PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ ראשון, צריך עזרה

yron
30-07-09, 14:17
שלום ג'יפולוגים,
אני חדש כאן והאתר שלכם מרשים.
אני מעוניין לקנות ג'יפ בפעם הראשונה וזקוק לייעוץ:
מחיר: עד 80000
רכב שני למשפחה של 5 נפשות, כלומר נסיעות קצרות במשך השבוע, בעקר זוגתי, וטיולים בסופי שבוע.
סה"כ בערך 10000 ק"מ בשנה.
אין לי עדיפות בעניין דיזל/בנזין/ידני/אוטומט וכו.
חשבתי על ג'יפ ארוך (חייב ארבע דלתות למשפחה של חמישה) כמו:
פרדו (2000 -2001), טרנו (2002 - 2003), פג'רו (2000 - 2001) או טרופר (2003 -2004).
מקריאה בפורומים אני רואה כל מיני אזהרות לדגמים מסויימים כמו טרופר דיזל או פג'רו קינג שיותר עדין מהפג'רו הישן.

אם תוכלו לייעץ לגבי הדגמים האלה (או אחרים שמתאימים לדרישות).
אם יש לכם לינקים לכתבות/השוואות זה גם יעזור.

תודה,
רון

שלמי
30-07-09, 15:27
איזה כיף, ג'יפ ראשון.
אתה יכול להתחיל עם הכתבה הזאת של אייל, תעזור לך להבין מה אתה רוצה / צריך :

http://www.jeepolog.com/563.html (http://www.jeepolog.com/563.html)

תמשיך עם הסקירה הזאת :

http://www.jeepolog.com/208.html (http://www.jeepolog.com/208.html)

רק קח בחשבון שמדובר בסקירה די ישנה (מ 2006 - נראה שכבר הגיע הזמן לרענן :roll:), תתייחס לשנתונים הרלוונטיים לגביך, ולרכבים שציינת + הדיסקו.
אם אין לך עדיפות ידני / אוטומט לך על ידני, אין שאלה בכלל, תחסוך הרבה דלק והוצאות על תיקונים.
הפאג'רו Q, עד שנת 2000, רכב מעולה, מגיע עם נעילה מקורית, אבל רצוי לעצור בשנת 2000, ולא לעבור לקינג, זה כבר רכב אחר לגמרי. הטראנו פחות מוצלח לטעמי, אבל בטראנו - ובטרופר - אתה יכול להרוויח עוד כמה שנים מבחינת שנת יצור.
תעבור על כמה רכבים, תראה לאיזה רכב הכי התחברת, ותתקדם משם.
בהצלחה.

eysham
30-07-09, 16:27
הייתי בדיוק באותה הצומת. מאוד התלבטתי.

בסוף הלכתי על גראנד צ'ירוקי V8 בנזין L4.7
לא מצטער לרגע.
גם אישתי לא

איל

Erann
30-07-09, 18:21
הייתי בדיוק באותה הצומת. מאוד התלבטתי.

בסוף הלכתי על גראנד צ'ירוקי V8 בנזין L4.7
לא מצטער לרגע.
גם אישתי לא

איל

4.7 ?
הם לא 5200 ???

eysham
30-07-09, 18:35
תלוי איזה שנה. ואיזה דגם לימיטד או לרדו

לימיטד 99-04 הוא 4.7

איל

gilinash
30-07-09, 19:04
אני דווקא הייתי הולך על הטויוטה פרדו

נמרוד
30-07-09, 22:32
יש לך תקציב לא רע, מצב השוק הוא חזק לטובת הקונים - המחירון לא משקף את המציאות יותר ככה שקשה להגיד בדיוק מה תוכל לקנות, כנראה שיותר ממה שהמחירון אומר. 10,000 קילומטר בשנה זה מספר שמאפיין באמת הרבה חברים (ואני בינהם) שמחזיקים SUV ארבע דלתות בתור רכב שני למכונית פרטית/ליסינג עיקרית. השיקול של בנזין או דיזל, מאבד משמעות בקילומטראז' כזה, ובכלל צריכת הדלק היא לא פרמטר עיקרי. מתוך הרשימה שלך הייתי מוריד את הטרופר דיזל משנתונים 99-2004 בשל בעיות מנוע אמיתיות וכבדות שאתה יכול לקרוא עליהן בפורום איסוזו. למרות שהבעיות האלו גורמות לזה שאתה יכול כנראה לקנות טרופר 2004 טוב בתקציב שלך.

פראדו ופאג'רו שניהם בחירות טובות, הם רכבים מוצלחים יותר - וגם יקרים יותר - מאשר כל המתחרים האחרים. הקוריאנים - בתקציב שלך נכנס לדעתי טראקן - נותנים תמורה טובה למחיר. המותגים Jeep ולנדרובר הם אלו שהולכים הכי חזק בקרב באי הפורום הזה, בגלל שלל יתרונות לאו דווקא כלכליים... או הגיוניים בכלל.

הסקירה הנ"ל משנת 2006 רלוונטית לגמרי, פשוט תעשה שיפט של שלוש-ארבע שנים לגבי המחירים. כלומר, אם כתוב שם ש70,000 שקלים קונים פאג'רו 1998, אז היום אותו סכום קונה כנראה פאג'רו 2001-2002 ואולי אפילו יותר צעיר, כי השוק באמת השתנה לחלוטין בשנתיים האחרונות עקב עליית מחירי הדלק והמשבר הכלכלי.

yron
30-07-09, 23:35
תודה לכל המגיבים.
כמובן שעם הפרטים מתרבות השאלות.
1. מה לגבי טרנו 3.0 מודל 2003 והלאה?
2. פג'רו החל מ - 2001 זה קינג ובסקירה כתוב שזה רכב שונה. יש המלצות?
3. האם יש טרופר דיזל אחרי 2004 או שפשוט לא להתקרב?
4. פרטים על הטאראקן?

אין לי חיבה מיוחדת ללנדרובר או ג'יפ, כנראה שזה בא עם הניסיון.

תודה,
רון

גיא
31-07-09, 00:07
תודה לכל המגיבים.
כמובן שעם הפרטים מתרבות השאלות.
1. מה לגבי טרנו 3.0 מודל 2003 והלאה? שונה מהרגיל - חלפים משומשים יותר קשה למצוא
2. פג'רו החל מ - 2001 זה קינג ובסקירה כתוב שזה רכב שונה. יש המלצות? - ענו לך קודם, פחות ג'יפ
3. האם יש טרופר דיזל אחרי 2004 או שפשוט לא להתקרב? - לא .. לא להתקרב.
4. פרטים על הטאראקן? - אוטו חמוד עם יכולת לא רעה, גדול ומרווח.

אין לי חיבה מיוחדת ללנדרובר או ג'יפ, כנראה שזה בא עם הניסיון. - לנדרובר אתה לא רוצה. ג'יפ זה משהו אחר. אני לא מכיר אישית.

תודה,
רון

וזאת רק דעתי האישית מהנסיון הקטן שלי.

KOOKE
31-07-09, 00:55
אם אשתך/ זוגתך היא זו שתנהג ברכב ביום יום אפילו לנסיעות קצרות..שתף אותה אותה בהחלטה ותן לה לנסוע נסיעת מבחן על כל אחד מהמועמדים...לך תבין נשים..לפעמים סדרי העדיפות שלהן שונים מאלו של הכותבים כאן...

גיא
31-07-09, 23:17
מצד שני .. אני פעם קיבלתי לידי את הל"ר ימח שמו, כי הנהגת החליטה אחרישבועיים שהוא איטי לה מידי .. הרווח ( לא הכלכלי ) היה כולו שלי :-)

ובשבת טיילתי עם בחור שקנה טראנו ידנית לאשתו שנוהגת רק באוטומט :)

ועוד כתב על החלון האחורי ש" ד. ( השם המלא שמור במערכת ) - לפעמים חלומות מתגשמים" :-) :-)

-->