PDA

צפייה בגרסה מלאה : צינור מים מיוחד?

התייש
14-09-09, 16:13
אהלן, אהלן.
ככה... בדרך לצימר המחוג של החום עלה. עצרתי בצד וישר עליתי על הבעיה:-שיט, ניקרעה הרצועה!. לטיול שתוכנן למחר כבר ספק אם נספיק לתקן.
אחרי שהחלפתי רצועה גילתי שהרדיאטור ריק ממים.. הנזילה נימצאה במין צינור מתכת שניראה כמו "חליל" ויש לו כמה יציאות מכיוונים שונים והוא הולך במקביל לצינור שמעביר מים מהמשאבה למנוע. במכשילי תנועה נאמר לי שצינור כזה עולה 317 ש"ח לפני מע"מ ואין תחליפי!
האם מישהו מכיר אלטרנטיבה אחרת?
למשל: שיטה לתיקון הצינור הזה או צינור תחליפי במחיר הגיוני יותר?

מורי
14-09-09, 19:11
צינור כזה קונים מקורי חדש (לא שיש אלטרנטיבה אחרת...)

פעם בניתי אחד כזה מנירוסטה. היום לא הייתי משקיע את הזמן והאנרגיה.
תקפיד לקנות גם את ה- O RING

גל_כ
14-09-09, 21:41
אהלן, אהלן.
ככה... בדרך לצימר המחוג של החום עלה. עצרתי בצד וישר עליתי על הבעיה:-שיט, ניקרעה הרצועה!. לטיול שתוכנן למחר כבר ספק אם נספיק לתקן.
אחרי שהחלפתי רצועה גילתי שהרדיאטור ריק ממים.. הנזילה נימצאה במין צינור מתכת שניראה כמו "חליל" ויש לו כמה יציאות מכיוונים שונים והוא הולך במקביל לצינור שמעביר מים מהמשאבה למנוע. במכשילי תנועה נאמר לי שצינור כזה עולה 317 ש"ח לפני מע"מ ואין תחליפי!
האם מישהו מכיר אלטרנטיבה אחרת?
למשל: שיטה לתיקון הצינור הזה או צינור תחליפי במחיר הגיוני יותר?

לטובת תיקון דרך זמני הייתי משתמש באפוקסי פלסטלינה, אבל בטוח שלא הייתי יוצא לטיול ככה.
אני החלפתי את החלק מבעוד מועד (היה חלוד לגמרי) כשעשיתי אוברול.

gmike
14-09-09, 22:49
אם כבר עלה הנושא..
יש לי נזילה קטנה מהצינור הזה, יותר כמו הזעה...
כל מה שאוטם אותו זה O ring? איך שולפים את הצינור ומחליפים את ה O ring?
מדובר על הצינור מתכת שהולך מקדמת המנוע, מתחת לטרמוסטט לכיוון אחורי המנוע?

תודה.

מיכאל

התייש
15-09-09, 09:41
או קיי, עשיתי בדיקה קטנה לצינור לפני שאני רץ להשקיע 360 ש"ח. אטמתי את 4 היציאות והשארתי רק את הפתח העליון כדי למלא מים והשארתי כחצי שעה כדי לבדוק האם הצינור באמת מטפטף ומהיכן בדיוק. והפלא ופלא הוא אינו מטפטף כאשר הוא עומד עם מים בפנים. (כניראה שרק במצב מונע). למה זה קורה? האם יש מצב שרק כאשר מופעל מעבר של מים בלחץ כבד הוא מתחיל לנזול פתאום? אגב, כאשר הכל עוד היה במקום לפני הפירוק ומילאתי מים ברדיאטור המים זרמו מהצינור באופן חופשי. מוזר, אני לא רואה בו חורים! אגב, מורי לאיזה o ring התכוונת בדיוק? אתה יכול לסמן על התמונה?

itay
15-09-09, 11:29
או קיי, עשיתי בדיקה קטנה לצינור לפני שאני רץ להשקיע 360 ש"ח. אטמתי את 4 היציאות והשארתי רק את הפתח העליון כדי למלא מים והשארתי כחצי שעה כדי לבדוק האם הצינור באמת מטפטף ומהיכן בדיוק. והפלא ופלא הוא אינו מטפטף כאשר הוא עומד עם מים בפנים. (כניראה שרק במצב מונע). למה זה קורה? האם יש מצב שרק כאשר מופעל מעבר של מים בלחץ כבד הוא מתחיל לנזול פתאום? אגב, כאשר הכל עוד היה במקום לפני הפירוק ומילאתי מים ברדיאטור המים זרמו מהצינור באופן חופשי. מוזר, אני לא רואה בו חורים! אגב, מורי לאיזה o ring התכוונת בדיוק? אתה יכול לסמן על התמונה?

בצד של הצינור שנכנס למנוע (לתוך משאבת המים), יש שקע קטן שמיועד ל ORING.

איתי.

s_n_p
15-09-09, 12:37
יש לי צינור כזה של ויטרה (99% שהוא זהה לשל סמוראי). אומנם לא חדש, אבל שלם. אחרי שיוף וצביעה הוא יהיה בסדר.
אתה מוזמן לבוא ולקחת אותו מראשון או הרצליה.

O5O2-777567
סטס.

-->