PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון במוסך פיראטי גרם למוות

איציק - 4X6ZH
23-08-09, 15:08
הרשעה תקדימית: תחזוקה לקויה במערכת הבלמים של משאית בטון שתוקנה במוסך פיראטי, גרמה למוות ברשלנות

http://cars.walla.co.il:80/?w=/4715/1542402

מחקתי את מה שכתבתי ואני מסתפק בקישור .
כל אחד יבין את זה איך שהוא רוצה .

איציק

paul1
23-08-09, 15:41
מה אפשר ללמוד מזה?
אני החלפתי רפידות סנדל אחורי במוסך מסודר שיש לו רשיון .
הוא חזר על העבודה 3 פעמים בגלל שעשה עבודה רשלנית (אפשר לומר עבודה ערבית-אבל לא נעים להעליב את הבני דודים) ואח"כ עוד מצאתי בבדיקה שעשיתי בעצמי מותחן אוטומטי עקום ועוד כמה זוטות.

מוסך מדרכה היה עושה עבודה טובה יותר.

ינון
23-08-09, 16:14
אני בהחלט חושב שבמוסך בעל הסמכה לא היו משחררים רכב בעל ליקויים בטיחותיים חמורים.
אני למרות שיש לי תעודה של מכונאי מעדיף ללכת לבעל מקצוע שיעבור ויחליף את אשר נדרש בשעת הצורך ואיני לוקח סיכונים בייחוד במערכות בטיחות.
מאידך המגמה בישראל היא ביטול והכחדה של כל אותם מוסכים קטנים (אני מניח שהם קוראים לזה מיסוד) ותמיכה במוסכי קרטל שונים כגון רשת צ'מפיון קרסו וחבורתם או זכיינים מטעמם ובעוד כמה שנים אנו נמצא את עצמנו שבויים של מוסכי חברה משלמים תעריפים שאמורים להספיק לכל העולם ואישתו.

GodsFather
23-08-09, 16:26
ומי ערב שאלה המוסמכים באמת יודעים מה הם עושים ?

(סתם בא לי להדליק פה איזו מדורה קטנה ;) )

עירא
23-08-09, 16:40
* הכותבת הינה היועצת המשפטית של איגוד המוסכים בישראל ופורום התיקון הבטוח

רק לי המשפט הזה גורם לכל הכתבה להיראות כמגמתית ממש כמו הפרסומת של סלקום???

אני לא מבין מה הבעייה במוסך מדרכה / תיקון פרטי או כל דבר אחר.
כל עוד מי שמבצע פעולה כלשהי יודע שהוא זה שנושא במלוא האחריות במידה ותיהיה תקלה כזו או אחרת.

למה במדינות שוליות ולא רציניות כמו באנגליה או ארצות הברית של אמריקה יש תרבות של תיקון עצמי לרכבים ורק אצלינו מציגים את הנושא כאילו שהתיקון העצמי הוא הגורם לתאונות הקשות.
הבעייה היא לא בתיקון, הבעייה היא שיש אנשים שחושבים שמותר להם לעשות שטויות.

עירא

tzurlis
23-08-09, 16:44
כל עוד מי שמבצע פעולה כלשהי יודע שהוא זה שנושא במלוא האחריות במידה ותיהיה תקלה כזו או אחרת.

עירא

עירא
תראה לי מוסך שלוקח אחריות על טעות, שעולה לו יותר מכמה ש"ח.
מצאת צדיק בסדום.
אם הטעות גדולה יותר, הלקוח ישלם...
ההבדל בין מוסך פירטי למורשה הוא שבפירטי יתקנו לך טעויות כמו שצריך, ובמורשה יעשקו אותך על הטעויות שלהם. אתה משלם את שכר הלימוד של הפועל החדש על הרכב שלך...

-->