PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בקשר לסמוראי כפול נעילות

ishc
08-08-09, 23:10
אוקיי החלטתי להחליף את הסמוראי שלי (שנת 98 סגור) לסמוראי ארוך. מצאתי אחד פוטנציאלי, העניין שהוא נעול כפול בנעילה אוטומטית. עכשיו לשאלה העיקרית אני נוהג לטייל ורוב הטיול נוהגים במצב 2X4, אבל בתחילת טיול אני נועל לוקרים ובסופו פותח, האם ההיגוי מושפע בזמן שהלוקרים נעולים או רק בזמן שילוב 4X4?
השאלה השנייה נוגעת לאחת האהבות שלי בשטח, בוץ, האם הנעילה הקידמית תפריע להיגוי עד כי כך?
בקיצור ולעניין השאלה היא כזו, לפרק את הנעילה הקידמית או לא? ואם לא האם להתקין הגה כוח? אם להתקין הגה כוח אז איזה (ויטרה, ג'ימני, אפלאוז) וכמה סדר עליות של כזה דבר?
תודה רבה מראש לכל מי שעונה, אני מעדיף תשובות מניסיון של אנשים שיש להם או היה להם רכב עם נעילה כפולה, או מבעלי מקצוע.

MMR
08-08-09, 23:55
מנסיון קצרצר מאוד- ב4X4 ולוקרים נעולים בקושי יהיה לך היגוי, שתי הנעילות יינעלו כי הסיבוב יוצר הפרשי מומנטים. אם אתה עם לוקרים נעולים אבל ב-2X4 - הנעילה אמורה לרצ'ט מקדימה כמו האחורית.
באופן אישי אני הייתי מפרק את הקדמית, אחרת זה מכריח אותך לסוע ב2X4 כך שהעומסים והבלאי על הדריישאפט והסרן האחורי גבוהים יותר.

Samurai Kfir
08-08-09, 23:59
בזמן נסיעה ב 2X4 עם לוקרים סגורים, הנעילה לא משפיעה ולא מורגשת.
בבוץ עם נעילה קדמית יחסית קל לסובב את ההגה, אבל במכשולים תכניים ובכלל.. עדיף הגה כח, לא חובה, אפשר להסתדר בדרך כלל גם בלי (עם גלגלים קטנים ובלי גאנטים רחבים), אבל עדיף הגה כח

סע עם הנעילה, ותראה לפי הרגלי הנסיעה שלך אם להשאיר או לפרק...

הגה כח של ג'ימני הכי מתאים - סדר גודל של 2000 שקל רק חלקים

בשטח, אין ספק שהנעילה הקדמית מוסיפה המון לעבירות!

בהצלחה!

putzman
09-08-09, 01:43
תיקון טעות קטן... הנעילה הקדמית משפיעה על ההיגוי ברגע שנעלת את שני הלוקרים בלי שום קשר לשילוב 4X4 בידית טרנספר... ברגע שנעלת את שני הנעילות אתה מחייב את הגלגלים הקידמיים לנוע באותה מהירות גם בסיבובים וזה בכלל לא קשור אם חיברת את הסרן הקידמי למנוע או לא...

אני אישית הייתי משאיר את הנעילה כי כל עוד אתה על הכביש והלוקרים פתוחים אתה לא תרגיש שום הבדל אם יש נעילה או אין וכשאתה בשטח קל את גם לא צריך 4X4 אז זה גם בסדר, וכשאתה צריך.... טוב בשביל המקרים האלו יש את הנעילה... הבאסה היחיד זה שאתה נכנס לשטח ונועל את הלוקרים ומעדיף להשאיר אותם ככה ולהכנס ולצאת מ-4X4 רק מהידית טרנספר אז את הלוקרים אתה משאיר נעולים והנעילה כן משפיעה... אז יש לך את האופציה של לצאת כל פעם מהאוטו ולשחרר את הלוקרים (או לפחות אחד)

Samurai Kfir
09-08-09, 02:00
תיקון טעות קטן... הנעילה הקדמית משפיעה על ההיגוי ברגע שנעלת את שני הלוקרים בלי שום קשר לשילוב 4X4 בידית טרנספר... ברגע שנעלת את שני הנעילות אתה מחייב את הגלגלים הקידמיים לנוע באותה מהירות גם בסיבובים וזה בכלל לא קשור אם חיברת את הסרן הקידמי למנוע או לא...

אני אישית הייתי משאיר את הנעילה כי כל עוד אתה על הכביש והלוקרים פתוחים אתה לא תרגיש שום הבדל אם יש נעילה או אין וכשאתה בשטח קל את גם לא צריך 4X4 אז זה גם בסדר, וכשאתה צריך.... טוב בשביל המקרים האלו יש את הנעילה... הבאסה היחיד זה שאתה נכנס לשטח ונועל את הלוקרים ומעדיף להשאיר אותם ככה ולהכנס ולצאת מ-4X4 רק מהידית טרנספר אז את הלוקרים אתה משאיר נעולים והנעילה כן משפיעה... אז יש לך את האופציה של לצאת כל פעם מהאוטו ולשחרר את הלוקרים (או לפחות אחד)

מהנסיון שלי בנסיעה ב 2X4 עם נעילה קידמית ולוקרים סגורים לא הורגש הבדל בהיגוי לעומת בלי נעילה קדמית עם לוקרים סגורים
אולי אני טועה אבל לפי מה שאני יודע, כשלא מגיע כח מהדרייבשאפט הנעילה לא ננעלת גם אם הלוקרים סגורים.

putzman
09-08-09, 02:33
לא יודע אני לא שם ווטו על מה שאמרתי אבל אני די בטוח בזה... נחכה שאחד המקצוענים יענו..

מורי
09-08-09, 08:54
כשהלוקרים נעולים והטרנספר לא משולב ההתנגדות בהיגוי לא מורגשת. (בהנחה והנעילה מותקנת כמו שצריך...)

הבעיה הגדולה ביותר עם נעילה קדמית אוטומטית היא שבנהיגת שבילים רגילה הנסיעה ב- 4X4 לא נעימה (בלשון המעטה).
אם סגנון הטיולים הוא עבירות קשה אז מומלץ להשאיר את הנעילה ,ואולי להשקיע בהגה כח .
אם הסיגנון הוא יותר טיולים "רגילים",אין שום סיבה להשאיר אותה.

אני אישית לא אוהב נעילות קדמיות אוטומטיות.

בהצלחה.

GodsFather
09-08-09, 22:26
נתחיל מזה שללא יחסי העברה מתאימים, נעול כפול זה פשוט להפרד מהקלאצ' אחרי טיול וחצי.

מי שאוהב לנסוע 4X4 בשבילים , שיתקין קדמית נשלטת או יסע ללא נעילה קדמית, אחרת זה לא נוח בעליל ואפילו מסוכן , במיוחד בפניות -הרכב לא מגיב להיגוי וזה יכול להסתיים רע, מנסיון.

נעול כפול זה מעולה לטכני, גם בבוץ זה אחלה וגם בחול. ההיגוי הקשה מורגש בסלעים ובמיוחד עם צמיגים גדולים, אבל זה עדיין אפשרי.

ב2X4, עם לוקרים נעולים/סגורים/מופעלים הבנתם כבר - לא מורגשת הנעילה כלל.

אני עם סמוראי קצר סגור ועמוס - נוסע בשטח כל הזמן 2X4 ומשלב רק לקראת מכשולים, אני נהנה מהנסיעה בשטח בהנעה והנאה אחורית, זה מגביר את העומס על המכלולים אבל אני חי עם זה בטוב. סמוראי ארוך הוא כבד עוד יותר כבר מהייצור שלו ולכן אולי זה יעמיס על המכלולים עוד יותר, אבל קטונתי מלקבוע זאת נחרצות.

האידאלי בעיניי - יחסי העברה מופחתים גם בסרנים עצמם, דבר שיקל על ההתגלגלות של הרכב ויוריד עומס משאר המכלולים בדרך, אבל כל אחד והיכולות הכלכליות שלו.

ishc
09-08-09, 23:25
לצערי החלום נגנז כרגע :(, האוטו נבדק ודורש שיפוץ בעלות משוערת של 8000 ש"ח, בעל הרכב אינו מוכן לרדת במחיר אותו הוא דרש ולכן כרגע אני ממשיך בחיפושי לסמוראי ארוך.
למישהו יש הצעות אטרקטיביות?

-->