PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה לגבי אופטימציה בסוליד ווארקס\קאד

adi-ros
03-08-09, 07:22
שלום לכולם,
ברצוני לשאול האם אני יכול לעשות דרך קאד\סולידווארקס אופטימציה של חיתוכים.
לצורך הדוגמא , יש לי פרופילים שמגיעים באורך של 6 מטר ויש לי 233 חיתוכים במידות שונות ואני צריך תוכנה שתחשב (במקומי כי זה סתם לוקח לי הרבה זמן ) איזה מידה לחתוך מכל פרופיל כדי שיהיה לי כמה שפחות שאריות.

במידה ואתם מכירים תוכנה אחרת שעושה את העבודה הזאת ואתם יודעים איפה ניתן לרכוש אותה אני אודה לכם עד מאד.

המשך שבוע טוב,
עדי.

נמרוד
03-08-09, 08:02
בסולידוורקס יש מודול שנקרא weldments שאם אתה מתכנן מבנה באמצעותו אתה מקבל רשימה שנקראת cut list שכשמה כן היא, רשימה מתעדכנת אוטומטית של כל החלקים על פי הפרופיל, אורך, זויות חיתוך וכן הלאה. אם זה גם יכול לסדר אותם לפי הסדר בתוך יחידות של 6 מטר - לא יודע, צריך לחפור. אפשר לקחת רשימה כזאת (שאני מבין שכבר יש לך) ולבנות איזו תוכנה איטרטיבית קטנה, אולי אפילו באמצעות תוכנת אקסל - אני לא מבין הרבה בתכנות. אם הייתי בבעיה שלך, הייתי מפיל את התיק על אשתי, היא אוהבת בעיות מתמטיות כאלו, לדעתי בערב אחד היא מתכנתת כזה דבר. היא הצד החכם וגם היפה במשפחה :D

השאלה היא גם עד כמה זה קריטי, האם כל אחד מ233 החיתוכים שונה באורכו, או שיש כמה אורכים אופיניים ואז הבעייה הופכת לפשוטה בהרבה? ומה האורך הממוצע, ברור שככל שהוא יותר קטן ביחס לאורך היחידות המלא אז פוטנציאל הבזבוז קטן.

adi-ros
04-08-09, 23:28
ערב טוב,
נמרוד תודה על התשובה.
רשימת חיתוכים אין בעיה להוציא מהסוליד , ממה שבירתתי אתה אכן צודק ואפשר לעשות את החישובים שאני רוצה דרך האקסל , היום דיברתי עם בחור שיכול להיות ויבנה לי דרך VB ( ויזואל בייסיק ) את ה"מחשבון" הזה . במידה וזה באמת יצא לפועל ומישהו ירצה בה אני מאמין שלא תיהיה לי בעיה לשלוח לו.
אם למישהו יש אפליקצה כזו או שהוא יכול לעזור לי לפתח אחת כזו אני אשמח להעזר בו.

תודה והמשך שבוע טוב,

נ.ב
אם אשתך היא הצד היפה והחכם במשפחה , אז למה היא צריכה אותך ?:>

-->