PDA

צפייה בגרסה מלאה : אומנם לא קשור לשטח אך בעיה במזגן בסובארו 4X4

subaman
01-08-09, 20:14
יש לי לאונה 4X4 , החלפתי שנה שעברה מדחס והוא היה פיצוץ הוציא קור מקפיא בעמידה תחת השמש.
הקיץ הזה הוא ממש צולע, ולא מקרר טוב , הוא מתחיל לקרר טוב רק אם אני נוסע במהירות גבוהה ובטורים של 2000 משהו כזה,
מזגניסטים אמרו לי שהמדחס תקין "המזגן מטפטף", יש מים על הצינור העבה והוא באמת קר , אומנם לא קפוא אבל קר, גז לא חסר גרם , והכל נראה על פניו תקין המאווררים עובדים , הוחליף מיבש, שסתום, וכמובן מדחס , אך הקירור לא מספק אותי , יש לציין שהחימום מנותק,

מזגנים
01-08-09, 21:37
יש לי לאונה 4X4 , החלפתי שנה שעברה מדחס והוא היה פיצוץ הוציא קור מקפיא בעמידה תחת השמש.
הקיץ הזה הוא ממש צולע, ולא מקרר טוב , הוא מתחיל לקרר טוב רק אם אני נוסע במהירות גבוהה ובטורים של 2000 משהו כזה,
מזגניסטים אמרו לי שהמדחס תקין "המזגן מטפטף", יש מים על הצינור העבה והוא באמת קר , אומנם לא קפוא אבל קר, גז לא חסר גרם , והכל נראה על פניו תקין המאווררים עובדים , הוחליף מיבש, שסתום, וכמובן מדחס , אך הקירור לא מספק אותי , יש לציין שהחימום מנותק,

תנקה את הרדיאטור (של המים ) אפילו שהרכב לא מתמם .

subaman
03-08-09, 14:30
זה אמור לפתור את הבעיה?

subaman
11-08-09, 14:56
הצינור שנכנס למדחס מאוד מאוד חם, אני חושב שאולי הבעיה במעבה שהוא סתום, בדקו ואמרו לי כנראה זו הבעיה, שיש סתימה חלקית וממליצים להחליף אותו את המייבש והשסתום ולעשות שטיפה למערכת,
מייבש שהחלפתי שנה שעברה, ולפני 3 שנים שסתום, מאיפה אני יכול להביא מעבה חדש במחיר זול בדגש על חדש , וכמה אמורה לעלות עבודה?

מזגנים
11-08-09, 15:11
הצינור שנכנס למדחס מאוד מאוד חם, אני חושב שאולי הבעיה במעבה שהוא סתום, בדקו ואמרו לי כנראה זו הבעיה, שיש סתימה חלקית וממליצים להחליף אותו את המייבש והשסתום ולעשות שטיפה למערכת,
מייבש שהחלפתי שנה שעברה, ולפני 3 שנים שסתום, מאיפה אני יכול להביא מעבה חדש במחיר זול בדגש על חדש , וכמה אמורה לעלות עבודה?

עדין תנקה רדיאטור מים

subaman
15-08-09, 15:28
עמוס מזגנים ,הייתי מבקש שתסביר לי מדוע אתה מתעקש על ניקוי של ראדיאטור מים, אם הרכב לא מתחמם והוא עומד בטמפ' עבודה תקינה .

landrover
15-08-09, 18:03
תקשיב לעמוס - הוא יודע מה שהוא מדבר ...

הרכב לא חייב להתחמם , ויכול לתפקד בסדר גמור , אפילו כאשר הרדיאטור מטונף לגמרי ,
מכיוון שהמערכת בנויה עם מרווחי ביטחון גדולים.

מניסיון - מספיק חסימה חלקית ברדיאטור של הרכב ולא מספיק אוויר יגיע לרדיאטור של המזגן,
ולכן הוא לא יקרר. הרכב עדיין פועל בסדר גמור ואתה לא יכול לדעת שמשהו לא בסדר.

אמיר.

subaman
19-08-09, 14:53
הלכתי היום לעשות ניקוי , ואמרו לי שאם הרכב לא התחמם והחום מנוע תקין אז אין סיבה סתם לעשות, והציעו לי להרכיב מאוורר על הראדיאטור מזגן, יצא יותר זול ,ויש שיפור מסויים, אני צריך לבדוק את זה לאורך זמן, מקסימום נעשה ניקוי בכל זאת.

איציק - 4X6ZH
19-08-09, 15:04
אתה מתעקש לגרום לעצמך נזק וגם הוצאות .
בינתיים הוצאות כבר יש .
הנזק בדרך

איציק

יקיר גרין
19-08-09, 15:36
תקשיב לעמוס - הוא יודע מה שהוא מדבר ...

הרכב לא חייב להתחמם , ויכול לתפקד בסדר גמור , אפילו כאשר הרדיאטור מטונף לגמרי ,
מכיוון שהמערכת בנויה עם מרווחי ביטחון גדולים.

מניסיון - מספיק חסימה חלקית ברדיאטור של הרכב ולא מספיק אוויר יגיע לרדיאטור של המזגן,
ולכן הוא לא יקרר. הרכב עדיין פועל בסדר גמור ואתה לא יכול לדעת שמשהו לא בסדר.

אמיר.

אמיר, אתה מדבר על ניקוי חיצוני של מאוורי האוויר או ניקוי פנימי של מעברי נוזל הקירור?
הרדיאטור של המזגן בדרך כלל נמצא לפני הרדיאטור של המנוע, ולכן זרימת האויר דרכו לא מושפעת ממצב הרדיאטור של המנוע (אלא עם אתה חושב על חסימה של האויר, ואז הרדיאטור של המזגן יחסם גם כן).

אצלי בטויוטה היתה בעיה הפוכה, המזגן היה מקרר מעולה, אבל המנוע היה מתחמם (רק כשהמזגן פעל).
הוספת מאוורר על הרדיאטור של המזגן היתה הפתרון. יש להקפיד על התקנה נכונה (כיוון זרימה) ופיוז וממסר.

אתה מתעקש לגרום לעצמך נזק וגם הוצאות .
בינתיים הוצאות כבר יש .
הנזק בדרך

איציק

איציק, אילו נזקים אתה צופה בהמשך?

eliyoval
19-08-09, 19:06
ראשית בוא נעשה סדר בבלגן,
אתה טוען שהרכב לא מקרר טוב לחצים במערכת המיזוג תוכל להעביר לנו?
זהו שלב ראשוני לכול בדיקה במערכת המיזוג ולדיאגנוסטיקה מדויקת
הלחצים הרצויים והמומלצים לכול מערכות המיזוג לרכב בלבד, הם
לחץ נמוך 15-30 PSI
לחץ גבוהה 150-300 PSI
מעבר לזה יש בעיה עדיף להכנס לבעל מקצוע ולא לנסות לישבור את הראש.

מזגנים
19-08-09, 19:33
אמיר, אתה מדבר על ניקוי חיצוני של מאוורי האוויר או ניקוי פנימי של מעברי נוזל הקירור?
הרדיאטור של המזגן בדרך כלל נמצא לפני הרדיאטור של המנוע, ולכן זרימת האויר דרכו לא מושפעת ממצב הרדיאטור של המנוע (אלא עם אתה חושב על חסימה של האויר, ואז הרדיאטור של המזגן יחסם גם כן).

אצלי בטויוטה היתה בעיה הפוכה, המזגן היה מקרר מעולה, אבל המנוע היה מתחמם (רק כשהמזגן פעל).
הוספת מאוורר על הרדיאטור של המזגן היתה הפתרון. יש להקפיד על התקנה נכונה (כיוון זרימה) ופיוז וממסר.

איציק, אילו נזקים אתה צופה בהמשך?

תכין 1500 שח + מעמ למדחס

ואחרי זה ניקוי רדיאטור..

נותנים לך עצות טובות אל תתפתה לעצות אחיתופל.

והאיש רדיאטור שאמר לך לא לעשות ניקוי אליו אל תלך.

ח.שמואל
20-08-09, 13:14
תכין 1500 שח + מעמ למדחס

ואחרי זה ניקוי רדיאטור..

שלום עמוס.קראתי את השרשור ואני מצרף תיאור בעיה שקיימת אצלי.
סוג הרכב:מאזדה 626 97'.
הבעיה:
מזגן לא מקרר טוב.כשמילאו לי גז 650 גרם המזגם קרר אך כשהטורים עולים 2-3 סל"ד ומעלה,המדחס מתנתק ומתחבר חליפות כל 5-10 שניות.הלחץ גבוה בטירוף.
תוך כמה ימים דולף חלק מהגז ומתייצב על כמות של כ 400 גרם ואז המזגן מקרר כמובן רק בלילה.
(אגב.התזת מים על המצנן מחזירה את המזגן לחיים).
יש סימני שמן על צינור היניקה.
הלכתי לכמה מןמחים ושמעתי כמה דיגנוזות.
1.בעיה בלחצים במדחס."חם לו" תחליף מדחס.
2.דליפה מצינור יניקה ומיחידה פנימית.
3.דליפה ממעבה (הוא ראה בפינת המעבה לכלוך שנדבק)
4.סתימה! תחליף מייבש ושסתום התפשטות.
אשמח לשמוע מה דעתך?
תודה.
שמואל.

איציק - 4X6ZH
20-08-09, 13:48
כל התשובות נכונות :shock:

מה שבטוח שהמערכת עובדת בעומס ואז מערכת הגנה מנתקת את עצמה . בהמשך יש נזילה
ואז נשארת כמות גז קטנה שהמדחס לא מצליח לבנות לחץ גבוה . אבל גם לא מצליח לקרר ;)
בלילה בלילה עומס החום לא גבוה והמערכת מצליחה איך שהוא לקרר .
למה יש לך עודף לחץ ?
כי יש סתימה
כי הרדיאטור סתום . ( יכול להיות חיצוני )
כי המאורר לא מזרים מספיק אויר בחלק הקידמי של הרכב
ועוד
ועוד
ועוד
קשה קשה לתקן דרך האינטרנט

איציק

subaman
22-08-09, 11:35
תכין 1500 שח + מעמ למדחס

ואחרי זה ניקוי רדיאטור..

שום מדחס בסובארו לאונה לא יעלה 1500 שקל, אני קניתי מדחס ב 400 שקל, ושנה שעברה הוא היה פיצוץ.

הרכיבו לי כבר את המאוורר , על הראדיאטור של המזגן, ויש שיפור מסויים, אני מקווה שזה יחזיק, אולי עשיתי טעות שהסכמתי לזה, אבל לא נראה לי שהבחור שם ניסה לעבוד עליי כי יותר יקר היה ניקוי ראדיאטור.

subaman
22-08-09, 11:38
ולכן הוא לא יקרר.

אמיר.

הראדיאטור מזגן יושב לפני הראדיאטור של המים, אז ככה שמה שאתה אומר לא תופס , (לפחות בסובארו)

איציק - 4X6ZH
22-08-09, 12:36
מה דעתך שהרדיאטור של המנוע ( זה שנמצא בחזית הרכב ) סתום בין צלעות הקרור .לכן האויר לא זורם חופשי מה שמשבש גם את זרימת האויר דרך הרדיאטור של המזגן :rolleyes:

יש עוד אפשריות אבל זאת מספיקה להפעם .

איציק

zik5
22-08-09, 15:47
תבדוק אם לא נכנס אויר מבחוץ לתוך הרכב.

מזגנים
22-08-09, 17:04
הראדיאטור מזגן יושב לפני הראדיאטור של המים, אז ככה שמה שאתה אומר לא תופס , (לפחות בסובארו)

אתה צודק אני מתנצל לא מבין בזה במיוחד.

ואצלי זה 1500 + מעמ בי אני יקרן .

בהצלחה אחי

landrover
22-08-09, 17:58
לבחור החדש(subaman) - אני סתם חובב - זה לא המיקצוע שלי, אבל אתה מתווכח ומנסה ללמד שני אנשים שזה המקצוע שלהם:
עמוס מומחה בתיקון מזגנים ,
איציק הוא מכונאי שרבים היו רוצים להיות ברמת הידע והניסיון שלו,
אז אולי כדאי שתלמד גם להקשיב ...

אמיר.

paul1
25-08-09, 09:07
עמוס, עדיין לא הסברת: צריך ניקוי פנימי או חיצוני של הרדיאטור מים?
אפשר לנקות חיצונית בתנאים ביתיים (אחרי פירוק רדיאטור)?

אני שואל כי יש לי סימנים דומים בגרנד ויטרה 1.6 המדחס מתנתק כשחם, אבל טמ"פ מנוע לא מעל למקסימום (מדידה דרך מחשב הרכב).

איציק - 4X6ZH
25-08-09, 10:02
אין כזה דבר ניקוי פנימי או חיצוני של רדיאטור .
זה לא משנה בגלל מה הרדיאטור לא מחליף חום .

נכון יש מצב שסתימה חיצונית ( מבוץ \ יתושים \ או כל גורם חיצוני ) עשוי לגרום לקשיים
בזרימת האויר על צלעות הרדיאטור . כמובן שזה מצב לא רצוי ויש לנקות מיד את הרשת .

מקובל לחשוב שרדיאטור נסתם רק פנימי ( איפה שנוזל הקירור נמצא ) .
לפעמים הרדיאטור סתום פנימי וחיצוני .

יש כלי רכב שמערכת ההפעלה של המזגן בודקת את לחץ הגז בצנרת . ( לחץ הגז עולה ביחס ישר לעלית הטמפרטורה ולסלד המנוע ) ואז המדחס מתנתק לשניה \ לדקה \ לשעה ...

יש כלי רכב שעלית הלחץ גוררת פריקה פנימית של שסתום שמוריד את יעילות הקירור .
ויש עוד בעיות מקומיות שרק מי שמכיר את הדגם הספציפי ," אכל כבר את הלוקש הזה "

לסיכום . בתקלות כאלה חובה לחבר את שני שעוני הלחץ ( הכחול והאדום ) למערכת
לעקוב אחרי התנהגות הלחצים בהתאם לטמפרטורת הסביבה וטמפרטורת תא הנוסעים .
( יש למדוד עם מד מעלות את חום האויר ברדיאטור החיצוני )
( ויש למדוד את חום האויר \ האויר הקר שיוצא מפתחי האויר בתוך תא הנוסעים )
אלה בדיקות קלות ביותר .
ישנה טבלה שאומרת איזה טמפרטורה תתקבל בכל מצב .
זה שיש מים על הצנרת זה יופי ( וכמה אחוזי לחות יש בזמן הבדיקה )
זה שנהג אומר שפעם היה יותר קר . יופי .
ואולי ברז החימום לא סוגר .
ואולי תריס מיחזור האויר נשאר פתוח .
ואולי נכנס למערכת גז מזויף ( איזה צרות שיש לנו בשנה האחרונה עם הזיופים האלה )
ואולי יש רטיבות פנימית .

בקיצור כדאי לבדוק יסודית ולא למהר לדלג ממקום למקום .
במחשבה שניה הקיץ נגמר החצבים כבר פורחים . ועד שנה הבאה יש עוד זמן ;)

איציק

subaman
25-08-09, 18:27
אני ממש אבל ממש לא התכוונתי לזלזל בשום בעל מקצוע, באמת שלא, ואם העלבתי מישהו (עמוס? )אז אני באמת מתנצל :(.

תרשו לי לשתף אתכם בניסיוני המחוXבן עם המיזוג ברכב.
החלפתי מדחס בפעם הראשונה אצל מישהו ידוע מאוד שגם ככה סתם עבד עלי כי התעקשתי על שיפוץ שלי הנוכחי ולא על אחד אחר, ובסוף התברר לי שזה היה מדחס מפירוק שלא נפתח מעולם והוא סתם נצבע בספריי , ואת זה אישר כל בעל מקצוע שהייתי אצלו . וכל בעל מקצוע חירטט לי סיבה אחרת , אחד בכלל טען שהמדחס דפוק שני אמר שהמדחס מצויין, ועוד כל מיני סיפורים

החלטתי שנה שעברה לשים סוף לבעיית המיזוג המנחוסה ואצתי רצתי לרכוש מדחס מפירוק, המדחס נבדק חיצונית ע"י בעל מקצוע שטען שהמדחס מצויין, המדחס הוחלף ואכן הקור היה משביע רצון+++++++ . ואני לא מגזים. (והחימום נותק כי התריס לא היה אוטם טוב)
השנה הוא קרטע ולא קרר , אז כמו שנה שעברה ניתקתי את החימום וזה שיפר אבל לא כמו שנה שעברה, הוא לא הוציא קור מקפיא, הייתה דליפה מחיבור שלא היה סגור טוב מולא גז וזרחן, אין נזילות,
אח"כ החלטתי לעשות וואקום גז מ-ח-ד-ש לא עזר, אז חשבתי בכיוון של לשים עוד וונטה חשמלית,
ואז פה עמוס אמר לי שצריך לעשות ניקוי ראדיאטור, אני מתכנן לעשות גם את זה בזמן הקרוב, כי הקיץ ממש לא הולך להסתיים פה כל כך מהר.
אלו היו 60 שניות של שיתוף בחוויות שלי עם הסובארו, מקווה שנהנתם.

המשוטט
25-08-09, 22:28
בוא ואספר לך על הניסיון ה"גרוע" שלי עם עמוס .

בזמנו היה לי ניסן ווינר שלא קירר טוב ,חבר המליץ על עמוס והטרחתי את עצמי אליו .

חיבר בדק ואז אמר לי להזיז את האוטו לחלק אחר של המוסך שם שטף לי עם צינור גינה את הרדיאטור .

ו.... הפתעה המזגן מקרר בן ז*** .

בקצרה קודם תעשה את מה שאמרו לך ,לא יעזור סע לעמוס ואני מבטיח לך שלא יסבנו אותך .

ואל תצפה לקפה ,בכל פעם שהגעתי לטפל בבעיה לא הספקתי כי האוטו היה מוכן ....... :)

אין לי קשר - רק לקוח מרוצה

אביחי

subaman
25-08-09, 22:59
אה כן, מצטער מאוד שכחתי לציין גם את התכמון הזה שציינת, גם לי עשו אותו :mad:,רק בווריאיציה אחרת והוא לא החזיק יותר מ20 דק נסיעה,
זה הלך בערך ככה
אני: שלום המזגן לא מקרר משהו
אני פותח מכסה מנוע, והוא מחבר שעון,
מוסכניק: תראה חסר לך גז, וגם המדחס שלך לא בשיא כוחו (כסת"ח אם המילוי גז לא יעזור)
אני: טוב וכמה זה למלא ?
מוסכניק: 120 ש"ח
אני מבואס לחלוטין: טוב נו יאללה,
אני רואה שהוא פותח את הבלון של הגז אז אני לבנתיים קופץ לכספומט מוציא מזומן, אני חוזר וכל הריצפה מיתחת לרכב מים והראדיאטור רטוב וכל החזית רטובה ,
אני בודק המזגן מקפיא חבל"ז
יוצא משם שמח וטוב לבב ואני שם לב שהטמפ' של האוויר שיוצאת מהפתחים כבר לא כל כך קרה כמו מקודם , בבית כשהגעתי המצב חזר להיות בדיוק אותו דבר כמו לפני (רק פחות 120 שקל בכיס) מילאתי דלי מים ושפכתי על הראדיאטור בחזית והופ הרכב הוציא תוך שניה קור מקפיא,
מסקנה : את הטריק הזה של שטיפת הראדיאטור עאלק כבר לא יעשו לי.
אני לא בא לזלזל חלילה באבחנה של המוסך שלך ובביצוע התיקון, אבל כבר עברתי כל מיני חרטות של בעלי מקצוע לכן אני מעדיף לשאול ולהתייעץ כי כבר הכל מיכול עשו לי במערכת מיזוג ברכב.וניסיון שכזה לתקן את הבעיה לא יעזור .

shachar
25-08-09, 23:07
אני אסביר לך משהו בעברית כתובה.

כשכותבים "גרוע" או כל מילה אחרת תוך שימוש בסימנים הקטנים האלו מעל השורה שנקראים גרשיים, """"""
מתכוונים בדיוק הפוך

עכשיו דוגמא מספרית:

גרוע = משהו מאוד לא טוב
"גרוע" = טוב ואפילו מצויין

בשיעור הבא יוסבר למה הכוונה שכותבים בן ז***

תוך שימוש ב ******

ואומרים שהחום של הקיץ לא משבש את המחשבות וההגיון, ועוד שנוסעים בלי מזגן :-)

-->