PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת פנסים על ריליי קיים

התייש
03-09-09, 18:54
שלום כולם.
ברכב שלי הותקנו לא מזמן 2 פנסי תאורה 55W בחלק האחורי דרך ריליי ופיוז.
עכשיו התקנתי 2 פנסים קדמיים בעלי הספק דומה רק שלקחתי מתח מאחורי הריליי הקיים של ההרכבה הקודמת ולפני הפנס האחורי (בניהם).
משם הוצאתי חיבור למפסק נפרד ועובר דרך פיוז חדש אל הפנסים הקדמיים.
מהפנסים הוצאתי כבלי מינוס לפגוש הקדמי (מתכת) (מכל פנס יצא מינוס בנפרד). את הפלוס חיברתי דרך פנס אחד וממנו העברתי זרם לפנס השני.(חשמלאים אמרו לי שאין צורך בריליי נוסף)
סגרתי, עטפתי, חיזקתי, מפסק הרמתי...... לא עובד!!!:roll:
איפה הבעיה?
חשבתי שאולי זה בגלל שמכל פנס לקחתי מינוס בניפרד ולא חיברתי בניהם.
אני מבקש פה את עצתכם לפני שאני מתחיל לפרק שוב.!

סופת המדבר
03-09-09, 19:21
כל עוד הפנסים (הקדמיים) מחוברים למפסק בנפרד ונדלקים עם המפסק
(זתומרת בלי ריילי) זה לא טוב כי כל העומס נופל על המפסק
מה שלא אמור לקרות עם ריליי
זה שלא חיברת את המינוסים ביחד לא קשור לזה שהם לא נדלקים (אם מגיע מינוס כמובן)
צריך לראות מאיפה לקחת את הפלוס אם לקחת אחרי הרילי של הפנסים האחוריים
אז רק שהם ידלקו יהיה לך זרם להדליק את הקידמיים
תן יותר פרטים של מה עשית..
מז'תומרת ''לקחתי זרם מאחורי הריליי הקיים''?

itay
03-09-09, 19:29
שלום כולם.
ברכב שלי הותקנו לא מזמן 2 פנסי תאורה 55W בחלק האחורי דרך ריליי ופיוז.
עכשיו התקנתי 2 פנסים קדמיים בעלי הספק דומה רק שלקחתי מתח מאחורי הריליי הקיים של ההרכבה הקודמת ולפני הפנס האחורי (בניהם).
משם הוצאתי חיבור למפסק נפרד ועובר דרך פיוז חדש אל הפנסים הקדמיים.
מהפנסים הוצאתי כבלי מינוס לפגוש הקדמי (מתכת) (מכל פנס יצא מינוס בנפרד). את הפלוס חיברתי דרך פנס אחד וממנו העברתי זרם לפנס השני.(חשמלאים אמרו לי שאין צורך בריליי נוסף)
סגרתי, עטפתי, חיזקתי, מפסק הרמתי...... לא עובד!!!:roll:
איפה הבעיה?
חשבתי שאולי זה בגלל שמכל פנס לקחתי מינוס בניפרד ולא חיברתי בניהם.
אני מבקש פה את עצתכם לפני שאני מתחיל לפרק שוב.!

אם אני מבין נכון (ואתה הסברת נכון), תדליק את הפנסים האחוריים ואז את הקדמיים, זה אמור לעבוד. אתה לקחת פלוס מרגל 30 של הממסר שמקבלת מתח רק כשהממסר מופעל - ממה שנראה לי שהבנתי.
חלילה לא ברע, למה ניסית לחסוך בממסר + פיוז? אפשר להיות עם אחד לכל הפנסים -ואפשר להיות בלי כלום.
עצתי, תבנה שני מעגלים נפרדים, לכל מעגל שיהיה את הממסר שלו ואת הפיוז שלו.
עוד משהו, חיבורי מינוס שמוברגים לגוף, נוטים לפתח חלודה, הם זזים מהויברציות של הרכב ובסוף נוצר נתק. תוביל מינוס אחיד לשני הפנסים (או לארבעה) שיחובר למינוס של המצבר (או שלוחה יציבה שלו).

איתי.

התייש
04-09-09, 20:35
סופה- לקחתי מתח בין הריליי לפנס. ז"א לא חיברתי את המעגל ישירות למפסק אלא השתמשתי בחוט של האחוריים שכבר היה מחובר לריליי (כאמור, בנקודה שבין הריליי לפנס האחורי). ד"א הריליי הזה מחובר עם פיוז לסוויץ'.

איתי, הדלקתי את האחוריים ועדיין הקדמיים לא עובדים. משהו לא מסתדר שם.
חסכתי בריליי נוסף מסיבה פשוטה: רק אללה יודע כמה ידיים הרכב הזה כבר עבר. כל אחד שהיה אצלו הרכב לתקופה קצרה העמיס אותו כפי הניראה במיכשורים שונים ומגוונים וכשמכר פירק אותם והשאיר חוטים על גבי חוטים, פיוזים, ממסרים ואת החותנת שלו בים הרדיאטור לפולי. כבר אין לי מקום מתחת להגה מרוב הבלאגן שהולך שם ולא רציתי להוסיף עוד ממסר אם אפשר לעשות את העבודה הזו על אותו ממסר קיים.
ד"א כשמדובר בחשמל רכב זה המקום שבו אני בור ולכן התייעצתי עם חשמלאים שאמרו שיהיה נכון לעשות כך.
אם אתה שואל למה אני משאיר את כל החוטים האלה שם???- אני כבר לא מסוגל לראות מה הולך למה וכשאני מבקש לללכת לחשמלאי רכב שיעשו לי "סלקציה" בחוטים הם מעיפים מבט ואומרים שזה יום עבודה שלם ודורשים מחיר מופרז שאני לא יכול לעמוד בו.

itay
04-09-09, 22:34
סופה- לקחתי מתח בין הריליי לפנס. ז"א לא חיברתי את המעגל ישירות למפסק אלא השתמשתי בחוט של האחוריים שכבר היה מחובר לריליי (כאמור, בנקודה שבין הריליי לפנס האחורי). ד"א הריליי הזה מחובר עם פיוז לסוויץ'.

איתי, הדלקתי את האחוריים ועדיין הקדמיים לא עובדים. משהו לא מסתדר שם.
חסכתי בריליי נוסף מסיבה פשוטה: רק אללה יודע כמה ידיים הרכב הזה כבר עבר. כל אחד שהיה אצלו הרכב לתקופה קצרה העמיס אותו כפי הניראה במיכשורים שונים ומגוונים וכשמכר פירק אותם והשאיר חוטים על גבי חוטים, פיוזים, ממסרים ואת החותנת שלו בים הרדיאטור לפולי. כבר אין לי מקום מתחת להגה מרוב הבלאגן שהולך שם ולא רציתי להוסיף עוד ממסר אם אפשר לעשות את העבודה הזו על אותו ממסר קיים.
ד"א כשמדובר בחשמל רכב זה המקום שבו אני בור ולכן התייעצתי עם חשמלאים שאמרו שיהיה נכון לעשות כך.
אם אתה שואל למה אני משאיר את כל החוטים האלה שם???- אני כבר לא מסוגל לראות מה הולך למה וכשאני מבקש לללכת לחשמלאי רכב שיעשו לי "סלקציה" בחוטים הם מעיפים מבט ואומרים שזה יום עבודה שלם ודורשים מחיר מופרז שאני לא יכול לעמוד בו.

מעיין,
מניסיון של עבודה כזאת (על כמה רכבים), היא באמת סזיפית וארוכה ולכן גם המחיר, שנראה על פניו, מופרז. (אני מעריך שדיברו איתך על כמה אלפים, לפני שראו את המצב לעומק) לצערך, הטיפול הכי נכון יהיה לעשות לזה טיפול שורש מהיסוד - יקר וארוך, אך בסופו של דבר, שווה כל שקל. יש לך שתי ברירות : או להתחיל ללמוד את הנושא בעזרת ספר רכב (ה FSM מכסה את נושא החשמל בפשטות וביעילות) ובעזרת הפורום ולעשות את זה עצמאית או לתת למישהו לעשות את העבודה.

אתה יודע לצייר את המעגלים שבנית לפנסים (האחוריים והקדמיים)? תעלה ציור וננסה לעזור לך.

איתי.

-->