PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי מפוח מזגן קדמי דיפנדר 110

avi110
04-08-09, 11:58
שלום
האם ניתן לבצע לבד? פרוצדורה מסובכת/דגשים?
תודה מראש
אבי

whisky
04-08-09, 12:18
בשביל שאנשים יוכלו לעזור לך יותר, תציין רק האם זה אוטוקור או מקורי.

whisky

נ.ב.

אם אני לא טועה היה שרשור בעניין הזה לא מזמן, הבעיה הייתה להגיע למפוח יותר מאשר לנקות אותו אם אני זוכר נכון.

avi110
04-08-09, 12:27
ניקוי מפוח מזגן קדמי מתוצרת אוטו קור לדיפנדר 110
מבקש לדעת על פרוצדורת הפירוק והניקוי
האם אפשרי ??? עדיף לא לגעת שמה משהו יישבר?
תודה
אבי

whisky
04-08-09, 15:24
מצטער ניסיתי לעשות חיפוש בשבילך, ממש זכרתי שראיתי משהו על הפירוק של הדשבורד בשביל להגיע למפוח, אבל אני לא מוצא.

אם אתה רוצה אני יכול להפנות אותך לאיש מיזוג אוויר לרכב שעובד גם על המערכות של אוטוקור, אני שולח לך ה"פ.

whisky

torchak
06-08-09, 19:01
אם אנחנו מדברים על אותו דבר אז אתה מדבר על המפוח שנמצא בתוך ה"דש בורד", יושב בצד ימין מאחורי החלק המעוגל של הפנאל הקידמי.

השאלה היא כמה פעמים פירקו אותו אצלך וכמה ברגים השאירו לו. בעיקרון, כל הפנאל הקידמי שמכסה את המערכת הזאת הוא מאוד גמיש. יש לו ברגים שתופסים אותו בחלק התחתון (בחלק העליון הוא מושחל ולא מוברג) ויש ברגים בדופן הימנית, ליד הידית אחיזה של הנוסע שמחזיקים את "הפילטר". אם אתה מוציא את הברגים הללו, אצלי היה מדובר בברגים בודדים, אתה יכול בזהירות למשוך את הפאנל, להבין מה הולך לאיפה ולהוציא אותו. מאחוריו תגלה את פאר היצירה.
2 דגשים:
א. כל עבודת הפירוק מעבר לזה דורשת אצבעות גמישות במיוחד מאחר ואוטוקור הכניסו ברגים במקומות שאין לי מושג איך הם הגיע אוליהם.
ב. אם הבעיה שלך היא עם "חוזק" המפוח, במקרים רבים הבעיה היא לא במפוח עצמו אלא בשכבות הלבד שנמצאות על צלעות הקירור שעם הזמן מהרטיבות והלכלוך פשוט נסתמות ועוצרות את כל זרימת האוויר. גם פה, בעזרת ידיים גמישות ועדינות (אני נעזרתי בתמני לצורך כך) אפשר להשחיל את היד דרך תעלת האוויר ולעקור את הבד.

אם יש לך עוד שאלות, אתה מוזמן,
נועם.

shachar
06-08-09, 19:17
בזמנו חתכתי את הפאנל ל שני חלקים

אחד מסביב ליציאת האויר והמעבה והשני כמכסה על מנת להגיע בקלות לפילטרים.
בשביל האסטתיקה את המרווח סוגר פס אלומניום מבפנים וברט אטימה מבחוץ

עדיין לא להיט אבל פחות אתגרי

(אני נעזרתי בתמני לצורך כך)
נועם.

פשוט לא היה לי תמני זמין וזה שהיה היה גדול ממני :-)

landrover
06-08-09, 20:27
מניסיון עצמי בעניין הזה , אשכנזי אבל ממש רזה , גם הולך ;)

אמיר.*

avi110
06-08-09, 23:15
תודה על כל העצות וההדרכה - כיף לקרוא אותם אחרי שהניקוי כבר מאחורי...
בעזרתו של עמוס מזגנים (לא עבודה שהוא הסכים לקבל...)
הניקוי בוצע גם כמו התיאור שלעיל וגם ע"י הכנסת חומר שטיפה בלחץ אוויר מרוכז לשרוול האוויר וע"י כך כל (או חלק/רוב) הבוץ שהצטבר ירד בצינור מים למטה
נראה היה שזה הניקוי הראשון בהיסטוריה (מודל 1996) לפי מצב ההברגות והפלסטיקים.

כנראה שלתחזק את הבהמות הוותיקות הללו אין מנוס מלכלכך קצת את הידיים אם אתה
רוצה גם להנות מהן לפעמים

בכל מקרה האגדה על מזגני אוטו קור בדיפנדר מבחינתי היא היסטוריה (רק חבל שהאמנתי לה כמה קייצים) ולפחות בנושא הקירור המזגן עובד כרגע מעולה - הכל יחסי...

אבי

torchak
06-08-09, 23:58
תודה על כל העצות וההדרכה - כיף לקרוא אותם אחרי שהניקוי כבר מאחורי...
בעזרתו של עמוס מזגנים (לא עבודה שהוא הסכים לקבל...)
הניקוי בוצע גם כמו התיאור שלעיל וגם ע"י הכנסת חומר שטיפה בלחץ אוויר מרוכז לשרוול האוויר וע"י כך כל (או חלק/רוב) הבוץ שהצטבר ירד בצינור מים למטה
נראה היה שזה הניקוי הראשון בהיסטוריה (מודל 1996) לפי מצב ההברגות והפלסטיקים.

כנראה שלתחזק את הבהמות הוותיקות הללו אין מנוס מלכלכך קצת את הידיים אם אתה
רוצה גם להנות מהן לפעמים

בכל מקרה האגדה על מזגני אוטו קור בדיפנדר מבחינתי היא היסטוריה (רק חבל שהאמנתי לה כמה קייצים) ולפחות בנושא הקירור המזגן עובד כרגע מעולה - הכל יחסי...

אבי

אל תאמר נואש. המזגן לא רע בכלל, גם את ה110 הוא מקרר יופי יופי בלי עזרה של מזגן אחורי.
אגב, את עניין הידיים המלוכלכות הייתי צריך להבין לפני שקנית את האוטו - ברוך הבא לעולם הנזילות

avi110
07-08-09, 00:35
אל תאמר נואש. המזגן לא רע בכלל, גם את ה110 הוא מקרר יופי יופי בלי עזרה של מזגן אחורי.

כמו שאמרתי - את הדברים האלה שלך הייתי צריך לשמוע לפני כמה שנים, ואז אולי הייתי מבין שאם המזגן עושה הרבה רעש ומוציא מעט אוויר כנראה שמשהוא סתום שם...
אבל כשאתה קורא בפורומים השמצות על השמצות על המזגן הזה אתה מאמין שזה מה יש
ותשלים עם זה ותתמקד בשאר הבעיות הצצות חדשות לבקרים

אגב, את עניין הידיים המלוכלכות הייתי צריך להבין לפני שקנית את האוטו - ברוך הבא לעולם הנזילות

תרצה או לא, את זה מפנימים עם הזמן... אין אפשרות אחרת להחזיק את המוצגים הארכיאולוגיים האלה במצב שמיש מלבד קשר עם אנשי מקצוע נכונים (וזולים...)
וכמובן עבודה עצמית כל אחד לפי כישוריו ויכולתו.

אבי

-->