טוב.
כל אחד מהללו הוא כלי מצויין, ניתן לטייל איתו בכיף בשטח, אם כי לא רצוי לבד.
תמיד תהיה לך את הבעיה של המקום לציוד, אבל זה סיפור אחר.

ע"מ לטייל באופן סידרתי הייתי מעדיף ג'יפ, אבל הסכום, לטעמי, נמוך מדי.

בסביבות ה30 אתה כבר קונה טנדר 4X4 עביר וטוב, מסוף שנות ה90.

בהצלחה,
יוני5

אברמלה
05-08-09, 10:16
[QUOTE=yehudan;258016]שלום לכולם !
נתחיל כך ..
אחרי הצבא החברה שלי החליטו לעשות טיול בחו"ל, ואני החלטתי לטייל חצי שנה ולהכיר את כל הארץ לאורך לרוחב ולעומק... על אופנוע,פשוט להכיר כל מקום.
אלא שיש הרבה פעמים, חלומות לחוד ומציאות לחוד !
אחרי שחסכתי כסף וכבר רציתי לעשות את זה, קרתה לי תאונת דרכים די קשה שהשביתה אותי לשנה וחצי,ועכשיו לאחר שיקום די ארוך אני מתכוון לנסות לממש את החלום שוב !!

יש לי רישיון לרכב ולאופנוע לא מוגבל,אני גר באזור המרכז , ואני רוצה שבמסלולים שאני יעשה בשטח לא תיהיה לי הגבלה לשום שטח וזה אומר שאני יצתרך כלי חוקי לכביש ע"מ להגיע
עד השטח לדוג': נסיעה של 100 ק"מ בכביש ורק אז להכנס לשטח.(שבילים, הרים,חולות וכו' אבל רגוע )
הממדים שלי הם:1.90 מ' 90 ק"ג ככה שלא מפחיד אותי כלי גדול.
והתקציב שלי: 15-20k .(לקניה חוץ מאחזקה שוטפת)

עכשיו להתלבטות:
1.מה הכי יתאים למה שפרטתי אופנוע או ג'יפ קטן ? (דו"ש / סמוראי )
2.האם סמוראי יכול להגיע לכל שטח שאופנוע מגיע?
אני די מגדיר את עצמי בתור חולה רכב כך שזה חייב להיות בכלי ממונע ולא ברגל.
3.אם זה יהיה אופנוע ,אני מתכוון להחזיק אותו כשנה ! (אח"כ אלוקים גדול!) איזה כלי מומלץ לשילוב הזה בין כביש ושטח ? כלי שיהיה אמין עד כמה שאפשר, ביחס לגיל שלו. ושיהיה סחיר כדי שאני לא "יתקע" איתו אח"כ .(ושלא אצתרך לעשות לו יישור קו רציני - כי חבל בשביל תקופה כ"כ קצרה)
4.האם דו"ש גדול דוגמת xr650l יהיה בעייתי לשימוש הזה ? (טיולי שבילים "בכל השבילים" אבל לא השתוללויות! ) בגלל המשקל או שעדיף dr350 או משהו דומה ? אם תוכלו לפרט בבקשה .
5.מבחינת עלויות אחזקה אם לא מסתכלים על בלת"מים וכמובן שזה תלוי במצב הכלי ובמזל
האם להחזיק סמוראי או ויטרה יהיה משמעותית יותר יקר מאופנוע או לא?
(מרווח טיפולים,ביטוח,גלג"שים,שרשרת באופנוע מול צריכת דלק בסמוראי)אני מתכוון שההבדל בין קינג לסמוראי גדול לעומת קינג ללנד קרוזר אבל שבאים להשוות לאופנוע זה ניהיה בעייתי ,
כי האמות מידה שונות.לכן מה שאני מתכוון שלא ישאר לי אח"כ הרבה כסף מעבר לקנייה + יישור קו + כסף לבלת"מים אז אני מנסה לשלב בין חלומות למציאות ולצאת עם הרבה פאן וכמה שפחות כסף הכרחי בהוצאות.

אני מבין שאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה !!!
האם זה בכלל ראלי או שזה סתם משהו באוויר? (ואז כדאי לחכות שנה שנתיים ולחסוך יותר כסף?)
אודה לכם מאוד על תשובותיכם !! ומצטער על החפירה!

יהודה.[/QUOT
יהודה . למה לך גיפ או אופנוע. תיקנה חמור או פרד בעלות של 500 שקל. וצא לטייל חצי שנה בארץ.. אמרת שכלי גדול לא מפחיד אותך. אז חמור יהיה קלאסי בישבילך:p:p:p

yoni_0000
05-08-09, 11:04
תודה לכולם על תשובותיכם !!!:D

החלטתי לרדת מאופנוע וללכת על ג'יפ. :cool:
בעקבות התאונה שהייתה לי יש לי עדיין בעיות גב ,ואני לא רוצה שבגלל נפילה שטותית
ה" תשלום " יהיה גבוה . :( (זה לא שאני לא זז ! אבל הגב רגיש)

לפי דברים שנכתבו בפורום הבנתי שהסמוראי " עלים " לא נוח
האם הסמוראי עם הקפיצים הספירליים נוח או שרק יחסית לעלים הוא נוח ?
(עשיתי סיבוב קטן על ג'ימני והוא לא כ"כ נוח, אבל לא משהו נורא זה אותו הדבר?)

כרגע אני מתנייד בג'סטי האם הוא גם פחות נוח ממנה? כי לנסוע לאט אין לי בעיה,
היא מכונית אמינה עם אחזקה מאוד נמוכה,ורק בנסיעות ארוכות אני די
סובל מ "הנוחות" שלה.

אם תגידו שהוא לא נוח גם יחסית לג'סטי ,אז על מה אתם ממליצים לחפש?
שיהיה לו שילוב הכי מוצלח של נוחות ואחזקה נמוכה נגיד אם אצליח לגרד עוד 10K
שהתקציב יהיה 25-30K משהו הכי קרוב לסמוראי שיהיה גם עביר ולא צעצוע!

אני לא מחפש משהו מושלם ,אבל הכי קרוב שאפשר!
אני מאוד יודה לכם אם תשתפו אותי בניסיונכם! :)

אוקיי
אז החלטנו על סמוראי. לצערך (ולצער כל אלה עם בעיות תקציב) סמוראי עם ספירלות מייצרים רק החל משנתון 97, שמן הסתם לא נכנס בתקציב שלך.. תצטרך להסתפק בעלים.
ובכלל, רכב קצר כמו סמוראי, ויטרה או ג'ימני תמיד יהיו לא נוחים, בטח ובטח שלעומת פרייבט. אם נוחות זה מה שאתה מחפש, הגעת למקום הלא נכון. כל רכב שטח נחשב כלא נוח לעומת פרייבט וזה חלק מהמחיר של להחזיק רכב שטח, ומשהו שלומדים לחיות איתו. כלי ספרטני וקצר כמו סמוראי יהיה קופצני ורועש. אפשר לפתור את זה חלקית על ידי החלפת המושב לכזה שנוח יותר, או אפילו הידראולי (אם התקציב מאפשר...)

אבל אם באמת תצליח לגרד עוד קצת תקציב, סמוראי בתקציב הזה הוא סביר בהחלט.

נ.ב: עוד אופציה שכדאי לך לבדוק זה סיקס, שיעלה כמו סמוראי (בערך), יהיה יותר עביר ויותר מרווח, אבל כנראה שיהיה פחות אמין

ש01
05-08-09, 15:28
חוצמזה,
אמרת בעיות גב???
רכב שטח לא תמיד מסתדר עם בעיות גב...
נוחות?
יש שרשור נוסף בפורום המדבר על ניבה, אינני מכיר את הרכב אבל ציינו שם שהוא נוח יותר מסמוראי.
אבל - ג'יפ, לדעתי, חייב להיות פתוח, מקסימום ברזנט לחורף.
מה דעתך על ספורטז (קיה) פתוחה? (אינני מכיר מחירון שלה).

yehudan
06-08-09, 01:28
תודה על התגובות ! ויטרה מהשנים המוקדמות קראתי בפורום שהיא הרבה יותר נוחה מהסמוראי , האם ביחס לפרייבט זול כמו שציינתי היא פחות נוחה? והאם משנים כאלו זה יהיה קשה למצוא כלי במצב טוב? ואברמלה אתה מדבר מניסיון?

Tom Bril
06-08-09, 05:02
הי, בעבר היו תחת ידי גם סמוראי , ניבה וויטרה

אלה הרכבים שאתה צריך להתמקד בהם ,בתקציב שלך כל רכב אחר היה בשנתון בעיתי ועם בעיות כאלה ואחרות

ויטרה ללא ספק הרכב המוצלח ביותר מבחינת נוחות יום יומית , עביר בשטח טכני ברמה מספקת בהחלט, אולם פחות מסמוראי.
החסרונות של הויטרה הם במכלולים עדינים יותר ויקרים יותר לעומת הסמוראי
כמו גם צריכת דלק גבוה יחסית

לאדה ניבה הוא רכב בעל "רייד" הרבה יותר טוב משל סמוראי ללא כל ספק ובתקציב שלך תמצא לניבות מושקעות בשלל הטכנולוגיה פרי דמיונם של בעליהם, אבל ביצועי המנוע חלשים מאוד ואינם מזיזים את הפחית הזו
כמו גם צריכת הדלק הגבוה פחות או יותר כמו של וויטרה
לגבי אמינות, שוב תלוי ברכב אותו תקנה, לי הייתה אחת שנה וחצי ללא כל תקלה

אני ממליץ על סמוראי שנותן את התמורה הכי טובה למחיר יותר אמין ,יותר נוח לכיס, יותר עביר בשטח טכני אבל פחות נוח.

azora
06-08-09, 12:44
אוקיי
אז החלטנו על סמוראי. לצערך (ולצער כל אלה עם בעיות תקציב) סמוראי עם ספירלות מייצרים רק החל משנתון 97, שמן הסתם לא נכנס בתקציב שלך.. משנת 96.
ראיתי כבר מספר כלים כאלו, שמורים היטב (כולל שלי*) בסכומים הנ"ל, צריך לדעת לחפש או לקוות לאלוקים שיפול לך אחד כזה מהשמיים כמו שקרה לי.
כלי ספרטני וקצר כמו סמוראי יהיה קופצני ורועש. אפשר לפתור את זה חלקית על ידי החלפת המושב לכזה שנוח יותר, או אפילו הידראולי (אם התקציב מאפשר...)
100% נכון, אבל בשל בעיות תקציב, גם החלפת המושבים במושבים מפירוק גם עושה את העבודה. אומנם פחות מהידראולי, אבל עדיין עדיף מהמקור.

נ.ב: עוד אופציה שכדאי לך לבדוק זה סיקס, שיעלה כמו סמוראי (בערך), יהיה יותר עביר ויותר מרווח, אבל כנראה שיהיה פחות אמין וישתה לו דלק כמו גמל בהפסקת צהריים. ברצינות, כלי מדהים לדעתי, אבל אין טיול שיוצאים אליו בלי ג'ריקנים ספייר (אמרתי ג'ריקנים, לא ג'ריקן).
הבחור תפרן, אין לו כסף:)

לדעתי הפתרון האופטימלי ביותר בשבילך הוא ויטרה טובה, כבר ראיתי יותר מאחת שנמכרו בזמן האחרון במחירים כאלו (כולל לחבר במצב שחבל על הזמן ב-24K, שנת 96)
תיחזוק הסמוראי זול יותר (חלקים ויחסית לעובדה שהוא "חסון" יותר, צריכת הדלק טובה יותר והוא טיפה עביר יותר. אבל כבעלים גאה של אחד אם יש לך בעיות גב זהו בהחלט לא! הרכב בשבילך.

yehudan
06-08-09, 19:16
תום ו AZORA תודה על התגובות! 1.כרגע אני נוסע בסובארו ג'אסטי - הסמוראי פחות נוח ממנה ? אני חושב שבתקציב הנ"ל אני ימצא סמוראי במצב יותר שמור ! 2.אם אני באמת יחליף מושב וירכך את הקפיצי עלים (או איך שלא קוראים לזה) הנוחות עדיין תשאר כ"כ גרועה ? לאור התשובות האלו אני יסגר סופית על מה ללכת! תודה רבה לכולכם על תרומת הידע , כולל אברמלה (שעם בעיות גגב לא נראה לי שאסתדר עם פרד 4*4 0.5 כ"ס)

tzurlis
06-08-09, 20:19
אתה יכול לרכוש סמוראי, לשפר אותו ולתקן אותו. תסבול מהגב ויהיה לך קצת קטן, במיוחד בנסיעות ארוכות (לא בגובה, בברכיים. אני 1.92 ונסעתי עליו בכיף, עד שנכנסתי לנסיעה ארוכה).

תחשוב אולי להימתח, להגדיר תקציב של, נניח 24 או 28.000, וללכת על ויטרה. סמוראי עם כל התיקונים והשיפורים יעלה, בסופו של דבר, לא מאוד רחוק מזה - רק תשקיע הרבה זמן והתרוצצות ועבודה באמצע. הסחירות של הויטרה מצויינת ותוכל למכור אותה ביותר קלות אחר כך.

נסה למצוא אחת משופרת כבר, במצב טוב, ואם נפלת על מנוע גז במצב טוב (היו כאלה שנפלו עם זה, מנועי הגז אז היו עם הרבה חוסר נסיון וחלק מהמתקינים היו קטסטרופה)- בכלל שיחקת אותה.

ויטרה לא מתקרבת לעבירות של סמוראי, לא בבולדרים ולא בבוץ. סמוראי טוב 1600 זה ג'יפ גיבור שיכול הכל, כמו הגדולים. ובמקום הכסא המקורי, כסא של סיטרואן מפירוק בסמוראי גם מאוד עוזר לענייני הנוחות- לרבים כבר יש כיסא כזה והרווחת. ויש עוד כמה פתרונות, כמו בולמים טובים ומתכווננים.

לשיקולך: קצת עדינות במכלולים, עבירות בינונית, מחיר קנייה יקר, חלפים יקרים, יותר קושי בטיפול עצמי , צריכת דלק גבוהה, שקט ונוחות נסיעה מצויינת בויטרה, מול חוסן, עבירות מצויינת, מחיר קנייה זול, חלפים במחיר הגיוני יותר, טיפול עצמי קל יותר, פחות צריכת דלק (עדיין ג'יפ... גם סמוראי ילגום יותר- נניח בין 1:6.5 ל- 1:11, תלוי במצבו) , יותר רעש וכאבי גב בסמוראי.

(ואגב- בסמוראי יש לך פה בפורום את סוזי המשתוללת, האיש שהפך סמוראי רגיל לטיל שיוט רב שלבי מושתק, יכול לתת לך הרצאה מאוד מאלפת על תחזוקה ושיפור של הרכב הזה. שווה להרים אליו טלפון).

קח טבלא, תן ערך מספרי 1 עד 10 לכל שיקול, ותראה מי מנצח.

אפשר לקחת הלוואה, או מימון בריבית רצח מחברת כרטיסי אשראי, לשלם כמה מאות ש"ח בחודש במשך שנה או שתיים, וככה להשלים הפרשי קנייה.

בכל מקרה, בקנייה - שם המשחק הוא סבלנות ונסיון.תראה הרבה רכבים, דחה סיפוקים וחכה לרכב המתאים במחיר המתאים. אם נראה לך שנפלת על מציאה תן מקדמה סמלית של 200-400 ש"ח להבטחת זכות קנייה ראשונה, ואז תבדוק אותה לעומק ווודא שזו באמת מציאה - ולא סוס כמעט מת שצבעו לו את השערות.

yehudan
08-08-09, 22:48
ניראה לי שאני ישמע לעצה שלך! אני יחכה איזה שנה ואני ירוויח מזה שני דברים: 1.אני יחסוך יותר כסף ואני יוכל להביא משהו יותר חדש,הגיוני שבמצב יותר טוב. 2.הלב שלי יותר מושך לסמוראי כי הוא יותר עביר ואני רוצה לתחזק אותו בעצמי, ואני כרגע בשלבי שיקום כך שאני לא יכול לעשות עבודה עצמית ומצד שני הגב עדיין בתהליכים כך שאם הוא לא נוח זה יהיה בעייתי! :smile: אני מודה לכולכם על העזרה הגדולה ,ושתרמתם ללי מהידע שלכם! שבזכות זה לא עשיתי שטות להיכנס למשהו שאני "עדיין" לא מבין בו ולהפסיד!! תודה וניפגש עוד שנה...:!: (אני מקווה שפחות!!) יהודה.

azora
09-08-09, 11:30
ניראה לי שאני ישמע לעצה שלך! אני יחכה איזה שנה ואני ירוויח מזה שני דברים: 1.אני יחסוך יותר כסף ואני יוכל להביא משהו יותר חדש,הגיוני שבמצב יותר טוב. 2.הלב שלי יותר מושך לסמוראי כי הוא יותר עביר ואני רוצה לתחזק אותו בעצמי, ואני כרגע בשלבי שיקום כך שאני לא יכול לעשות עבודה עצמית ומצד שני הגב עדיין בתהליכים כך שאם הוא לא נוח זה יהיה בעייתי! :smile: אני מודה לכולכם על העזרה הגדולה ,ושתרמתם ללי מהידע שלכם! שבזכות זה לא עשיתי שטות להיכנס למשהו שאני "עדיין" לא מבין בו ולהפסיד!! תודה וניפגש עוד שנה...:!: (אני מקווה שפחות!!) יהודה.

בכיף

לביא סמו וסומו
15-08-09, 10:32
רק סמוראי אחי .... בלי להתלבט בכלל..

בקשר למחיר תדגים כישורי שיכנוע ויחצנות טובים ותקנה כלי של 25 אלף ב-20 .

אבל אל תתפשר על מחיק\ר נמוך מדי ואל תחטוף הצעות נמוכות מדי אדם שמעריך ומכיר את הרכב שלו לא ימסור אותו במחיר מציאה !!1(ככה לפחות אני מרגיש)

לגבי עבירות לא תהיה לך שום בעיה.

לגבי נוחות אני לא מבין מה מדברים - לא נוח , ספרטני - זה הייחודיות , זה הכיף זה סמוראי
החיבור לכלי לשמוע כל חיבור וכל מיסב (ברמת ההיגיון כמובן) כשהרכב קופץ גם אתה קופץ אחרת למה בכלל לקפוץ!!!

גם אני הייתי מכור לאופנועים - לא מתקרב לזה היום כלי רצחני וגובה נפשות !!!!(חוית על בשרך)

לגבי מרחקים- בתפקידי הקודם שירתתי ברמת הגולן נסעתי לשם מהמרכז הרבה פעמים עד לאיזור החרמון אומנם טיפה משיכת הילוכים אבל תענוג אמיתי !!! אפילו יצא לי להיתקע שם פעם אחת הייתי לבד אבל הסתדרתי כמו שאמרתי פשטות הסמוראי והספרטניות שלו עוזרת לך להיחלץ ממצבים דחפתי אותו בשטח כדי להניע כי הלך לי הסטרטר הארור אני לא ישכח את זה !!!

בקיצור : סמי סמוראי ועוד סמוראי!!!!! ובקשר לעלים לדעתי עדיף על סלילים כמה שיותר ספרטני יותר טוב , אם היה סמוראי על קוצים בכלל היה קלאסה :rolleyes:

ש01
16-08-09, 10:48
רק סמוראי אחי .... בלי להתלבט בכלל..

בקשר למחיר תדגים כישורי שיכנוע ויחצנות טובים ותקנה כלי של 25 אלף ב-20 .

אבל אל תתפשר על מחיק\ר נמוך מדי ואל תחטוף הצעות נמוכות מדי אדם שמעריך ומכיר את הרכב שלו לא ימסור אותו במחיר מציאה !!1(ככה לפחות אני מרגיש)

לגבי עבירות לא תהיה לך שום בעיה.

לגבי נוחות אני לא מבין מה מדברים - לא נוח , ספרטני - זה הייחודיות , זה הכיף זה סמוראי
החיבור לכלי לשמוע כל חיבור וכל מיסב (ברמת ההיגיון כמובן) כשהרכב קופץ גם אתה קופץ אחרת למה בכלל לקפוץ!!!

גם אני הייתי מכור לאופנועים - לא מתקרב לזה היום כלי רצחני וגובה נפשות !!!!(חוית על בשרך)

לגבי מרחקים- בתפקידי הקודם שירתתי ברמת הגולן נסעתי לשם מהמרכז הרבה פעמים עד לאיזור החרמון אומנם טיפה משיכת הילוכים אבל תענוג אמיתי !!! אפילו יצא לי להיתקע שם פעם אחת הייתי לבד אבל הסתדרתי כמו שאמרתי פשטות הסמוראי והספרטניות שלו עוזרת לך להיחלץ ממצבים דחפתי אותו בשטח כדי להניע כי הלך לי הסטרטר הארור אני לא ישכח את זה !!!

בקיצור : סמי סמוראי ועוד סמוראי!!!!! ובקשר לעלים לדעתי עדיף על סלילים כמה שיותר ספרטני יותר טוב , אם היה סמוראי על קוצים בכלל היה קלאסה :rolleyes:

בעיות גב, לביא...
אתה מנסה לשבור אותו סופית???

לביא סמו וסומו
18-08-09, 21:16
כיסא הידראולי!!!!!!!!!! אחד טוב!!!

-->