PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחריות למוצרים משומשים?

שאולי
31-07-09, 09:59
שלום לכולם
רציתי לעלות בעיה שנתקלו בה שניים מחברי הפורום ורוצים לשמוע את דעת החברים בעניין ,
אחד החברים שנקרא לו חיים לצורך העניין, פרסם מודעה שהוא רוצה למכור גיר , השני שנקרא לו משה לצורך העניין ,היה מעוניין בגיר , נפגשו שניהם והעסקה בוצעה
משה שילם לחיים שהבטיח מצידו לא לגעת בכסף עד שהגיר יותקן והכל יהיה בסדר
לאחר יומיים התקשר משה לחיים ואמר לו , התקנתי , הכל תקין האוטו נוסע נהדר ,
עבר עוד יום ושוב משה מתקשר ומספר שהוא נתקע וכנראה משהו בגיר נדפק,
היום ההבחנה הראשונית שזה כנראה משאבת הגיר
עכשיו השאלה ,,,
מאחר ומדובר בשני אנשים הגונים , מאחר וברור לשניהם שהכל נעשה בתום לב, הגיר היה תקין ופורק מרכב נוסע ואחרי ההתקנה נסע כמאתיים ק"מ, מאחר והרבה עסקאות נעשות דרך הפורום המכובד הזה ומחר זה יכול לקרות למי מכם , רוצים שניהם לשמוע את דעת החברים איך פותרים את הבעיה מבחינה כספית
האם חיים שנתן גיר תקין צריך להחזיר את כל הכסף ולקבל בחזרה גוש ברזל ?
האם משה ששילם סכום מכובד קנה גיר ליום אחד ?
מבקשים תגובות עניניות לא מתלהמות , אינם מעוניינים במריבות השמצות ולכלוכים אלא לפתור את הבעיה בצורה מכובדת
תודה לכולם

גיא
31-07-09, 10:14
ואם חיים או משה או איציק לקח את הרכב, התקין את הגיר ונסע למעלה תורבש ... נתן בגז ... הצמיד את הרכב למדרגת סלע בגובה 30 מטר ונתן גז עד שהשמן גיר התאדה כולו ....

חזר לחיים או משה או איציק ואמר שכנראה יש בעיה במשאבה .....

-- לא מכיר את האנשים הבדיוניים ולא את המקרה ץ אבל רק עוד נקודת מבט.

moriseven
31-07-09, 10:17
לפי דעתי, חיים לא צריך להחזיר את הכסף ולקבל את הגיר חזרה.
מי שקנה את הגיר אמור לקחת בחשבון שזה יכול לקרות, חוץ מזה שאתה טוען שהוא נסע כמה ימים עם הגיר והכל היה תקין. יכול להיות שמשהו השתבש שם כתוצאה משימוש לא סביר? או אולי מהתקנה לקויה. אתה לא יכול לדעת.
אני מציע שתקחו את הגיר לבדיקה במכון גירים, שהוא ייתן לך חוות דעת על מה קרה, ותסגרו בניכם, על השתתפות בתיקון.

lior_b.s
31-07-09, 10:30
אני אספר לך סיפור אחר...
אני מכרתי לחבר פורום שנקרא לו שמשון לצורך העניין, קרבורטור חדש...לא משופץ , לא מחודש ולא מרכב נוסע, חדש מהניילון...
אותו שמשון הלך לשכן שלו "מכונאי" מומחה והרכיב את הקרב' מתחת לבית...התקשר באותו רגע ואמר אני לא מצליח לכוון וגם המכונאי שלי לא...
אמרתי לו תפרק תחזיר את הקרב' ותקבל את הכסף חזרה...עד כאן הוגן לשנינו לדעתי...

אממה , אותו שמשון התמהמה ואחרי שבוע התקשר שוב ואמר שגם חבר אחר לא מצליח לכוון, ביקשתי שלא ייגע יותר ושיבוא אלי אני אכוון...עבר עוד שבוע ושמשון הגיבור שולח את חבר שלו עם קרב' מטונף וברגים טחונים ומבקש את הכסף בחזרה בטענה שמכרתי לו קרב' מקולקל...להזכירך חדש מהניילון ולא הורכב מעולם..

כמובן שלא הסכמתי להחזיר את מלוא הכסף ושמשון איים שיכפיש את שמי בפורום ובלה בלה בלה...

אחרי חילופי מילים קשים הצעתי לו לקבל מחצית מהסכום ואני אשפץ מחדש את הקרב'..
אחרי שהסכים טרח להדגיש שהוא עושה לי טובה שהוא שותק ולא מלכלך עלי...

אחרי שבוע אותו קרב' לאחר ניקוי נמכר והורכב ברכב של חבר פורום אחר, הניע בשנייה והבחור מרוצה עד הגג..כשניסיתי להסביר לשמשון שיש לו כנראה בעייה בהצתה או משהו כזה, הוא דחה את זה בטענה שאני משקר....לא עברו שבועיים ואדון שמשון מתקשר ושואל אם יש לי מפלג למכירה...כמובן שיש לי אבל אני לא מוכר לך אותו....

ולמה כל הסיפור הזה..?
אם חברי הפורום מכירים אחד את השני וגם אם לא..אין לדעת מתי יפגשו שוב ועדיף שישמרו על יחסים טובים..
יתכן וסתם מזל רע, יתכן והייתה בעייה בגיר שהמוכר לא ידע ולא הרגיש בקיומה...לפי הסיפור לא נראה שנעשה פה משהו בכוונה תחילה..ולמרות שאין אחריות לחלקים משומשים המוכר יעשה טוב אם ישתתף בעלות תיקון בסכום סביר כמובן שיהיה מקובל על שני הצדדים..

ליאור

whisky
31-07-09, 11:04
לפי דעתי, חיים לא צריך להחזיר את הכסף ולקבל את הגיר חזרה.
מי שקנה את הגיר אמור לקחת בחשבון שזה יכול לקרות, חוץ מזה שאתה טוען שהוא נסע כמה ימים עם הגיר והכל היה תקין. יכול להיות שמשהו השתבש שם כתוצאה משימוש לא סביר? או אולי מהתקנה לקויה. אתה לא יכול לדעת.
אני מציע שתקחו את הגיר לבדיקה במכון גירים, שהוא ייתן לך חוות דעת על מה קרה, ותסגרו בניכם, על השתתפות בתיקון.

נשמע לי הוגן, מאוד הפתרון הזה, רק תקחו לאדם שמקובל על המוכר והקונה, שלא אחד יבוא אח"כ ויגיד שזה היה מוזמן, זה חבר שלו בלה בלה בלה

אחלה פתרון

עירא
31-07-09, 11:32
אני מניח שברור לך שאין אמת אחת, והמצב תלוי במספר רב מאוד של משתנים.
מבחינה יבשה, לדעתי, משה קיבל צינור וצריך להתמודד עם המצב. הוא רכש מוצר משומש שתאם את התיאור שהמוכר נתן לאותו המוצר. זה ברור לו שלמוצר משומש אורך חיים שקשה לצפות אותו ולצערו הרב אצלו האורך חיים היה קצר בצורה קיצונית. כך שהאחריות בסופו של דבר נופלת על משה (הקונה)
ברור שהמצב הזה יוצר תחושת מרמור קשה מאוד וגם תמיד יכונן בליבו של משה הספק שחיים "גזר" עליו קופה. לכן, לדעתי כמחווה של רצון טוב חיים יכול (אפילו מומלץ שכך ינהג) וישתתף בעלות התיקון, כששוב גם כאן זה תלוי בעלות התיקון. עם עלות התיקון היא עד סד"ג של 50% מעלות העיסקה ביניהם אזי יתחלקו חצי חצי ויצאו שניהם מרוצים.
ושוב, הכל תלוי בטיב היחסים בין שניהם וברצון שלהם לעזור ולפתור את התסבוכת.

שיהיה בהצלחה,

עירא

שאולי
31-07-09, 15:17
חברים תודה
אין כוונה להתנצח רק לשמוע דעות שלכם , רק לציין שהסיפור אמיתי רק השמות שונו
אנא המשיכו להגיב
תודה

landrover
31-07-09, 16:41
לפני כמה זמן פירסמתי מודעה למכירה,
מקסטרק עם מעד ואנטנה, עם תדרים צרובים אמרקאי וארופאי הספק שידור מוגדל , הכל כולל הכל וכו וכו
מחיר 650 ש"ח עובד בדוק וכו

היו הרבה קופצים על המציאה - הראשון זכה.

התקשר אחרי כמה ימים - המקסטרק לא פועל... ניסיתי להדריך אותו , אולי חיבורי חשמל הפוכים וכו

מכיוון שהיה ברור לשנינו שאנחנו אנשים מהישוב ולא מנסים לסדר אחד את השני ,

אמרתי לו - אצלי הוא היה תקין , אבל אני מאמין לך , אם אתה רוצה תחזיר וכו'
החזיר , וקיבל הכסף חזרה.

ואכן המקסטרק חזר שרוף - בדקתי עם מעבדה ולא ניתן לתקן (לא כלכלי).

מכיוון שפירסמתי הרבה מאוד דברים למכירה בזמן האחרון ,
לאחר מכן הדגשתי בזמן המכירה שאני לא נותן ביטוח ולא לוקח דברים חזרה.

מה המסקנה - אין מסקנה ...

כל אחד יעשה כטוב בעיניו - חשוב להדגיש בזמן המכירה מה המוכר והקונה מצפים אחד מהשני ...
ולסגור מקרים כאלה לשביעות רצון שני הצדדים ...

אמיר.

sgill
31-07-09, 21:35
אמיר - בקשר למקסטראק, היית צריך להראות לו שהמכשיר עובד לפני שמכרת לו. מה יותר קל מלחבר 2 חוטים למצבר, לחבר את המע"ד וזהו (אפילו בלי אנטנה)

בקשר לחיים ומשה והגיר. לדעתי, בהנחה ששני הצדדים באמת פועלים בתום לב (האחד לא ידע על בעיות בגיר לפני המכירה והשני לא עשה עם הגיר מעשה נורא)יש ללכת למומחה שיזהה את התקלה, אם אפשר לדעת ממה נגרמה עדיף, גם אם לא, שיתן הערכת מחיר לתיקון. אח"כ 2 הצדדים ידונו ביניהם איך להתחלק בעלויות.

דעתי האישית (אני לא בורר) הוא שאם שניהם פעלו בתום לב, נטל הסיכון נמצא אצל הקונה. הוא ידע שהוא קונה מוצר משומש במצב AS IS. הגיר היה תקין למשך זמן מה ורק אח"כ התקלקל. לכן לדעתי על הקונה לשאת בחלק הניכר של עלויות התיקון.

בהצלחה

גיא
31-07-09, 22:58
לוחבר מקסטראק בלי אנטנה זה דרך מעולה לשרוף את המגבר או את היציאה ...
לא עושים דברים כאלו.

אבל בהחלט בקלות ניתן להראות שהמכשיר פועל או לא.

AvigdorAharon
03-08-09, 10:00
לפני כחודש החלפתי מסנן ושמן בגיר אוטומטי.
במשך 3 ימים, בדקתי והוספתי שמן כדי להגיע לרמה הנדרשת, כל יום קצת.
סך הכל הוספתי כ 1-1.5 ליטר של שמן.
מה אני רוצה לומר?
אם למחרת המכירה הגיר עבד תקין, ולאחר כ 200 ק"מ קרה הנזק, יכול להיות שלא היה מספיק שמן? אולי השתמשו בשמן שלא מומלץ על פי היצרן אלא מה שהיה על המדף?

לדעתי, אם מחיר התיקון הוא עד כ 500 ש"ח, הקונה יקח את סכום התיקון על עצמו.
במידה וסכום התיקון גבוה מ 500 ש"ח, ישתתף המוכר בסכום הנראה לו.

...My Two Cents

אביגדור

landrover
03-08-09, 11:07
לגבי המקסטראק - זו באמת הייתה טעות לא להראות לו שהמכשיר עובד ,
לומדים הכי טוב מטעויות ...

אבל זה עדיין בעייתי לגבי דברים כמו גיר או נעילה וכו'

אמיר.
*

ינון
03-08-09, 11:21
העולם מורכב מכמה סוגים של אנשים.
1. הנוכל- הלך גיר או בדרך ללכת לא נורא נמכור אותו בפורום למכירה גיר מצב חדש בקושי ראה שטח.
2. המשפר- בא לי להחליף גיר מאוטומט לידני -למכירה גיר משומש אוטומטי.
3. המכונאי- יש לי גיר בשבילך באחריות
3. המכונאי השקרן השתמשת בו לא נכון אולי הוא גם דובר אמת
4. הנאיבי- וואי גיר מצב חדש אני קונה אולי אפילו אצליח לחסוך כמה שקלים.
5. ועד ועוד.
אישית אני משתדל לרוב לקנות מוצרים חדשים או מבית מלאכה מוכר למעט אולי חלקים אותם אני באמת יכול לבדוק באופן עצמי כמו כנפונים רחבים לרכב (אם מישהו מוכר כנפונים רחבים אני מחפש לשלוח הודעה בה.פ).
בגדול אני מאותם אלו שלרוב נופלים בעיסקאות מפוקפקות ולכן אני מעדיף להתרחק ממסחר במשומשים.
עולה קצת יותר אבל יש לרוב לאן לחזור (כמובן שגם בקרב בתי המלאכה השונים מסתתרים לא מעט נוכלים).

מלכי
03-08-09, 18:49
בשלב זה ברצוני להוסיף מס' פרטים לדיון,תוך הצטרפות מלאה לכל הסיגים וההגדרות שקבע שאולי בפוסט הפותח
לא תהיה בעיסקה זאת, למרות חילוקי הדעות מריבה,החפשה, או היתלהמות.

1.הגיר נסע בין 150 ל-200ק"מ אין אפשרות לדעת בודאות, עבד מצוין והמוכר קיבל OK לפדות את ההמחאה אחרי 30 ק"מ שלנסיוני היו אמורים להספיק.
2. כל הנסיעות ברדיוס של 25 ק"מ מנתניה ופעמיים ת"א נתניה הלוך חזורבטווח של 24 ש' מסיום ההרכבה.
3. העליה התלולה ביותר היא האס בכביש החוף בדרך לחדרה (ליד חבצלת).
4.הגיר מלא שמן ATF-4 סנטטי לא חסר גרם עד עכשיו.
5. ההרכבה בוצעה ע"י מוסך מורשה קריזלר בו מטופל האוטו תקופה ארוכה (1600 שח לא כולל).
6.הרכב לא מתחמם ולא קימת שום בעיה מכנית ידועה מעבר 340K שהוא עבר בימי חייו.
7. הגיר לטענת המוכר פורק מרכבו שנישרף וניקנה לצורך מכירת חלקים, ולא עבר יותר 150K לפני ההשבתה.
8.הגיר נימכר והוחזר למוכר לפני שנימכר שנית בטענת חוסר התאמה (7,8 היו ידועים לקונה בטרם סיכום).
9.באת רכישת חלק משומש מסוחר בפרוקיה ניתנת אחריות לשלושה חודשים לא כולל פרוק והרכבה.
10.מההכרות הקצרה אם המוכר ונסיון חיי,לא היה כל זדון בהיתנהלות של מי משני הצדדים, מזל שזה רק גיר ולא ילד.

יואב פולס
03-08-09, 19:00
קניתם מאדם פרטי, שלא מנהל עסק לממכר חלפים - אין אחריות לדקה. נקודה.
בשביל זה קניתם בזול - כי אם היה ביוקר הייתם הולכים למכון X / ליבואן Y / לסוחר Z וקונים עם אחריות.
לא בוטחים באדם ממנו אתם קונים - אל תקנו.
נוכלים או סוחרים מסווים - תמיד יש. תפעילו חוש ריח.
לסיפור הגיר - שאלת המפתח היא בעת העסקה אם הגיר היה תקין - מכיוון שהתשובה חיובית - המוכר לא צריך לשלם שקל. תחת ההנחה שכל מה שנאמר על העסקה כאן מדוייק - אין אחריות לדקה. למוכר אין יכולת לדעת ש 200 ק"מ אחרי ההתקנה תתרחש תקלה. מבחינתו הוא מכר מוצר תקין, וזהו.
אולי המוסך עשה קומבינה עם גיר אחר - וכבר היו דברים מעולם, ובעצם הנוכל כאן הוא המוסך, אולי השמן הוא רק לכאורה שמן מתאים ובפועל זה שמן משומש של פלאפל ועוד כל מיני תרחישים.

UNIX
04-08-09, 01:33
אני לא יודע על איזה גיר מדובר ושל איזה רכב אבל אולי משהו אחר אחר שם הורס את הגיר והוא גם שהרס
את הקודם ? מחשב ניהול ?(אם קיים )
בכל אופן הסיפור הזה אכן מוכר גם לי מהפורום הזה ומחבר שמכר לחבר אחר סרן
שהתפרק אחרי ממש מעט ק"מ וזה אכן לא בסדר לדעתי !
בעבר חיפשתי מסגרת שמשה לסיקס והכל היה זבל בכל המודעות
אני דוגל בשיטה ש"זבל" לא מוכרים אלא זורקים ואני חושב שהרבה אנשים כאן בפורום צריכים לאמץ את זה

עירא
04-08-09, 11:04
אני דוגל בשיטה ש"זבל" לא מוכרים אלא זורקים ואני חושב שהרבה אנשים כאן בפורום צריכים לאמץ את זה

One man's trash is another man's gold

חשוב שתיהיה שקיפות מלאה, פירסום אמת. אם אלו מתקיימים, אני לא מבין מה הבעייה.

עירא

ענבר
04-08-09, 21:53
האם חיים שנתן גיר תקין צריך להחזיר את כל הכסף ולקבל בחזרה גוש ברזל ?

לאור העובדה שהועלתה ע"י מלכי שהרכב ממנו נשחט הגיר עבר טראומה של שריפה כלשהיא, ההנחה של המוכר(או בשמו המלא חיים) שהגיר בזמן המכירה היה תקין לא מבוססת כיוון שיתכן שאכן הגיר תפקד באופן תקין עד לשריפה אולם אין לדעת אם זאת לא השפיעה על הגיר מנקודת זמן זו ואילך.

באופן אישי,
אם הייתי במקום המוכר, ובהנחה שהקונה עשה רושם שהתנהלותו הייתה בתום לב וללא דופי מקצועי(סוג השמן וכו') הייתי מבטל את העסקה לגמרי ומזכה את הקונה דוקא מכיוון שאני לא עסק למכירת חלפים משומשים וזה לא עיסוקי העיקרי אלא תחביב שלפעמים יקר.

בסופו של יום זה רק כסף, אמנם לא קצת אבל הצעתי היא שתתחלקו במחיר ותסגרו עניין.

ענבר

six 4 life
06-08-09, 22:50
בכל אופן הסיפור הזה אכן מוכר גם לי מהפורום הזה ומחבר שמכר לחבר אחר סרן
שהתפרק אחרי ממש מעט ק"מ וזה אכן לא בסדר לדעתי !

במקרה הזה אני החבר שקנה את הסרן והנה הסיפור הכללי סתם כדי להוסיף עוד נקודה לדיון.
סרן אחורי, נקנה לאחר התעסקות של בעליו- המוכר- בכיווני קורונה ופיניון. נרכש בסכום גבוה יחסית על ידי מאחר וחיפשתי סרן, יחד עם התחייבות שאומרת "הכל פיקס, אין שום בעיה." נראה טוב, בנאדם היה בגדר "חבר", לקחתי ונסעתי מבסוט הביתה.
לאחר שהסרן הורכב לג'יפ על ידי, לא עברו כמעט 50 ק"מ בערך בנסיעת דיונות קצרה, ונשמע בום עז מכיוון הסרן האחורי. יורדים להסתכל? כלום, הכל שלם...
יוצא מהשטח ונוסע לכיוון הבית. בדרך בכביש מהיר, בום מטורף נוסף, ננעלים 2 הגלגלים האחוריים ב90 קמ"ש, משתלט ומצליח לעצור בצד. יורדים מסתכלים? כלום.
מפרקים גלגלים ברקסים? אין שום סימן לבומים שנשמעו.
מרכיבים חזרה, מגיעים הביתה. בבית פותח את מכסה הדיפ ומה מוצא?
כל ברגי הקורונה משוחררים כמעט לגמרי, 4 מהם יצאו לטייל בביצה, שברו 5 שיניים לסירוגין בקורונה + 3 שיניים בפיניון. תוצאה- קורונה פיניון + קייס, לפח.
הבחור שומע את המקרה מכמה מכרים משותפים מאחר ואני התנערתי מכל קשר איתו, ומסרב להכיר בכל אחריות שהיא לנזקים, כאשר הוא היה זה שהתעסק עם הסרן טרם המכירה, הוא זה שסגר את ברגי הקורונה ולא הידק, הוא זה שנתן את המילה הסופית ש"הכל פיקס". לא מוכן לדון ולא מוכן לשמוע.
בשורה התחתונה את ההוצאות על שיפוץ כללי של הסרן אני נשאתי על עצמי מאחר והבחור התנער מכל אחריות.
אישית גיליתי באדם שהגדרתי כ"חבר לשיגעון", לא יותר מסוחר חלפים ללא כל שיקול מעבר ללהרויח כסף, ואיש קטן כשלעצמו- תרתי משמע.

נמרוד
06-08-09, 23:21
האחריות כולה על הקונה. זה לפי החוק, ההלכה, הקוראן וגם ההגיון. שני אנשים מחליפים סחורות, בהסכמה הדדית - במקרה אחת מהסחורות היא כסף. הספקות שיש בתקינות מוצר משומש, כולל הספקות באמינות המוכר (ומי שלא מטיל ספק הוא תמים שדינו לאכול אותה) מגולמות במחיר הנמוך.

מה יגיד מוכר תמים שמגלה ששולם לו עבור דבר-מה משומש סכום נמוך בהרבה ממחיר השוק? גם זה קורה לפעמים. הוא יכול עכשיו לבוא לקונה ולדרוש עוד כסף, כי מסתבר שהוא מכר בזול מה שמישהו אחר היה קונה ביוקר? זה אותו סיפור מזוית אחרת.

לדעתי הקונה לא צריך לצפות לדבר מהקונה, ולא צריך אפילו לחקור לעומק האם היתה הטעייה מכוונת, או, שכמו ברוב המקרים האלו, באמת שלאף אחד משני הצדדים אין את היכולת לדעת מה המצב של מכלול מכאני, בדיוק כמו שלא יודעים את המצב של רכב משומש, שבו משום מה ברור לכולנו שהאחריות היא של הקונה. לקנות גיר מפורק - זה כמו לקנות רכב בלי לנהוג בו. הימור.

המוכר כן יכול, מרצונו החופשי, לבוא לקראת הקונה, חלקית או בצורה מלאה. אבל ממש אין עליו חובה.

אני קניתי לפני כמה שנים טובות דיפרנציאל ננעל של טויוטה שפרסם כאן חבר פורום. באתי, ראיתי, קניתי. אחרי עבודה לא מעטה של התאמת הסרן הקדמי ושתילת הנעילה, בנסיעה הראשונה גיליתי שהקורונה והפיניון גמורים. אולי היום הייתי יודע לזהות את זה מראש - אולי לא, ואז בטח שלא. לא ציפיתי מהמוכר לדבר. אפילו לא יצרתי איתו קשר, כדי לחסוך לו את הדילמה שאתם כאן מציבים אחד בפני השני. היה ברור לי שאני האחראי היחיד להפסד הכספי, ותייקתי אותו בתקציב תחביב הג'יפאות שלי בן 13 השנים תחת סעיף "שכר לימוד ושונות".

זה אגב הסעיף המועיל ביותר בטווח הארוך, היחיד ששווה משהו אחרי שכל הצמיגים והשיפורים והנעילות מזמן נשברו, נגמרו או עברו ידיים וערכם התאדה.

UNIX
07-08-09, 01:00
נמרוד לדעתי אתה טועה
אני יכול למכור גיר לסיקס לדוגמא שלמראית עין יראה לך כמו חדש
תרכב אותו על הרכב ופתאום הילוך רביעי נתקע
לא תתבאס ?
אה כן ושכחתי לספר לך שאני הורדתי אותו מהרכב שלי כי אצלי הילוך 4 היה נתקע .
סה"כ כולם כאן חברים גם אם לא מכירים זה את זה
ואני לא חושב שמישהו פה משתכר ממכירת חלקי חילוף (מהחברים)
ומה לעשות אם יש פאדיחה אז אפשר להשתתף לפחות בתיקון .
ז-ב-ל ל-א מ-ו-כ-ר-י-ם ואם כבר מישהו חפץ בזבל הזה אז הוא צריך לדעת את מצבו

tzagi
07-08-09, 05:42
Caveat emptor

לאלה שבשיעורי לטינית עישנו סיגריות מתחת לפרגולה(מי אמר רוגוזין?), זה אומר שהאחריות היא על הקונה בלבד.
זה לא מהיום, האימרה היא בת(קרוב ל) 2000 שנה.
לא רוצים לקחת את הצ'אנס? אין בעיה, אל תקנו. תבדקו קודם, תבדקו אחרי.....
חלק משומש זה חלק משומש, הוא יכול להחזיק 10 שנים, הוא גם יכול להחזיק 10 דקות, למוכר אין דרך לדעת חוץ מהעובדה שהחלק ' עבד כשפורק"
כמובן שאכות ההתקנה משחקת פה בגדול, מי יודע עם החלק הותקן כראוי או שקימבנו פה ושם....איך בדיוק המוכר אמור להיות אחראי לזה.
במיוחד כשזה מגיע לגיר אוטומטי
הנה סיטואציה נורמלית לחלוטין:
הגיר של יוני ניטחן, כניראה בגלל שיוני לא החליף שמנים ופילטרים כמו שצריך , יוני, שהוא כזה פולני-תימני (יצור בדיוני ולא קשור לאף אחד שאתם מכירים) לא רוצה להשקיע בשיפוץ גיר אלה מוצא גיר משומש שישב אצל אביגדור (עוד יצור בדיוני) במקלט אחרי שאביגדור קנה את הגיר, לא שהיה לו צורך בו, אבל הוא קנה אותו מחבר(יוסי המסגר, עוד יצור בדיוני) והתגרזן עליו עם ה" זה בשבילי אישית, אחי" ולקח אותו בחצי מחיר.
בקיצור, יוני לקח את הגיר,(מיותר להגיד שאביגדור זגר עליו קופון של 100% רווח)
ונתן אותו למוסך של סמיר(עוד יצור בדיוני ביפו בלי כל קשר לכלום ואין כל זלזול בבני מעוטים) להרכיב אותו, סמיר כמובן רואה לקוח שמביא לו גיר משומש להרכבה ולכן אין אחריות לכלום לא בדיוק משקיע על ההרכבה, לא עושה פלשינג (ניקוי צנרת לבוגרי רוגוזין) והתוצאות הם שכל הג'יפה מהגיר הישן ניכנס לגיר ה"חדש" שגומר אותו תוך כמה ימים.
יוני כמובן.......מה זה מבואס.....מתקשר לאביגדור וצורח עליו שמכר לו זבל במקום לזרוק לפח ורוצה שאביגדור ישתתף איתו בעלות שיפוץ הגיר.
נשמע מוכר?

Nuff said!

נמרוד
07-08-09, 08:35
נמרוד לדעתי אתה טועה
אני יכול למכור גיר לסיקס לדוגמא שלמראית עין יראה לך כמו חדש
תרכב אותו על הרכב ופתאום הילוך רביעי נתקע
לא תתבאס ?

בטח שאתבאס. מאד. כתבתי כבר שזה קרא לי, ואותו הדיפרנציאל שבו הלכו לסעיף שכר לימוד 2,500 שקלים הוא לא המקרה היחיד שבו התבאסתי. אבל לא אבוא אליך בטענות.

אתה קונה מוצר משומש, מבן אדם פרטי? לקחת סיכון! כולנו מוכנים להרוויח (מוצר תקין בעלות נמוכה) אבל אף אחד לא מוכן להפסיד (מוצר לא תקין, בעלות שהיא עדיין נמוכה). רוצה מוצר תקין ברמת וודאות גבוהה? אתה צריך לשלם את העלות הגבוהה. למשל למוסך שיתקין לך את הגיר ויתן לך אחריות כתובה, ואז יש לך סיכוי גבוה הרבה יותר לצאת בסופו של דבר, אחרי 3 חודשים/5,000 קילומטר של אחריות על פי החוק, עם רכב תקין ונוסע.

זה פיזיקה, חוקי הטבע - אין ארוחות חינם. לכל אחד מאיתנו בעבודה שלו זה ברור מאליו משום מה - אנחנו חותמים על חוזים מדויקים, מבצעים ביקורת קבלה, משלמים שוטף +, וכן הלאה שורה של הגנות וצעדים שהן הקניין והן הספק נוקטים. אבל כשזה מגיע לכסף קטן, לתחביב, ליום-יום, אנחנו מוכנים כמו כלום לקנות חתולים בשק, אפילו כשהם לא זזים, רק על סמך מילה של מישהו שבעצמו לרוב לא פתח את השק אף פעם (וזה ממש מתייחס לדוגמא של גיר אוטומטי משומש).

AvigdorAharon
07-08-09, 08:45
Caveat emptor
הנה סיטואציה נורמלית לחלוטין:
הגיר של יוני ניטחן, כניראה בגלל שיוני לא החליף שמנים ופילטרים כמו שצריך , יוני, שהוא כזה פולני-תימני (יצור בדיוני ולא קשור לאף אחד שאתם מכירים) לא רוצה להשקיע בשיפוץ גיר אלה מוצא גיר משומש שישב אצל אביגדור (עוד יצור בדיוני) במקלט אחרי שאביגדור קנה את הגיר, לא שהיה לו צורך בו, אבל הוא קנה אותו מחבר(יוסי המסגר, עוד יצור בדיוני) והתגרזן עליו עם ה" זה בשבילי אישית, אחי" ולקח אותו בחצי מחיר.
בקיצור, יוני לקח את הגיר,(מיותר להגיד שאביגדור זגר עליו קופון של 100% רווח)
ונתן אותו למוסך של סמיר(עוד יצור בדיוני ביפו בלי כל קשר לכלום ואין כל זלזול בבני מעוטים) להרכיב אותו, סמיר כמובן רואה לקוח שמביא לו גיר משומש להרכבה ולכן אין אחריות לכלום לא בדיוק משקיע על ההרכבה, לא עושה פלשינג (ניקוי צנרת לבוגרי רוגוזין) והתוצאות הם שכל הג'יפה מהגיר הישן ניכנס לגיר ה"חדש" שגומר אותו תוך כמה ימים.
יוני כמובן.......מה זה מבואס.....מתקשר לאביגדור וצורח עליו שמכר לו זבל במקום לזרוק לפח ורוצה שאביגדור ישתתף איתו בעלות שיפוץ הגיר.
נשמע מוכר?

Nuff said!

ג'ו שכח לציין שהשמות בסיפור בדויים לחלוטין!

הטויוטה היחידה שהיתה בבעלותי, היתה לפני שמרבית חברי הפורום הוציאו רשיון נהיגה.

אביגדור

ד ו ר ו ן
07-08-09, 09:23
מעבר לבאסה של ההפסד,
מה ההבדל בין העסקה הזו לבין קניית רכב משומש ללא בדיקה ("כי מי בדיוק מאמין לתוצאות של מכוני הבדיקה" וזה גם המקרה כאן לפי התאור) שהולך לו המנוע 10 דקות אחרי שיצא מהחנייה?

אני מכיר מישהו שהוציא רכב ממכרז שנראה מציאה לא נורמלית במחיר ריצפה- יצא בנסיעה לרחוב מחוץ לרחבת מכרזים והמנוע נפח נשמתו- בעלי המגרש לא חייבים לו כלום ופשוט סגרו את השער אחריו.

אם היה מגלה שהגיר לא תקין בעת ההרכבה טרם השימוש היה מקום לבוא בטענות אבל אחרי הרכבה שלא ברור טיבה ואחרי שימוש בגיר איך אפשר לכמת מי אחראי לנזק?

הרי אפשר להרוג גיר כזה בפחות מרחק נסיעה ממה שצויין.

הרעיון היה להמר ולנסות לדפוק את המערכת-שיטת מצליח- אני אקנה גיר ממישהו פרטי כדי לחסוך את עמלות ושכר העבודה והאחריות של המוסך בתקווה שהכל יהיה בסדר.
ועכשיו השאלה אם המחיר היה מתאים, כלומר האם מחירו של הגיר היה נמוך מספיק ביחס למחיר במוסך כדי לחפות על הספק והסיכוי שמשהו לא ילך כמו שצריך וההוצאה תיכנס לסעיף לימוד כמו שנמרוד הזכיר.
אם שולם מחיר של מוסך שאמור לכלול אחריות ועבודה כפי שהיה משלם במוסך אזי שכר הלימוד גבוה מאד ושיעשה חושבים עם עצמו, אם שולם "מחיר מדרכה" השכ"ל בהתאם.
(אני יוצא מנקודת הנחה שהמוכר אינו סוחר ומראש אומר שלא מכיר אף אחד מהצדדים)

גלדיאטור
07-08-09, 10:23
לקנות בזול , עולה ביוקר

לדעתי אכן יש סיכון מאוד גבוה בלקנות מוצר משומש מכל סוג ובעיקר ברכבים
ולכן יש לקנות רק דבר שתוכל לדעת את טיבו מבחינה שלו למשל מראות כסאות ג'אנטים
או לחילופין דבר שהמוכר או אתה יוזם בדיקה של תקינות המוצר. (במקרים מסויימים מחליטים על זמן אחריות נגיד שבועיים)
בקנייה של משהו שאי אפשר לבדוק אותו או את תקינותו עדיף להוסיף כסף ולקנות חדש או משופץ מעוסק מורשה(כגון משפצי גירים משפצי גלי הינע וכו)
ברור שאני לא מחדש פה כלום אבל לנסות לעקוף את זה במי חייב למי אחרי שהמוצר מתקלקל בין שני אנשים פרטיים לדעתי מי שקנה לא זכאי להחזר כספי בדיוק כמו שאמר נמרוד שאם אתה תגלה שאחרי שמכרת למישהו דבר באיקס כסף והדבר שווה יותר לא תחזור למי שמכרת ותדרוש תוספת כי זה יראה מגוחך.

tzurlis
07-08-09, 11:06
אם היה פירוט מלא מהמוכר, של כל הליקויים הידועים לקונה, לפני הקנייה: - והיה.
הקונה יודע שהוא לוקח חלק משומש, במצב כזה או אחר- וידע.
המוכר , מהרגע שהגיר יצא מרשותו, לא יודע מה ואיך הקונה עושה עם החלק, איך משתמש בו, מי ואיך מתקין וכו'.
הקונה יכול לעשות טעות מכל סוג שהוא.
לא נעשה שום סיכום, זכרון דברים או הסכמה, בכתב או בע"פ, בין הצדדים, לפני המכירה. זה מכר בתום לב, זה קנה בתום לב, שניהם היו משוכנעים שנעשתה עסקה הוגנת.

טכנית - המוכר יכול לומר לקונה - קנית, שלום. האחריות, מרגע שעבר לרשותך, כולה שלך. אם המוכר הוא אדם פרטי ולא מוסך או סוחר חלקי רכב, לא הסתיר אף פרט מהותי מהקונה, האחריות היא על הקונה.

מעשית - המוכר יכול, אם הוא רוצה ומרגיש עם זה בסדר, להשתתף בחלק מעלות החלפת החלק התקול (משאבת הגיר) בלבד. לא כולל העלות והתוצאות של הסיפור. אמנם לא חייב בשום צורה, אבל אם הוא רוצה, יכול לגלות הגינות יתר להישאיר את מי שקנה עם טעם קצת יותר טוב.

ואם עדיין מחלוקת? אולי כדאי ללכת - ברוח טובה - לצד ג' שמבין עניין, גם ברכב וגם בענייני חלקים יד שנייה ואנשים בכלל, ולבקש ממנו שיהיה בורר בעניין.

לקחים:
1. מוכרים חלק יש שנייה? כדאי להיות הוגנים במכירה. גלו את כל המידע, עשו זכרון דברים בו רשומים הליקויים. אם הכל רשום, אין טענות. (וגם כהוכחה שמכרתם חלק בתום לב, ולא גנוב).
2. קוניםחלק יד שנייה? קחו בחשבון מראש שיכולות להיות בו תקלות, כולל מהותיות. אדם פרטי לא אמור להיות אחראי להן. קודם כל תבדקו טוב, כל האחריות עליכם. שנית, אולי זה יהיה יותר זול מקנייה מסוחר, אבל - ולדעתי רק אם היה גילוי הוגן של כל הפגמים טרם המכירה - גם ללא אחריות.
לדעתי, אם לפני המכירה היה בוודאות פגם מהותי שידוע למוכר, לא ניתן לגלותו בבדיקה, ולא צויין לקונה - יש מקום לדיון בפיצוי.
3. יש אנשים ישרים. ויש אנשים שלא. החיים קשים.
4. הרבה מוסכים שונאים להתקין חלק שלקוח מביא להם לבד, ולדעתי באופן כללי נוטים לעשות עם זה עבודה פחות טובה כי הם לא צריכים לתת אחריות (וגם לא מרוויחים על החלק). תזכרו את זה. אני נפלתי פעם עם שיפוץ והתקנת מנוע על מוסך שרימה אותי, אמנם מאז אני לא נכנס לשם אבל הם עדיין חיים ומתפרנסים ואני עדיין בלי הכסף.
5. אולי כדאי להעלות כתבה עם קווים מנחים לקניית ומכירת חלקים יד שנייה, ודוגמת זכרון דברים סטנדרטי. אם אני זוכר נכון, יש פה עו"ד או שניים שיוצא להם קצת להתעסק עם חלקי רכב מידי פעם, והם אולי יוכלו לעזור.

grand
07-08-09, 13:52
מבלי להכיר את הסיפור המלא, או להצדיק צד כלשהו..
אני רק יכול לשער שמדובר כאן על גיר של גראנד V8 מסוג 44RE.
גיר זה שודך לרכבים עם מנוע V8 בלבד בין השנים 96-98 בלבד.
הוא מתאים רק לרכבים המסוימים הללו.
1.טעות נפוצה אחת היא לנסות להתאימו לגראנד כלשהו שלא עונה לשנתון ולסוג המנוע.
אם ניסו להתקינו בעבר על רכב שונה שכזה, עלול היה ליווצר נזק בגיר. בגלל חוסר התאמה.
2. הגירים האלו לא מצטיינים באמינות מופלגת, דווקא הדגם הזה הוא הפחות מוצלח בדגמים השונים, ואורך חייו כ 200K ק"מ בהתאם למזל ולשיגרת הטיפולים בו.
3. תיאורטית ייתכן שחיפפו בהתקנה, אולי הורידו גיר גמור, אולי עם שבבים בשמן, לא ניקזו את כל השמן מהצנרת ומהקולר, הרכיבו את החדש, אמנם מילאו שמן חדש בגיר אך בגיר יש רק כ 60% מהכמות הכללית, ומכאן עד לנזק במשאבה המרחק קטן..

אני נוטה להאמין שהכל נעשה בתום לב, המוכר מכר גיר שעבד אצלו כשורה, והקונה שילם בכסף טוב עבורו, אך משהו קרה בדרך, לדעתי לסגור עניין בפשרה יהיה הפיתרון הכי הטוב.

shmil
07-08-09, 14:05
סה"כ כולם כאן חברים גם אם לא מכירים זה את זה
ואני לא חושב שמישהו פה משתכר ממכירת חלקי חילוף (מהחברים)
ומה לעשות אם יש פאדיחה אז אפשר להשתתף לפחות בתיקון .
ז-ב-ל ל-א מ-ו-כ-ר-י-ם ואם כבר מישהו חפץ בזבל הזה אז הוא צריך לדעת את מצבו

אני מסכים איתך, ברוך.
אבל, הפורום השתנה. פעם היו פה חברים, שיכולת לסמוך על מי שמוכר, שלא יחפש לדפוק אותך, ולא ימכור לך חלק פגום בידיעה, וגם יהיה חבר אם משהו לא תקין, וגם ימכור לך חלק משומש במחיר סביר.
לצערי, בשנה האחרונה, עם גדילת הפורום, גילו אותו גם אנשים שמחפשים לעשות ממנו כסף, ומוכרים זבל, כן, זבל, במחירים מופקעים. דוגמאות לא חסרות, וכוללות גם נסיונות למכירת חלקים לא תקינים במודע. תחסכו ממני להביא דוגמאות כדי שאנשים לא יעלבו.

אני אישית, מאמין באי-מכירה, ומעדיף לתת במתנה למי שאני רוצה, או לשמור לעצמי.
מהכמה שקלים/מאות שקלים שאקבל על חלק, לא אהיה עשיר, אי קבלתם לא יהפוך אותי לעני, ויחסכו ממני טענות על מצב החלק וגובה התשלום.

my 3 cent.
3 סנט של בעל נסיון, שחר שהעיר לאחד ממוכרי הזבל על מכירות הזבל, קיבלתי ממנו ה"פ שכותרתה ונושאה היו "זה יותר זול מזקנים עם זין קטן".
לא הגבתי, כמובן. יש גבול לרמה אליה אני מוכן לרדת. אבל אלו חלק מהאנשים החדשים בפורום.
דעו עם מי יש לכם עסק, ועם מי בפורום לעשות עסקים, ועם מי לא.
אז זהו, ברוך, יש כהראה שינויים בפורום.

WildLove
07-08-09, 15:13
הייתי מחזיר לקונה חצי מהכסף למען הסר הספק, הוא יצא מרוצה ויוכל לשפץ \ להחליף את המשאבה, ואני אצא חצי מרוצה ואספוג נזק, אין מה לעשות, רק לשם ההגינות

בגלל זה, לדוגמא ב ebay כשמוכרים מוצר, מכריחים שם את המוכר להגיד מה סוג האחריות שהוא נותן על המוצר, כגון:
AS-IS - נמכר כמו שהוא, עובד, לא עובד, ירוק צהוב או כחול - קנית, קיבלת, עובד או לא ? בעיה שלך
NON DOA X DAYS - אחריות למוצר שלא יהרס בעת הגעתו למשך איקס ימים
זה דברים שמאוד חשוב להבהיר בעת מכירת חלק משומש, על כמה וכמה דברים כמו גיר, מנוע וסרנים

שאולי
08-08-09, 09:29
אני מסכים איתך, ברוך.
אבל, הפורום השתנה. פעם היו פה חברים, שיכולת לסמוך על מי שמוכר, שלא יחפש לדפוק אותך, ולא ימכור לך חלק פגום בידיעה, וגם יהיה חבר אם משהו לא תקין, וגם ימכור לך חלק משומש במחיר סביר.
לצערי, בשנה האחרונה, עם גדילת הפורום, גילו אותו גם אנשים שמחפשים לעשות ממנו כסף, ומוכרים זבל, כן, זבל, במחירים מופקעים. דוגמאות לא חסרות, וכוללות גם נסיונות למכירת חלקים לא תקינים במודע. תחסכו ממני להביא דוגמאות כדי שאנשים לא יעלבו.

אני אישית, מאמין באי-מכירה, ומעדיף לתת במתנה למי שאני רוצה, או לשמור לעצמי.
מהכמה שקלים/מאות שקלים שאקבל על חלק, לא אהיה עשיר, אי קבלתם לא יהפוך אותי לעני, ויחסכו ממני טענות על מצב החלק וגובה התשלום.

my 3 cent.
3 סנט של בעל נסיון, שחר שהעיר לאחד ממוכרי הזבל על מכירות הזבל, קיבלתי ממנו ה"פ שכותרתה ונושאה היו "זה יותר זול מזקנים עם זין קטן".
לא הגבתי, כמובן. יש גבול לרמה אליה אני מוכן לרדת. אבל אלו חלק מהאנשים החדשים בפורום.
דעו עם מי יש לכם עסק, ועם מי בפורום לעשות עסקים, ועם מי לא.
אז זהו, ברוך, יש כהראה שינויים בפורום.

שמיל , אם מישהו משני חברים אלו היה רמאי או שקרן לא היו פונים אל חברי הפורום לקבל עיצה
להפך .......מדובר על שני אנשים המכבדים אחד את השני שרוצים לסגור עניין בצורה מכובדת ויש בניהם חילוקי דעות , ( אבל בהחלט לא ריב ), ורצו לקבל עיצה מה מקובל במקרים כאלו ותו לא
שוב אני חוזר לא נעשה פה שום מעשה רמיה מאף צד , ואיש מהם אינו טוען כך, פשוט נקלעו למצב שיכול לקרות לכל אחד פה ודעות החברים בהחלט עוזרות למצוא פשרה
תודה לכל המגיבים

ד ו ר ו ן
08-08-09, 12:35
אם זה ברמה הזו וכל אחד מרגיש לא הכי בנוח עם התוצאות אז שיתפשרו בינהם על סכום כלשהו- הרי אם מישהו לא היה ישר כאן הוא מראש לא היה נכנס לדיון ההיפותטי של מה לעשות במקרה הזה אלא היה עושה מה שבא לו ולא משנה מה הדעה הרווחת בפורום.

אברמלה
08-08-09, 17:18
היבנתי שהרכיבו את הגיר והרכב נסע יומיים . ולאחר מיכן הלכה משאבת השמן. . אם הגיר לא היה תקין מלכתחילה אז איין בעייה מחזירים את הגיר . במיקרה הזה הגיר תיפקד . עכשו לך תוכיח מה קרה. האם עשו ניקויי טורק ליפניי ההרכבה. האם הרכיבו את הטורק של הגיר הזה. . אוליי הרכיבו את הטורק של הגיר הישן וכול הליכלוך סתם את המשאבה. . אוליי הרכיבו את הצינורות שמן הפוך. לך תדע. ואם קרה דבר כזה אז הקונה לא יספר לך היות והוא לא רוצה להקיא את הסכום של הכסף. והוא מחפש ליפול עלייך.. . . בכול אופן המוכר לא צריך לקבל בחזרה גיר דפוק. המוכר נתן גיר תקין. וההוכחה היא שהרכב נסע יומיים.הקונה רוצה להחזיר איין בעייה שיחזיר את הגיר לקדמותו.. . היות ו2 האנשים חבריי פורום ניכבדים ולא יתלכלכו בשביל כמה לירות אז מן הראויי שהמוכר יבוא ליקראת הקונה ויעזור לו בכמה זוזים. . .. מיקרה שקרה לי. . בעל מוסל קנה מימני יחסיי העברה חדשים. בא ראה שילם לקח להלך. אחריי שעתיים מיתקשר אליי ואומר שיש שן שבורה בקורונה.. נסעתי לשם . ואכן שן שבורה . מה קרה אני שואל? שום דבר ניסתי להכניס את הביית סטליטים למקום ונתתי מכות עם פטיש.. . נו ומה אתה רוצה מימני אני שואל. ? אתה נתת מכות עם פטיש על הקורונה על מנת להכניס את הביית סטליטים. שברת שן .ואתה בא אליי בטענות..שכאילו אני מכרתי לך קורונה שבורה. . תבוא תגיד . שמע עשיתי טעות . אייך אתה יכול לעזור לי. . . ואני יכול לימכור לו עוד אחת במחיר עלות. ואפילו להפסיד כסף על מנת לישמור על לקוח. . אבל ברגע שהאתה רואה שמנסים ליפול עלייך . זה מקומם. ולכן אני אומר תשבו ותנסו להגיע לפשרה. והכול בדרכיי נועם. כסף זה לא הכול בחיים . וטוב שם טוב מישמן טוב... . מקווה שתגיעו לעמק השווה. שבוע טוב.

shmil
08-08-09, 20:49
שאולי, לא התכוונתי לשני אילו דווקא.
ציינתי, בתגובה לפוסט של ברוך (UNIX), שלא כל חברי הפורום "חברים" במובן הטוב של המילה.

אבל על הדרך, מישהו שדרכתי לו כנראה על הזנב בפוסט הקודם שלי, וכנראה בוער לו הכובע על הראש, טרח לשלוח לי ה"פ חדש, ה"מברך" אותי במבחר "ברכות" והצעות לבצע בעצמי כל מיני מעשים.
רק מה, הבחור כנראה לא קרא את הפרופיל שלי, ולא יודע שכשהכל רשום, ושמור, גם אם באינטרנט, ייקל עליי לסגור איתו חשבון, בין אם כמו דרך מפקדיו, בעבר, כשהועף פעם מהפורום וכמעט הועף גם ממקום אחר, ובין אם באופן מקצועי-אישי טהור.

אני מבקש, מעל דפי הפורום, ממוכרי זבל למיניהם - תמשיכו לנסות למכור באלפי שקלים, תמשיכו לנסות לא להוציא 80 ש"ח על קנייהשל משהו כי זה יקר מדי, עשו כרצונכם. רק מה, מוכרי זבל יקרים - אל תפנו אלי בהודעה פרטית.

ד ו ר ו ן
08-08-09, 21:29
שמיל,
הבחור עם הכובע הבוער לא לקח בחשבון שדרך הפיצ'ר של המבקרים האחרונים בכרטיס חבר שלך כולם יכולים לראות מי האחרונים שנכנסו ואחד מהם הוא זה שבוער לו הכובע..

מכן ועד להבין מי מהם מנסה למכור דברים באתר הדרך מאד קצרה.

landrover
08-08-09, 22:19
דורון - זה לא עובד אחרי כמה אנשים שניכנסו לפרופיל אחרי מה שאמרת - הרי מי שעכשיו ניכנס לפרופיל לראות מי זה דוחף אחד החוצה ומופיע במקומו ...

צריך גם לא לשכוח היום שהפורומים מוצפים באנשים שנירשמים רק בשביל לפרסם דברים ,
עוברים על מודעות בחיפוש , ומפרסמים עסק מסויים או מכירה של פריטים במסווה של הודעה תמימה...

למשל המשתמשים - dror999 או cableguy - יש הרבה כאלה

אמיר.

shmil
08-08-09, 22:33
אתה צודק נקודתית דורון, בהנתן המגבלה של אמיר.
במקרה, הוא עדיין שם, למרות שאני מניח שחלק ניכר מן הבאים יודעים שלא צריך לעבור דרך הפרופיל כדי לשלוח ה"פ.

אגב, טעיתי, מהפרופיל שלי הוא לא יכול לדעת כלום, כי לא כתבתי בו כלום ושכחתי שזה המצב. המידע הזה נמצא במקומות אחרים בפורום, ואני, בעוונותי, שייכתי את זה למידע המופיע בפרופיל.

שאולי
17-08-09, 14:04
אז ככה , שני הצדדים התפשרו. המוכר החזיר שליש מסכום הקניה ובא לציון גואל , הוכח שבעיצה טובה ורצון טוב אפשר להגיע לפשרה טובה ללא סיכסוכים מיותרים
תודה לכל המגיבים שעזרו לתת כיוון לסוג הפשרה
שאולי

-->