PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט גמר

E.T 4x4
04-08-09, 15:58
היי לכולם,

אני לא בטוח שזה הפורום הנכון,אבל בכל מקרה,העניין הוא שאני עולה לכיתה י"ב ובמסגרת המגמה שלי אנחנו צריכים לעשות פרוייקט גמר ועד כה היו לנו רעיונות די..בינוניים (ומטה..).אנחנו מחפשים פרוייקט,שקשור בפיתוח מערכת או שדרוג של מערכת קיימת,שישלב תחומים כגון: מכונות ובקרה,אלקטרוניקה ותכנות.מכיוון שייתכן שנמצא פרוייקט מלהיב-אך-מסובך,יש לנו סיוע צמוד של המורים שלנו למכונות ובקרה,אלקטרוניקה,תכנות ופיזיקה - וכולם מהנדסים/דוקטורים.

חשבתי לפנות לחברי הפורום הזה כיוון שאני מניח שאתם מכירים היטב את המבנה הטכני ואופן פעולה של החלקים השונים ברכב (חלקים שונים במנוע,תיבות הילוכים,דיפרנציאלים וכו') ומכאן שאתם מכירים מגרעות של מערכות שונות ברכב.
הייתי רוצה,בבקשה,שתספרו לי (אפשר גם דרך האימייל שלי,אם אני עושה משהו שמנוגד לתקנון: [email protected]) על מערכות שזקוקות לשדרוג או על מערכת שאינה קיימת ויש דרישה שייפתחו אותה (מערכת שמשלבת תחומים של מכונות,בקרה,תכנות ואלקטרוניקה).

אשמח אם תיענו לבקשתי,אני והקבוצה נודה לכם מאוד :)

E.T 4x4
04-08-09, 17:24
אגב,יש לנו גם ידע (וגם סיוע,כמובן) בשרטוט של חלקים שונים (אם נצטרך) בתכנת ה-Solid Edge

רון נחמן
04-08-09, 18:34
לדעתי כל תחום מערכת המתלים ברכב יכול תמיד להנות משיפורים ופיתוחים.
אני אסביר:
הבחירה של ג'יפאי היא תמיד בין התנהגות כביש לבין עבירות בשטח.
כיום יש מספר רכבים (יקרים, לא אמינים או שני הדברים יחד) המאפשרים שינוי גובה הרכב:
נמוך ונוקשה לנהיגת ספורט וגבוה ורך לנהיגת שטח (לא תמיד השילוב שאתה צריך! בנהיגת שבילים אתה תעדיף רכב גבוה ונוקשה יחסית).

האופצייה הזולה, הזמינה והחוקית ביותר להגבהת רכב (באופן קבוע) הינה בעזרת קפיצים ארוכים יותר.
אם תפתחו מערכת המחליפה את הקפיץ (אולי משהו הידראולי/פניאומטי?) ומאפשרת שליטה בגובה/קשיחות אתם עשויים להפוך את החיים של הרבה ג'יפאים לקלים ונוחים יותר.

דרך אגב, אתה יכול לפרט מה אתה לומד ואיפה? נשמע לי מעניין.

מוטי כהן
04-08-09, 21:39
ישנם הרבה נושאים בעולם הרכב שניתן מהם לבצע פרוייקטים מהסוג הנ"ל .
אני דווקא הייתי הולך יותר לכיוון של מערכות הנעה שומרי אנרגיה כגון : הנעות חשמל / היברידי / תאי מימן וכדומה .
לדעתי דווקא נושאים אלו יצברו יותר תאוצה במהלך השנים הבאות ובנוסף רב הנסתר מהנגלה בתחום זה .

באיזה מגמה מדובר ?

בכל מקרה שיהיה בהצלחה .

E.T 4x4
05-08-09, 10:00
מדעית הנדסית.

ותודה על הכיוון :)

landrover
05-08-09, 15:53
לגבי שינוי גובה וקשיחות של מערכת מתלים ,
זה דבר שקיים , ועובד יחסית טוב , בעזרת כריות אוויר ,שכמות האוויר נישלטת ע"י מחשב
אבל כריות אוויר הן משהו שמתפנצ'ר עם הזמן , וגם יקר ...
אם תחשבו על משהו אחר , יותר עמיד , ולא מאוד יקר , אולי גם יצא לכם מזה משהו :)

חלק מהפטנטים שקיימים בעולם הומצאו ע"י נערים בגיל העשרה ...

אמיר.

whisky
06-08-09, 12:37
ישנם הרבה נושאים בעולם הרכב שניתן מהם לבצע פרוייקטים מהסוג הנ"ל .
אני דווקא הייתי הולך יותר לכיוון של מערכות הנעה שומרי אנרגיה כגון : הנעות חשמל / היברידי / תאי מימן וכדומה .
לדעתי דווקא נושאים אלו יצברו יותר תאוצה במהלך השנים הבאות ובנוסף רב הנסתר מהנגלה בתחום זה .

באיזה מגמה מדובר ?

בכל מקרה שיהיה בהצלחה .

האמת היא שזה דווקא נושא מעניין, אולי שילוב של מנועים חשמליים עם רכבים ישנים, לדעתי ברכבי שטח זה יכול להיות ריאלי כי יש מקום ויש אפשרות להעמיס מטען.

whisky

-->