PDA

צפייה בגרסה מלאה : שעון חום

לביא סמו וסומו
12-09-09, 17:18
אני מתאר לעצמי שאתם מכירים את התופעה-שעון החום בלוח שעונים דומם הפסיק לפעול,נשאר למטה תמידית.

ולהלן השאלות ע"מ לעזור לי להתמודד עם התופעה:

1. היכן נמצא הגשש שמזין אותו - ממה שראיתי אני הוא בצד שמאל של המנוע (בצד הנגדי למרים טורים) ויוצא ממנו חוט אחד , נכון ???לא נכון???? אם זה לא זה אז איפה...

2. האם לעובדה שאין קריאת חום יש השפעה על סרקולצית קירור המים או שהעובדה שהשעון מדומם משמעותה רק חוסר אינפורמציה לנהג (לא שזה לא קריטי אבל האם ההשפעה היא בתיפעול ממש!!)??

3. כיצד לבדוק את הגשש , לבדוק התנגדויות בעת עבודת מנוע עם אמפרמטר???וכמה עולה כזה חדש???

4. כיצד לבדוק את השעון ואם הוא לא תקין האם זה בר תיקון או שמצריך החלפה של כל לוח השעונים???

ועשו לי טובה הרצתי כבר חיפוש זה לא נתן לי מענה מדוייק אני מגשש באפילה דיממתי את הרכב אני מפחד שבהיעדר אינדיקציית חום אני אזיק למנוע !

idanw
12-09-09, 17:33
1. יוניט החום נמצא על בית הטרמוסטט (תסתכל על הסוף של הצינור שיוצא מהכניסה העליונה לרדיאטור) ומחובר אליו חוט 1.
2. רק חוסר אינפורמציה לנהג... אם לא הייתה סירקולציה, היית גומר מנוע מיידית.
3. כמה עשרות ש"חים...

עידן

לביא סמו וסומו
12-09-09, 17:48
קודם כל שבת שלום עידן ותודה על ההדרכה....

תחילה רווח לי שזה לא משפיע על תיפקוד המערכות ... למרות שנסיעה בלי מד חום היא לא אפשרית בכל מקרה.

זה הגשש שיושב שם בהברגה נכון?????בהוצאה שלו ישפכו המים או שהוא במפלס מוגבה??
כיצד לבדוק אותו???

ומה לגבי אינדיקציה איך לבדוק אם זה השעון או הגשש ובכלל אם תיקון השעון הוא אפשרי או שחייבים החלפת כל הלוח??

itay
12-09-09, 19:18
קודם כל שבת שלום עידן ותודה על ההדרכה....

תחילה רווח לי שזה לא משפיע על תיפקוד המערכות ... למרות שנסיעה בלי מד חום היא לא אפשרית בכל מקרה.

זה הגשש שיושב שם בהברגה נכון?????בהוצאה שלו ישפכו המים או שהוא במפלס מוגבה??
כיצד לבדוק אותו???

ומה לגבי אינדיקציה איך לבדוק אם זה השעון או הגשש ובכלל אם תיקון השעון הוא אפשרי או שחייבים החלפת כל הלוח??

ניחוש קל אומר לי שאין לך ספר רכב...
חיפוש לא עשית כמו שצריך כי מה שאני רושם עכשיו, רשמתי בעבר (בוודאות) :

1. חוסר חיווי במד החום לא משפיע כלל על תיפקוד המערכת.
2. מחיר יוניט החום, הוא באיזור ה 200 ש"ח - מקורי כמובן.
3. היוניט נמצאת בבית הטרמוסטס כמו שעידן רשם, היא טבולה בנוזל קירור (אחרת איך היא תיתן נתונים למחוג :roll: )
4. מהיוניט יוצא חוט אחד, את המעגל היא סוגרת על ידי מינוס מהגוף. יש שלושה גורמים שיכולים להיות בתקלה :

א. שעון - כדי לבדוק את השעון, חבר את החוט שמגיע אל היוניט לגוף, המחוג אמור לעלות ולהישאר למעלה - כמובן שהסוויצ צריך להיות פתוח, מנוע מדומם).
ב. יוניט - פירוק היוניט, טבילתה במים חמים מקומקום ומדידת ערכים עם רב מודד (את הערכים אני לא אגלה לך, אני משאיר את זה לספר.....:rolleyes:)
ג. החוט שמקשר בין היוניט לשעון, לא סביר אבל מעקב אחריו מהיוניט ועד לשעון - לא נראה לי שתעשה את זה.
לדעתי, בגלל שאמרת שזה קרה לך פתאום, חפש מגעים רופפים באיזור היוניט ובאיזור לוח השעונים. כמו כםן, חפש את המינוס שמגיע למנוע ובדוק שהוא מחובר באופן יציב...

ואת הכל היית יכול להוציא מהספר...... :roll::roll:

איתי.

לביא סמו וסומו
12-09-09, 19:25
תחילה תודה על ההדרכה איתי....

האמת עשיתי חיפוש בספר רכב המילה יוניט חום הוזכרה שם רק פעמיים ולא בהקשר תקלות...

ראיתי בחיפוש שבעבר עידן בדק את השעון בשיטה הזאת ולמרות שראה שמגיב כשהחליף את השעון רק אז היתה תגובה ...

אבל בכללי קיבלתי את רוב הכלים לתיחקור הבעיה חוץ מאחד ... במידה ומדובר בשעון האם יש אפשרות לתקן (עלות???) או רק בהחלפת לוח או לחלופין שעון חיצוני כי הייתי מעדיף להימנע מחיצוני....

idanw
12-09-09, 21:42
אני לא סגור על זה, אבל נדמה לי שבחברה השעון בא כחלק מכל לוח השעונים וגם אז הוא יקר מכדי ליהיות ריאלי, אבל תבדוק את זה.

רוב הסיכויים שהבעיה היא לא בשעון אלא ביוניט או בחיווט בניהם.
אם זה בכל זאת שעון ואתה מחליף לשעון חיצוני, תיהיה חייב להחליף גם את היוניט (לזאת שבאה עם השעון החיצוני)

עידן

raanan
12-09-09, 22:12
חבל לפרק היוניט .
נתק את החוט, חבר מד התנגדות ליציאת היוניט ולאדמה.
בדוק שינוי בהתנגדות ממצב קר למצב חם כשהמנוע פועל, לא חייב להיות שינוי לינארי.
אם השלב הזה עבר בהצלחה, חבר החוט , מדוד מתח על מוצא היוניט והאדמה, וודא
שינו במתח כתלות בטמפ' המנוע.
אם גם זה תקין אז, הבעיה בשעון.

בהצלחה
רענן

גיל 89
13-09-09, 01:20
אני מתאר לעצמי שאתם מכירים את התופעה-שעון החום בלוח שעונים דומם הפסיק לפעול,נשאר למטה תמידית.

ולהלן השאלות ע"מ לעזור לי להתמודד עם התופעה:

1. היכן נמצא הגשש שמזין אותו - ממה שראיתי אני הוא בצד שמאל של המנוע (בצד הנגדי למרים טורים) ויוצא ממנו חוט אחד , נכון ???לא נכון???? אם זה לא זה אז איפה...

2. האם לעובדה שאין קריאת חום יש השפעה על סרקולצית קירור המים או שהעובדה שהשעון מדומם משמעותה רק חוסר אינפורמציה לנהג (לא שזה לא קריטי אבל האם ההשפעה היא בתיפעול ממש!!)??

3. כיצד לבדוק את הגשש , לבדוק התנגדויות בעת עבודת מנוע עם אמפרמטר???וכמה עולה כזה חדש???

4. כיצד לבדוק את השעון ואם הוא לא תקין האם זה בר תיקון או שמצריך החלפה של כל לוח השעונים???

ועשו לי טובה הרצתי כבר חיפוש זה לא נתן לי מענה מדוייק אני מגשש באפילה דיממתי את הרכב אני מפחד שבהיעדר אינדיקציית חום אני אזיק למנוע !

כדי לבדוק את השעון חום בקלות קח את החוט שמתחבר על היוניט ושים אותו על ה+ של המצבר ואם הוא עולה עד הסוף הוא תקין ואתה יכול למצוא יוניט בהרבה מקומות בסביבות 80 100 שקל רק תבדוק שהיה באמת עובדת כי יש כאלה שנראות אותו דבר אבל לא מתאימות

לביא סמו וסומו
18-09-09, 08:08
מישהו יכול להמליץ על שעון חום חיצוני שהוא הרכיב אצלו : דגם+מחיר+איפה לקנות

משהו לא יקר כ"כ אבל אמין שיעשה את העבודה כמו שצריך.....
חשוב שזה יהיה אחד כזה שבא עם יוניט מתאים לסמוראי...

אודה על המלצותיכם.

חנן-ג'יפולוג
18-09-09, 09:12
בזמנו הרכבתי שעון חום לטרקטורון שבא במקור רק עם נורית אזהרה לחום.

זה עלה 90 ש"ח בחנות חלפי רכב, והגיע עם מתאמים לגדלים שונים של חיישן טמפ'. הרכבה פשוטה מאוד שכוללת חיבור פלוס, מינוס, חוט בין השעון לחיישן ועוד חוט של תאורת רקע לשעון.

לביא סמו וסומו
18-09-09, 09:34
וואלללה נשמע קלאסה למטרה...

אני מבין מדבריך שהוא כן נותן חיווי טמפרטורה וגם נורית אזהרה או רק נורית???

אתה זוכר איפה קנית??

חנן-ג'יפולוג
18-09-09, 11:13
השעון הזה בא עם חיישן משלו ורק עם חיווי טמפ', בלי נורה. במקור בטרקטורון הזה היתה רק נורה, ללא חיווי טמפ' וסידור כזה זה לא מספק אותי.

אני מניח שתמצא כזה בכל חנות לחלקי חילוף לרכב.

לביא סמו וסומו
20-09-09, 09:18
תודה לכולם שהכוינו אותי ותודה מיוחדת לעידן שעזר לי לפתור את הבעיה .
הכשל אותר יטופל איך שאני יתפנה.

גבר גבר!!

-->