PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה ניתן לקנות מסילות טלסקופיות (למגירה, לצורך העניין)

GodsFather
19-09-09, 10:04
שלום שלום,

גוגל הביא אותי בעיקר ליצרנים של מסילות למטבחים ותנורים והמחיר בהתאם. או ליצרנים ומשווקים גדולים שלא מוכרים לפרטיים.
לא שאני מצפה למשהו זול אבל התמחור עדיין שונה בין מסילה דקורטיבית למגירת מטבח (עם סגירה שקטה וכל החירטוטים האלה) לבין מסילה למוצרי תעשיה כמו למשל המגירות של רכס.

מישהו מכיר מקום שאני יכול להזמין דרכו לפי מידות ייעודיות ? איזור המרכז עדיף לי. (וכן,שאלתי גם את רכס :) )

תודה

אמיר.

אייל
19-09-09, 10:21
יעד פרזול, גולד פרזול, ח.ג. (בניין פנורמה), בלורן (א.ת. רשל"צ).
אם זה עבור מגירה ובאורך סטנדרטי (כ-60 ס"מ) חפש מסילות לאגר, עלותן כ-70 ש"ח לזוג.

oren13
19-09-09, 10:22
אני רכשתי לפרויקט שלי ב"א.ר" בסגולה פ"ת יש במספר מידות
בהצלחה אורן

GodsFather
19-09-09, 16:15
יעד פרזול, גולד פרזול, ח.ג. (בניין פנורמה), בלורן (א.ת. רשל"צ).
אם זה עבור מגירה ובאורך סטנדרטי (כ-60 ס"מ) חפש מסילות לאגר, עלותן כ-70 ש"ח לזוג.

אשכרה תוצאות גוגל :)

לא, זה לא באורך סטנדרטי - אני רוצה שמ-115ס"מ זה יפתח ל3 מטר... מה שאומר שזו מסילה בתוך מסילה בתוך מסילה...

אני אבדוק גם עם א.ר.

תודה

AvigdorAharon
20-09-09, 00:43

אני אבדוק גם עם א.ר.

תודה

מתי אתה הולך ל א.ר?
אולי תעשה לי משלוחה קטן?

אביגדור

GodsFather
20-09-09, 21:07
אם אני אהיה שם מחר, יש לי את הטלפון שלך.

eradsh
21-09-09, 21:42
http://www.creatix.co.il/zivudnet/index.asp?p=1

תנסה כאן

eradsh
21-09-09, 22:02
http://www.t-race.com/L_EN/index.php

http://t-race.com/areapdf/index.php

GodsFather
22-09-09, 13:02
http://www.t-race.com/L_EN/index.php

http://t-race.com/areapdf/index.php

אחלה, אבל מי משווק אותם בארץ ?

eradsh
23-09-09, 22:02
אחלה, אבל מי משווק אותם בארץ ?

גש לאתר הזה:
http://www.creatix.co.il/zivudnet/index.asp?p=1

תעבור למסילות:
http://www.creatix.co.il/zivudnet/search.asp?categ=285

גש לאתר של קונלוג
http://www.creatix.co.il/zivudnet/product.asp?f=895
http://www.conlog.co.il/

ותתחיל לחפש.
תנסה "הנעה קוית ומיסוב"
http://www.conlog.co.il/Index.asp?CategoryID=38

תמצא שם T-RACE
http://www.conlog.co.il/Index.asp?ArticleID=183&CategoryID=38&Page=1

בהצלחה.
תעדכן בבקשה, ותפרסם מחירי מסילות.
שנה טובה.

Bernard
26-09-09, 21:33

לא, זה לא באורך סטנדרטי - אני רוצה שמ-115ס"מ זה יפתח ל3 מטר... מה שאומר שזו מסילה בתוך מסילה בתוך מסילה...

תודה
גם אני חיפשתי משהו דומה, כשעבדתי על פרוייקט המגירה שלי (חפש באתר, היתה גם כתבה מסודרת) - כדברי המערכון: "מצטערת אדוני, אין!!!".

מה שאתה מחפש נקרא FULL EXTENTION. ברוב המקרים הפתיחה מגיעה לקצת פחות מ-100% של האורך הראשוני ובמגירות היקרות יותר, ניתן להגיע ל-120%.

מה שאני עשיתי זה לשנות את אופן הפתיחה/סגירה של המסילה עצמה ואת האופן בו היא מותקנת (היחס והמיקום על המגירה לעומת החיבור למזגרת שמחזיקה את המגירה) כך שהגעתי למהלך כולל של יותר מ-150% מהאורך המקורי.

זה אפשרי ואפילו פשוט מאוד לביצוע.

מה שאני מציע לך הוא למצוא מסילות שמתאימות באורך המקורי (סגור) למידות ההתקנה שלך (110 סמ'?) וחשוב יותר, בעלות נתוני נשיאת עומס גבוהים יותר (הרבה) מהמשקל המתוכנן לנשיאה במגירה (כולל משקל המגירה, כמובן) - בפתיחה מקסימלית של המגירה, המומנט המופעל על המסילה הוא עצום, יחסית לעומס במצב סגור.
אצלי המסילות בעלות אורך (סגור) של 70 סמ' אך מהלך של יותר ממטר (היינו, המגירה נעה יותר ממטר ממצב סגור לפתוח לגמרי, כשאורך המגירה עצמה 90 סמ') וחשוב יותר, מחזיקות משקל של יותר מ-150 קג'.

אל תחפש את המסילות המיוחדות בעלות מהלך של 100%+. חבל על הזמן והכסף. מהלך סטנדרטי של עד 90% יספיק.

אחרי שמצאת, תיצור איתי קשר ואסביר לך בדיוק כיצד להשיג את המהלך הגדול (ב)יותר שניתן להשיג מכול אורך נתון - הרבה יותר פשוט להסביר כשאתה מחזיק את המסילה מולך...

בהצלחה,
ברנרד.

GodsFather
27-09-09, 09:23
תודה על העזרה

אברי נוב
28-09-09, 11:53
שלום שלום,

גוגל הביא אותי בעיקר ליצרנים של מסילות למטבחים ותנורים והמחיר בהתאם. או ליצרנים ומשווקים גדולים שלא מוכרים לפרטיים.
לא שאני מצפה למשהו זול אבל התמחור עדיין שונה בין מסילה דקורטיבית למגירת מטבח (עם סגירה שקטה וכל החירטוטים האלה) לבין מסילה למוצרי תעשיה כמו למשל המגירות של רכס.

מישהו מכיר מקום שאני יכול להזמין דרכו לפי מידות ייעודיות ? איזור המרכז עדיף לי. (וכן,שאלתי גם את רכס :) )

תודה

אמיר.

ניתן למצוא במחם טכניק או בקונלוג

אברי

omri_t
03-05-15, 16:46
מקפיץ.

אני צריך מסילות שנפתחות כ 1 מטר למשקל 50 ק"ג בערך על זוג.
סה"כ צריך 4 סוגות.

הרמתי טלפונים, לא מצאתי מישהו שמחזיק במלאי.

אשמח אם מישהו יודע להפנות אותי לצורך רכישה.

תודה!

MOSHIKO.L
03-05-15, 16:50
תבדוק ברכסים

shmil
03-05-15, 17:07
מ.ח.מ. קשיחים (http://www.mhm.co.il/?CategoryID=20&ArticleID=1&SourceID=20&sng=1).
נכון ללפני חודש - היו להם מסילות למקרר רכב.

boaz avrahami
03-05-15, 18:00
תבקש במחמ מסילות 200 פאונד.
עולה כ 220 שח כולל מעמ

המסילות במחמ קשיחים ולא באחר שהוזכר

עידו לוריה
03-05-15, 18:46
ממש מומחים למסילות ;)

עידו

amit1
03-05-15, 19:04
מחם קשיחים ראשל"צ.
תתקין 2 בכל צד.
תמגן בפני כניסת אבק למסילות במידת האפשר.

ד ו ר ו ן
03-05-15, 21:29
+ למחמ קשיחים.
תלך מראש על אילו למשקל גבוה.

shachar
03-05-15, 21:40
ממש מומחים למסילות ;)

עידו
עוד מימי רכבת העמק... [emoji578]

רכס חיים
03-05-15, 21:50
רק לנו יש מלאי בארץ של מסילות מעל 70 ס''מ. חבל על החיפושים.

עידו לוריה
03-05-15, 22:14
גם למחם יש עם אני זוכר נכון עד 900 מ"מ .
חוץ מזה חיים מה התחלת למכור מסילות ?

עידו

רכס חיים
04-05-15, 12:05
אין בארץ שימוש קבוע למסילות ארוכות,- חוץ מאצלנו. לכן אנו נאלצים להביא בעצמנו מאות מסילות בכל פעם ,מה שמחייב אותנו גם למכור עודפים.

amit1
04-05-15, 14:59
חיים, מה העלות לזוג מסילות אורך 80 ס"מ עומס 80 ק"ג?

רכס חיים
04-05-15, 20:06
86 שקלים ליחידה ללא מ.ע.מ.

ד ו ר ו ן
04-05-15, 21:21
זול משמעותית ממחמ.

opl
04-05-15, 21:30
וגם מאיביי. ואני מניח שאיכותי יותר.

amit1
04-05-15, 21:37
מחיר סביר. תוכל בבקשה להעלות מידות?
תודה

ד ו ר ו ן
04-05-15, 21:42
סביר?
יותר בכיוון של זול.

המסילות של מחמ אמנם איכותיות, אבל עולות 280שח, ומהכרות עם חיים, הוא לא מתעסק עם סחורה נחותה.

GodsFather
04-05-15, 21:52
נראה לי שחיים צריך להכין את המפעל לביקור מסיבי של לקוחות

עידו לוריה
04-05-15, 22:06

חיים הכוונה לסט ( זוג מסילות ) או למסילה בודדת ?

עידו

רכס חיים
05-05-15, 12:14
יחידה לא זוג,היות ורבים קונים מסילה אחת במקום מסילה שהתקלקלה.

זה לא עיסוקנו המרכזי,ואין לנו פרסום למוצר הזה,למרות שיש לנו את המלאי הגדול בארץ בשווי חצי מיליון שקל רק של מסילות.

amit1
05-05-15, 13:31
סביר?
יותר בכיוון של זול.

המסילות של מחמ אמנם איכותיות, אבל עולות 280שח, ומהכרות עם חיים, הוא לא מתעסק עם סחורה נחותה.
אני קניתי במחם את ה HD בקצת יותר מ 200....

עידו לוריה
05-05-15, 14:16
יחידה לא זוג,היות ורבים קונים מסילה אחת במקום מסילה שהתקלקלה.

זה לא עיסוקנו המרכזי,ואין לנו פרסום למוצר הזה,למרות שיש לנו את המלאי הגדול בארץ בשווי חצי מיליון שקל רק של מסילות.
תודה . זה יוצא פחות או יותר אותו מחיר אבל טוב לדעת שיש עוד ספק עם מגוון מסילות על המדף במחיר סביר .

עידו

boaz avrahami
05-05-15, 14:36
חשבתי שנפלנו על מחיר מעולה עד שלוריה קילקל את המסיבה עם השאלה הזו.
וזה הזכיר לי את המערכון של זהו זה על החרמון.
מגלש אחד בשקל - השני ב 199

GodsFather
05-05-15, 14:42
כשאתה מגיע למפעל של חיים, אתה לא יוצא רק עם מסילה או שתיים... (חרוז-תפוז)

arnonshoshani
05-05-15, 15:08
חברים אני קונה מסילות אורך 70 למשקל של 60 ק"ג ביעד פרזול בתל אביב במחיר של 80 ש"ח ליחידה לפני מעמ

רכס חיים
05-05-15, 16:33
תתחדשו במסילות והעיקר שתרכיבו נכון.

ד ו ר ו ן
05-05-15, 17:57
אני קניתי במחם את ה HD בקצת יותר מ 200....
HD לשמונים קג?

עידו לוריה
05-05-15, 19:42
במחם המסילה הכבדה היא ל - 200 פאונד .

עידו

boaz avrahami
05-05-15, 19:47
ברכב שנוסע בשטח מומלץ להשאיר מקדם משקל ועל ה 200 פאונד לא להעמיס מעל 70 קג
בהתאמה ה 60 קג לא הייתי שם מעל 45 קג

ד ו ר ו ן
05-05-15, 20:03
במחם המסילה הכבדה היא ל - 200 פאונד .
עידו
=84 קג.. עליי ההפרש בזיכרון..

הכוונה היתה בדיוק מה שבועז ציין, מקרר 45+משקל המגירה+תאוצות אנכיות בשטח.

asafk
06-05-15, 20:04
בתכנון נכון חייבים לכלול מקדם בטחון משמעותי לתאוצות בשטח, או, עדיף- לתכנן חלק שמוריד את המשקל מהמסילה כאשר המגירה סגורה.

אסף.

amit1
07-05-15, 02:55
מתקינים 2 HD בכל צד.

- - - Updated - - -

בתכנון נכון חייבים לכלול מקדם בטחון משמעותי לתאוצות בשטח, או, עדיף- לתכנן חלק שמוריד את המשקל מהמסילה כאשר המגירה סגורה.

אסף.
מתקינים 2 מסילות בכל צד.

asafk
07-05-15, 07:00
זה עדיין נותן רק 160 קילו.

אסף.

ד ו ר ו ן
07-05-15, 07:49
זה עדיין נותן רק 160 קילו.

אסף.

איזה מקדם בטחון היית מחשב?

amit1
07-05-15, 08:12
160 בכל צד, 320 כולל.

boaz avrahami
07-05-15, 08:22
המשקל הנקוב הוא לזוג .
הפתרון של אסף נחמד בעולם אוטופי.
בעולם האמיתי רוב הישומים שראיתי משתמש בזוג עד שני זוגות למגירה.
תלוי עד כמה hd אתה רוצה את הפתרון

ד ו ר ו ן
07-05-15, 08:29
מה הביא אותך לתוצאה הזו?

יש לי 2 גליונות של מגזין שטח אוסטרלי, שמוקדשים לסקירת ציוד אחסון ברכב 4x4אוסטרליה, וגילון סקירת ציוד של overland, ובאף מוצר לא נתקלתי במסילות כפולות.

גם לא בקטלוג של FrontRunner.

רכס חיים
07-05-15, 08:41
הפתרון של שתי מסילות מכל צד,הינו לעניות דעתי פתרון שאנחנו עשינו לראשונה באופן שיטתי,כדי לפתור שלוש בעיות .
אחת - זה הכפלת המשקל על המגירה ,שתיים - זה הגדלת היציבות האנכית של המגירה במיוחד בפתיחה מלאה של מגירות ארוכות. ושלוש - הינו מחיר הרבה יותר סביר מרכישת מסילות כבדות שעלותן מגיעה גם ל- -.2,000 שקל יחידה.

עידו לוריה
07-05-15, 08:43
זה פטנט ישראלי גרוע ופתרון הנדסי גרוע ( כבר ראיתי מוצרים כאלו פתחתי וסגרתי אותם וזה גרוע ), לא קיים בשום מקום מסיבה פשוטה שיש מסילות הרבה יותר כבדות גם עד משקלים של טון ומעלה , אבל זה עולה כסף וישראלי ממוצע לא אוהב לשלם .
ואין בנאמר שום רצון לפגוע בציפור נפשו של אף אחד , אני רק מתייחס לפתרון עם הוא נכון או לא .

עידו

ד ו ר ו ן
07-05-15, 08:45
כמה אני באמת נזקק לזה ברכב טיולים, לא רכב עבודה?

boaz avrahami
07-05-15, 08:58
לוריה ורכס ענו כמעט במקביל ויצא בסוף כאילו לוריה מגיב לרכס ומבקר אותו בזמן שהוא הגיב כנראה לפוסט שלי ...

דורון-
תלוי כמה משקל אתה שם במגירה?
וכמה אתה מטייל.
אני נוסע עם סט מסילות אחד למגירה ולוקח בחשבון החלפה אחת לכמה שנים. לגיטימי בעיני

רכס חיים
07-05-15, 09:02
עידו,לכתוב ''פתרון גרוע'' לאחר שעשינו אלפי רכבים מוצלחים בדיוק כך,זה חוסר אחריות והתנשאות מיותרת.

מוטב שתספר לחבר'ה כאן כמה מגירות מוצלחות אתה עשית בחיים שמכשיר אותך להתבטא כך. (או שרק פתחת וסגרת אותן......)

ובסוף לומר ''שישראלי ממוצע'' לא אוהב לשלם כסף - זה ממש הכללה נבזית - כי גם הגרמנים לא אוהבים לשלם מעבר לסביר ואפילו אתה לא זורק כסף מאחוריך כשאתה מטייל על הטיילת.

רק תסביר לי מאיפה אתה שואב את הבטחון המוחלט שלך,ואת תעצומות הנפש להיות כל כך החלטי. קצת צניעות תוסיף לאמינות שלך.

בגילי כבר יודעים את זה.

asafk
07-05-15, 10:01
פתרון של צמדי מסילות קיים בהרבה יישומים - אבל ההתקנה חייבת להיות מדוייקת כדי שהעומס יתחלק על שתי המסילות.
אם כל המטרה היא מקדם בטחון לתאוצות בנסיעה, פשוט יותר להרכיב בלוק מעץ או חתיכת אוקולון שיחזיק את כל המשקל כשהמגירה סגורה. זה לא פתרון הזוי או אוטופי והוא הרבה יותר קל לביצוע מאשר הקבלה מושלמת של זוג מסילות ועוד זוג בצד שני.
בארגז של טנדר יש תאוצות אופייניות של 5g. בג׳יפ עם מתלים מעולים בערך 2g. את מקדם הבטחון אפשר לחשב מתוך החופש שמובנה במסילה.

אסף.

עידו לוריה
07-05-15, 10:01
עידו,לכתוב ''פתרון גרוע'' לאחר שעשינו אלפי רכבים מוצלחים בדיוק כך,זה חוסר אחריות והתנשאות מיותרת.

לא התכוונתי בנאמר למישהו ספציפי ועם עדיין אתה חושב שזה נאמר עליך או על המוצר שלך , מתנצל .

מוטב שתספר לחבר'ה כאן כמה מגירות מוצלחות אתה עשית בחיים שמכשיר אותך להתבטא כך. (או שרק פתחת וסגרת אותן......)

כמות המגירות שבנית או לא לא רלוונטית , מבחינה הנדסית עם פתרון זה היה נכון היתה רואה שקיים אצל יצרני המסילות , ולא בכדי הוא לא קיים מסיבה פשוטה שזה יוצר חיכוך גבוה פי שתיים מאשר מסילה בודדת , מעבר לכך שאני מאוד מעריך את העבודה שלך ואני חושב שבכמות מגירות שאתה מייצר אתה יכול ליצר לעצמך את המסילות הרבה יותר טוב מאלו שאתה קונה .

ובסוף לומר ''שישראלי ממוצע'' לא אוהב לשלם כסף - זה ממש הכללה נבזית - כי גם הגרמנים לא אוהבים לשלם מעבר לסביר ואפילו אתה לא זורק כסף מאחוריך כשאתה מטייל על הטיילת.

- הינו מחיר הרבה יותר סביר מרכישת מסילות כבדות שעלותן מגיעה גם ל- -.2,000 שקל יחידה.

זו לא הכללה זו מציאות , גם אני ישראלי וכמו שכתבת גם אני לא אוהב לשלם , ולעשות מוצר שעולה פחות ללקוח לא תמיד מעיד על איכות ירודה , ואני לא חושב שאתה מוכר איכות ירודה .

רק תסביר לי מאיפה אתה שואב את הבטחון המוחלט שלך,ואת תעצומות הנפש להיות כל כך החלטי. קצת צניעות תוסיף לאמינות שלך.

בגילי כבר יודעים את זה.

זה לא ביטחון ולא תעצומות נפש , זה הנדסה .
ובגלל זה גם רשמתי :

ואין בנאמר שום רצון לפגוע בציפור נפשו של אף אחד , אני רק מתייחס לפתרון עם הוא נכון או לא .

עידו

ודרך הגב רשמנו את את הדברים ביחד כך שמה שכתבתי לא נאמר בכלל ובלי שום הקשר למה שכתבת .
ועם תקרא כמה פוסטים למעלה תגלה שגם דורן כתב שהוא לא נתקל בשום מקום בעולם בפתרון כזה , אז מה גם הוא נגדך ?

חיים אין לי שום רצון לריב ולא להכנס ל"פינות " זה דיון מכני בדיוק כמו כמעט כל דיון בפורום הזה ועם הדעה שלנו לא יושבות בעניין זה באותו מקום זה לא אומר שצריך לקחת את זה לכיוון אישי או עלבון .

עידו

asafk
07-05-15, 10:03
ועוד הערה. יש לי מסילות שפורקו ממכונת דפוס והן ל150 קג כל אחת. הנה כיוון לחיפושים.

אסף.

boaz avrahami
07-05-15, 10:23
אסף, אתה משוכנע שהמשקל הוא למסילה ולא למסילות?
למיטב הבנתי משתמשים בזוג למגירה ומציינים את משקל המגירה המתאים למסילות .

יצא פה סלט עם זה שחיים מוכר אותם גם ביחידות

עידו לוריה
07-05-15, 10:24
פתרון של צמדי מסילות קיים בהרבה יישומים - אבל ההתקנה חייבת להיות מדוייקת כדי שהעומס יתחלק על שתי המסילות.
אם כל המטרה היא מקדם בטחון לתאוצות בנסיעה, פשוט יותר להרכיב בלוק מעץ או חתיכת אוקולון שיחזיק את כל המשקל כשהמגירה סגורה. זה לא פתרון הזוי או אוטופי והוא הרבה יותר קל לביצוע מאשר הקבלה מושלמת של זוג מסילות ועוד זוג בצד שני.
בארגז של טנדר יש תאוצות אופייניות של 5g. בג׳יפ עם מתלים מעולים בערך 2g. את מקדם הבטחון אפשר לחשב מתוך החופש שמובנה במסילה.

אסף.

זה נכון קיים שימוש במסבים לינאריים במקביל בתעשיה למשל מכונות CNC , אבל לא במגירות , מכוון שצריך להתמודד עם דיוק של שלושת הצרים זה גורם לכך שזה לא כלכלי בכלל להתמודד עם זה בבניית מגירה ועדיף או כמו שכתבת ליצר נוסע עומס במצב סגור או לקנות מסילה למשקל הרצוי .

עידו

איל מ
07-05-15, 10:41
רק כדי להבין,
כל הדיון על בלאי של המסילות כשהן סגורות הוא כתוצאה מכך שכשהמגירה סגורה, המסילה בעצם פתוחה, רק לצד השני? (כלומר, כדי להרוויח פתיחה, מצב האפס של המסילה הוא כשהמגירה חצי פתוחה?)
כי אם לא, הרי שמסילה שמיועדת למשקל מסוים כשהיא פתוחה מסוגלת להתמודד עם משקל גבוה בהרבה כשהיא סגורה (במצב אפס).
(מקווה שהובנתי).

רכס חיים
07-05-15, 11:01
כפי שאסף ציין, עבודה עם מגירות כפולות מחייבת רמת דיוק של התקנה גבוהה מאוד. משהו כמו 3 עד 5 אלפיות מ''מ. זה לא ניתן לביצוע בהרכבה ידנית שאינה מגובה בייצור CNC או לייזר.

לא הייתי מתמודד עם זה בהתקנה ביתית, כי מהר מאוד המיסבים ישתחררו מהמסילות שלהם.

עידו - קיבלתי.

asafk
07-05-15, 11:07
איל, אכן סלט.
המסילה או זוג מסילות הן למשקל מסויים וכל יצרן מגדיר איך שבא לו וצריך לשים לב אם זה בודד או זוג.

כשהמגירה סגורה ואתה נוסע, העומס הוא לא מסת המגירה כפול g אלא מסת המגירה כפול 2g אם מדברים למשל על לנדרובר עם סלילים. כלומר פעמיים המשקל הרגיל שלה. לכן צריך לחשב לעומס המתאים או להוריד את העומס מהמסילות.

אסף.

איל מ
07-05-15, 11:21
לא הבנת את השאלה. האם במצב סגור המסילה היא כמו מקרה א' בתמונה או כמו מקרה ב' (הציור מתאר רק את מצב המסילה, לא את המגירה).

98263

amit1
07-05-15, 11:31
כפי שאסף ציין, עבודה עם מגירות כפולות מחייבת רמת דיוק של התקנה גבוהה מאוד. משהו כמו 3 עד 5 אלפיות מ''מ. זה לא ניתן לביצוע בהרכבה ידנית שאינה מגובה בייצור CNC או לייזר.

לא הייתי מתמודד עם זה בהתקנה ביתית, כי מהר מאוד המיסבים ישתחררו מהמסילות שלהם.

עידו - קיבלתי.

רכס, לדעתי אתה מגזים לחומרה. אתה עובד באפיצות של 3 אלפיות?

- - - Updated - - -

המשקל הנקוב הוא לזוג .

אופס..אתה צודק.

boaz avrahami
07-05-15, 11:34
אייל,
אתה צודק שמסילה סגורה אמורה להתמודד טוב יותר עם המשקל מאשר מסילה פתוחה. לרוב המשקל המצויין הוא עומס מקסימלי במצב פתוח וסטטי.
כשהמסילה סגורה החפיפה בין החלקים הטלסקופיים היא הגבוה ביותר. המסילה לא נפתחת פנימה בסגירה.
ראה בתמונה למטה.
כפי שאסף תאר, רכב נוסע מעמיס לפחות פי 2 משקל על המגירה. לדעתי הרבה יותר אבל הוא למד הנדסה ואני בקושי בית ספר.
יש להביא בחשבון בנוסף לקפיצות את הלכלוך והאבק שעושים שמות במסילות לכן הכי כדאי להשאיר מקדם הסטריה גדול

98264

asafk
07-05-15, 11:35
לא הבנת את השאלה. האם במצב סגור המסילה היא כמו מקרה א' בתמונה או כמו מקרה ב' (הציור מתאר רק את מצב המסילה, לא את המגירה).

98263

זה תלוי איך הרכבת אותה. אבל ברוב המסילות כמות הגלילים שנושאים בעומס קבועה. כמובן שהמומנט שונה בכל מצב אבל דווקא במצב שתיארת שהמסילה פתוחה לצד השני המומנט לא גדול כי מרכז המגירה נמצא מעל הכדוריות שעובדות.

אסף.

boaz avrahami
07-05-15, 11:40
אסף, הוא מתכוון שהחפיפה המלאה היא באמצע מהלך הפתיחה.
במצב פתוח לחלוטין וסגור לחלוטין הטלסקופ עד הקצה אבל בכל אחד מהמצבים הוא בקצה המנוגד...

למיטב ידיעתי איל, אין מסילות כפי שתארת

נמרוד
07-05-15, 11:46
רכס התכוון כנראה 3-5 מאיות המ"מ ולא אלפיות, ובפועל אני מניח שהוא עובד במקרה הטוב בדיוק של עשירית מ"מ, הדיוק המקובל של חיתוך לייזר בקנה מידה כזה.

רכס חיים
07-05-15, 12:36
העפיציות אצלנו הינן 3-5 מאיות המ''מ - כשם שנמרוד ציין. טעות שלי.

ד ו ר ו ן
07-05-15, 17:43

אסף.
איך הגעת ל-5G?
זו תאוצה גבוהה מאד ולמה שזה יהיה שונה מרכבים אחרים?

במה זה שונה מהתאוצה ששאר יושבי הרכב מרגישים?
בעומס כזה, הצוואר של הילדים היה מזמן נשבר.

מזמן חשבתי על מדרגה מאוקולון שהמכירה יושבת עליו בסוף המהלך בסגירה, להוריד את העומס בנסיעה, נראה לי שעכשיו צריך להעביר את זה למשהו מעשי.

ד ו ר ו ן
07-05-15, 17:46
זה פטנט ישראלי גרוע ופתרון הנדסי גרוע ( כבר ראיתי מוצרים כאלו פתחתי וסגרתי אותם וזה גרוע ), לא קיים בשום מקום מסיבה פשוטה שיש מסילות הרבה יותר כבדות גם עד משקלים של טון ומעלה , אבל זה עולה כסף וישראלי ממוצע לא אוהב לשלם .
עידו
אני לא חושב שפתרון אחד פוסל את השני, וחשיבה יצירתית שמפחיתה עלויות ומאפשרת מוצר שעובד, זו החוכמה.

בהרבה מקרים יש נטייה לחפש ״הכי HD" שיש, כשבמציאות העומסים של השימוש שלנו הוא בקושי MD.

opl
07-05-15, 18:20
אני חושב שהוא לקח את זה אולי מ:MIL-STD-810G

asafk
07-05-15, 21:20
איך הגעת ל-5G?
זו תאוצה גבוהה מאד ולמה שזה יהיה שונה מרכבים אחרים?

במה זה שונה מהתאוצה ששאר יושבי הרכב מרגישים?
בעומס כזה, הצוואר של הילדים היה מזמן נשבר.

מזמן חשבתי על מדרגה מאוקולון שהמכירה יושבת עליו בסוף המהלך בסגירה, להוריד את העומס בנסיעה, נראה לי שעכשיו צריך להעביר את זה למשהו מעשי.

איך הגעתי? מדדתי.
יותר מפעם אחת וביותר מרכב אחד.
הנהג שבאמצע בסיס הגלגלים מרגיש משמעותית פחות ממה שמרגיש מטען בארגז של ג׳יפ על סלילים שמרגיש פחות ממטען על סוף השלוחה האחורית של משאית קטנטנה עם קפיצי עלים.
חייל בארגז של אביר מרגיש יותר מזה ולא עף לו הראש עם הקסדה... אבל הוא לא קשור אז הוא קופץ עד הברזנט.

אסף.

ד ו ר ו ן
07-05-15, 21:35
אז כנראה שזה רק נשמע רע..

אני מניח שמה שהרגשנו בישיבה על כנף הטרקטור/ בעגלה נטולת קפיצים/קפיצים לכמה טונות היה לא פחות מזה.

amit1
07-05-15, 21:44
נראה לי שכדאי במקרה זה להקשיב לניסיונו של רכס......התקין הרבה מסילות....

Bernard
08-05-15, 15:09
אני באמת לא מבין... למה להמציא את הגלגל..
קנה מסילות שמתאימות למשקל ו... סע לשלום.
תאוצות אנכיות/צידיות/מרווח ביטחון... על מה אתם מדברים פה, מסע למאדים? כולה מסילות שמחזיקות קופסה במשקל X.
המשקל המצויין על המסילות הוא לפני מקדמי ביטחון - קנה מסילות במקום אמין (הנה, יש לך את חיים), תרכיב ותפסיקו לסבך את כל העניינים..

אתה גם יכול לקחת מסילה "קצרה" יותר ולשנות/להתאים את אורך/אחוזי הפתיחה... כתבתי איך לעשות את זה, פה איפשהו במעמקי האתר... לא מסובך (ואצלי זה מחזיק כמה עשרות קלוגרמים טובים... הרבה, הרבה יותר ממקרר).

Bernard
08-05-15, 15:28
למי שכבר שכח, לינק עתיק.
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1586-jeepolog-archive
יש הסבר קצרצר גם איך לבנות "מסילה" שתחזיק הרבה יותר ממה שיש לקנות בארץ.
המגירה שלי, דרך אגב, מחזיקה המון משקל (ולא רק את ההיי-ליפט ומליון כלי עבודה מברזל..), כולל אותי.
ואת המסילות הקנויות, שיניתי כך שיפתחו ליותר מ-100% אורך - משהו כמו הסכימה שהעלה איל מ. ובועז אמר שאין...
אין לקנות (זה לא יעיל כמו מסילה "נורמלית") אבל אפשר לשנות מסילות קיימות...

Bernard
08-05-15, 15:35
סתם, כדי לתת פרופורציות.
המגירה הפנימית (זו עם כלי העבודה וההיי-ליפט והכל) - אני מעריך שנושאת(נשאה) קרוב ל-100 קג'. הרייטינג של המסילות (קנויות) היה 250 ליברות והשינויי שעשיתי, בטוח שהחליש אותן.
המסגרת החיצונית (זו שמגירה בתוכה) "מחזיקה" בקלות 2 צידניות מלאות, ציוד ל- 3 ימים לחמישה אנשים וכשצריך להגיע לתא הגלגל הרזרווי מתחת לתא המטען (כמו למשל, כשמתחיל לצאת עשן בגלל ממסר שעולה באש), המסילות תוצרת "ברנרד" מחזיקות את כל הנ"ל + שלושה שמנים (אחי ואני על המשטח ורמי שנשען על הקצה ונותן הוראות)... במצב פתוח!

כולה מקרר.
תתקין וזהו.

asafk
08-05-15, 16:03
קח בחשבון שהRATING של מסילה לוקח מקדם בטחון. זה לא שברגע שתעבור את העומס המותר היא תישבר.
לכן בחירה במסילות שמיועדות למשקל האמיתי היא בחירה נכונה.
ועדיין זה לא תחליף לבניה נכונה, עם אביזר שמוריד את העומס מהמסילה בקפיצות בשטח.
אסף.

Bernard
09-05-15, 19:16
בכל המסילות שראיתי/קניתי, כולל הזולות ביותר, שישמשו לניסויים, במצב סגור, המגירה נשענת על מעצור מפלסטיק גמיש/גומי שמסיר קצת עומס מהמייסבים והמסילות שהם ישבים בהם וסופג קצת זעזוים..

אני עדיין חושב שאתם עושים יותר מידי עניין מבנייה פשוטה..

GodsFather
19-05-15, 16:16
האם ניתן להתקין מסילות גם בצורה מאוזנת ולא רק אנכית ? קרי שהמסילה תחובר למשטח (רצפה) ובצדה השני לתחתית המגירה/ארגז האכסון.

נמרוד
19-05-15, 16:36
אפשר למשוך גם את הויטארה שלך עם כננת כשהיא שוכבת על הצד, אבל הרבה יותר קל כשהיא עם הגלגלים בכיוון הנכון. זה התפקיד של המסילה :)

boaz avrahami
19-05-15, 16:46
המסילות הרגילות מיועדות להתקנה צידית והמיסוב שלהן ( הכדוריות מתכת) מותקנות באופן שהלחץ עלהן יהיה רק בכיוון הזה.

יש מסילות יחודיות להתקנה תחת המגירה.
חפש בגוגל undermount rails

GodsFather
19-05-15, 16:49
מממ... אז אני צריך לחפש מסילות שטוחות אם כך.

יש לי ארגזי פלסטיק (כמו תנובה) שאני רוצה אפשרות לשנע על מסילות מבלי לייצר דופן נוספת שתעטוף אותם. כל המשטח עליהם יהיו מונחים יהיה שליף מבחינתי (עם עיגון פריק). סה"כ 2-3 ארגזים צמודים.

נמרוד
19-05-15, 16:52
בשביל מה אתה צריך מסילות ?! אי אפשר סתם למשוך ולהרים ארגז פלסטיק של תנובה?

arnonshoshani
19-05-15, 16:53
תנסה אצל האחים ביטר

GodsFather
19-05-15, 17:01
היום אני מרים ושולף.

א. לא רוצה להרים, רוצה שמעל הארגז יהיה מדף מקובע, מה שימנע את האופציה להרים.
ב. היכולת של הארגז להשאר "באויר" כשהוא פתוח היא עוד FEATURE שאין לך כשאתה מרים אותו ביד.
ג. 2-3 ארגזים סגורים צמודים זה עוד משטח עבודה באחורי הרכב.

הכל יחסי כי מדובר בויטרה ולא בתא מטען של רכב נורמלי, אבל כל מ"מ אויר נחשב.

בועז - תודה, תיארתי לעצמי. אני רק מקווה שמדובר במוצר דק יחסית ולא עבה.

- - - Updated - - -

האחים ביטר ?

boaz avrahami
19-05-15, 17:07
תייצר תחת הארגז מדף פורמייקה או חומר אחר עם פסי החלקה דוגמת אקולון. יצא באותו עובי של המסילות ובעשירית המחיר.
יש לי חבר שיש לו בסדנה כוורת כזו מסנדביץ פורמיקה והמגירות הן ארגזי תנובה שמחליקים על הפורמייקה

asafk
19-05-15, 17:21
יש מסילות ייעודיות לזה.
יש גלגלים ששותלים במשטח מעל ומתחת לארגז. יותר אמין ממגירות.

אסף.

Bernard
19-05-15, 17:22
האם ניתן להתקין מסילות גם בצורה מאוזנת ולא רק אנכית ? קרי שהמסילה תחובר למשטח (רצפה) ובצדה השני לתחתית המגירה/ארגז האכסון.

יש אבל הן עבות/חלשות/יקרות ביחס ל"רגילות"

shachar
19-05-15, 17:47
האחים ביטר ?

באלנבי תל אביב
יש להם גם אתר
http://www.bitter.co.il/

GodsFather
20-05-15, 09:30
יש מסילות ייעודיות לזה.
יש גלגלים ששותלים במשטח מעל ומתחת לארגז. יותר אמין ממגירות.

אסף.

מעל הארגז ?

תייצר תחת הארגז מדף פורמייקה או חומר אחר עם פסי החלקה דוגמת אקולון. יצא באותו עובי של המסילות ובעשירית המחיר.
יש לי חבר שיש לו בסדנה כוורת כזו מסנדביץ פורמיקה והמגירות הן ארגזי תנובה שמחליקים על הפורמייקה

בועז, מה שאתה מציע עדיין אומר שהארגז לא יהיה פתוח באופן מלא מחוץ למתקן שלו והמשקל של הארגז בפתיחה יוחזק על ידי המדף העליון.

שחר, תודה.

boaz avrahami
20-05-15, 09:35
זה נכון. הוא שולף 3/4 או פשוט מוציא את הארגז והולך לשולחן. במחער שזה עלה זה אחד הפתרונות היותר פרקטיים

asafk
20-05-15, 10:02
אמיר, כן. מעל הארגז. כדי שהוא יישאר מפולס בזמן המשיכה ולא ייפול החוצה.

אסף.

GodsFather
20-05-15, 16:43
אסף, זה עדיין מחייב שחלק מהארגז ישאר בפנים...

boaz avrahami
20-05-15, 16:52
קח מסילות רגילות וחבר להם ברזל זווית שעליו ישב הארגז

GodsFather
20-05-15, 17:02
אופציה שחשבתי עליה... עדיין מעבה לי את המקום. אולי אם לא תהיה ברירה.

boaz avrahami
20-05-15, 18:33
בחפיפת גובה זה הכי צמוד שאתה יכול לדעתי. עובי הזוויתן זניח לעומת כל חלופה אחרת.
ברוחב תפסיד 2 ממ בכל צד בגלל הזוויתן.
לא הבנתי איפה הבעיה שלך

GodsFather
20-05-15, 20:56
עובי המסילות שקוף מבחינתך בועז? נאמר ואני שם 3 ארגזים אז 6 מסילות. כל מסילה זה 2 סמ. קרי אני כבר פחות 12 ס"מ ממה שבקושי יש לי גם ככה.
תא המטען בויטרה הוא בדיחה כמעט כמו תא מטען בסמוראי/גימני. בתי הגלגל דוחקים רוחב צר מאד לצערי והגובה לא מאפשר לי להתקין את הארגזים מעליהם.

רכב צפוף... צריך לחשוב יצירתי

boaz avrahami
20-05-15, 21:42
המסילות גונבות לך בצדדים במסילות רגילות.
מסילות תחתונות מחייבות אותך לפלטה תחתונה ועוד גובה המסילות - זה הפסד גדול.

ד ו ר ו ן
20-05-15, 21:52
תא המטען בויטרה הוא בדיחה כמעט כמו תא מטען בסמוראי/גימני. בתי הגלגל דוחקים רוחב צר מאד לצערי והגובה לא מאפשר לי להתקין את הארגזים מעליהם.

משטחי החלקה, כמו שכבר כתבו לך.

הכי יעיל מבחינת ניצול נפח ברכב כמו שלך שהמכירה גם ככה לא גדולה, וכל ס״מ משפיע.

כמה משקל כבר יהיה בארגזים שהנפח שלהם מראש לא גדול?

Bernard
20-05-15, 23:36
עובי המסילות שקוף מבחינתך בועז? נאמר ואני שם 3 ארגזים אז 6 מסילות. כל מסילה זה 2 סמ. קרי אני כבר פחות 12 ס"מ ממה שבקושי יש לי גם ככה.

יצירתי = פחות מגירות..

GodsFather
22-05-15, 11:26
לא יהיה הרבה משקל אלא בעיקר אוסף של אלמנטים שטוב יותר שיהיו בתא ייעודי / ארגז.
ברנרד, 2-3 מגירות, לא 20...

amit1
22-05-15, 13:53
באיזה רכב מדובר? מה המידות החיצוניות של הארגז בתוכו ימוקמו המגירות?
עם הרוחב הכולל קטן מ 90 ס"מ הייתי הולך על מגירה אחת עם 2 מסילות HD סטנדרטיות שגוזלות ביחד 2-3 ס"מ.

Bernard
22-05-15, 14:51
לא יהיה הרבה משקל אלא בעיקר אוסף של אלמנטים שטוב יותר שיהיו בתא ייעודי / ארגז.
ברנרד, 2-3 מגירות, לא 20...
הבנתי...פשוט כתבו (לא זוכר מי) ש-3 מגירות לוקח הרבה מקום של מסילות, פחות מגירות ייקח פחות מקום של מסילות.
או, במילים אחרות... מה שעמית כתב פה מעלי..
מגירה אחת ותחלק אותה, מבפנים, איך שאתה רוצה... למה יותר ממגירה אחת..

GodsFather
22-05-15, 18:35
כי זה לא מגירה אלא ארגז תנובה. 2-3 כאלה. על מסילות.
עמית? ויטרה דור 1

amit1
22-05-15, 18:47
תלמד מנסיון מצטבר של 12 שנים עם מגירות...תשאיר את הארגזים של תנובה לחלב ותבנה ארגז למגירה אחת. אתה תהנה מהגשטלט.

GodsFather
22-05-15, 19:18
גם לי יש נסיון עם מגירות אבל אני מנסה לחיות עם מה שיש ועם כמה שפחות בניה/סיבוך/עלויות.
יש לי סט מגירות רכסים במחסן שהיה בשמחה נכנס לרכב אם הייתי מוותר על המושב האחורי. עד אז - שעטנז תנובה או אם יפול משהו לידיים.

amit1
22-05-15, 21:28
מה הבעיה לבנות ארגז ומגירה מדיקט והכל מותאם לרכב כמו כפפה?

GodsFather
08-06-15, 09:20
קיבלתי הצעת מחיר מספק מסילות -

מסילת שליפה מלאה, 355.6 מ"מ, משקל 40 ק"ג - 40.7 ש"ח ליחידה לפני מע"מ.

בהתחשב בזה שאני צריך 6 יחידות (3 ארגזי תנובה) = 288 ש"ח כולל מע"מ.

לא יודע לגבי המחיר, הנתונים של המשקל והאורך מתאימים לי. מה דעתכם ?

amit1
12-06-15, 10:34
לפי המתואר מדובר בשעטנז לא פרקטי לכן ממליץ לך לבנות ארון, להכניס לתוכו את הארגזים אותם ניתן לשלוף בנפרד בהתאם לצורך.
מגירות בונים או בשיטה של ברנרד,שהיא השיטה הטובה ביותר ומבוססת על מסבים ומסגרת ברזל ומיועדת לעומס כמעט בלתי מוגבל במונחים של רכב שטח וגם עמידה בפני חול ואבק (מסבים אטומים) , או בשיטה שלי שמיועדת לתפרנים ומבוססת על ארגז ומגירות דיקט ומסילות HD.

OFF-RoaD
12-06-15, 11:33
ובאיזו מהאופציות אתה יוצא עם עודף מ300₪?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

amit1
12-06-15, 11:53
קנה דיקט 16 מ"מ חתוך למידה ובנה לבד ארון לארגזים.

קונסטון
12-06-15, 12:24
למי שכבר שכח, לינק עתיק.
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1586-jeepolog-archive
יש הסבר קצרצר גם איך לבנות "מסילה" שתחזיק הרבה יותר ממה שיש לקנות בארץ.
המגירה שלי, דרך אגב, מחזיקה המון משקל (ולא רק את ההיי-ליפט ומליון כלי עבודה מברזל..), כולל אותי.
ואת המסילות הקנויות, שיניתי כך שיפתחו ליותר מ-100% אורך - משהו כמו הסכימה שהעלה איל מ. ובועז אמר שאין...
אין לקנות (זה לא יעיל כמו מסילה "נורמלית") אבל אפשר לשנות מסילות קיימות...

ברנרד, מבין מהכתיבה שלך, שאתה בחו"ל?
כשאתה חוזר אפשר להזמין מגירות כמו שעשית לדיפנדר 110 ?
לחילופין, אם מתכוון להתפנק בחו"ל הרבה זמן, אתה מרשה למתקין להעתיק "זכויות יוצרים":) לשימוש פרטי ..לי....
והאם אתה חושב שיבין מהפוסט שלך הכל...או צריך השלמות

אגב מה "שקנה" אותי..."להשתמש באותם חורים של הברגים כדי לא לחורר רצפה."..משהו כזה.."

Bernard
12-06-15, 14:34
ברנרד, מבין מהכתיבה שלך, שאתה בחו"ל?
כשאתה חוזר אפשר להזמין מגירות כמו שעשית לדיפנדר 110 ?
לחילופין, אם מתכוון להתפנק בחו"ל הרבה זמן, אתה מרשה למתקין להעתיק "זכויות יוצרים":) לשימוש פרטי ..לי....
והאם אתה חושב שיבין מהפוסט שלך הכל...או צריך השלמות

אגב מה "שקנה" אותי..."להשתמש באותם חורים של הברגים כדי לא לחורר רצפה."..משהו כזה.."

כן.
כרגע בחו"ל... חוזר בעוד שנה, כנראה.

כל מה שאני מעלה פה, זה לשימוש חופשי - מוותר מראש על כל זכויות יוצרים:).

מה שלא מבינים, אפשר לשאול - אין סודות.

אני שונא "לעשות חורים" או כל דבר אחר שמשנה את "המקור" באופן בלתי חוזר.
להדביק מתקן מגנטי לטלפון (עם מדבקה דו צדדית) על הקונסולה המרכזית של הפורד שלי, פה, לקח לי כמה שבועות...
מעדיף שהכל יראה מקורי... לפחות "מבחוץ"..

דבר נוסף.
בתחילה התקנתי את המסילה ההיא(שבניתי לבד) ממייסבים קטנים יותר אבל רמת הדיוק היתה צריכה להיות גדולה יותר, ככל שהמרכיבים קטנים יותר.
לכן השתמשתי במייסבים שבתמונות.
התוצאה - עומס אפשרי הרבה יותר גדול - כמו שאמרתי, המסילה ההיא נשאה את כל תוכן המגירה "הפנימית" (שוקל טון - הרבה יותר מהתמונה), את אחי (היה איש גדול), אותי (קצת יותר קטן ממנו) ואת רמי (כמעט כמו שנינו ביחד.. כמעט) שנשען על הקצה ונתן הוראות פירוק/תיקון לממסר שנשרף.
פתיחה/סגירה קלה וחלקה של המגירה, על כל המשקלה (רמי הסיעה אותנו קדימה ואחורה, כשאנחנו על המגירה).
עמידות לכל מיני "ליכלוכים" ו"מפגעים" שמוצאים דרך למסילות (חול, ברגים, בידוד חשמל וכו'.. הכל קרה).

הכל, מלבד המייסבים והברגים, היה מחומרים ש"היו בסביבה" והיה "Over Kill" ענק... אפשר לעשות הכל יותר קל ועדיין חזק.

קונסטון
12-06-15, 15:21
....(רמי הסיע- אותנו קדימה ואחורה, כשאנחנו על המגירה).
עמידות לכל מיני "ליכלוכים" ו"מפגעים" שמוצאים דרך למסילות (חול, ברגים, בידוד חשמל וכו'.. הכל קרה).

הכל, מלבד המייסבים והברגים, היה מחומרים ש"היו בסביבה" והיה "Over Kill" ענק... אפשר לעשות הכל יותר קל ועדיין חזק.

ללא תמונות ישיבה על המגירה..זו אקרובטיקה לדמיון :)
מניח שהקפדת שגם לא רועש

amit1
12-06-15, 16:59
בשיטה של ברנרד ניתן לייצר מגירות ארוכות מאוד. בתערוכת הציוד הצבאי האחרונה בת"א ראיתי מגירה לטנדר אמריקאי באורך של כ +- 3 מ'.....

Bernard
12-06-15, 17:19
ללא תמונות ישיבה על המגירה..זו אקרובטיקה לדמיון :)
מניח שהקפדת שגם לא רועש

לא היה זמן לצלם.
היינו בחנייה אחרונה, ממש לפני היציא מהשטח והיו איזה 5 כלי רכב, שמילאו אויר עם הקומפרסור שלי.
פתאום התחלתי להריח ריח שרוף, שעלה מהאוטו שלי - רמי ראה עשן עולה מאיזור המגירה ודימהר הבין מה קרה - עומס גדול ולמשך זמן רב מידי על הסולנואיד, שהפעיל את המנוע של הקומפרסור.
מיד קפצנו והתחלנו לעבוד...
אף אחד לא צילם...
צטערת...:rolleyes:

ולא - אין רעש. בכלל.
המגירה כ"כ כבדה וישבת במהודק על המסילות... שום דבר לא זז גם במעברים טכניים קשים וזויות לא הגיוניות, שהריינג' היה יכול להן...

991419914299143

amit1
20-06-15, 14:02
בתערוכה הצבאית האחרונה בגני התערוכה בת"א ראיתי מוצרים של היצרן א.ג.מ דן שמייצר מגירות עם מסילות בקונספט של ברנרד אך בצורה הכי מקצועית שראיתי.
להערכתי זה לא יהיה זול אך למי שהפרוטה מצויה בכיסו והוא מעוניין בפתרון מעולה למשקלים גבוהים במיוחד, מומלץ להיכנס לקישור. לצערי אני לא מצליח להעלות תמונות כדי להציג את פרט המסילה שעשוי באופן מיטבי.
http://agm-dan.com/12-%D7%93%D7%A3-%D7%94%D7%91%D7%99%D7%AA/15-%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%A9%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%9D

asafk
20-06-15, 17:14
אכן. מהיכרות קרובה מדובר בליין מוצרים מעולה.
(הגולש אלדד מוזמן להוסיף פרטים..... )

אסף.

amit1
03-07-15, 19:23
בעקבות נסיוני בעשור האחרון עם סט מגירות מעולה שנבנה על ידי בעלות סבירה של מאות שקלים בודדים ושהוכיח את עצמו לאורך כמעט עשור, אשמח לחלוק ידע עם חברי הפורום במידה והנושא מעניין.

גלעד .ג.
03-07-15, 19:36
מעניין מאוד...נשמח לשמוע!

Sent from my iPhone using Tapatalk

המשוטט
03-07-15, 20:20
בעקבות נסיוני בעשור האחרון עם סט מגירות מעולה שנבנה על ידי בעלות סבירה של מאות שקלים בודדים ושהוכיח את עצמו לאורך כמעט עשור, אשמח לחלוק ידע עם חברי הפורום במידה והנושא מעניין.
++1

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

קונסטון
03-07-15, 21:51
...

קונסטון
03-07-15, 22:05

תודה מראש

amit1
04-07-15, 00:37
OK חברים, נעלה על הכתב, נצלם תמונות ונפרסם בימים הקרובים.

asafk
04-07-15, 11:38
ובלי לחסוך פרטים... בבקשה.

אסף.

amit1
07-07-15, 23:04
טוב נתחיל, שלב ראשון כיצד מעלים תמונות לאתר?

עידו לוריה
08-07-15, 07:40
בבקשה :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/66133

עידו

eysham
25-03-16, 17:11
טוב נתחיל, שלב ראשון כיצד מעלים תמונות לאתר?

ההסבר של עידו לא מספיק?... עדין מנסה? :)

GodsFather
10-06-19, 14:43
מה נשתנה?

מקפיץ, הרצון אותו רצון, המחירים קצת גבוהים למוצר מדף.

הכוונה למגירה כמו מגירה מקרר, רק שלא כזו יוקרתית שעולה 1200 ש"ח למגירה...

הארגז - לא תנובה אלא קצת יותר גדול או שני ארגזי תנובה צמודים.

רעיונות?

א.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

JustDoB
10-06-19, 20:05
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F183522329944

GodsFather
10-06-19, 20:49
לא נפתח דרך טפאטולק...

erezgur
10-06-19, 21:13
לא נפתח דרך טפאטולק...

Sent from my LON-L29 using Tapatalkנסה לחפש באיביי 183522329944
או לפתוח שרשור זה בדפדפן (תפריט 3 נקודות למעלה ואז open in browser )

אני דרך אגב מצליח לפתוח עם טאפאטולק, אולי בזכות יישום איביי.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

GodsFather
10-06-19, 22:36
באורח פלא, איביי זיהה את הנסיון ופתח את העמוד כהיסטוריה... שוין.

בכל מקרה, המחיר של המסילה אחלה, המשלוח פחות...

מה גם שאני אשמח לראות אפשרויות בעיניים בארץ לפרויקט הזה, לפחות כל עוד פער המחיר קטן מ30 אחוז.

orenc
10-06-19, 22:43
באורח פלא, איביי זיהה את הנסיון ופתח את העמוד כהיסטוריה... שוין.

בכל מקרה, המחיר של המסילה אחלה, המשלוח פחות...

מה גם שאני אשמח לראות אפשרויות בעיניים בארץ לפרויקט הזה, לפחות כל עוד פער המחיר קטן מ30 אחוז.

Sent from my LON-L29 using Tapatalkאם תרצה יש לי כאלה למסירה מהוד השרון או תל אביב.
תוכל לבדוק אם מתאים לך.

אורן.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

GodsFather
10-06-19, 23:04
מולך בפרטי

GodsFather
11-06-19, 07:20
במקביל לעזרה שאורן הציע לי וכי אני חושב שזה נכון לקהילה והקוראים האחרים, אשמח אם נעדכן כאן באילו אפשרויות יש היום.

אם מישהו בנה מגירות לאחרונה ואו בעניין מגש למקרר/ארגז.

opl
11-06-19, 07:36
124480

ishc
11-06-19, 08:58
במקביל לעזרה שאורן הציע לי וכי אני חושב שזה נכון לקהילה והקוראים האחרים, אשמח אם נעדכן כאן באילו אפשרויות יש היום.

Sent from my LON-L29 using Tapatalkהכי פשוט אבל כבד ותופס נפח לבנות מסנדוויץ
אני קניתי בזמנו מסילות טלסקופיות בחנות אספקה טכנית ועצים (ששם קניתי את הפלטות לבניה). זוג עלו 100 ש"ח.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

מנחם רוזנבך
11-06-19, 10:55
לא זול, אבל נראה הכי טוב ......
גם ביחס למחיר היקר.

https://www.e-shetach.co.il/pl_product~Expandaslide~25~0.htm

GodsFather
11-06-19, 16:27
מכיר היטב את איש שטח ומוצריו, זה אוברקיל לצורך ובנוסף אפילו הזולים המתחרים לו הם מעל אלפיה ולא מצדיקים וכאמור למגש בודד.

הייתי היום ביעד פרזול, הנה קצת פרטים -

כושר נשיאה - 40 קילו לזוג מסילות.
מסילות פתיחה מלאה/כפולה.
ניתן להתקין גם במאוזן (שוכב) ולא רק דופן.

עלויות - כולל מע"מ לזוג.

40 ס"מ, 40 ש"ח

50 ס"מ, 49 ש"ח

70 ס"מ, 67 ש"ח

הבחור לא ידע לומר אם על ידי שימוש בכפילות, אני מוריד עומס ויכול לשאת יותר משקל פר מגש...

GodsFather
11-06-19, 16:28
124480הלוואי וזה היה המקרה

dice2
11-06-19, 20:53

Sent from my LON-L29 using Tapatalkיש לקנות מסילות לעומס כבד ב ח. ג במבוא חורון או במחמ קשיחים בראשון לציון

בניתי מגרות כולל למקרר מהספקים הנ"ל

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

GodsFather
11-06-19, 21:52
מבוא חורון זה קלב, נהדר.

למרות שלדעתי, יותר מ40 קילו לזוג מסילות זה יותר ממה שאני צריך...

השאלה אם אני משלב 2 זוגות, האם הוספתי הגנה ולמעשה אפשר להעמיס נאמר 60 קילו, שלא לומר 80 קילו...

סולי
11-06-19, 23:07
אני מהמחמירים אתה מכיר אותי..
ניסית לבדוק כמה שוקל מקרר מלא לקצה?
לדעתי תסיים בקצה העליון...
חוץ מזה נראה לי מוזר מסילה שעובדת במאוזן וגם במאונך.
היא נפתחת פתיחה מלאה של האורך שלה? גם נתון להסתכל עליו ...
אלו שמותקנות במאוזן שונות במבנה .. גדולות וכבדות לרוב ועדיין בעלות נתוני עומס נמוכים יחסית.

יש תמונה?

נ.ב לדעתי שימוש בזוג מסילות בכל צד בהחלט יוריד מהעומס.
טריק נפוץ בארץ, בגלל שהן יבוא סדיר של מסילות hd הסדנאות השונות משתמשות במסילות מתחום המטבחים וכאשר אינן עומדות בעומס הנדרש מתקינים זוג מגירות בצד.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

GodsFather
11-06-19, 23:13
המסילות די סטנדרטיות, נפתחות במלואן ואני גם הרמתי גבה כשהמוכר בחנות אמר שאפשר גם במאוזן.

מאוזן אינו העניין פה... למרות שזה נשמע אחלה פתרון לחלק מהמבנה.

המשקל הוא שמעניין אותי. מקרר לא בתכנון כרגע אבל גם אם כן, 40 קילו יהיה המקסימום לדעתי.

GodsFather
11-06-19, 23:15
https://www.pirzul.co.il/main-products/drawer-runners/msilvt-mgirh-lgr.html

כאן אפשר לראות את המוצרים.

מסילות לאגר...

ד ו ר ו ן
12-06-19, 00:32
למרות שלדעתי, יותר מ40 קילו לזוג מסילות זה יותר ממה שאני צריך...
זה 40 קג סטאטי ובנסיעה בשטח זה יכול להגיע גם לפי 2-4.

כן,
רכס משלב 2 מסילות בכל צד מהסיבה הזו.
אני הלכתי על מסילות HD של מחמ שבמבחן מקרר 45ל בקצה ארגז טנדר, הוכיחו עמידות מזה כ-6 שנים.

Slowly..

סולי
12-06-19, 00:33
אין יותר מדי מידע... אקפוץ לראות מקרוב מסקרן.

אני הסתכלצי על מסילות של חברת Accuride, והדגם C305-ALR בפרט.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

GodsFather
12-06-19, 00:43

כן,
אני הלכתי על מסילות HD של מחמ שבמבחן מקרר 45ל בקצה ארגז טנדר, הוכיחו עמידות מזה כ-6 שנים.

Slowly..לא מאמין שאגיע ל40 קילו לזוג בפועל.. אבל ניחא

boaz avrahami
12-06-19, 06:39
אתה צריך לפחות כפול ממשקל המקסימלי של המקרר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

GodsFather
12-06-19, 11:37
די כבר עם המקרר! אין ולא יהיה מקרר! גם אם יביאו לי מתנה! תנסו אותי!

ועכשיו בצורה יותר נעימה - אני לא מתכוון להרכיב שום דבר כבד כל כך אבל מבין את ההמלצה. כאמור על פי הספק/משווק של המסילות, הן אמורות לשאת במשקל לכל אורך הפתיחה. 40 קילו לכל האורך.

מה שצריך לתת עליו הדעת כעת הוא העיגון של המסגרת לרכב, למצוא את ההברגות המקוריות ברכב ואת הפרזול הנכון שיתאים.

ראיתי שימוש בברגי מתיחה/מותחנים, אולי זה יעשה העבודה.

עידו לוריה
12-06-19, 12:09
אתה מבין שהמשקל כולל את גוף המגירה .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

גיא
12-06-19, 12:35
די כבר עם המקרר! אין ולא יהיה מקרר! גם אם יביאו לי מתנה! תנסו אותי!

מה כן יהיה ?

GodsFather
12-06-19, 12:48
ארגזי פלסטיק.

GodsFather
12-06-19, 12:48
אתה מבין שהמשקל כולל את גוף המגירה .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalkכן

asafk
19-06-19, 21:03

כן,

Slowly..בנסיעה בשטח - כשהמגירה סגורה - שום עומס לא אמור לפעול עליה, ואם כן אז התכנון או הביצוע שגוי.

אסף.

איל מ
19-06-19, 21:25
וגם אם פועל עליה עומס כשהיא סגורה,
מסילה של פתיחה מלאה של ארבעים קילו, יכולה לעמוד בהרבה הרבה יותר כשהיא סגורה. בלי לעשות חישובים, אני מהמר שהיא סוחבת (במצב סגור) את המשקל המותר כשהוא קופץ.

zivo
22-06-19, 09:54
בנסיעה בשטח - כשהמגירה סגורה - שום עומס לא אמור לפעול עליה, ואם כן אז התכנון או הביצוע שגוי.

אסף.

שמת פה רף גבוה.
בניה של מגירה, שבמצב סגור, לא יושבת על המסילה, זה פרוייקט מאוד מדוייק ומסובך.
ברוב ההתקנות רכב שאני מכיר, זה לא קיים.

אני מסכים עם כל ההערות על העובדה שבנסיעה המסילה סגורה, וכו', וזו נקודה חשובה בתכנון.
דרך אגב, וזה מתקשר גם לדיון של מסילה כפולה בכל צד, ובחירת חומר (עץ לעומת מתכת), זו צריכה להיות עבודה מאוד מדוייקת (אחרת, בסופו של יום, רק מסילה אחת נושאת בעומס, ושזה ישקע ויגיע לשניה, הראשונה כבר תעשה מעט).
לדעתי, עץ זה כיוון שגוי בפרוייקט כזה, ואלומיניום, מצריך המון ידע וניסיון (אני מתעלם מהמחיר כרגע), בקיצור, רק מגוולן.

ד ו ר ו ן
22-06-19, 10:17
בנסיעה בשטח - כשהמגירה סגורה - שום עומס לא אמור לפעול עליה, ואם כן אז התכנון או הביצוע שגוי.

אסף.
למסילה חייב להיות חופש מינימלי כדי שהיא תפתח.
ראיתי מסילות ולא מהזולות, שאחרי שטח ממושך, השפתיים של המסילה נפתחו.

ההבדל בין הזולות לאיכותיות הוא שהזולות התפרקו והאיכותיות מחזיקות מעמד גם עם המעט חופש.

Slowly..

asafk
22-06-19, 11:30
מה שכתבתי לא קשור למסילה, אלא מדרגה / בלוק / עוקצים למנוחה בסוף המהלך.
ולא, זה לא כזה קשה ולא כזה מדוייק.... לא יותר מדוייק משאר הבניה של מגירה ברמה גבוהה.

אסף.

בפאלו
04-04-20, 15:30
מעורר את הפוסט
אני עכשיו מזווד את הנגרר וצריך מסילות של מטר , המקרר הוא 80 ליטר ומשקלו 40 קג אז ככה שצריך מסילות של 150 קג לפחות עם עדיפות ל200קג בגלל שמתחת למקרר אני רוצה לעשות מדף נשלף שיהיה לברז כיור ומשטח עבודה . הכוונה מאיפה לרכוש מסילות כאלה בלי למכור כליה?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

ד ו ר ו ן
04-04-20, 15:46
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3931-%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%91%D7%95%D7% AA-DIY-%D7%9C%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8-%D7%A0%D7%A9%D7%9C%D7%A3

מתחת לאף..

בפאלו
04-04-20, 18:57
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3931-%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%A1%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%91%D7%95%D7% AA-DIY-%D7%9C%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8-%D7%A0%D7%A9%D7%9C%D7%A3

מתחת לאף..הקישור הזה מפנה אותי לשרשור על ריינג רובר[emoji849]

ADaShim
04-04-20, 19:01
הקישור הזה מפנה אותי לשרשור על ריינג רובר[emoji849]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalkככה זה בטאפאטוק. תנסה מדפדפן.

Sent using Tapatalk

ד ו ר ו ן
04-04-20, 19:07
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200404/0465d81185c69ff5cc777bc9d7b7f64d.jpg

עובד לי מהטאפטוק..

עוד נסיון:

erezgur
04-04-20, 20:40
ככה זה בטאפאטוק. תנסה מדפדפן.

Sent using Tapatalkלפחות באנדרואיד, קישור למאמר בטאפאטוק משתבש ומגיע לשרשור לא קשור.

אפשר מתוך טאפאטוק ללחוץ על 3 הנקודות (תפריט) למעלה ואז לבחור web view ולפתוח עם דפדפן. בדפדפן הקישור יעבוד בצורה תקינה.

נשלח מהנייד

בפאלו
04-04-20, 23:34
הסתדר לי
תודה לכם

boaz avrahami
04-04-20, 23:54
מסילות יש לך בא.ת החדש של ראשון במחמ קשיחים.
לדעתי הכי כבד שיש להם זה 200 ליברות שזה 100 קילו וזה צריך לעלות כ 250 - 300 שח.
אצלי הם החזיקו במגירה ומקרר 8 שנים בשימוש לא מאוד אינטנסיבי ועכשיו הם מתחילות להתפרק.
אם יש לך אפשרות לבנות עם מיסבים ממש אבל לשכלל את המנגנון שבכתבה כך שיתן פתיחה מלאה על ידי מנגנון טלסקופי אז זה עדיף על מסילות קנויות וגם יצא זול יותר. אם לא אז תשקול להתקין שתי מסילות בכל צד

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
05-04-20, 08:56
בועז,
אני רק אגיד לך ( עם רכב כמו שלך) הערה שאולי לא כל כך רלוונטיות לבעלי טנדרים-
שים לב להבדל בסירבול ובגודל בין מסילה מקצועית כמו שרכסים משתמש לעומת בניה לבד.
נגיד ויש לך 3 מגירות, זה אומר 4 מרווחי מסילות.
אם המגירות בעומק 90 וגובה 30 ( אלו המידות אצלי), ואם המסילה מיצור עצמי עבה ב 1 סמ, זה אומר שהפסדת למעלה מ 10 ליטר אכסון (ואני זהיר עם האחד ס"מ).
הערה נוספת, ותראה את השאלה של נמרוד בשרשור של הכתבה, באמצעים ביתיים, זה לא כל כך פשוט, לעשות כמה עשרות חורים, בדיוק של עשיריות המ"מ .
זה מעורר שאלה, האם אתה באמת יודע כמה משקל יהיה על המייסבים שבאמת יעבדו.
במקרה של טנדר, אולי הייתי יותר סלחני על גישה "כוחנית" של לבנות לבד מברזל מסיבי.
כעקרון, רכיבים כאלו ( כמו מסילות) , לדעתי זו טעות לבנות לבד ( זה לא פוסל רעיון כמו מגירות עץ ללא מסילות , רק פורמייקה מחליקה על פורמייקה).

איל מ
05-04-20, 10:08
הבעיה עם פורמייקה היא שאתה מוגבל בהוצאה החוצה..
ואם כבר דיברנו על בניה עצמית של מסילה מסיבית ולא טלסקופית, בדיוק בשביל השימושים האלו קיימות פטות.
ניתן לעשות אותן גם טלסקופיות, אבל כבר חוזרים לקונסטרוקציות כבדות ומסובכות.

amirk
05-04-20, 10:56
https://dunnandwatson.com.au/drawer-slides-runners/

מסילות טובות ויקרות , מנסיון עם מקרר 60 ליטר שיוצא 750 ממ (125 קג עם נעילה)

ד ו ר ו ן
05-04-20, 12:24

ההנחה שבגלל שזה טנדר אז המשקל פחות משחק היא שגויה מיסודה.

הרעיון של תכנון נכון למימי עם משקל האריזות (ובכלל משקל נישא), תופסת לכל רכב שנוסע בשטח בו התאוצות משלישות ויותר, וכפועל יוצא את המשקלים שהשלדה והמתלים מרגישים.

הפחתה במשקל הציוד מבורכת תמיד.

בפאלו
05-04-20, 13:52
https://dunnandwatson.com.au/drawer-slides-runners/

מסילות טובות ויקרות , מנסיון עם מקרר 60 ליטר שיוצא 750 ממ (125 קג עם נעילה)המסילה עולה 200$ לפני שילוח
אין אופציה של שילוח לישראל [emoji15]

zivo
05-04-20, 17:36
ההנחה שבגלל שזה טנדר אז המשקל פחות משחק היא שגויה מיסודה.

הרעיון של תכנון נכון למימי עם משקל האריזות (ובכלל משקל נישא), תופסת לכל רכב שנוסע בשטח בו התאוצות משלישות ויותר, וכפועל יוצא את המשקלים שהשלדה והמתלים מרגישים.
הפחתה במשקל הציוד מבורכת תמיד.
שים לב לכלל הטקסט, התייחסתי בעיקר לרגישות לנפח.
אני גם מסכים במידה מסויימת עם ההנחה ש SUV יותר נקי \ פחות אבק.
ועדיין, הגישה שלי היתה במפורש, ללכת על מסילות קימות, כך (שלפחות פה :-) ) אין לנו כל וויכוח.

amirk
05-04-20, 20:04
המסילה עולה 200$ לפני שילוח

Sent from my SM-A705FN using Tapatalkשולחים. יש להם חנות באיביי.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

tiptipon
05-04-20, 20:53
יש לך גם פה

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/115190-%D7%A4%D7%AA%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8-%D7%91-SUV-%D7%9B%D7%90%D7%A9%D7%A8-%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%9C%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97%D7%94/page2

ד ו ר ו ן
05-04-20, 20:59
המסילה עולה 200$ לפני שילוח

אצלי יש מסילות כמו של בועז, מ-מחם קשיחים בראשלצ.
עברו 7 שנים של נסיעה עם מקרר 45ל בארגז הטנדר.
הן מתחילות להראות סימני עייפות שבאים לידי ביטוי בפתיחה פחות חלקה, אבל עדיין רחוקות ממצב החלפה.

בשביל אורך חיים כזה אני לא רואה סיבה להוציא יותר.
אז פעם ב-8 שנים מחליפים ועדיין לא מגיעים לעלות של 200$ לפני משלוח.

boaz avrahami
05-04-20, 21:07
תחפש בסביבת המסילות חתיכות פלסטיק לבנות שמחזיקות את הג׳ולות. כשזה מתחיל הסוף מיידי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
05-04-20, 21:52
תחפש בסביבת המסילות חתיכות פלסטיק לבנות שמחזיקות את הג׳ולות. כשזה מתחיל הסוף מיידי
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
אצלי הגולות בפס מתכת עם חורים.

boaz avrahami
05-04-20, 21:56
כאלו?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200405/87538525d039b2a71b20613bbe4bfe04.jpg

בפנים מסתבר מסתתרים פלסטיקים שמתפרקים...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

yoni_0000
05-04-20, 22:22
בועז,
אני רק אגיד לך ( עם רכב כמו שלך) הערה שאולי לא כל כך רלוונטיות לבעלי טנדרים-
שים לב להבדל בסירבול ובגודל בין מסילה מקצועית כמו שרכסים משתמש לעומת בניה לבד.
נגיד ויש לך 3 מגירות, זה אומר 4 מרווחי מסילות.
אם המגירות בעומק 90 וגובה 30 ( אלו המידות אצלי), ואם המסילה מיצור עצמי עבה ב 1 סמ, זה אומר שהפסדת למעלה מ 10 ליטר אכסון (ואני זהיר עם האחד ס"מ).
הערה נוספת, ותראה את השאלה של נמרוד בשרשור של הכתבה, באמצעים ביתיים, זה לא כל כך פשוט, לעשות כמה עשרות חורים, בדיוק של עשיריות המ"מ .
כעקרון, רכיבים כאלו ( כמו מסילות) , לדעתי זו טעות לבנות לבד ( זה לא פוסל רעיון כמו מגירות עץ ללא מסילות , רק פורמייקה מחליקה על פורמייקה).

אם לוקחים את זה צעד קדימה אפשר לקבל ניצול מקום מקסימלי. האמת שאני מופתע למה לא מיישמים את העיקרון הזה במגירות לרכב בלי קשר לסוג המסילה..

128355128356

מדובר סה"כ בפח עם שלושה כיפופים. מן הסתם זה משהו שלא טרויאלי לעשות עם שאריות פח אלא במפעל כיפוף ועל הדרך אפשר לעשות את מיקום החורים למייסבים בצורה מאוד מדוייקת.אפשר לקבל מגירה ללא מסילות עם ניצול מעולה של מקום. החוסר במסילות מוריד את העלות משמעותית. החסרון בסוג כזה של "מסילה" עם מייסבים היא שאי אפשר למשוך את המגירה עד הסוף החוצה.

Gilad
05-04-20, 23:08
אם לוקחים את זה צעד קדימה אפשר לקבל ניצול מקום מקסימלי. האמת שאני מופתע למה לא מיישמים את העיקרון הזה במגירות לרכב בלי קשר לסוג המסילה..

128355128356

מדובר סה"כ בפח עם שלושה כיפופים. מן הסתם זה משהו שלא טרויאלי לעשות עם שאריות פח אלא במפעל כיפוף ועל הדרך אפשר לעשות את מיקום החורים למייסבים בצורה מאוד מדוייקת.אפשר לקבל מגירה ללא מסילות עם ניצול מעולה של מקום. החוסר במסילות מוריד את העלות משמעותית. החסרון בסוג כזה של "מסילה" עם מייסבים היא שאי אפשר למשוך את המגירה עד הסוף החוצה.

בהחלט רעיון יפה
כדי להגיע לפתיחה מלאה תחשוב על פרופיל U שיושב בתוך המגרעות שיצרת וארוך מהם בערך ב-10 סמ. הוא יהווה המסילה למיסבים ובמצב סגירה מלאה ה"אוזניים" נכנסות מתחת לכיסא בתכנון נכון.
לחילופין, בהנחה שהמגירות אינן מגיעות עד לקוו הדלת אפשר להאריך את התושבת עם המיסבים מעבר לקוו המגירה כך שלמגירה תהיה תנועה יותר ארוכה ממלוא האורך שלה.

כל אלה רעיונות תיאורטיים שעלו לי לראש, לא ניסיתי בפועל ...

de fox
05-04-20, 23:59

128355128356

יוני מה שאתה מציע שקול ללקחת את אותו מנגנון של מסילות המוכר (בין אם קנוי או כמו של יהודה) ופשוט "להניח" את הארגז על גבי המסילות...לא? (אתה מפסיד את הגובה של המסילות ככה).
בפועל הפוטפרינט בין המסילות זה השטח האפקטיבי להעמסה (במקרה של מקרר לצורך הדיון)

yoni_0000
06-04-20, 00:10
במקרה של מקרר כן.. כי לגובה אין משמעות.
במגירות, בכל אלו שראיתי ובשימוש של מסילה "רגילה" אתה עדיין מפסיד את רוחב המסילה כפול 2 למגירה... כמו שזיו אמר, כפול 3 מגירות.. זה נפח בעל משמעות. בצורה שהצעתי אתה מפסיד את הנפח הזה רק בתחתית המגירה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

עירא
06-04-20, 00:21
יוני מה שאתה מציע שקול ללקחת את אותו מנגנון של מסילות המוכר (בין אם קנוי או כמו של יהודה) ופשוט "להניח" את הארגז על גבי המסילות...לא? (אתה מפסיד את הגובה של המסילות ככה).
בפועל הפוטפרינט בין המסילות זה השטח האפקטיבי להעמסה (במקרה של מקרר לצורך הדיון)

ואם מתקינים אותן בצורה מאוזנת, לשים לב לדירוג עומס שלהן מפני שלרוב הוא שונה (משמעותית) בהתאם למנח ההתקנה.

ד ו ר ו ן
06-04-20, 00:58
כשזה נוגע למגירה לציוד זה אחלה רעיון.
כשזה נוגע למקרר אתם מפספסים משהו חשוב, האוורור.

המקרר צריך נפח אויר סביבו להניע אויר.
אויר לשאיבה למצנן, ופינוי אויר חם מהצד השני.

כשהכלוב דחוק והדוק סביב המקרר, הוא עובד הרבה יותר קשה.
זה נכון שבעתיים ברכבים סגורים.
אז ה-2-3סמ האלו בצד המקרר הם לא נפל מבוזבז אלא חלק ממבנה נכון לפינוי חום והזרמת אויר טרי.

zivo
06-04-20, 01:44
כשזה נוגע למגירה לציוד זה אחלה רעיון.
כשזה נוגע למקרר אתם מפספסים משהו חשוב, האוורור.

המקרר צריך נפח אויר סביבו להניע אויר.
אויר לשאיבה למצנן, ופינוי אויר חם מהצד השני.

כשהכלוב דחוק והדוק סביב המקרר, הוא עובד הרבה יותר קשה.
זה נכון שבעתיים ברכבים סגורים.
אז ה-2-3סמ האלו בצד המקרר הם לא נפל מבוזבז אלא חלק ממבנה נכון לפינוי חום והזרמת אויר טרי.
עד כמה שאני זוכר, על המקרר שלך מולבש כיסוי...
חוץ מנקודה מאוד מסויימת - מול היציאה אוויר של המאוורר של המעבה, אתה דווקא רוצה כמה שפחות תנועת אוויר.
דרך אגב, ע"מ שהאוויר החם שנפלט מהמעבה, לא "יסתובב" באזור של המקרר, יש לי "ונטה" קטנה שמושכת אותו החוצה.
אבל זה רק בנקודה מול הפליטת אוויר. כל השאר, כמה שפחות תנועת אוויר.

boaz avrahami
06-04-20, 07:50
הוונטה הזו נמצאת בחישובי החשמל שלך?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
06-04-20, 08:35
הוונטה הזו נמצאת בחישובי החשמל שלך?
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
רשע..

מצד שני,
יש מצב שמצאת מה גורם לחישובי האנרגיה הגדולים של זיו ביחס לאחרים!

ד ו ר ו ן
06-04-20, 08:44
עד כמה שאני זוכר, על המקרר שלך מולבש כיסוי...

מה זה קשור?
זה מוסיף בקודי חצי סמ לרוחב ואם כבר זה משפר את הבידוד.

חוץ מנקודה מאוד מסויימת - מול היציאה אוויר של המאוורר של המעבה, אתה דווקא רוצה כמה שפחות תנועת אוויר.
דרך אגב, ע"מ שהאוויר החם שנפלט מהמעבה, לא "יסתובב" באזור של המקרר, יש לי "ונטה" קטנה שמושכת אותו החוצה.
אבל זה רק בנקודה מול הפליטת אוויר. כל השאר, כמה שפחות תנועת אוויר.
ממש לא.
אין פינוי אויר יעיל בלי כניסה יעילה של אויר שמחליף אותו.

כשיש מרווח סביב למקרר האויר מסוגל לנוע, אויר חם עולה ויוצא, ואויר קר בצד השני יכול להכנס בחופשיות.

הונטה שהתקנת ממחישה בדיוק את הנקודה אליה כיוונתי, שאצלך יש בעיית פינוי אויר חם.

boaz avrahami
06-04-20, 09:08
עד שזיו יסיים את חישובי החשמל כולל הוונטה, אנסה לנחש שהכוונה שאוויר עומד וכיסוי שהוא אוויר עומד , מסייעים בבידוד.
מה שנחוץ זה אוורור נקודתי למעבה/ מנוע ולא לגוף המקרר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
06-04-20, 09:23
עד שזיו יסיים את חישובי החשמל כולל הוונטה, אנסה לנחש שהכוונה שאוויר עומד וכיסוי שהוא אוויר עומד , מסייעים בבידוד.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

מדויק

ד ו ר ו ן
06-04-20, 10:05
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
נכון, והמרווח של 2סמ מכל צד שהמסילה תופסת הוא בדיוק המסדרון שמאפשר פינוי אויר חם בלי מגבלה ובצד הנגדי זרימת אויר קר לפתח השאיבה.

zivo
06-04-20, 10:30
דורון,
אין לנו שום וויכוח שאם המקרר עומד חשוף על קצה הצוק... יהיה אוורור טוב.
השאלה היא, האם בהתקנה ברכב, ניתן לעשות משהו יותר טוב?
בגדול, אתה יכול להסתכל על החלל סביב המקרר בדיוק כמו על הכיסוי שאתה שם על המקרר -עוד שכבת בידוד.
בדיוק כמו שהכיסוי של המקרר מנסה לאטום כמה שיותר טוב ברוב השטח ( כולל כל השיחות שהיו פה על הוולקרו והסיבוך לתפעול) , אבל במקום אחד (לפחות, או שנים, גם לכניסת אוויר), יש פתח קבוע בכיסוי, עמ' לתת לאוויר החם של המעבה לצאת.
בדיוק אותו הדבר אתה רוצה גם לגבי האוויר שמסביב למקרר.
המקרר שלי באורך 90 ס''מ , שבערך 20 ס''מ בקצה, מיועדים למדחס ולכל היחידות קרור.
בקצה הזה, בפינה אחת, אני צריך לפנות אוויר חם.
בכל שאר השטח, אני מנסה "לייצב " את האוויר.
בכל המקררים לרכב, המדחס יהיה בקצה, והמעבה בפינה!
זה לא מקרה, זה השילוב הכי טוב של המבנה הפנימי ופיזור חום.

ד ו ר ו ן
06-04-20, 10:55
דורון,
אין לנו שום וויכוח שאם המקרר עומד חשוף על קצה הצוק... יהיה אוורור טוב.
השאלה היא, האם בהתקנה ברכב, ניתן לעשות משהו יותר טוב?
בגדול, אתה יכול להסתכל על החלל סביב המקרר בדיוק כמו על הכיסוי שאתה שם על המקרר -עוד שכבת בידוד.
בדיוק כמו שהכיסוי של המקרר מנסה לאטום כמה שיותר טוב ברוב השטח ( כולל כל השיחות שהיו פה על הוולקרו והסיבוך לתפעול) , אבל במקום אחד (לפחות, או שנים, גם לכניסת אוויר), יש פתח קבוע בכיסוי, עמ' לתת לאוויר החם של המעבה לצאת.
בדיוק אותו הדבר אתה רוצה גם לגבי האוויר שמסביב למקרר.
.
זה ממש לא אותו הדבר.
אחד שומר על המפל התרמלי (הכיסוי), והשני מייצר את המפל(המדחס).
כדי לייצר את הקור אתה חייב אוורור.
בשביל זה צריך תנועת אויר.
בגלל שכולם בלי יוצא מן הכלל יוצאים לטיול כשציוד דחוס סביב למסגרת של המקרר, אז אין תנועת אויר טובה ופינוי חום יעיל דרך הדפנות אלא אם יצאת תעלות שתמיד פתוחות.

ולבעיה הזו יש פתרון פשוט בדמות ה-2סמ של המסילות מצידי המקרר בתוך המסגרת.

איל מ
06-04-20, 11:18
אז איפה ניתן לקנות מסילות באזור שבין טייבה לכפר סבא?

boaz avrahami
06-04-20, 11:38
בטייבה פיתוח יש חנות מיוחדת למסילות עבור רכבי 4x4 בלבד

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

opl
06-04-20, 11:46
לא בדיוק ב15 ק"מ שהקצאת אבל אולי בנועה פרזול?

בפאלו
13-04-20, 18:32
בטייבה פיתוח יש חנות מיוחדת למסילות עבור רכבי 4x4 בלבד

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94יש טלפון?

בפאלו
13-04-20, 18:33
אצלי יש מסילות כמו של בועז, מ-מחם קשיחים בראשלצ.
עברו 7 שנים של נסיעה עם מקרר 45ל בארגז הטנדר.
הן מתחילות להראות סימני עייפות שבאים לידי ביטוי בפתיחה פחות חלקה, אבל עדיין רחוקות ממצב החלפה.

בשביל אורך חיים כזה אני לא רואה סיבה להוציא יותר.
אז פעם ב-8 שנים מחליפים ועדיין לא מגיעים לעלות של 200$ לפני משלוח.מסילות באורך עד 70 סמ הן לא יקרות אבל מסילות באורך מטר ל150קג זה כבר מחירים אחרים

-->