PDA

צפייה בגרסה מלאה : תם עידן הגפ"מ

דרור ברלי
10-08-09, 11:57
כולנו ידענו שזה יגיע, ושממלכת הרשע לא תחמיץ שום הזדמנות לתחוב את ידיה המזוהמות לכיסי האזרחים, אבל אולי בגלל הויכוח סביב כדאיות התדלוק בגז, יעילותן ואמינותן של ערכות ההסבה והשפעתן על המנועים ואיכות ההתקנה, העדפנו להתעלם.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3758137,00.html

אני כותב "ממלכת הרשע" ולא בכדי - כבר תקופה לא קצרה שהם שמים מחדש את ציבור בעלי הרכב - הפרה החולבת המסורתית, האדישה, הכנועה והאילמת - במרכז הכוונת שלהם. הם מנסים - ומצליחים - לחסל בשיטתיות את הדיזל, את הגפ"מ, מטילים מיסים שונים ומשונים חדשות לבקרים במסווה של "דאגה לסביבה".
בולשיט! הם סבורים שאנחנו עוורים, חירשים ואילמים והם צודקים. "סעיף מצליח" הפך לשיטה רשמית כי הוא עובד ובגדול, בכל פעם מחדש. "עם הספר" הוא כנראה האדיש והמטומטם שבעמים, אם הוא לא קולט שטובת הציבור ואיכות סביבה לא מדגדגות לאנשים הקטנים והרעים האלה שום שערה מסריחה סביב פי הטבעת, ושהם יעשו ככל שביכולתם כדי להכביד את ידם ולחנוק כל רעיון שיחסוך לציבור קצת כסף. הם רוצים שנצרוך יותר ויותר בנזין ונשלם עבורו יותר ויותר כסף, כדי שהמערכת תוכל להמשיך למצוץ מהציבור כספי מיסים בשיעורים שאין להם אח ורע בעולם הנאור.

אז כל מי שזרק אלפי שקלים רבים והתקין ברכבו מערכת גז כדי לחסוך קצת בהוצאות התדלוק, ישלם הרבה יותר עבור אגרת הרישוי... ותזכרו את מה שאמרתי כבר מזמן - מיסוי מטורף על הגז עצמו הוא רק עניין של זמן, לא הרבה זמן. ואם לא מספיקים לנו המיתון והאבטלה, ענפי חקלאות ותעשיה שקורסים בזה אחר זה לטובת תחרות פרועה וזולה מהמזרח וממדינות הסובבות אותנו, אז עכשיו גם ענף התקנת מערכות הגז מתחסל ברגע זה רשמית, ועוד כמה עשרות עוסקים ומתפרנסים ממנו יכולים להצטרף לתורים בלשכת התעסוקה, לתפארת מדינת ישראל ומשרד האוצר שלה.
כל זה מגיע לנו בגדול ובזכות, כי כל עוד אין לנו בישראל תרבות של מחאה אקטיבית, לא שקטה ולא מנומסת, אלא יציאה לרחובות ובלאגן גדול ורצוי גם אלים אם צריך, המנוולים האלה ימשיכו להשתולל על הארנק שלנו.

landY
10-08-09, 12:12
בשנה שעברה כשמחירי הבנזין האמירו ועוד מעט היו מגיעים ל-8 ש"ח לליטר, חשבתי להסב את הרכב של אשתי לגז. רכב משפחתי גדול יחסית עם צריכה של 9 ק"מ לליטר. בחישוב קר, תוך שנתיים הייתי אמור להחזיר את עלות המערכת, וזה לפני העליה במחירי הדלק.
אבל אז נזכרתי בדיזל, שהייתי מתדלק בשקל ושלושים לליטר, עם 4000 ש"ח אגרה. ואיך המחיר שלו עלה, ואת האגרה "שכחו" להוריד. אז ויתרתי.

אותו כנ"ל לגבי מערכות לייצור חשמל סולרי. ככל שיותר אנשים יתקינו מערכות בעלות של עשרות עד מאות אלפי שקלים, ככה יתעוררו מהר יותר וימסו את זה בצורה כזו או אחרת.

רכב היברידי? חשבתם שתקבלו הנחה על רכב שמזהם פחות? לא. פשוט תשלמו יותר על רכב שמזהם יותר. הנחה יחסית.

שלא תגידו שלא אמרו לכם. אין קיצורי דרך, יש רק מס פרוגרסיבי. איך שלא תחפשו לברוח... הוא יתקדם אחריכם, וינשך.

מבלי להכנס לפוליטיקה, אבל כל עוד אנשים מצביעים למוסדות היסטוריים, המוסדות האלו ימשיכו להפנות אצבע משולשת ולמצוץ לנו את הדם. אחרת, איך יסדרו רכב מנהלים ולשכה לעוד 10-20 מיותרים??

דרך אגב דרור, החתימה שלך מתייחסת גם לנושא הזה?

דרור ברלי
10-08-09, 12:23
דרך אגב דרור, החתימה שלך מתייחסת גם לנושא הזה?

תבין לבד.
אני יודע שמסתובבים כאן גם לא מעט בני-בליעל מנציגי השלטון, ולכן כשאני אומר "מחאה אקטיבית" אני נזהר מאוד בלשוני...

דרור ברלי
10-08-09, 12:30
הסיפור הזה הוא לא עניין פוליטי.
בתכל'ס אין הבדל גדול בין מפלגה גדולה כזו או אחרת, חוץ מהקופירייטינג וצבע הסטיקרים - וגם זה כבר לא. אצל כולם זה כחול ולבן... הבעיה היא אפילו לא בהתנהלות המערכת, כמו באדישות הציבור.

לדעתי האישית - כדי שמערכת שלטונית תתנהל בצורה הגונה ולטובת הציבור, פוליטיקאים צריכים ומוכרחים לפחד מאותו ציבור. פחד מוות אפילו.
בישראל זה הפוך בדיוק. הציבור מת מפחד מהשלטון, כולנו עסוקים בקומבינות קטנות לטובת הישרדות אישית, ופעם בכמה שנים שוכחים איך מזיינים אותנו והולכים לקלפי להצביע לאותם פרצופים מתועבים כאילו "בחירות" היא סוג של תרופת קסם. אנחנו מפספסים את התמונה הכוללת - ללא קשר למפלגה שיושבת בשלטון בכל רגע נתון, יש לנו בישראל מערכת שלטונית רעה, מושחתת ומסואבת שאם אנחנו חפצי חיים בארץ הזו, צריכים לרסק ולזרוק לכל הרוחות, פיזית ממש, ויפה שעה אחת קודם - לטובת עתידם של הילדים שלנו. וזה שינוי שלצערי לא כבר לא יכול להיעשות דרך קלפי אלא רק דרך הרחוב.

איציק - 4X6ZH
10-08-09, 13:45
דרור יש לזה שם .

מחאה צרפתית . כמו שהצרפתים עושים !!

איציק

דרור ברלי
10-08-09, 14:07
צרפת זו דוגמה מצוינת.
אבל לא רק.

בעוד מדינות במערב הנאור ולא רק, אנשים שנמאס להם יוצאים לרחוב. העניין הוא מודעות של הציבור לזכויותיו. עם ישראל אדיש, וזו התוצאה.

YoavR
10-08-09, 14:58
הציבור מת מפחד מהשלטון, כולנו עסוקים בקומבינות קטנות לטובת הישרדות אישית, ופעם בכמה שנים שוכחים איך מזיינים אותנו והולכים לקלפי להצביע לאותם פרצופים מתועבים כאילו "בחירות" היא סוג של תרופת קסם. אנחנו מפספסים את התמונה הכוללת - ללא קשר למפלגה שיושבת בשלטון בכל רגע נתון, יש לנו בישראל מערכת שלטונית רעה, מושחתת ומסואבת שאם אנחנו חפצי חיים בארץ הזו, צריכים לרסק ולזרוק לכל הרוחות, פיזית ממש, ויפה שעה אחת קודם - לטובת עתידם של הילדים שלנו.

א - מ - ן!

ד"א, גם ענף האופנועים בדרך להכחדה. גם כן ע"י פקידי משרד האוצר הארורים.

ינון
10-08-09, 15:35
בוקר טוב ישראל
אנחנו מתחילים להתעורר, האידיאלים מתו וחלפו מן העולם ממשטר סוציאליסטי נדמה לנו שהפכנו לקאפיטליסטי?

זהו שלא במדינת ישראל ישנו משטר פאשיסטי נאור בו לכאורה האזרח חופשי לעשות את אשר טוב לו אבל בפועל הוא מדוכא בדרכים שונות או משונות כגון מסוי דרקוני חוקי תעבורה לא מובנים וכמובן בתעסוקה. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שחלק מן האוכלוסיות ירימו את הראש מעל המים וכאן נכנסים למשוואה עובדי קבלן, חברות אבטחה, פועלים וציבור הנהגים המקצועיים במדינת ישראל.

על ידי דיכוי זה ובטענה הבטחונית בעצם מולכים אותנו ככבשים ואנו הולכים אחר מקל המנצחים של נבחרי ממשלות ישראל לדורותיהן.
האם נראה למישהו שנצליח לשבות? נראה לי שרוב חברי הפורום נהנים ממצב כלכלי סביר ומעלה ואיני רואה אותם שובתים.

אתם רוצים שינוי תאגדו את הפרולטריון (נהגי משאיות שכירים, אוטובוסים, עובדי קבלן, פועלים, אבטחה פרטית וכו) והרי לכם שביתה צרפתית.
רק אל תתפלאו אם תמצאו את עצמכם בתוך יסוד של איזה גשר (ניסיתי להתחיל מהלך כזה בקרב נהגי אגד השכירים שלא הלך ודי ברמז).

סיכומו של דבר אנו נביט בפורום הזה בעוד שנה שנתיים ונמשיך להאשים את הממשלה ואת כל העולם שכן עולם כמנהגו נוהג ואנו יכולים להאשים רק את עצמנו.

Jacob80
10-08-09, 16:08
דרור - למה אתה לא קורא לארגן מחאה אקטיבית?
לדעתי זה בגלל שבפנים אתה יודע שזה לא יעזור.

ככה זה כאן, המיסים וההיטלים על האזרח גדלים מדי יום וכל אחד יודע שפשוט אין מה לעשות. חוץ מלעבור למדינה אחרת כמובן.

מה שמדאיג אותי זה שכל מס שמטילים כאן בא כדי לספק פתרון מידי לאיזה פוליטיקאי פופוליסטי אבל הבעיה היא שכל גחמה כזאת של פוליטיקאי נשארת הרבה שנים אחרי שהוא עוזב, כי להוסיף זה קל וזה פופוליסטי אבל לבטל...למי יש כוח לזה?

WILD 1
10-08-09, 16:10
תסבירו לי למה שבמדינה החולבת נהגיה ,האוצר יותר על הכנסה מכל ק"מ שהפרה החולבת נוסעת רק בגלל זה שהיא משתמשת בדלק שמאפשר נסיעה של יותר ק"מ לשקל.........

ולאלה שחושבים חשמל או היבריד אז אחרי שתהיו רבים ויהיה כלכלי להפעיל את מכונת החליבה היא תופעל - תכינו עטינים.................

בארי בוטנרו
10-08-09, 16:45
אגב,

קראתי את המלצות הועדה למיסוי רכבים.

שם מדברים על מדרגות של מיסוי, כלומר רכב עד 01' 990 ש"ח בשנה (אפשר לאכול),

עד 03' מיסוי של 1500 ומ03' ומעלה מיסוי של 3K ש"ח על רכב מונע גפ"מ.

מישהו יודע אם זה המצב באמת ?

ואגב - אם מחיר ערכה ירד קרוב ל4K ש"ח זה עדיין עסק משתלם בהנחה שלא יעמיסו מיסוי גבוה על הגז. לפי הועדה זה לא מומלץ, מכיוון שמיסוי על גז יפגע בשכבות החלשות שצורכות אותו לבישול, ומיסוי על גז לרכב יפרוץ את השוק לרמאים שימכרו גז בישול בתור גז לרכב (יש הבדל) ולכן כנראה שמיסוי גבוה לא יהיה.

לא רוצה לגזול לאף אחד פרנסה - אבל רק אם מתקיני המערכות יורידו את המחיר בצורה דרסטית, עדיין תהיה להם פרנסה. אם לא - השוק ימות מהר מאוד.

דרור ברלי
10-08-09, 17:01
איציק הזכיר את צרפת.

בצרפת, כשהעלו את מחיר הסולר - עשרות אלפי משאיות חסמו את כל הכבישים המהירים למשך ימים שלמים ושיתקו את המדינה.

כשניסו בצרפת לייקר את הביטוח לאופנועים בסוף 1994, מאות אלפי אופנוענים חסמו ושיתקו באותו יום, באותה שעה, את מרכזי כל הערים הגדולות ועצרו את המדינה הגדולה באירופה במקומה למשך שעות ארוכות. בדיוק שהיתי אז בפאריז והייתי המום מעוצמת המחאה, מהלכידות והנחישות שהפגינו הרוכבים ומהאהדה לה זכו מהציבור, והתפלאתי איך המשטרה עומדת בצד ולא נכנסת בהם כמו שבוודאי היה קורה אצלנו...
למיטב זכרוני העלאת מחירי הביטוחים נגנזה.

כשהמיעוטים בסיר הלחץ שבפרברים חשו מקופחים, כל מה שהיה צריך זו תקרית קטנה - ראיתם מה קרה, וזה היה ממש לא מזמן.

לצרפתים יש תרבות ארוכת שנים של מחאה אקטיבית. הם לא נותנים לאף אחד לרכב להם על הגב. כשלא מוצא חן בעיניהם משהו - הם יוצאים לרחוב.

בישראל, הציבור היחיד שיוצא לרחוב ומוחה בצורה אקטיבית כשפוגעים בו הוא המתנחלים והציבור הדתי-לאומי. רק לפני ארבע שנים גירש השלטון אלפי אנשים מבתיהם, והם כן יצאו לרחובות - ראינו איך המשטרה כיסחה אותם עם סוסים, ואיך שאר הציבור התעלם ואפילו כעס עליהם כי נתקע בגללם בפקק... כמה ניכור, כמה שינאה, כמה חוסר פירגון. היום זה הם, מחר זה אנחנו, ולא משנה בגלל איזו סיבה. האדישות הזו תגמור את כולנו כאן יום אחד.

צדק ינון שקרא למשטר בישראל "פשיזם נאור". במדינה בה כל מפגש של שלושה אנשים ומעלה בפינת רחוב נחשב תיאורטית ל"התקהלות" בלתי חוקית, כל מחאה אקטיבית שאינה התכנסות בכיכר רבין בחסות המשטרה עם דגלי ישראל, נרות ושירים נוגים, עלולה להתפרש בעיני מישהו נפוח למעלה כ"הסתה" או "המרדה". הרי מי שיקרא לאנשים לצאת לרחובות, לחסום כבישים ולשרוף משרדי ממשלה ותחנות משטרה, עלול לבלות מאחורי סורגים כבר את הלילה הקרוב...

דרור ברלי
10-08-09, 17:17
אגב,

קראתי את המלצות הועדה למיסוי רכבים.

שם מדברים על מדרגות של מיסוי, כלומר רכב עד 01' 990 ש"ח בשנה (אפשר לאכול),

עד 03' מיסוי של 1500 ומ03' ומעלה מיסוי של 3K ש"ח על רכב מונע גפ"מ.

מישהו יודע אם זה המצב באמת ?

ואגב - אם מחיר ערכה ירד קרוב ל4K ש"ח זה עדיין עסק משתלם בהנחה שלא יעמיסו מיסוי גבוה על הגז. לפי הועדה זה לא מומלץ, מכיוון שמיסוי על גז יפגע בשכבות החלשות שצורכות אותו לבישול, ומיסוי על גז לרכב יפרוץ את השוק לרמאים שימכרו גז בישול בתור גז לרכב (יש הבדל) ולכן כנראה שמיסוי גבוה לא יהיה.

לא רוצה לגזול לאף אחד פרנסה - אבל רק אם מתקיני המערכות יורידו את המחיר בצורה דרסטית, עדיין תהיה להם פרנסה. אם לא - השוק ימות מהר מאוד.

ולמה אתה מאמין שאם לא המליצו על ייקור הגז, זה אכן לא יקרה? הרי גם הבטיחו להוריד מיסים - וראה זה פלא, הם רק עולים. כמעט מדי שבוע ממציאים לנו עוד מס חדש, ועושי םזאת כגנבים בלילה, ללא הודעה מוקדמת, כדי שלא תתחיל היסטריה של רכישת מוצרים ושירותים במחירים ישנים ואגירה כמו לפני מלחמה - אגירת סיגריות, אגירת דלקים... או גרוע מזה - קנייה במחיר ישן וספסרות...

המגבלה העיקרית שמנעה מהגז להצליח בישראל היא לא מחיר ההסבות או מקצועיות ההתקנות וגם לא השפעתן על המנועים, כמו פריסה דלילה עד אפסית של תחנות תדלוק - המדינה דאגה לזה מראש ובמתכוון באמצעות דרישות והגבלות דרקוניות על פתיחת עמדות תדלוק... אם בכל תחנת דלק היתה משאבת LPG, לא היו בישראל כמה אלפי מכוניות מונעות בגז, אלא מאות אלפים. היו יותר מתקינים שהיו מתחרים על השוק הגדול, תחרות בריאה = מחיר הסבות שרק הולך ויורד ואיכות עבודה משופרת מהותית. אבל המדינה לא תיתן למהלך כזה לקרות - זה יגרום לה הפסדים כבדים של הכנסות ממיסים על דלקים... ראה בגוף הידיעה ב-YNET....
מי ימנע הטלת מס משוגע בין-לילה על גז אוטומוטיבי כדי לחסל סופית את הענף? תזכור מה שכתבתי - זה יקרה מהר יותר ממה שאתה חושב, ואם אתה תקוע עם מכונית מוסבת לגז, הראש היהודי הזריז כבר ימצא את הקומבינה למכור לך גז בישול במחיר של גז אוטומטיבי ולגזור עליך קופה שמנה....

בארי בוטנרו
10-08-09, 17:27
טוב,

תמיד אפשר לנסות הסבה למימן . . . אוטו שנוסע על מים - עד שגם על זה יקחו מיסוי היטל עודף...

dudu
10-08-09, 17:51
טוב,

תמיד אפשר לנסות הסבה למימן . . . אוטו שנוסע על מים - עד שגם על זה יקחו מיסוי היטל עודף...

" ועדת הכספים אישרה הטלת מס בצורת החל ב-15 ביולי" (http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3321967,00.html)

אין לאן לברוח.....

RONI
10-08-09, 17:55
מה קרה.
מה חדש תחת השמש?
אנחנו סתומים וזהו!
מי שיכול ,,מרים עוגן ,ומי שלא מרים ידיים!ומי שיכול גם "מרים",גונב,הכל כתוב רבותי,הכל כתוב.
וזה לא מספיק לנבחריינו הם חומסים מהחי ומהמת.זקנים ,קשישים,גמלאים ,פועלים,ניצולים.. וכל המוסיף הרי זה משובח.
זה לא מזיז,לא יזיז ולא הזיז אף פעם לאף אחד שם למעלה.
עולם כמנהגו נוהג.
אז על מה הרעש דרור?
תן לשים ת"ראש על דיונה,ולנחור כמו בת יענה,כי במילא אנחנו אימפוטנטים ולא הצרפתים ולא האיטלקים,
אנחנו רק יודעים לדבר חזק ולצעוק ולצפור ,אבל תכלס חוצמזה?! אנחנו עם של .
\אפסים.
[רק אל תשכח לגייס את הבן לשרקרק!]שיהיה לו עבודה אחרי .[לשמור על..].

tzurlis
10-08-09, 18:15
בתחילת שנות ה- 70 אורגנה בישראל שביתת נהגים ואחריה נוצר מהפך בביטוח הרכב.
היום, איזה מחאה תארגן? קבוצה בפייסבוק? אלף שוחרי איכות סביבה ונהגים מוסבים לגז בככר רבין?
בבקשה. תארגנו מחאה. אני מבטיח לבוא.
העיקר שיש לנו מלא גז מול חופי בהמדינה. אבל לא, האוצר כבר יראה להם מה זה. הוא לא יקנה מהם. בכוח. משכורת טובה יש לפקידי האוצר , וגם רכב מהעבודה עם חשבון דלק פתוח. אז כשאין דאגות אין שכל.
כל מחיר לשמור על השלום עם מצריים. גם אם הוא גבוה יותר ב- 70%...

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?QUID=1056,U1249917183416&did=1000484612

גיא
10-08-09, 18:36
מצחיק ...

לפני כמה שנים הנכים ישבו פה באוהלים הממשלה חיכתה . התעלמה ... בסופו של דבר הגיע החורף והנכים התקפלו ...
אותו דבר קרה עם הסטודנטים ..

במדינה הזאת, עד שלא יגיעו האנשים לפת לחם ולא מילולית .. פת לחם של בטן נפוחה מרעב ... לא יזוז כלום. כי רק אדם שיש לו מה להפסיד נילחם עם הגב לקיר.

לנו יותר קשה להפסיד יום עבודה מאשר ללכת להפגין כשברו רלנו מעבר לכל ספק שהממשל יתעלם מאיתנו כמו השלג דאשתקד.

כבר היה השרשור הזה פה באלף וריאציות ...ושוב .. דרור לשלטון. אני מאחוריך !

נימי
10-08-09, 19:49
אם כבר בנושא של הגועל נפש, אז בבקשה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3759688,00.html
שוב מעלים את הביטוחים של הכלים החסכונים והפחות מזהמים (הכוונה לאילו שהם 4 פעימות) הללו שגם לא גורמים לעומסי תנועה

פעם שעוד היה לי אופנוע הייתי נוסע להפגנות של הכלים הדו גלגליים שהיו בתל אביב, וזה עזר לנו (לא יודע אם לצחוק או לבכות), במקום לעלות את הביטוח ב 125% העלו לנו "רק" ב 30 אחוז, שנה אחרי זה שוב היינו בהפגנות ושוב אותו סיפור ....

דרור הראל
10-08-09, 21:51
חול חול ואין מה לאכול,אותם דיבורים,אותם תיסכולים,כמה ימים השרשור חי ואז נובל יחד עם חבריו.

מטריד אתכם הגז-מבחינתי שיחנקו כל המתקינים העלובים ובמיוחד אלו שזיינו לי את הפוראנר,את הארנק ובנו מרפסת למוסכניק שלי-שיחנקו משרד התחבורה(חוץ מאבנר פלור שעזר לי לקבל את כספי חזרה)עם ההתנהלות המגוחכת שלהם בנושא הגז לרכב.
שיחנקו כל אלו שהצבעו-לליכוד,עבודה,קדימה,ישראל ביתנו וכל שאר הנבלות.

שיחנקו כל המטומטמים שמשרתים ושרתו במילואים ועוד חשבו שיגידו להם תודה.

שיחנקו כל אל ששולחים את הבנים שלהם לשרות קרבי במדינה ששמה עליהם זין ואפילו לימודים באונברסיטה חינם לא יקבלו.

שיחנקו כל הסמרטוטים שכל המחאה שהם מסוגלים להביע כשמזיינים אותם בשידור חי,זה מסגנון עדות "הטוקבק".

שיחנקו כל החארות עם הג'יפים,שקוראים לעצמם גברים מסוקסים אבל רועד להם התחת מכל מחסום משטרתי מסריח,שעומד בו קצין מזדיין ומתנדב בן אלף זונות.

שיחנקו וימותו אמן גנבי הרכב שגונבים למנייקים מהסעיף הוקדם את הג'יפים.

שיחנקו כל אלו שנשבר להם הזין והלכו לגור בארץ אחרת ושכחו שלנו כבר אין ארץ אחרת.

שיחנקו הבורים ועמי הארצות שלא למדו היסטוריה(בעיקר לא את הפרק שמספר כיצד היטלר כמעט הגיע גם לתימן) ולא התביישו והלכו לגור אצל הנבלות בגרמניה.

שיחנקו השמאלנים ,הימנים,החרדים,הערבים,האתיופים,הדתיים ,החילוניים ,המזרחים(אלו שלא קיבלו חנינה) והאשכנזים שחיים פה ולא מפסיקים להפריע בין 2 ל4.

שיחנקו ההומואים,הלסביות הטרנספרג'ידרים והקטנועים האוטומטיים.

כוסאמאמ אמו כמה שהשרשור הזה עיצבן אותי.

דרור הראל

shachar
10-08-09, 23:21
שיחנקו כל אלו שנשבר להם הזין והלכו לגור בארץ אחרת

כוסאמאמ אמו כמה שהשרשור הזה עיצבן אותי.

דרור הראל

ואני חשבתי שבגלל הרגישות לנושא הגז....

UNIX
10-08-09, 23:29
הגז עלה למוח

tzagi
11-08-09, 05:04
עם כבר מתלוננים על מדינות פשיסטיות... :-)
אז הנה סיפור על ביורוקרטיה ישראלית מנקודת מבט אחרת לגמרה,
ישנו אדם שאינו תושב ישראל, אזרח מדינה זרה ומחזיק בדרכון זר והינו תייר לכל דבר, מגיע לישראל לביקור, בנתב"ג מהר מאד מגלים
שלבחור במיקרה לגמרה יש גם אזרחות ישראלית,(הם ממוחשבים בצורה מפחידה) ולכן, לאזרח ישראלי אסור להכנס לישראל עם דרכון זר בין אם יש לו דרכון ישראלי או לא, טוב "אסור" זה דבר יחסי ולכן נאסר עליו מלצאת מישראל בלי אישור יציאה מיוחד ממשרד הפנים.
הבחורר האומלל נאלץ לבלות חצי יום במשרד הפנים היכן שהתחנן לפקידות והמנהלים שיבטלו לו את האזרחות הישראלית רק לגלות שאזרח ישראלי אינו יכול "לותר" על אזרחות ישראלית! לקבל אישור יציאה לא בעייתי אחרי כמה צעקות בסיגנון הרגיל.

כמו כן, משהו מעניין בחוק הישראלי,
לפי החוק, כל אזרח ישראלי, בין אם הוא תושב ישראלי או לא, חייב לרשום את ילדיו שנולדו בחול בשגרירות הקרובה, יש לציין שזה מחייב על האזרח לבקר את השגרירות בגופו בלי התעניינות במרחק שהוא גר מהשגרירות (שיכול להיות מעל ל1500 קמ)......
קשה לי להבין מה האינטרסט של מדינת ישראל לדעת על ילדים של אזרחים ישראליים בחו'ל שכל הסיכויים שהם בחיים לא יגיעו למדינת ישראל, יכול להיות שהם רוצים למנוע מהם זכויות של עולה חדש במקרה שבעתיד הם רוצים לעלות לארץ?

prinz804
11-08-09, 07:58
איין כמו המכוניות ההיברידיות :):):):confused:
http://news.walla.co.il/?w=//1535489

איציק - 4X6ZH
11-08-09, 07:59
אנחנו בשרשור תלונות אז גם לי רק שהפעם לכיוון שלך גו

ישנו אזרח ישראלי שחי נושם ובועט בישראל . והוא כבר היה בארצות הברית לפני שנים
נכנס ויצא עם דרכון ישראלי .
ולאותו אזרח יש גם דרכון זר אחר .
ומתברר לאזרח הישראלי שאסור לו להכנס לארצות הברית עם הדרכון הזר . כי הוא כבר פעם נכנס עם הישראלי .
וכל מי שנכנס פעם עם דרכון כל שהוא חייב להמשיך להכנס עם אותו דרכון .
והיום שאותו אזרח רוצה להכנס לארצות הברית הוא חייב ללכת ולהשיג ויזה כמו כל ישראלי מצוי .
זה שהוא רשאי להכנס עם הדרכון הזר הנוסף שברשותו לא מענין .

ארצות הברית היא מדינה גדולה עושה מה שבראש שלה . ומתעללת בכל מי שבא לה .איך שבא לה .
לבוא להציג את זה כפאר היצירה ( דמוקרטיה ) אני לא בטוח .

מאיר רוטברג
11-08-09, 09:13
נו , טוב

למה ציפיתם??
הכתובת הייתה על הקיר

דיזל זול=קומבינה
גז זול= קומבינה
התקנה מערכת=קומבינה

נשארנו עם הבנזין מה יצא??
הכי זול

חברה מה לא ברור כאן??
הכל תפור ונכתב מראש

samsian
11-08-09, 10:42
בקיצור
כפי שאמרו בעבר "ממשלה אוכלת אזרחיה"
אני מוכן להיצטרף למיתנגדים
יש לי כמה רכבים מוסבים ואני נדפק חזק

Juv
11-08-09, 11:15
לא מבין מה אתם רוצים.

חסר למדינה כסף.

יושבים מומחים ובודקים מאיפה אפשר לקחת תוך כדי ייצור הכי מעט רעש והתנגדות.

עובדתית הם מגיעים למסקנה הנכונה ->הכסף נכנס תוך מינימום התנגדות ורעש ציבורי.

אם כל הממשלה היתה מתנהלת ככה היינו דומים לשוויץ.

עבודת מטה מושלמת. :twisted::twisted::twisted:

ח.שמואל
11-08-09, 11:20
יש במדינה (בכל מדינה,אגב) הרבה חוקים חלקם דרקוניים שאפשר להתרגז עליהם.
לכן:
א.אפשר להירגע,יש מדינות בהם המצב גרוע בהרבה.
ב.לא הכל אנחנו מבינים,לפעמים צריך "ראיה מערכתית" מה שנקרא: דברים שרואים מכאן וכו'.
ג.ניבול הפה של חלק מהמגיבים,לא מוסיף כבוד.חבל.אפשר להגיב עניינית,זה הרבה יותר רציני.
ד.גם אותי מקוממת כוונת האוצר (או מי שזה לא יהיה).
ה.ליהודי יש עוד כבה סיבות להשאר בארץ... לא משנה מי השלטון ומה הוא עושה.
סליחה אם אני נשמע "מטיף",לא זו כוונתי.

ינון
11-08-09, 12:15
למכור הכל ולעבור להודו למשל לרכוש איזה כפר על כל תושביו כמה ווספות מזהמות אינדירה אחת ולקינוח טאטא ולהנות מהמרחב והצבעים ובזול וכמובן לייבא איזו סופה מוגבההת נעולה עם מנוע וי 12 ו900 כוח סוס כדי לקחת איזה תריסר משרתים על הגג וכל הציוד וכמעט שכחתי לארגן ארמון ל700 נשים (אני לא משתלט על אחת אבל שיהיה על חלומות אין עדיין מיסוי) גינת ירק ומסלול לקרטינג ואיזה קטנוע תלת גלגלי ליותם בני בן ה5.5 שיטייל ברחבי הכפר שלי וומשהו ורוד מזעזע לבת שלי שתוכל לנהוג עליו האזעקה ברכב דולקת אני חייב לרוץ חזרה למציאות

YoavR
11-08-09, 13:06
לארגן ארמון ל700 נשים (אני לא משתלט על אחת אבל שיהיה על חלומות אין עדיין מיסוי)

אתה מדבר על הרמון לא ארמון;)

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%A8%D7%9E%D7%95%D7%9F

ינון
11-08-09, 13:12
אכן כן טעות טועים טעינו הרמון להורמון.

RONI
11-08-09, 15:28
להודו?
אפילו עם אל-על ,לא טס לשם!

ינון
11-08-09, 17:55
להודו?
אפילו עם אל-על ,לא טס לשם!
קריביים ג'מייקה, אלסקה או לירח כל אחד וטעמו הוא.

דרור הראל
11-08-09, 18:29
קריביים ג'מייקה, אלסקה או לירח כל אחד וטעמו הוא.

אחרי שגרתי שנה בגאמייקה,אני יכול לבשר לך שהיא יקרה פי שלוש מישראל(לאחרונה מיסוי כולל על הדלק של 8% כדי לכסות גרעונות של הממשלה,דולר אחד לא חוזר לתשתיות),שהממשלה והרשויות שם מפגרים ורעים פי עשר מישראל,ושאם תסע עם הווספה שלך בכבישים שם,אתה תעלם בתוך בור(אבל לא תהיה בו לבד) ותביא אתך מים וברז.יש רק יתרון אחד,נוהגים בצד שמאל אבל את אף אחד לא מעניין באיזה צד ההגה של האוטו שלך,אתה יכול להביא את הסופה.

מתי שהוא תבינו ש"החרא שלנו הוא הרבה יותר נח". אתם מקטרים על המכס בארץ?ניסיתם את של גרמניה? גאמייקה?מקסיקו? אני נסיתי,כמו שבמשטרה בכל העולם עובדים אלו שאתם לא רוצים להיות חברים שלהם.גם שמכס בכל העטלם עובדים חארות,ואין באמת פקיד מס הכנסה חביב-וגם הפולטיקאים הם מאותו זן.בכל מקום שתהיו תמצאו את אותו חרא רק בצורה אחרת.

מה ההפתעה בנושא הגפ"מ,הכתובת היתה על הקיר ביום הראשון שנושא הגפ"מ עלה לראש שימחתנו,כולם ידעו שיחטפו את השטרונגול רק לא ידעו מתי והימרו שעד שיהיה מיסוי הם כבר יכסו את העלות.

רוצים טנקים?מטוסים?מתנחלים? כל זה עולה הרבה כסף,מאיפה יקחו?ממי שיש לו אבל אין לו כח פולטי-מהחרדים אי אפשר לקחת ש"ס שומרת עליהם,בשטחים לא נוגעים,ביבי ראש ממשלה,לצבא לא מקצצים-אחרי שתי מלחמות בזמן קצר זה בילתי אפשרי,לקיבוצים כבר אין מה לקחת,העשירים רק מקבלים יותר,אז מה נשאר? למסות רכבים,משום שאצלנו במדינה עם החשיבה המיושנת-אופנוענים וגיפאים הם "פושטקים" ומי שיש לו כסף לקנות אוטו הוא עשיר וכנראה שיש לו מספיק לחלק לכולם.

הגפ"מ הוא זניח,שולי,עלוב--זה הדבר האחרון שצריך להטריד-מה עם מיסי קניית רכבים? מה עם העלויות המטורפות של חלקי חילוף?מה עם המיסוי על אביזרי בטיחות?מה עם העלויות בין הגבוהות בעולם של רכבי יד שנייה?מה עם מצב הכבישים?

הגפ"מ נולד בחטא וימות בחטא

דרור הראל

ד ו ר ו ן
11-08-09, 21:01
נו , טוב

למה ציפיתם??
הכתובת הייתה על הקיר

דיזל זול=קומבינה
גז זול= קומבינה
התקנה מערכת=קומבינה

נשארנו עם הבנזין מה יצא??
הכי זול

חברה מה לא ברור כאן??
הכל תפור ונכתב מראש
מאיר,
ת'כלס במשאבה בתחנת דלק רכב שטח דיזל עדיין משלם פחות משמעותית מרכב שטח בנזין ועוד רגע כמו רכב מוסב גז..

דרור ברלי
12-08-09, 13:50
דורון, השמחה שלך מוקדמת.
שלא תגיד שלא אמרו לך קודם - אבל מדינת ישראל קיבלה החלטה לחסל גם את הדיזל.
ייקור מכוניות הדיזל החדשות לרמה שתעמדי בספק את כדאיות המשך הייבוא שלהן, הוא רק הצעד הראשון. בהמשך - החמרות נוספות ודרקוניות בבדיקות הזיהום בטסטים - בקרוב אתה תגיע למצב שמנוע הדיזל המשומש שלך, גם אם הוא מתוחזק היטב ומצבו מצויין - פשוט לא יוכל עוד לעבור טסט.
חושב שאני מדמיין? נראה מתי אתה וחבריך לוגמי הסולר תקללו כאן מעל דפי הפורום. זה יקרה מהר מהצפוי ידידי. אתה תתחיל להשתמש הרבה יותר בשירותי מאכערים, ותתנהל בכבישים כמו גנב - תתכנן צירי תנועה נסתרים, כדי לא להיתקל בניידות בדיקת זיהום אוויר שיתרבו כמו פטריות, יעצרו ויורידו מהכביש כל דיזל ישן.
אני מרשה לעצמי לנחש שככל שיתרבו אנשים פרטיים שיכינו ביו-דיזל בעצמם באמצעים ביתיים, כך תמהר המדינה להניח את טלפיה המטונפות גם עליהם ותוציא את הדלק הממוחזר הנ"ל אל מחוץ לחוק...

כל מה שנראה כמו תרחיש אימה דמיוני היום, הוא המציאות הקודרת של מחר.

נושא הגפ"מ אולי לא נוגע לרוב הציבור, אבל הוא מייצג את צורת החשיבה של אלה שמנהלים את המדינה הזו: זיהום אוויר ואיכות סביבה מעניינים אותם כמו המיתולוגיה האסקימוסית. אז מה אם בכל העולם יש נתונים בדוקים ומוחלטים שגפ"מ מזהם פחות מבנזין? פקידי האוצר רואים לנגד עיניהם רק את העובדה שהוא עולה חצי מבנזין וגורם להם הפסדי הכנסה ממיסים.
אז איך מחסלים את המטרד? מתחילים באיסורים והגבלות דרקוניים על נקודות תדלוק, כדי שהפריסה הדלילה תהווה מכשול של ממש בפני מערכות הגז. אחר כך מכריזים רשמית שהלילה הוא יום והיום הוא בכלל לילה, שהשמש היא זו שבעצם מלוויינת את כדור הארץ, ושגז מזהם בדיוק כמו בנזין (!...) ולכן לא צריך להעניק לו הטבות....

amimiller
13-08-09, 20:39
לדרור !!!!הצטרף לכוחות המהפכה

ד ו ר ו ן
13-08-09, 21:08
דורון, השמחה שלך מוקדמת.
שלא תגיד שלא אמרו לך קודם - אבל מדינת ישראל קיבלה החלטה לחסל גם את הדיזל.
ייקור מכוניות הדיזל החדשות לרמה שתעמדי בספק את כדאיות המשך הייבוא שלהן, הוא רק הצעד הראשון. בהמשך - החמרות נוספות ודרקוניות בבדיקות הזיהום בטסטים ....
ולמרבה הטמטום מהסיבות הלא נכונות..
הרי כאן אימצו מזמן את תקנות זיהום האויר האירופאיות- מה שאומר דיזלים נקיים מאד בתקני יורו 5 העתיד לבוא, רכבים שיוציאו את כל הפואנטה מרכבים היברידיים מבחינת סה"כ פילטות יהיו המטרה לאגרות מנופחות ביחס לרכבים מזהמים יותר.
אבל כאן כמובן יותר חכמים, אז החליטו כהחלטה מאד פופוליסטית שנתמכת בעיקר על צעקנים ופחות על הבנה מה מזהם יותר ומה פחות ומעלים אגרות על הרכבים שבסוף אמורים להיות הנקיים יותר.. לך תבין.

לגבי הפחנוע שלי ושל שאר חברי המיושנים,
כבר עכשיו מנסים להכשיל בטסט אבל העניין הוא שלפחות במגמה הנוכחית הרכב צריך לעמוד בפרמטרים שנקבעו כשהוא עלה על הכביש ולא בפרמטרים של רכב חדש שאין סיכוי שאי-פעם ניתן יהיה לעמוד בהם אם המנוע לא יוצר לפיהם מתכלחילה.

ערן המסוקס
13-08-09, 21:30
אני לא מבין מה אתם רוצים. עדיין הגז הרבה יותר זול לנסיעה. מיסים ומחירים תמיד יעלו, לא רק לגז, להכל. ככה זה. המחיר הנוסף באגרה הוא שולי ברכב שגומע הרבה ליטרים בשנה (רכב כבד, או רכב שעושה המון קילומטרים).

asafk
13-08-09, 21:48
אבל כאן כמובן יותר חכמים, אז החליטו כהחלטה מאד פופוליסטית שנתמכת בעיקר על צעקנים ופחות על הבנה מה מזהם יותר ומה פחות ומעלים אגרות על הרכבים שבסוף אמורים להיות הנקיים יותר.. לך תבין.
.

אתה לא מבין. אין קשר בין המיסוי הירוק לבין משהו ירוק. מדובר בהעלאת מיסים פרופר. אבל ההחלטה על דרך חישוב המס התקבלה על ידי וועדת מומחים... שכן מבינים בזיהום אוויר. ואם עוד לא הבנת איך הדברים עובדים, די אם ננחש שככל הנראה הלובי של היבואנים של המכוניות היפניות והקוריאניות, וציי הליסינג שחיים איתם בהרמוניה - הלובי שלהם היה חזק יותר משל יבואני המכוניות האירופיות המזהמות פחות והבטיחותיות יותר. ככה זה עובד כאן.

אסף.

whisky
16-08-09, 10:31
הסבר קטן על הכוחות שפעלו, בלי שום מסקנות:

1. הדיזל הוא יותר מזהם, הוא פולט יותר חלקיקים נשימים למ"ק ואת הנתון הזה יודעים גם באירופה, אבל לעומת זה הוא פולט פחות CO לק"מ נסיעה (אין לי טעות בין המ"ק לק"מ) ולכן עם הצטרפות ישראל למדינות שמחויבות להקטין את פליטת גזי החממה, הקטנה שלהם על ידי הפחתה של כמות הפליטה של רכבי דיזל היא לא הגיונית, למרות שהקטנה שלהם לצורך "בריאותי" היא הגיונית.

2. רכבי בנזין פולטים יותר גזי חממה, אבל פחות חלקיקים נשימים, מה שאומר שאנחנו נשלם עליהם מיסים במסגרת ההתחייבות להפחתת גזים כאלו (אמנת טוקיו וכל האמנות המוזרות האחרות).

3. אחת הדרכים הכי נכונות וכי יעילות להימנע מפליטת מזהמים (גזי חממה וחלקיקים נשימים) היא להקטין את טווח ומשך הנסועה של הרכבים האלו (בנזין או דיזל) למשל על ידי מניעת עומסי תנועה (אם זה יקרה אני מוכן לקנות לכל אחד פה רוביקון חדש על גז).

המיסוי על הגז, הוא לחלוטין בשביל לכסות את הפסדי המדינה, אבל זה דבר שכולנו ידענו שיקרה.

בקיצור, אלו קצת עובדות על קצה המזלג, אין לי שום מסקנה קשורה אליהן, ואני לחלוטין לא יודע מה האלטרנטיבה הנכונה, חוץ מזה שלמסות את הרכבים על גז זה סתם רשעות, וגם לא באמת יכניס כסף למדינה, תחשבו על התוספת לתשלום, כפול מספר הרכבים האלו שיש בארץ זה, כל כך זניח שזה אידיוטי. אם היו מעלים את האגרה השנתית בנגיד 1000 ש"ח (שזה עדיין המון) אולי לאנשים עוד היה שווה להתקין כזו מערכת. בתעריף החדש כמות הנסועה שצריך לבצע בשביל שמערכת כזו תהיה כלכלית היא כבר לא הגיונית ולא תעזור למדינה, כך שהמהלך נראה סתם דבלי.

whisky

ד ו ר ו ן
17-08-09, 12:46
הסבר קטן על הכוחות שפעלו, בלי שום מסקנות:

1. הדיזל הוא יותר מזהם, הוא פולט יותר חלקיקים נשימים למ"ק ואת הנתון הזה יודעים גם באירופה, אבל לעומת זה הוא פולט פחות CO לק"מ נסיעה (אין לי טעות בין המ"ק לק"מ)

whisky
לא מדוייק,
זה לא שיש יותר חלקיקים- יש חלקיקים שונים ובנוסף הם גדולים יותר- מצד אחד רואים אותם בעין (העשן השחור) ומצד שני קל יותר לסנן חלקיקים גדולים מאשר חלקיקים קטנים.

אי-הדיוק הנוסף הוא ההבדל בין יורו4 ליורו5 שנכנס לתוקף, מנוע דיזל שעומד בתקן יורו5 אמור להיות יותר נקי מרכב בנזין היברידי עקב שילוב של מסננים אקטיביים במערכת (עוד אלמנט של המפלצת המוצצת..).וגם בשכלולל הזיהום שהרכב מייצר לאורך כל חייו משלב ההרכבה ועד הגריטה.
רכבי הבנזין עדיין לא שם.

העניין הוא שהתקן החדש (יורו5) מעקר את הרעיון של המיסוי הירוק ומה שאסף כתב נשמע הרבה יותר הגיוני.

דרור ברלי
17-08-09, 22:45
העניין הוא שהתקן החדש (יורו5) מעקר את הרעיון של המיסוי הירוק ומה שאסף כתב נשמע הרבה יותר הגיוני.

בוקר טוב.
חבל רק שבתמימותנו ובטימטומנו, עדיין לא הפנמנו איך דברים מתנהלים במסדרונות השלטון.
כשמחליטים להטיל מס חדש או לנפח מס קיים - אז מגייסים מומחים (אמיתיים לחלוטין) לנושא מסויים כדי שיבנו תיאוריה כלכלית-מדעית שבשמה יועלה המס ויוטלו מיסים נוספים.

אני גם לא אתפלא אם בעתיד הם ייבהלו ברצינות מפוטנציאל החיסכון בדלק של מכוניות היברידיות וחשמליות... וכתוצאה ישירה מכך - מפוטנציאל הפגיעה שלהן בהכנסות המדינה ממיסים על דלקים. לא צריך להיות גאון כלכלי או נביא כדי לחזות שהתגובה היהודית-טבעית-מהמותן שלהם, תהיה כמובן למסות גם אותן עד מוות...

גיא
17-08-09, 22:53
ושוב
כל הקשקשת הזאת זה יופי

עד שלא יחסמו כל רחובות הבירה לשבוע שבועיים
לא יזוז פה כלום.
(או עד שאיזה שר יקרע לגזרים בכיכר העיר ע"י ישראלים מתוסכלים)

דידין
18-08-09, 01:05
אני לא מבין על מה הקצף. האם זה נראה לכם הגיוני שקבוצה אחת של נהגים תשלם חצי מחיר דלק מקבוצה אחרת של נהגים ?
אם הממשלה מייקרת את השימוש בגז כדלק, הרי זה רק מתוך רצון לגרום לשיוויון בין האזרחים. ושלא יהיו שווים ושווים יותר. :)

גיא
18-08-09, 07:12
זה טיפה מזכיר לי את ילדותי, שם הממשלה חייבה אותנו לצפות בשידורי האיכות של הטלויזיה הישראלית בשחור לבן ..
רק כדי שאותם אלו שאין ידם משגת לרכוש מכשיר ציבעוני לא יתבאסו שאנחנו כן רואים את שידורי ארצות ערב ( או סמי וסוסו / חוודה ושלומיק ) בצבע ....

landY
18-08-09, 11:01
אני לא מבין על מה הקצף. האם זה נראה לכם הגיוני שקבוצה אחת של נהגים תשלם חצי מחיר דלק מקבוצה אחרת של נהגים ?
אם הממשלה מייקרת את השימוש בגז כדלק, הרי זה רק מתוך רצון לגרום לשיוויון בין האזרחים. ושלא יהיו שווים ושווים יותר. :)

איזה קצף? (יש תוכנית למסות קצף?)

עוד מעט תהיה פה מכונית חשמלית, אם היא תהיה פתרון טוב או לא- נדע בהמשך. אבל לכל מי שיזדרז לקנות אותה, שיזכור את הסולר, הגז, ומה שלא יבוא בדרך...

ישי.פ
19-08-09, 14:57
צריך להגיד תודה, לכל היאפים התל אביבים שמזיינים את השכל על "ירוק" שמה ירוק
מבלי להבין דבר וחצי דבר!!
הכול בגלל שזה הטרנד שעל גבו עושים מלא כסף שעושה לנו שחור!
כולל החכ"ים שחושבים שירוק זה עוד דולרים, ואולי יקדם את הפופולריות הזולה שלהם.
אני בעד, לא רק לדבר. אלא להקים מחאה אמיתית של האנשים שבאמת אכפת להם!
אני מדבר גם לאנשים כאן שיכולים להשפיע יותר בתקשורת ולהאיר את עניי האנשים שנופלים בפח
של השטיפת מוח הסידרתית לגבי המוצרים "הירוקים " לעומת אלו שלא.
כמובן אני בעד שמירה על איכות הסביבה אבל מה שקורה זה פשוט עיוות מטורף של המציאות.

komershanto
29-08-09, 16:56
שלום לכם, אני חדש בפורום ורציתי לשתף אתכם
בהגיגי.
גם אני חסר אונים ומתוסכל כמו רוב הכותבים
וחש כי אין מה לעשות כי כולם עסוקים בלגלות
היכן דפקו אותם ואיך מתקנים את הנזק וקשה
לאזרח הממוצע לעזוב הכל ולעלות לכנסת ולזעוק.
לא אשכח איך נסעתי מהמרכז לירושלים בחורף 2008 כדי
להשתתף בהפגנה מול ביתו של אולמרט המושחת
בדרישה שיתפטר.
נחשו כמה אנשים באו להפגין...? פחות מ 30 איש.
למרות האמור לעיל אני חושב שתמיד יש מה לעשות
בתנאי שחושבים באופן יצירתי על סוג של מחאה
חכמה ואפקטיבית ודוגמא טובה לכך היא הקבוצה
שאירגנו ענבר/פרץ כדי לתמוך במאבקו המשפטי
של מיקי רוזנטל נגד השקשוקה ולהזדהות עם המאבק בשחיתות.
אני קורא לכולם ולעצמי להשקיע מחשבה ולבוא עם
יוזמות יצירתיות שירתמו למאבק לפחות את היותר מורעלים
ואני מאמין שלא חסרים כאלה במדינה.
אני מתחייב מראש לההשתתף בכל מחאה שכזאת

31-08-09, 08:00
בקיצר...אז לקנות עכשיו ג'יפ עם גפמ או לא??

רוכברודאו
01-09-09, 00:29
רק עכשיו נתלתי בשרשור!
מחר בבוקר אני מתקין גז ברודאו השתיין שלנו
או שמה עלי לברוח כל עוד נפשי בי (וכספי בכיסי)?
חתיכת דילמה סידרתם לי לפני השינה..

ערן המסוקס
01-09-09, 07:36
לברוח בגלל עוד 1500 ש"ח בשנה? :rolleyes:

כל השירשור הזה מגוחך. מחירים של כל דבר עולים עם השנים. ההתייקרות הזאת היא פשוט זניחה, למי שעושה הסבה מתוך צורך.

מוני אורבך
01-09-09, 07:55
זה לא ה - עוד 1500 שח בחודש

זה העובדה (כן העובדה!) שהמיסוי על הגז יעלה
עד שישתווה לזה של הדלק.
וזה ידוע וצפוי כבר שנים, וזו גם הסיבה שאף אחד לא מיהר להסב

כמה זמן זה יקח? שנה שנתים אולי שלוש, אבל זה יקרה!
מי שמסב היום פשוט מהמר שמחיר הגז ישאר מספיק זמן כדי שגם הוא יהנה ממנו.
כול אחד והשיקולים שלו

איציק - 4X6ZH
01-09-09, 08:08
במקביל לכל מחול השדים הזה . גם מחירי חלקי החילוף למערכות גז עולים .
יש כבר סימנים ראשונים לבעלי רכב שלא משתמשים במערכת הגז (בגלל תקלה )
חזרו לבנזין .
מפרקים את המערכת וכדי לחסוך את אגרת הגז נדרשים לעבור בדיקה
במשרד הרישוי .
כל הסרט בשידור חוזר אבל הפוך .

איציק

-->