PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית בטיחות בסיקס עזרה בבקשה

bizon
03-09-09, 11:57
שלום לכולם אז ככה קניתי סיקס שנת 81 פתוח שעבר אוברהול כללי שזה אומר ממש הכל מנוע גיר מיכלולים כאלה ואחרים הייתי מפרט אבל אני חדש בתחום ולא מבין כל כך (ג'יפ ריאשון) ישנה בעיה בהיגויי ההגה רך הרבה יותר מידיי ממש מים לא מרגישים את הרכב והתחושה היא של חוסר שליטה מוחלט ברכב ביום שקניתי אותו נסעתי בשוליים על 40 קמ"ש וזאת הייתה אחת הנסיעות המפחידות שעברתי אשמח לקבל עצות מבעליי הניסיון הרבים שיש כאן באתר המופלא הזה

בתודה מראש מור :)

whisky
03-09-09, 12:47
אני אנסה לנסח את זה בצורה הכי עדינה שאפשר:

כך את הרכב למוסך או לך לחבר שמבין מה הוא עושה. בשני המיקרים, תלמד את מה שהם עושים, תשאל שאלות. תוריד מהאינטרנט את המדריך לרכב שלך, תעבור על המידע שיש על ההיגוי.

דבר אחד אחרון, אולי הוא צריך להיות ראשון (אני מקווה שלא) לחץ אוויר בצמיגים בדקת? אחד הדברים שגורמים יותר מהכל להתנהגות כמו שאתה מתאר הוא הוצאה של אוויר מהצמיגים (תעשה את זה עוד הרבה לפני נסיעה בשטח) אני לא מדבר על הורדה של 2-4 PSI אני מדבר על הורדה כמו לכניסה לשטח, אם זה כל דבר מעבר לזה, היות ואתה חדש ומדובר בבטיחות לך לאחד שמבין, אולי אפילו חבר באתר שגר קרוב למקום מגוריך.

בהצלחה,

whisky

whisky
03-09-09, 12:59
בקשר למדריך לרכב שלך, ראה את השרשור המצורף, יש שם הפניות להורדת המדריך.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=263473

whisky

bizon
03-09-09, 13:09
בדקתי את לחץ הצמיגים והמוסך טוען ששיחקו עם גלגלי הפולי של ההגה כח אולי כדאי לבטל אותה זמנית וליראות מה קורה????
יש מישהו שגר קרוב לאריאל במיקרה ??

bizon
03-09-09, 14:31
מישהו???

whisky
03-09-09, 15:13
תנסה הודעה פנימית ל:
http://www.jeepolog.com/forums/member.php?u=9

הוא יוכל לעזור לך.

(מדהים איך שבעל דיפנדר עוזר לבעל JEEP) וגר ג'יפ עם לנדרובר וחיפושית עם טיוטה תרבוץ...

whisky

RONI
03-09-09, 15:31
שלום.
ואותו מוסך לא יודע לסדר?
הפולי של ההגה כח לא אמור לשנות כמעט כלום.הקוטר הוא בין 12 -16 סמ דיאמטר.
הרכב לפני שעולה לכביש,האם יש לו טסט?!
אם כן ישנו אחד האריאל שמו יקי. מתמצא ,תתקשר אליו דרך הפורום הזה.,
http://www.cjclub.co.il/forum/
אם לא הוא,אז אחרים בסביבתך ינסו לעזור.
אם לא ,תפנה אלי ,אני מאזור רמת השרון-הרצליה.אנסה לעזור.
ישנם עוד הרבה אלמנטים שעלולים לפגום בתפקוד ההגה,
מקפיצים משוחררים,שאקלים ארוכים מדי,בושינגים גרוסים,תפוחים,תיבת הגה,נזילות, חופשים,,.
ועוד ,אל תתיאש,תלמד,תלמד,תלמד.

דרור ברלי
03-09-09, 15:34
ככה זה היגוי כוח של סיקס.
קל. קליל. קליל מאוד. קליל מדי. חסר תחושה לגמרי.

כמובן - לוודא לחץ אוויר תקין בצמיגים, תפוחי היגוי תקינים, בוקסות תקינות בקפיצים, יו-בולטים בקפיצים מהודקים היטב, תושבות קפיצים תקינות, "שש" (חיבורי נדנדות קפיצים לשילדה) שלמים, מחוזקים היטב לשילדה וכו'.
אחרי שוידאת שכל אלה תקינים - סע לשלום. זה טבעי שמי שרגיל לפרייבט ועולה על סיקס עם הגה כוח בפעם הראשונה בחייו - מתפלץ מפחד. אחרי כמה שעות/ימים מתרגלים לזה. (אני עברתי לפני 20 שנה מפרייבט עם ההיגוי הכי טוב שאפשר - אלפא-סוד, לג'יפ סיקס.... אללה יסתור. לקח ימים להתרגל)

bizon
03-09-09, 21:03
שלום לכולם
1 יש לאוטו טסט
2 היום ביקרתי חבר שסוף סוף חזר מטיול הוא טוען שהג'יפ במצב מצויין והבעיה המדוברת היא תיבת ההגה
3 הגענו למסקנה שאני חייב להפשיט את הרכב מכל החשמל שיש ולהתחיל מחדש הוא בודק כרגע עם חבר של חבר של חבר :)
אם יש למישהו מושג כמה דבר כזה אמור לעלות אני ישמח עד מאוד
דבר נוסף איך אני מניח את ידיי על גג פיבר וכמה זה אמור לעלות לי ??????????

אבי גולן
03-09-09, 21:08
שלום לכולם
1 יש לאוטו טסט
2 היום ביקרתי חבר שסוף סוף חזר מטיול הוא טוען שהג'יפ במצב מצויין והבעיה המדוברת היא תיבת ההגה
3 הגענו למסקנה שאני חייב להפשיט את הרכב מכל החשמל שיש ולהתחיל מחדש הוא בודק כרגע עם חבר של חבר של חבר :)
אם יש למישהו מושג כמה דבר כזה אמור לעלות אני ישמח עד מאוד
דבר נוסף איך אני מניח את ידיי על גג פיבר וכמה זה אמור לעלות לי ??????????

תיבת הגה משופצת קומפלט - 650 ש"ח
אבי - 0505263579

six 4 life
03-09-09, 21:10
תיבות הגה- מפירוק 0 עד 500 ש"ח גג (לא לשלם שקל יותר), משופצות 750-800 עד 1100 ש"ח, מחיר חדשה זה כבר מחיר שאתה לא רוצה לשמוע.
אם אתה שואל מחיר על החשמל.. תלוי בחומרת המצב. בגדול יכול להיות 200 שקל ויכול להיות גם 2000
אם תרצה המלצה לבחור בחסד, תקבל.
מאיפה אתה בארץ?

סופת המדבר
03-09-09, 21:21
שלום לכולם אז ככה קניתי סיקס שנת 81 פתוח שעבר אוברהול כללי שזה אומר ממש הכל מנוע גיר מיכלולים כאלה ואחרים הייתי מפרט אבל אני חדש בתחום ולא מבין כל כך (ג'יפ ריאשון) ישנה בעיה בהיגויי ההגה רך הרבה יותר מידיי ממש מים לא מרגישים את הרכב והתחושה היא של חוסר שליטה מוחלט ברכב ביום שקניתי אותו נסעתי בשוליים על 40 קמ"ש וזאת הייתה אחת הנסיעות המפחידות שעברתי אשמח לקבל עצות מבעליי הניסיון הרבים שיש כאן באתר המופלא הזה

בתודה מראש מור :)
מה בקשר לבולם הגה?
יש? אולי גמור? אולי אין בכלל וכדאי להוסיף?

bizon
03-09-09, 22:00
תודה לכולם אני חייב לציין שלא ציפיתי לכזה יחס מיתחשב מכולם
לגביי מערכת החשמל אני מעוניין לפרק הכל כולל הכל ולשים אחת חדשה מאפס
לגביי בולם הגה אני עדיין לא יודע מה זה ואיך זה ניראה אני יבדוק את זה דבר ראישון על הבוקר
ואבי אני יצור איתך קשר על הבוקר תודה :)
שכחתי לישאול לגביי כלוב היתהפכות מחירים??????

יש למישהו תשובה לגביי גג הפיבר ???

נמרוד
03-09-09, 22:08
כמו שדרור כתב, סיקס עם הגה כוח זה פחות או יותר ההגדרה המילונית של "הגה לא מתקשר". אבל התיאור שלך קיצוני. אם אכן נאלצת לנסוע כל הדרך הביתה בצידי הדרך מרוב פחד, אז או שאתה נהג חסר נסיון ובטחון באופן יוצא דופן (מה שכנראה לא נכון) או שמצב ההיגוי בסיקס הספציפי גרוע במיוחד.

ישנם לא מעט גורמים שגורמים לחופשים בהיגוי, בעיקר ברכב מוגבה, כתבו כאן את חלקם ואני יכול להרחיב את הרשימה, אבל כמו שכתבת בעצמך - אתה אפילו לא מכיר את המושגים עדיין. לכן אני מצטרף להמלצה הראשונה שקיבלת כאן - מצא לך באזור מגוריך מוסך שמבין ג'יפים ישנים, ותן לו להתרשם. יכול להיות שהוא יגיד לך שזה ג'יפ ממוצע ורגיל ואז לפחות תהיה שקט ותבין למה אתה צריך להתרגל. ויכול להיות שאכן החופשים במערכת ההיגוי ו/או המתלים מוגזמים ודורשים תיקון דחוף - אז שיתקן, ואתה כמובן תסתכל ותלמד.

החדשות הטובות בסיקסים, הם ששום דבר לא ממש יקר. כתבו לך כאן כמה עולה תיבת הגה, וזה פחות או יותר הגבול העליון של הבעיות. יתכן מאד שמדובר על ברגים משוחררים בשאקלים, בורג מרכוז שבור בקפיצי העלים, מיסבי גלגל או בולג'וינטים חופשיים, תפוחי הגה גמורים, ואולי בכלל הרכב מוגבה ללא תיקון של זויות היגוי (זוית קאסטר), ועוד סיבות קטנות וזולות יותר לתיקון. אבל קודם כל אתה צריך אבחון דחוף.

boba banay
03-09-09, 22:09
סיקס שנת 81 לא מגיע בד"כ עם הגה כח - כשיש אז זו התקנה עצמית כלשהי.
אני התקנתי על הסיקס שלי הגה כח - המעבר מהגה שרירים להגה כח היה משהו שלא ניתן לתאר ההגה הוא פשוט הגה אמריקאי טיפוסי - קל, רך, נטול כל פידבק - אבל מי שנהג ברכב אמריקאי אפילו משנתונים חדשים יודע שככה זה.
אם תרצה תוכל תמיד להתקין הגה רגיל (שרירים).

coas
03-09-09, 22:17
אם כבר תיבת הגה, ואם יש לך גישה לאיביי, חפש תיבה של דודג דקוטה או דורנגו משנים 98 99, התיבה מתאימה ללא שינוים, כולל צנרת, ויתרונה ביחס העברה משתנה 12-16 ל1 לעומת יחס קבוע 17ל1 בתיבה המקורית.

לפני החלפת תיבה נסה לכוון את מידת החופש באמצעות הבורג הבא:
http://image.fourwheeler.com/f/9539839+w750+st0/129_0801_34_z+saginaw_steering_box+adjus t_sector_shaft_tension.jpg
The final step is to adjust the sector-shaft tension. To begin, center the steering on the high point. Adjust the screw until the box steers freely except for slight touching at the center point. From there, back the screw off about 25 degrees and tighten the locknut.

חשוב!! הכיוון צריך להיות בתיקונים קטנים כל פעם עד שהמשחק בהגה יהיה לא יותר מ4 ס"מ כאשר הרכב כבוי.
הדוק מידיי ההגה יהיה קשיח והתיבה לא תחיה הרבה.

six 4 life
03-09-09, 22:17
כמו שדרור כתב, סיקס עם הגה כוח זה פחות או יותר ההגדרה המילונית של "הגה לא מתקשר"..
אתם פשוט לא יודעים לדבר איתם...
אני ושלי מתקשרים יופי:cool:.

נמרוד
03-09-09, 22:29
גם אני חשבתי שאני מתקשר איתו מצויין כשהסיקס היה הרכב היחיד שלי. ואז קיבלתי את הפוקוס ליסינג הראשונה שלי והתחרבנה לי התקשורת. כל פעם שעליתי על הסיקס היה לוקח לי חצי יום לבנות את התקשורת מחדש.

bizon
03-09-09, 22:45
אתם עושים לי חשק ללכלך את הידיים כבר עכשיו הבעיה שעם פנס לא רואים משהו ובנוסף אני ער מ5 בבוקר מה שבטוח דבר ראישון על הבוקר אני מיתחת לג'יפ :)

גיא
04-09-09, 09:08
אתם עושים לי חשק ללכלך את הידיים כבר עכשיו הבעיה שעם פנס לא רואים משהו ובנוסף אני ער מ5 בבוקר מה שבטוח דבר ראישון על הבוקר אני מיתחת לג'יפ :)

המלצה שלי, לא לעבוד על האוטו - בטח לא על מכלולים כאלו במצבי עייפות קיצוניים.

bizon
04-09-09, 18:55
היום כמה וכמה חברים ראו את הרכב ואמרו שהוא במצב טוב מה שכן תיבת ההגה תוחלף בורג האלן מוברג עד הסוף ושקוע פנימה לגביי הפרנויה המוזרה שלי כניראה שבאמת צריך להיתרגל היום ההגה כבר הרגיש לי יותר טוב והתחלתי לטפל בחשמל יש אורות סוף סוף :))))
איפה אמורים לשים שמן ברכב הזה חוץ מהמנוע כמובן ומה הן פיטמות גירוז איך זה ניראה??

יונימוג אדום
04-09-09, 23:09
ברוך הבא למישפחת בעלי הסיקסים :p :p
אם אתה מעוניין בעזרה ויעוץ טכני ישנם ממש לידך שני אנשים יקרים אשר חיים ונושמים סיקסים כחלק מדרך חיים : אחד שמו יקי והוא מייסד מועדון הסיקס והסופה הישראלי - טלפון : 054-8014495 , ואילו השני שמו בנצי האחראי על השקשוקה במועדון ובעל מוסך באריאל והטלפון שלו 050-8955630 .
אני בטוח ששניהם ישמחו לעזור ולתרום מהידע הרב שלהם .
אילן

נ.ב. גם כאשר אני רכשתי את הסיקס שלי הוא שייט באופן מפחיד ואילו היום גם במהירות של 130 קמ"ש וצפונה הוא יציב לחלוטין . זאת בעיה שניתן לפתור לא להיתיאש ולהשלים עם המצב .

bizon
05-09-09, 02:40
את בנצי אני מכיר כבר הרבה זמן ואין עליו !!! הבעיה שלא תמיד יש לו זמן (מין הסתם הוא חנוק בעבודה) כשאני חוזר מהעבודה הוא כבר סגור לצערי
את יקי אני מקווה ליפגוש מחר וליספוג כמה שיותר מידע
דרך אגב איך פתרת את בעית היציבות אצלך אני ממש רוצה לדעת כי עד עכשיו אמרו פשוט להיתרגל

six 4 life
05-09-09, 23:23
טוב אז היום הסתבר לי שאני מכיר את הבחור שממנו קנית את הג'יפ, ואכן הג'יפ הן מכנית והן מבחינת שלדה במצב מעולה.
הבנתי גם שעשית טעות פטאלית והתייעצת עם ליצנים שהפחידו אותך עד העצם והחלטת לחזור בך מהקניה. אז כמובן שכל אחד וההחלטות שלו, לטוב ולרע.
אני רק יאחל לך דבר אחד והוא הלוואי ותמצא סיקס שמגיע לפחות לחצי מהרמה הכללית של הסיקס הזה, בפחות מכמה חודשים של חיפושים.

בהצלחה בהמשך.

bizon
06-09-09, 08:38
טעות ידידי כניראה שאתה לא מכיר כל כך את הכלי המדובר המנוע נהדר השילדה לא !!! תושבות גמורות קפיצים אחוריים 8 בצד ימין 10 בצד שמאל תיבת הגה גמורה צינורות וואקום גמורים תושבות קפיצים עם רווח של 5 ס"מ שעון לחץ שמן לא תקין צמיגים ככה ככה אבל לא נורא משאבת דלק עייפה ועוד ועוד ועוד אני מקווה שאני לא ימצא גי'פ בחצי מהרמה של הגי'פ המדובר
תאמין לי שלמדתי המווון בסופש האחרון אני רק יכול לומר שליקנות מנוע ב17k נישמע לי קצת מוגזם

נ.ב
ה"ליצנים" שאתה מדבר עליהם זה אנשים שחיים את זה כבר מספיק שנים וצברו ניסיון אדיר בכל מה שקשור לנושא לא הייתי ממהר לחלק כינויים מה גם שזה פשוט לא לעיניין
עד אז יום ניפלא שיהיה לך :)

six 4 life
06-09-09, 09:48
טעות ידידי כניראה שאתה לא מכיר כל כך את הכלי המדובר המנוע נהדר השילדה לא !!! תושבות גמורות קפיצים אחוריים 8 בצד ימין 10 בצד שמאל תיבת הגה גמורה צינורות וואקום גמורים תושבות קפיצים עם רווח של 5 ס"מ שעון לחץ שמן לא תקין צמיגים ככה ככה אבל לא נורא משאבת דלק עייפה ועוד ועוד ועוד אני מקווה שאני לא ימצא גי'פ בחצי מהרמה של הגי'פ המדובר
תאמין לי שלמדתי המווון בסופש האחרון אני רק יכול לומר שליקנות מנוע ב17k נישמע לי קצת מוגזם

נ.ב
ה"ליצנים" שאתה מדבר עליהם זה אנשים שחיים את זה כבר מספיק שנים וצברו ניסיון אדיר בכל מה שקשור לנושא לא הייתי ממהר לחלק כינויים מה גם שזה פשוט לא לעיניין
עד אז יום ניפלא שיהיה לך :)

או אה שעון לחץ שמן לא תקין? אלוהים איזה מכונת מוות:grin::grin:
מספר קפיצים לא זהה מאחורה? שיט!! מה זה סיקס ממוצע?!@?:grin:
צינורות ואקום גמורים? א-ל-ו-ה-י-ם !!:grin::grin:
תיבת הגה גמורה- יכול להיות, אין סיקס מושלם
שלדה לא טובה? זו כבר בדיחה אמיתית .

עוד דבר יפה זה, שאתה קורא לרכב עם מנוע אחרי אוברול, גיר משופץ עם 20 ק"מ עליו,טרנספר מצויין, סרנים פיקס, בודי אחרי פחחות וצבע, שלדה תקינה, רביעיית צמיגי MTR במצב מצויין, וטסט לכמעט 8 חודשים- מנוע ב17K :mrgreen:

ולגבי הנ.ב. שלך
אני יודע בדיוק עם מי התייעצת, וזאת גם הסיבה שאמרתי לך שהתייעצת עם ליצנים.

בכל אופן כמו שאמרתי כל אחד והבחירות שלו והתוצאות שלהן, מאחל לך בהצלחה בהמשך.

bizon
06-09-09, 10:34
אני לא מבין אתה כועס ?????
הדברים נעשו ברוח טובה אני נימנע מלפרט יותר מידיי ואם הג'יפ כזה אטרקציה אתה מוזמן ליקנות אותו לא באתי לריב עם אף אחד בסך הכל אני חדש בתחום ומנסה לא ליפול יש דברים שהם גדולים עליי כלכלית ולכן אני לא ניכנס אילהם אני ממש לא מבין את הנימה המזלזלת שלך לא כולם נולדו עם ידע וניסיון

six 4 life
06-09-09, 10:40
אני חלילה לא כועס באמת שאין לי על מה, כתבתי את מה שכתבתי כי חבל שהכניסו בך כזה פחד כללי ובלי קשר לרכב הזה.
לזלזל בך אני ממש לא מזלזל, כולם מתחילים מאיפשהו וזה ממש לא היה הרעיון.
אני רק מקווה שמאוחר יותר לא תתבדה, ומאחל לך שוב, בהצלחה בהמשך.

-->