PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכרזים צבאיים על M-151

jimny4me
26-08-09, 13:08
משהו יודע אם יש כאלו?
או איך מגיעים למכרזים על סופות?

תודה..

asafk
26-08-09, 23:33
אין מכרזים צבאיים, לא על סופות ולא על M151.

אסף.

ש01
27-08-09, 11:31
כל המכרזים מפורסמים באתר של מרכז הרכב הממשלתי

amirk
27-08-09, 13:02
אתה מחפש סופה או ג'פס?

whisky
31-08-09, 10:23
אני מציע לך לקרוא בעיון את השרשור הזה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=32546

ואם בא לך גם את זה:
http://www.jeepolog.com/forums/announcement.php?f=19

במיוחד את הפיסקה הראשונה בהוראות.

ולסיום את זה:
http://www.jeepolog.com/jeepolog_map.html

המון בהצלחה, אם תמצא אחד תתקשר, אולי נקנה אותו ממך.

whisky

דרור ברלי
31-08-09, 13:59
מסתובבים כמה חתיכות ג'פ"ס שיצאו במכרז שהצליחו לקמבן אותם החוצה מהצבא בשלמותם מבלי לחתוך אותם. כולם כמובן ללא ניירת וללא רישוי - על תקן באגי לשעשועים ולא לנסיעה על כביש.

בודדים בלבד נוסעים עם רישוי מסודר - לך תדע אחרי כמה קומבינות, ומי שכבר שם ידו על אחד עם רישוי - כנראה שלא ימכור.

six 4 life
31-08-09, 14:14
בודדים בלבד נוסעים עם רישוי מסודר - לך תדע אחרי כמה קומבינות, ומי שכבר שם ידו על אחד עם רישוי - כנראה שלא ימכור.
ת.ז. של CJ5 ישנים.
אין ג'פס עם ת.ז. מקורית.

kobiarava
31-08-09, 14:28
להחזיק כלי כזה זה בסה"כ קוריוז, לא יותר. אין חלקים זמינם, אם לתיקונים שוטפים בסגנון מש' מים, קרבורטורים, רכיבי הצתה וכו', ובטח אם מדברים על מכלולים גדולים. מעבר לזה, מי שמכיר את הכלים מהצבא, יכול לנסות ודמיין איזה סיפור מהתXת זה להעביר אחד כזה טסט, ומעל הכל-אין בכלים האלה כלום כשמדובר על יכולות שטח, וכל סיקס חבוט נותן להם בראש מכל כיוון אפשרי. הדבר היחיד שיש בהם זה קסם ישן, נוסטלגיה וייחודיות, וככאלה מקומם במוזיאונים או אצל אספנים פדאנטיים שנוסעים באוטו לכל היותר ביום המפגש השנתי של מועדון ה-5.

קובי

דרור ברלי
31-08-09, 15:49
ת.ז. של CJ5 ישנים.
אין ג'פס עם ת.ז. מקורית.

אכן כן. פשוט חיכיתי שמישהו אחר יגיד את זה בקול רם. ג'פ"ס עם רשיון = קומבינה.

להחזיק כלי כזה זה בסה"כ קוריוז, לא יותר. אין חלקים זמינם, אם לתיקונים שוטפים בסגנון מש' מים, קרבורטורים, רכיבי הצתה וכו', ובטח אם מדברים על מכלולים גדולים. מעבר לזה, מי שמכיר את הכלים מהצבא, יכול לנסות ודמיין איזה סיפור מהתXת זה להעביר אחד כזה טסט, ומעל הכל-אין בכלים האלה כלום כשמדובר על יכולות שטח, וכל סיקס חבוט נותן להם בראש מכל כיוון אפשרי. הדבר היחיד שיש בהם זה קסם ישן, נוסטלגיה וייחודיות, וככאלה מקומם במוזיאונים או אצל אספנים פדאנטיים שנוסעים באוטו לכל היותר ביום המפגש השנתי של מועדון ה-5.

קובי

כנ"ל....:)
אני יודע שמחכים שאני אגיד משהו...

M-151 הוא ככל הנראה רכב השטח הגרוע ביותר בכל הזמנים. דרעק שבדרעק מכל פרמטר - נחות בעבירות, נחות מאוד באמינות ובעיקר נחות בבטיחות - כלי מסוכן נטו. ההנחיה לחתוך אותם עם סיום שירותם הצבאי נולדה בארה"ב ומקורה בהוראה מפורשת של DOT (משרד התחבורה) האמריקאי, משום שהכלי סובל מליקויים תכנוניים-הנדסיים קשים שגרמו לו להיות מסוכן בכל מצב, בכל מהירות. מה שמצחיק זה שאלה ששירתו בצה"ל הם מהדגם ה"משופר" (A2) שעבר שינויים במתלה האחורי שהקטינו במקצת את נטייתו לסבסב ולהתהפך... ועדיין הכלי הזה אחראי למאות רבות של נפגעים בתאונות דרכים בכל שנות שירותו בצה"ל. ואם זה "משופר" אז תחשבו כמה גרוע היה הדגם המקורי (A1)....
הערך שלו - אם בכלל - נוסטלגי/אספני בלבד.

danel
31-08-09, 16:01
יש לי קצת נסיון עם הג'פסים האלה מהצבא, לא אמינים לא עבירים ובטח שלא בטיחותיים.
אולי הם היו טובים לסיורים במהירות של 30 קמ"ש, אבל גם זה לא תענוג לאורך זמן.

גלדיאטור
31-08-09, 17:32
ג'פס מגהץ שבילים מעולה...
מתלים נפרדים סוג של זרוע נגררת מאחורה. הרבה פחות קופצני מסיקס

לא לטובתו אבל קצת כבוד לגרוטאה החבוטה הזאת

whisky
31-08-09, 17:44
קצת בהמשך לתשובתי בהמשך:

מכרזים לסופות צבאיות אין, למשטרתיות יש לפעמים באתר של מנהל הרכב הממשלתי, יש לפעמים גם של גופים אחרים ( רשות העתיקות, שאריות של החברה להגנת הטבע קק"ל שמעתי פעם ודומיהם) יש מכרזים של המכס ושל המשטרה של רכבים גנובים ומוחרמים (ראה ערך קובי ערבה).

בנוגע לM151, תקרא, תהנה:
http://www.jeepolog.com/378.html (http://www.jeepolog.com/378.html)

בנוגע לחמישיות באופן עקרוני, אני לא מסכים איתכם, לא בגלל שהוא היה עביר כמו דיפנדר אלא בגלל שהעבירות שלו הייתה נחמדה, הוא היה כייפי ושמחתי לנהוג עליו קצת בשירות הצבאי, ההרגשה הזריזה (שלא מגובה במהירות האמיתית שלו) אכילת האבק, ואולי זה המדים והנוסטלגיה היו קסם נחמד. הלוואי שמישהו יכול היה היום לעשות פרויקט כמו של שמיל עם חמישיה...

kobiarava
31-08-09, 17:55
בנוגע לחמישיות באופן עקרוני, אני לא מסכים איתכם, לא בגלל שהוא היה עביר כמו דיפנדר אלא בגלל שהעבירות שלו הייתה נחמדה, הוא היה כייפי ושמחתי לנהוג עליו קצת בשירות הצבאי, ההרגשה הזריזה (שלא מגובה במהירות האמיתית שלו) אכילת האבק, ואולי זה המדים והנוסטלגיה היו קסם נחמד. הלוואי שמישהו יכול היה היום לעשות פרויקט כמו של שמיל עם חמישיה...

אולי זה בגלל שהיית בן 19, ללא ניסיון על רכב שטח נורמלי (למשל-הדיפנדר שלך), ואני משער שעברו כמה שנים מאז. תעלה על אחד היום (נהגתי על אחד לפני פחות מחודש בצאלים), פשוט דרעק. בתור חייל אתה מבסוט שמישהו נותן לך לנהוג על משהו בכלל, בטח אם הוא גם עושה אבק, ורעש, ונוסע בשטח. תשאל פה את כל השיריונרים איך היה להם כיף לנהוג על מג"ח 2... אני אישית זוכר בחיכוך ידיים איך היה לי כיף להזיז איזה זחל"מ 20 מטר הצידה, בהוראה של הסמג"ד שלי, כמה ימים אחרי הנסיגה מלבנון, כולה פאקינג זחל"מ (או זחל"ד, מי זוכר).
לגבי פרוייקט שיקום-שים לב לתמונות שצירפתי, זה היה התיאום הג'פסי שפגשתי לצהוב שלי, ז"ל, בחופשה האחרונה שלי בתאילנד...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17873&d=1251718095

קובי

אומי5
31-08-09, 22:32
אני לא אכנס לויכוח לגבי טיבו של הג'פס , אני מאוד נהנה לנהוג עליו , אחרי שבסדיר נהגתי על האמר , ובאזרחות על כל מיני דברים .
מצד שני בתור אחד שנהנה גם לטייל עם טרקטורים אני בטח לא דוגמא מייצגת .

לגבי רשיונות , הבנתי מדיבורים מפה ומשם(מאנשים מהצפון) , שבעבר עקב צורך של מספר ישובים בגבול הצפון ברכב ביטחון עם יכולות שטח ( ויאללה יאללה על תגזימו יש לו כמה כאלה) אוזרחו 5 ג'פסים כדת וכדין .
לאחר מכן חלקם מתו ושניים לפחות נמכרו לאספנים .

ולצערי עוד לא הצלחתי להפריח או להוכיח את כל הסיפור .

דרור ברלי
31-08-09, 23:53
אם לא היתה בעיית חלפים אני חושב שצה"ל היה ממשיך להשתמש בהם. בשנים האחרונות כלים רבים עברו תהליך של קניבליזציה ופורקו על מנת לספק חלקים לאחיהם שנותרו במצב נסיעה.
גם כרכב שטח נטו היו לו לא מעט מגבלות תפקודיות ורעות חולות - למרות החלוציות שלו בכמה תחומים, בסך הכל הוא ממש לא פאר היצירה.

PW
01-09-09, 00:42
יקיריי:
חבורת צבועים, עוכרי ישראל, ג'ובניקים, שמאלנים, יפי נפש, משתכנזים, מתמזרחים, ימניים, משביתי שמחות וכפויי טובה שכמותכם! (מחק את המיותר או הוסף לפי הצורך כאוות נפשך)
מדובר באייקון תרבותי, מבצעי ומחולל מהפכה של ממש - שלא לומר משנה סדרי עולם, שלא לומר הפלא השמיני של העולם. לא פחות. הרבה יותר.
היצירה המוטורית החשובה ביותר בחיי רובנו, (אלה שהם לא חבורת צבועים, ע"י וגו' - ע"ע ר"ל למעלה בראשית קונטרס זה)
כזו שהחיים מתחלקים בגינה לשניים - לפני ואחרי.
כזו שמנחילה לנצח את ההבנה והתודעה - שאפשר גם אחרת, והאחרת הזו - יותר נוחה, פחות כואבת, יותר מהירה, פחות שוחקת, יותר סוחבת, וחוזר חלילה.
לפניה יש ערפל סמיך ואחיד של הליכה מאומצת, תמיד בליווי משקל עודף עם שלט "מטען חורג", כזה שדופק לך את הקרסוליים, הברכיים, מה שנשאר מהגב ועמוד השדרה - ועל הדרך גם את הכתפיים. מחד, לרוב, ראייתך מתקשה לחדור את הערפל הזה והוא עוטף אותך ברכות מתישה, מחליאה ומצמיתה. מאידך, ברוב הזמן, טשטוש רב עוצמה וממסך אופף אותך ומסייע במקצת להפיג את ייסוריך המתעצמים והולכים בטור אקספוננציאלי.
אחריה, (בניגוד לכלל הצבאי המטופש שכל דבר אמור להתחלק בו לשלוש) כל העולם (הטופוגרפי) דווקא מתחלק לשניים: כזה שניתן להגיע אליו בנסיעה - וכל השאר.
אחריה, לעולם לא תלך - במקום שבו אפשר להניע רכב.
אחריה, יכולת הניתוח וההבנה בין שתי חלופות התנועה הללו עולה לרמות של אומנות - שלא לומר אמנות ממש - והיא משפרת בכלל ובפרט את כל ראיית העולם והשטח דרך אספקלריה של נכון ולא נכון, מותר ואסור, ראוי ושאינו ראוי, מעשה נבואה או מעשה נבלה, חוקי ופלילי, טוב ורע - וחוזר חלילה.

העובדות הטכניות ממש לא חשובות ולא רלוונטיות לדיון.
מתהפך? – תלמד לנהוג.
לא סוחב? – תתכנן היטב מה לקחת ומה להשאיר מאחור.
קטן? ראה לעיל פסקתי הקודמת.
לא אמין? – תתאמן בהחלפת צלבים בחושך, לבד, ביד אחת קשורה מאחורי הגב, בלי אור, או שתלמד לנהוג רק עם הנעה קדמית.

כמה ייחלנו לרגע בו יחליף הפרד המכאני האגדי הזה את ייסורינו המתמשכים והסיזיפיים שהיו מנת חלקנו לפניו.
בכמה קילומטרים הל הליכה מאומצת שילמנו על כל מטר שהורשינו לנסוע בו.
כמה שעות בילינו בלשכה (המפוארת) שעל יד הנהג בלימוד ציר הלילה לניווט הרכוב הבא? או למשימת ההובלה התורנית? כמה הנאה קיבלנו מתחושת הבית המפנקת שייצר אותו מושב קרש גיהוץ צר וקשה, משולב בכנת המא"ג, ידית האחיזה מימין וקשת ההתהפכות מעל. כמה מקום אחסון מהודר ויעיל מצאנו בכוורות ארגזי התחמושת מתחת לרגלי המפקד או בכסא האצ"א. איזו מוזיקה נהדרת שמענו דרך הסאב וופר של מכשיר ה – VRC בלילות עטופי ערפל.
לאיזו מדרגת אומנות העלינו את התהליך של החתימה על האוטו, הכנתו לתנועה, זיוודו, מיתקונו, דיגומו, ריתוכו, השחזתו וכיוצ"ב - פעולות מסגרות וטכנולוגיה שסופם זלזול מוחלט בכל כללי ההנדסה והמכניקה התקינים, (על כל פנים – באלה המקוריים בהם השתמש מתכנן היצירה) עד כדי הפיכתם על פיהם ממש: הכפלת כושר הנשיאה, שילוש שטח ההעמסה, הבסת הנדסת האנוש המקורית המזעזעת והחלפתה בחליפת נוחות מפנקת – שעד היום קשה למצוא בפלטפורמות מודרניות וסלחניות הרבה יותר – כאלה שתוכננו מראש לאזרחים מפונקים, (חבורת צבועים ע"י וגו' ע"ע ר"ל למעלה בראשית קונטרס זה).

כמה סבלנו בזיכוי.....

לסיכום:
אל תבלבלו אותנו עם העובדות. הן לא רלוונטיות. הרגש הוא שקובע כאן. והרגש מנצח. את התחושות שעולות במי שרק מביט באייקון התרבותי האלמותי הזה – לא תקבלו אפילו בהופעה הקרובה של מדונה, או שמא יש לומר, לאונרד כהן.
לילה טוב.

shmil
01-09-09, 08:26
P. כל הכבוד.

אבל זה כנראה רגשות ששמורים רק אצל הזקנים.

אני לא בטוח כמה מן הקוראים יודעים על מה אתה מדבר ועל השיפורים והשפצורים הללו, מה גם שבעשרים השנים האחרונות השפורים והשפצורים הללו נאסרו אפילו בצבא.

שכוייח.

דרור ברלי
01-09-09, 11:47
ענק. אהבתי.

נמרוד
01-09-09, 15:15
יצירתך הגדולה עד היום, P. שירה צרופה. בראבו!

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/mutt_m151/M151_mutt_jeep_27.jpg

amirk
01-09-09, 15:43
מי שבאמת רוצה ג'פס ישיג אחד כזה. הטעות הגדולה שעשיתי לפני שלוש שנים התקמצנתי על 4700 שקל (כולל ההובלה) תמורת ג'פס.

ועוד סיפור קטן חבר טוב שברשותו כבר ג'פס אחד, מצא לפני כמה חודשים ג'פס קבור באדמה הכלי הוצא, והוא בשיפוץ כרגע. אולי בעתיד יהיה למכירה?

דרור ברלי
01-09-09, 16:01
מי שבאמת רוצה ג'פס ישיג אחד כזה. הטעות הגדולה שעשיתי לפני שלוש שנים התקמצנתי על 4700 שקל (כולל ההובלה) תמורת ג'פס.

ועוד סיפור קטן חבר טוב שברשותו כבר ג'פס אחד, מצא לפני כמה חודשים ג'פס קבור באדמה הכלי הוצא, והוא בשיפוץ כרגע. אולי בעתיד יהיה למכירה?

המ"פ שלי לשעבר עדיין מחפש את הג'פ"ס שנעלם לו.... סתאאם.

ב-4.7K אפילו אני הייתי לוקח אחד. שיהיה.
ראיתי בזמנו כמה למכירה. כולם במצב מזעזע כמובן, אבל מצב מזעזע זה ברירת המחדל של הכלי הזה גם בצבא. כולם היו שלמים ומניעים ואפילו נוסעים - מי מקרטע יותר ומי פחות. ביקשו עליהם בלי להתבלבל 10-15K בהתאם למצב הכלי ולרמת הקרטוע שלו...

Tsafrir
01-09-09, 16:58
סתם בשביל קנה המידה, עד כמה ה- M-151 באמת מתקדם לעומת וויליס MB?

דרור ברלי
01-09-09, 17:27
M151 מתקדם מאוד בתכנונו יחסית מול MB וגם מול CJ ואפילו מול YJ.
מרכב מונוקוק (יוניבודי) מול שילדת סולם.
ארבעה מתלים נפרדים מול שני סרנים קשיחים
ארבעה קפיצי סליל מול ארבעה קפיצי עלים.
טרנספר ללא LOW - בזה הוא קרוב מאוד לג'יפונים ול-SUV של היום.
כדי לכפר על חסרון האין LOW היה לו הילוך ראשון קצר מאוד למקרים שצריך לזנק עם נגרר כבד או לטפס או לרדת בשיפוע תלול (ועדיין זה לא היה תענוג גדול). בכל שאר מצבי הנהיגה הרגילים יש שלושה הילוכי נסיעה (2,3,4) והזינוק מהמקום מתבצע בהילוך שני.
הכלי הצטיין באיכות נסיעה גבוהה יחסית לג'יפים הצבאיים בעלי קפיצי עלים, במיוחד אלה בעלי קפיצים מחוזקים וקשיחים במיוחד כדי לשאת מכשירי קשר כבדים ולתמוך בעומס שמייצר תול"ר למשל.

רק המנוע היה מפגר יחסית גם לתקופתו, אבל סיפק את הסחורה שנדרשה ממנו - מומנט טוב בסל"ד נמוך ויכולת לפעול גם על דלק מזוהם באוקטן נמוך.

בקיצור, אין כל רע בתכנון מתקדם.

אבל יש הרבה רע בתכנון רשלני.

tzagi
01-09-09, 18:03
לא ברור לי למה אין חלקי חילוף
כל המכלולים המכניים עדיין ביצור היום,
יש חברות שבונות רכבים מהם לצבאות שונים

סתם לדוגמה

http://www.capitaldefense.com/AmericanGrowler.shtml

יש פה בעיר אחד כזה, דיברתי עם הבעלים בעבר, החלקים זמינים באותה מידה כמו לרכב עתיק אחר.

amirk
01-09-09, 20:23
ביקשו עליהם בלי להתבלבל 10-15K בהתאם למצב הכלי ולרמת הקרטוע שלו...

10-15K זה לא הרבה. חבר'ה אצלנו כבר קיבלו הצעות של + 20K (שנדחו בנימוס)

גלדיאטור
01-09-09, 20:33
אם למישהו יש גיר תקין למכירה של ג'פס אני מעוניין ;)

s_n_p
01-09-09, 22:26
אך, ג'פס ג'פס :rolleyes:
אין כמו להניע אותו בשש בבוקר לאחר לילה גשום, ולקבל בסיבוב מקלחת קרה מהשלולית שעל גג הברזנט ישר לתוך החרמונית :shock:
אחת הזיכרונות החזכים שלי מהגיפ :D

קליש
02-09-09, 08:59
הייתי רוצה להרחיב מעט, לגבי השאלה המקורית איך משיגים רכב M151 שהיה רק בצבא...
התשובות שניתנו - "לא ניתן"!! הם מדוייקות
ואני אפרט!! (בתור איש צבא לשעבר - "צעיר" עם רק 12 שנים במקצוע)
כלים שמיוצרים מארה"ב ומגיעים לצה"ל (ג'פסים, האמרים, ריו, פאנטומים, F16, וכו') מגיעים כ"מתנות" מתשלומי כספי סיוע לישראל ע"י ארה"ב (המונח הוא FMS).
"מתנות" = אנחנו מקבלים כספי סיוע מארה"ב כדי להשקיע אותם חזרה רק במפעלים של ארה"ב!!
התנאי הראשון לקבלת או שימוש בכספי ה-FMS הוא שהמוצר יהיה מיוצר ע"י יצרן אמריקאי ו/או בחלקם לפחות מעל 50 אחוזיםב (תלוי מה המוצר והאיבזור שלו שצה"ל צריך).
התנאי השני הוא שחל איסור שימוש בכלים למטרות אזרחיות במדינה עקב יעוד המוצרים למטרות לחימה, קרי הכלים מיועדים להרע לזולת.
ישנם חוקים משניים נוספים אבל הם פחות מעניינים, וכל עבירה על החוקים/תנאים גורר לפרשיות בינלאומיות שמדינת ישראל ובפרט צה"ל לא רוצים לגרום.
לכן הכלים הגוססים, משמשים כח"ח (חלקי חילוף) עד תום, עד שהם הופכים לקוביית מתכת.
סיפור מוכר, ודומה!!?! לאוהבי 6*6,: כלי נוסף שמתחיל לצאת לאיטו משירות הצבאי הוא הריו (שגם יובא מכספי -FMS) - מהגירסה שיובאה לאחר סיום מלחמת וויאטנם (הריו הישנים), כלי מדהים עם יכולת עבירות טובה מאוד, הבעיות היו שהוא התחיל להראות סימני עייפות וחוסר בח"ח ולכן גם בעיקבות כך, הצבא הוציא מכרז מוכר והחליט להחליפם בהדרגה במשאיות טטרות שהיכולות וההתאמות שלהם יותר עכשיווויות לצרכים שלו(בתור ראשוני הקפ"ט שקלט טטרות לח"א). אבל מי רוצה/צריך ריו ישן?? אף אחד!!!

amirk
02-09-09, 16:40
אם למישהו יש גיר תקין למכירה של ג'פס אני מעוניין ;)

יש גיר תקין למכירה. מחובר לגפ'ס תקין ;)

פריטים נוספים בה"פ

whisky
02-09-09, 16:50
יש גיר תקין למכירה. מחובר לגפ'ס תקין ;)

פריטים נוספים בה"פ

אהבתי את השורה שלך על הכלבים ;-)

whisky

PW
02-09-09, 18:02
אך, ג'פס ג'פס :rolleyes:
אין כמו להניע אותו בשש בבוקר לאחר לילה גשום, ולקבל בסיבוב מקלחת קרה מהשלולית שעל גג הברזנט ישר לתוך החרמונית :shock:
אחת הזיכרונות החזכים שלי מהגיפ :D

גג ברזנט?!
ג'ובניק!!!

whisky
02-09-09, 18:17
מצטער להחזיר את כולנו למציאות ולקטוע את רצף הנוסטלגיה (גם שלי)

אבל היום לדעתי אפשר להביא לארץ כל רכב שרוצים בעולם שהוא רכב שניתן להגדיר אותו כרכב אספנות.

תעשה חיפוש בגוגל לפי המילים M151 for sale, הבעיה היא שחלק מהם היום מאוד יקרים בגלל הגריטה של הרכבים האלו. חלק חתכו ל2 ואז כשאנשים "הדביקו" יצאה הוראה לחתוך ל4 ולכבוש(to press).

אל תשלו את הבחור, למצוא אחד באמת זה כמו לזכות בלוטו, נכון שיש כאלו שזוכים, אבל הסיכויים שואפים ל0 מהצד השלילי של הסקלה, גם אם תוכל למצוא את החלפים לתחזק אותו.

ועכשיו לסיפור הקטן שלי עם הג'פס: סוף טירונות, השאירו אותי ועוד חבר לשמור שבת בנגב, כל הפלוגה יצאה והטירונים החדשים הגיעו שבוע לפני כן, לקחנו את הג'פס של המ.פ. עשינו סיבוב מסביב לבסיס והתחלנו לשגע את כל השומרים בכל העמדות, שכיבות שמיכה, ריצה עם המא"ג בעמדה, בלאגןן!!! עד שנגמר לנו הדלק ואז היינו צריכים להחזיר את הג'פס לחניה של המ"פ בדחיפה וכל פעם שעובר מישהו לעצור ולעשות את עצמנו מפקדים, היה גדול, עד היום מעביר בי חיוך :p

whisky

amirk
02-09-09, 20:31
אל תשלו את הבחור, למצוא אחד באמת זה כמו לזכות בלוטו, נכון שיש כאלו שזוכים, אבל הסיכויים שואפים ל0 מהצד השלילי של הסקלה, גם אם תוכל למצוא את החלפים לתחזק אותו.
whisky

לפעמים חלומות מתגשמים . . .

אני רציני ב 100% יש ג'פס למכירה, פרטים בה"פ

דרור הראל
02-09-09, 21:30
אני עם P,

לי היה גפ"ס אישי בצבא,רכב השטח השני שלי אחרי סובארו טנדר של הגד"ש(לא כולל סוגים שונים של טנקים ונגמ"שים).

לדעתי הגפ"ס זה הרכב היחידי למעט טרקטורים,שאפשר לנסוע איתו בהילוך רביעי בלבד ממצב עמידה מפאב הסמטה בבאר שבע ועד צאלים.

לדעתי בערבה יש יותר מאחד נוסע,היה לקוח שם שהיו לו כמה-אני לא רוצה לחשוף את שמו ומושבו,מי שירצה ידע למצוא לבד.
פה בגרמניה בכפר ליד,יש אחד משוחזר במצב מושלם,עם רשיונות נסיעה אצל אספן שראיתי בחצר שלו גם,ריו,נ"נ ועוד רכבים מוזרים של הצבא האמריקאי-יום אחד אני אצלם(כרגע אני חושש שתימני עם מצלמה ליד רכבים צבאיים עלול לגרום להיסטריה)

דרור הראל

eysham
02-09-09, 21:56
הייתי רוצה להרחיב מעט, לגבי השאלה המקורית איך משיגים רכב M151 שהיה רק בצבא...
התשובות שניתנו - "לא ניתן"!! הם מדוייקות
ואני אפרט!! (בתור איש צבא לשעבר - "צעיר" עם רק 12 שנים במקצוע)
כלים שמיוצרים מארה"ב ומגיעים לצה"ל (ג'פסים, האמרים, ריו, פאנטומים, F16, וכו') מגיעים כ"מתנות" מתשלומי כספי סיוע לישראל ע"י ארה"ב (המונח הוא FMS).
"מתנות" = אנחנו מקבלים כספי סיוע מארה"ב כדי להשקיע אותם חזרה רק במפעלים של ארה"ב!!
התנאי הראשון לקבלת או שימוש בכספי ה-FMS הוא שהמוצר יהיה מיוצר ע"י יצרן אמריקאי ו/או בחלקם לפחות מעל 50 אחוזיםב (תלוי מה המוצר והאיבזור שלו שצה"ל צריך).
התנאי השני הוא שחל איסור שימוש בכלים למטרות אזרחיות במדינה עקב יעוד המוצרים למטרות לחימה, קרי הכלים מיועדים להרע לזולת.
ישנם חוקים משניים נוספים אבל הם פחות מעניינים, וכל עבירה על החוקים/תנאים גורר לפרשיות בינלאומיות שמדינת ישראל ובפרט צה"ל לא רוצים לגרום.
לכן הכלים הגוססים, משמשים כח"ח (חלקי חילוף) עד תום, עד שהם הופכים לקוביית מתכת.
סיפור מוכר, ודומה!!?! לאוהבי 6*6,: כלי נוסף שמתחיל לצאת לאיטו משירות הצבאי הוא הריו (שגם יובא מכספי -FMS) - מהגירסה שיובאה לאחר סיום מלחמת וויאטנם (הריו הישנים), כלי מדהים עם יכולת עבירות טובה מאוד, הבעיות היו שהוא התחיל להראות סימני עייפות וחוסר בח"ח ולכן גם בעיקבות כך, הצבא הוציא מכרז מוכר והחליט להחליפם בהדרגה במשאיות טטרות שהיכולות וההתאמות שלהם יותר עכשיווויות לצרכים שלו(בתור ראשוני הקפ"ט שקלט טטרות לח"א). אבל מי רוצה/צריך ריו ישן?? אף אחד!!!

ואללה...
גם אף אחד לא נוסע מעל המהירות המותרת... כי אסור!
ואף אחד לא עושה שינויים כאלה ואחרים ברכב... גם כן... כי אסור!
להחליף מידת גלגלים ליותר גדולים? אי אפשר כי זה אסור...!
יש גנבים?? מה פתאום! זה אסור!
אנסים? רוצחים? מעלימי מס? סוחרי סמים? תוכנות פיראטיות? מוסיקה צרובה? לא קיים בכלל!! כי זה אסור!

אתה תמים.

איל

danel
02-09-09, 22:39
אבל מי רוצה/צריך ריו ישן?? אף אחד!!!

אני לא בטוח בקשר לזה :roll:

YosseF100
02-09-09, 22:46
PW

אחרי שניגבתי את הדמעות נחה ידי על ספר תנ"כ קרוב לחפש מהיכן ציטטת את דבר השירה הקדוש הזה.
אין לי ספק שיש מנגינה למילותך ואני מקווה שתמצא את הפנאי להשמיע אותה באחת מנקודות התה הפזורות במדבר.
עד שלא נשפכו כאן דברי הבלע על הגפ"ס
לא ידעתי והכרתי אף לא אחת מהתכונות השליליות שפורטו כאן למגינת לב.
יפה ומדוייק אמרת עד כדי שהטרחתי את עצמי לאלבום הפרטי
תודה שעמדת על כבודו
לא הכל ביצועים בסוף הנשמה קובעת ואת זה יודע במיוחד ברלי שאהובתו הירוקה והאבודה
במציאות ימנו הייתה כל מה שהיה הגפ"ס לגרסתו אז...

YosseF100

shmil
02-09-09, 22:48
אבל מי רוצה/צריך ריו ישן?? אף אחד!!!

אני, ורצוי עם מנוף אייל.
וגם זחל"ד.
וגם גלדיאטורבולנס שממנו אעשה motorhome.
נגמ"ש לא. זה כבר מיותר.
צנטוריון לא. אבל שרמן נחמד עם מנוע בנזין, קלאץ וגיר ידני- כן.
שנמשיך?

יש כל מיני סוגי מחלות, קליש, לא סופניות אמנם, אך יש כאלו החולים בהן.
כל זמן שזה לא מצריך אשפוז כפוי - הכל בסדר.

PW
02-09-09, 23:09
PW

אחרי שניגבתי את הדמעות נחה ידי על ספר תנ"כ קרוב לחפש מהיכן ציטטת את דבר השירה הקדוש הזה.
אין לי ספק שיש מנגינה למילותך ואני מקווה שתמצא את הפנאי להשמיע אותה באחת מנקודות התה הפזורות במדבר.
תודה שעמדת על כבודו

YosseF100
י. יקירי:
נאה דרשת... נראה כי גם אתה, כמוני, יודע להתרפק על עבר מלא מחד - ורזה מאידך... (ויש המוסיפים גם "שעיר, ומסעיר.." וגו')
שלא לדבר על המיקום הטבעי בכסא הימני - שאמנם אינו ממוקם מול ההגה - אבל ללא ספק קובע את כיוון הנסיעה....
וכבר כתבו גדולים ממני:
"יש אנשים עם לב של אבן - יש אבנים עם לב אדם"
שנה טובה.

tooshey
02-09-09, 23:25
PW

תודה שעמדת על כבודו

YosseF100

עורב מי?

נמרוד
02-09-09, 23:30
תמונה נהדרת! כל הזקנים - אתם מוזמנים ללכת בעקבות הדוגמא של יוסף ולמצוא תמונות ישנות, מכשהייתם צעירים ויפים ועם כל החוליות במקום - בואו נהפוך את זה לשרשור תמונות ג'פסים ישנות, יש להן ערך היסטורי וחשוב שיעלו לרשת.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17946&d=1251920699

חן דן
03-09-09, 02:02
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtSR.jhtml?itemNo=848695&objNo=60057&returnParam=Y

גיא
03-09-09, 08:40
כתבה מעולה, תודה.

נימרוד, אני יכול להדליף לך ( אולי כבר עשיתי את זה, לא זוכר ) שיש שם כבר איזה שיפור, משאית קלה משופצת להדהים.
וב M151 נוסעת הבת הקטה של ציקי באון יומיומי .. ( הגדולה נוסעת באופל קורסה :-) )

רון נחמן
03-09-09, 19:42
תמונה נהדרת! כל הזקנים - אתם מוזמנים ללכת בעקבות הדוגמא של יוסף ולמצוא תמונות ישנות, מכשהייתם צעירים ויפים ועם כל החוליות במקום - בואו נהפוך את זה לשרשור תמונות ג'פסים ישנות, יש להן ערך היסטורי וחשוב שיעלו לרשת.

טוב, אז אני עושה מילואים בערך שנתיים והשאיפה שלי לג'פס באה מנוסטלגיה של אחרים,
אבל לפחות אני יכול לעשות את זה (לא מושלם, אבל יותר טוב):
file:///Users/RonNachman/Desktop/attachment.jpgfile:///Users/RonNachman/Desktop/attachment1.jpg

ד ו ר ו ן
03-09-09, 23:55
המוביל אמר בקשר "מכשול מימין" , הנהג ראה משהו קטן משמאל וחשב שהמוביל התבלבל...
וזה אחרי שמשכנו אותו קצת החוצה.
כמו ש-PW ניסח בערגה..
לא לתת לעובדות להפריע לזיכרונות הטובים..
כלומר,
לא נשברו צלבים על ימין ועל שמאל..
הוא היה בהחלט "מרווח" לשלושה אנשים+ציוד לשבוע..
עליו באמת אפשר להשתמש באמרה של מק'גייוור "עם 2 קיסמים ומסטיק בזוקה אני מתקן לך את הרדיאטור"..
החריין הקטן לא התהפך מליון פעמים..
זה לא שהוא לא היה בטיחותי-אלו ההוראות בטיחות שהשתנו לבקרים שהיו דפוקות" מהיום האצ"א קשור עם חגורת בטיחות כי הקשת תגן עליו", (חודש אחרי) "האצ"א חייב להיות ללא חגורה כדי שבהתהפכות יעוף מהרכב ולא ילכד תחתיו".. וזה מאותו צביר הגיון שלפני חודש חשב שהכי נכון להיות קשור..
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17960&stc=1&d=1252009805

יונתןמצפה
04-09-09, 02:23
אם דורון נחשב "זקן" אז גם אני מרשה לעצמי...

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17966&stc=1&d=1252019903

ולכל המלעיזים, יש דברים שרק הג'פס מוכן שיעשו איתו ולקבל את זה בסלחנות ובהבנה... וזה הרבה!
(בתמונה הלפני אחרונה זה אחרי הטיפוס של קצת יותר מגודל הגלגל. ואם יבואו אלי בטענות אני יכחיש כל קשר לג'פס הספציפי או למושב הנהג)

גיא
04-09-09, 09:17
על מה אתם מדברים, קודם כל זה הגיפ הכי יפה שיש.
שנית יש לי כמה זיכרונות מאוד משעשעים ממנו.
שלישית, הוא הכי "גבר" ועושה אותנו הכי "גברים" כשניזכרים בשטויות שהיו לנו איתו.

רביעית ... בגלל זה וזה וככה ואחרת, לא יוצא לי להתקרב להאמרים בצבא, אז אין לי מושג מה הם שווים - חוץ מלהסתכל עליהם, ואז המחשבה היחידה שיש לי בראש זה .... WOW !! הרכב הכי ברוטאלי שיש.

ניר.א
04-09-09, 16:11
אני, ורצוי עם מנוף אייל.
וגם זחל"ד.
וגם גלדיאטורבולנס שממנו אעשה motorhome.
נגמ"ש לא. זה כבר מיותר.
צנטוריון לא. אבל שרמן נחמד עם מנוע בנזין, קלאץ וגיר ידני- כן.
שנמשיך?

יש כל מיני סוגי מחלות, קליש, לא סופניות אמנם, אך יש כאלו החולים בהן.
כל זמן שזה לא מצריך אשפוז כפוי - הכל בסדר.
גם אני אבל אני לא מוחק את הנגמ"ש מהרשימה.(היו טיולים נחמדים מאוד עם נגמ"ש
במערבו של מדבר סיני.)
ולגבי ה M151 ...מסכים עם כל מילה שכתב PW . אין ספק דברי שירה .
יצירה מוטורית טובה או מחרידה ...אני רוצה אחד כזה אצלי בחניה!!!!!!!

tzurlis
04-09-09, 17:13
PW
שירה צרופה. לרגע חשבתי שרודיארד קיפלינג חתום על ההודעה הזו, אבל אז נזכרתי שהוא כבר פרש. כל הכבוד.
לא יעזור, כל המילים על מגרעות נכונות אבל אין, אין כמו ההרגשה של לעלות מעלה אדיר עם הדבר הזה במקום עם הפק"ל עליך...
אין כמו לעלות חריץ בקלילות ולהמשיך לבא...
ההרגשה החגיגית אחרי שג'ק ערבי על תרמיל פגז מצליח לך בפעם הראשונה בחיים...
אין כמו לחזור מפשיטה מוצלחת עם שלל מראות צד וחגורות, מ"טים ותיבות מיתוג...
וכמובן - חוסר השמשה כשאתה חוזר על הכביש שעה וחצי נסיעה בשלוש וחצי בבוקר במדבר בינואר, והצבע הכחול- עז של האף והשפתיים בסוף הנסיעה...הרוח שמכה בפנים, כשהוא דופק פתאום צלחת עצמאית על הכביש במהירות נמוכה וזורק אותך על הגדר של שדה המוקשים בשוליים...
אח...היו ימים...
אין לי כסף להשקיע בקנייה אבל בכיף הייתי משפץ אחד קיים.

PW
04-09-09, 20:24
1. תודה למקלסים... התרגשתי.
2. אם אחרי בקשת נ. לתמונות מ"הזקנים" - ד. ו י. נענים לאתגר - כנראה שאני יכול להאסף אל אבותי בשלווה.
3. אם אנחנו כבר בשוונג - אז אי אפשר בלי חידת הגיון:
הזמן: למשל תחילת שנות השמונים לערך.
המקום: יכול להיות משהו כמו רמת הגולן.
השעה: שתיים אחר חצות. ליל חושך סמיך וקר.
הבעייה:
שתי חמישיות מזוודות לפניך. לכאורה - זהות לחלוטין.
איך תבדיל בקלות ובמהירות בין זו של הסיירת לבין זו של מחלקת הסיור הגדודית?

eysham
04-09-09, 22:19
2 בלילה...

5 הגדודי... כולם ישנים
5 של הסיירת מתכונן לתנועה...

ד ו ר ו ן
04-09-09, 22:36
הומאג' לPW..

נתחיל בסמל הסטאטוס האולטמטיבי מרגע שעלית על הנבלה..
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17976&stc=1&d=1252092549

מרגע זה עושים הכל ממרום הסיפון.. אפילו להשתין לא יורדים..
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17977&stc=1&d=1252092552

להבדיל מהמבהמות במעלה הסולם האבולוציוני, את הנבלה כמעט תמיד יכל הצוות להחזיר לתנועה בעצמו.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17978&stc=1&d=1252092552

יצירתיות שנולדה מתוך שעמום לילי- סינכרון בין עדשת מצלמה ידנית לאמר"ל.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17979&stc=1&d=1252092552

אומי5
04-09-09, 22:44
הנה כמה מהשנה האחרונה .
תבקשו יפה תקבלו עוד.

ד ו ר ו ן
04-09-09, 22:54
לא, זאת לא טעות בשיפוע צד.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17984&stc=1&d=1252093153

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17985&stc=1&d=1252093155

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17986&stc=1&d=1252093155

בזכות הנבלה הגעתי בפעם הראשונה ללא מעט מקומות בנגב ,
והתמונה הזו היא גם חידת זיהוי מקום.
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=17987&stc=1&d=1252093777

יונתן- בכל זאת,
הדור שלי עוד זכה להוריד ניילונים מאחרוני הג"פסים ה"חדשים", הדור שלך מסתכל עליהם כעל חצי גימיק ביחס להאמרים..

PW
05-09-09, 18:32
יקיריי:
1. הצעירות (והזקנה) נמדדת גם (בחוסר) בנוכחות מצלמה בכל הסדרות העלומות ההן, בהן נכתבו כמה פרקי פיזיקה מחדש - וניוטון ירד מהארץ.
2. למרות האמור בסעיף 1, יש לי כמה נדירות וטובות, אבל בגלל שהן כמובן לא דיגיטליות (סריקה וכד') הזקנה והעצלות מנצחות. אולי בהמשך.
3. לכל התוהים לגבי אזרוח הנבלה המקסימה, רציתי להזכיר שאת המודיעין מביאים ברגליים. לא בשיטוט באינטרנט, חיפוש בגוגל או שימוש בלוייני ריגול מתוחכמים. על כן נכתבה תגובה זו.
4. למרות האמור בסעיף 3, לא להתלהב - אבל אחרי שכמעט נכנסתי בו מאחור - לא הייתה לי ברירה אלא להביא את המידע הסודי והנדיר לפניכם, בסודי סודות. אמנם הוא בתצורת ג'ובניקים (ברזנט? זכוכית קדמית? - בושה!) וכאילו מחופש לאמריקאי, אבל זה מה יש. כמובן חוקי למהדרין לכביש ולשטח בכל מרחבי מדינת ישראל. לוחית רישוי צהובה עם כיתוב שחור. יש אלוהים.
5. תהנו. בפקודה!

PW
05-09-09, 18:38
ועוד כמה מבפנוכו, כולל פריט נדיר:

shmil
05-09-09, 18:54
אכן פרט נדיר.
לא קים בצה"ליים.
על מה הוא אחראי?

PW
05-09-09, 19:04
שמיל יקירי:
קיים גם קיים. הייתה סדרה שהגיעה אחרי מלחמת המפרץ הראשונה - מעודפי המארינס. הייתה בהם ידית קטנה שמצולמת גם כאן.
הידית מחוברת למשאבה מכנית קטנה הדוחפת מים את מתזי השמשות (!) לניקוי החלון הקדמי (!!!).
(לא יאומן)

shmil
05-09-09, 20:38
הייתה סדרה שהגיעה אחרי מלחמת המפרץ הראשונה
P, חשבתי שאתה זקן לפחות כמוני...
סיימתי לנסוע על ג'פסים מנהלתיים והתקדמתי לבלייזרים עוד לפני מלחמת המפרץ הראשונה. בתקופה הזו כבר לא חידשו אצלי ג'פסים, בטח לא מנהלתיים. :cool:

PW
05-09-09, 21:06
P, חשבתי שאתה זקן לפחות כמוני...
סיימתי לנסוע על ג'פסים מנהלתיים והתקדמתי לבלייזרים עוד לפני מלחמת המפרץ הראשונה. בתקופה הזו כבר לא חידשו אצלי ג'פסים, בטח לא מנהלתיים. :cool:
יקירי:
א' - אנחנו לא בתחרות זקנה..
ב' - שאלת על צה"ל - וקיבלת תשובה עליו, לא עלי....

jimny4me
06-09-09, 17:30
חברים יקרים...

נכנסתי לכאן יומיים אחרי שכתבתי את השאלה על המכרזים,ראיתי:אין אין....והמשכתי הלאה במאמצי לחפור מן הקבר את יצירת הפאר(תלוי עם מסתכלים דרך הלחלוחית בעין) הזו אלי לחנייה...

הנה אני כאן היום..שרשור מפואר,מ פ ו א ר!! שמראה לי שאני לא הסוגד היחידי ושישנם עוד אנשים שמבינים אותי ואוהבים אותו כמוני...

ריגשתם אותי מאד!!
אני קורא וקורא וליבי מפרפר(מזל שיש נעילה :D)
תודה לכולכם על ההתיחסות וגילויי הלב המרגשים

אעדכן....

whisky
08-03-10, 17:41
אני מעלה באוב את השירשור הזה, רק כדי שאם זה מעניין מישהו אז תדעו שיש ג'פס למכירה.

http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=160361&Code=489c12058dc0f7c68b996657c045f2ff

אני לא מכיר את הבחור, חבר שלח לי את המודעה במייל.

מי שמעוניין. בהצלחה.

whisky

adamwhite
13-09-10, 10:24
hi guys
sorry but i do not have a Hebrew keyboard here
came across this blog by a chance was looking to buy a half truck or a use H1 from the army so my google search took me here
any way i am based in Phenom penh and there are a lot and i mean a lot of the old m151 here the US army left here 1000s of them so if any of you in Thailand get on a plane its 50 min from BKK and you can get any part you want and a whole jeep i saw 4 of them today btw one of my friends here have it and he put a diesel 4cl in it and it drives great

GodsFather
13-09-10, 13:10
same goes for the Philippines:)

liran87s
13-09-10, 22:49
הג'יפים האלה עוד בשרות, נשלחו ליחידות אורפיות ככוננות למצבים קיצוניים. לא אפרט כאן כדי לא לעודד כמה אנשים לגרום למצבי הקיצון האלה ;)

-->