PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת ליבה של ג'אנט להשגת פיזור ברגים רצוי

גלדיאטור
19-09-09, 20:22
למי יש דעות על הנושא?
הנידון כדי להשיג ג'אנט 15 אינצ עם פיזור של 8 ברגים
בשביל לשים צמיג 33 בJ20

קיימים מסגרים שחותכים את הליבה של הגאנטים ומרתך את הליבה של השמונה ברגים לג'אנט 15

השאלה היא כמה זה בטיחותי לרכב שנוסע בכביש?(בדרך לשטח)

כמה זה מאוזן? הרי אם הליבה לא יושבת טוב במדויק הג'אנט יאכל צמיגים לא בשחיקה שווה בין הצד הפנימי לחיצוני או להפך.

אני לא מחפש תשובות כמו
כן זה מסוכן אל תעשה את זה
אני מחפש יותר למה זה לא טוב או מניסיון
בעיקר ממי שעשה זאת

חג שמח

tooshey
19-09-09, 20:39
פנה לרונן 054-4305809 יש לו עסק בדיוק לעניין הזה.
מסור ד"ש ממני.

בברכה טושי

גלדיאטור
19-09-09, 22:17
פנה לרונן 054-4305809 יש לו עסק בדיוק לעניין הזה.
מסור ד"ש ממני.

בברכה טושי

מחר הוא יקבל טלפון ממני איפה הוא נמצא?
מה העסק שמתעסק בזה?

tooshey
19-09-09, 23:09
מחר הוא יקבל טלפון ממני איפה הוא נמצא?
מה העסק שמתעסק בזה?

אומרים תודה, ואת השאלות שואלים בטלפון. קפיש?

טושי

גלדיאטור
19-09-09, 23:23
אומרים תודה, ואת השאלות שואלים בטלפון. קפיש?

טושי

אוש קפישיקי פאי
מחר נדבר איתו

גלדיאטור
21-09-09, 23:02
עוד דעות מישהו בטוח עשה זאת

combina347
22-09-09, 00:03
עשיתי זאת פעם ואפילו שניים וזה עובד
יש שני אפשרויות
האחת עבודה ביתית והשניה אצל חרט
כאשר אתה עושה זאת אצל חרט אני לא רואה חיסרון חוץ מהעלות ולא רואה פגם בטיחותי כל שהוא משום שהתנאים הם כמו של מיפעל וכמובן שהחרט עובד עם מיקרומטר ועומד בטולרנס שנדרש
הייצור הביתי עולה הרבה פחות דורש זמן עבודה קשה וכלים מתאימים לעבודה כזאת וכמובן ידע בריתוך
יש צורך בבנית כלי עבודה שמאזן את חלקים יחדיו ליפני ריתוך
בנסיעה בכביש הגלגלים עלולים ליצור רעידות במהורויות של 80-100 מבחינה בטיחותית נסעתי כך מעל 7 חודשים
גם בכביש לא קרה כלום אך אני סומך על העבודה שלי ואתה יודע לגבי עצמך עשה את שיקוליך

tzagi
22-09-09, 05:07
דברים כאלה היו נפוצים בארה'ב עד שנות ה70
היו בתי מלאכה שהסירו את החישוק מהחלק הפנימי והחליפו באחר, שינו אופסט וכולו, כל זה הפסיק להיות כלכלי בסוף שנות ה60 כשתעשיית הגלגלים התפשטה על האפטר מרקט...
בעיקרון גם היום עושים את זה, לדוגמה יש חברות שניתן לשלוח להם גלגלים של האמר והם יתאימו לו ליבה ל6 ברגים לדוגמה, אבל זה יקר להחריד.

אני מקווה....שאנחנו מדברים על אותו הדבר, וזה החלפה של כל החלק הפנימי ולא לחתוך רק את אזור הברגים והחלפתו באחר.

eran4x4
22-09-09, 08:25
בנסיעה בכביש הגלגלים עלולים ליצור רעידות במהורויות של 80-100 מבחינה בטיחותית נסעתי כך מעל 7 חודשים
גם בכביש לא קרה כלום אך אני סומך על העבודה שלי ואתה יודע לגבי עצמך עשה את שיקוליך

לא קרה כלום זה לא מדד!

כל מצב בו יש רעידות ברכב הוא אסור \ מסוכן \ סכנה!

הרעידות מראות שהחלק לא מאוזן ושבזמן עבודה נכנס לוויברציה - בוויברציה הזאת גורמת לבלאי מסוכן של חלקי מערכת ההנעה (מיסבים לדוגמה) ויכולה להוביל לכשל מסוכן על הכביש!

whisky
22-09-09, 09:31
שאלה של אחד שלא מבין:

אם יש רעידות כאלו שמעידות על חוסר איזון, אי אפשר לאזן כמ ושמאזנים גלגלים? בסופו של דבר מדובר בהוספה או החסרה של משקל מהצד המתאים?

(אני לא מבין, רק מנסה להבין, אז אם כתבתי שטויות תסלחו לי)

whisky

eran4x4
22-09-09, 09:56
שאלה של אחד שלא מבין:

אם יש רעידות כאלו שמעידות על חוסר איזון, אי אפשר לאזן כמ ושמאזנים גלגלים? בסופו של דבר מדובר בהוספה או החסרה של משקל מהצד המתאים?

(אני לא מבין, רק מנסה להבין, אז אם כתבתי שטויות תסלחו לי)

whisky

גם באיזון צמיג יש גבול.....

אם הג'נט עקום משמעותית = זורק משמעותית תצטרך יותר מידי משקולות (מעל 60 גרם לצמיג 31 זה הרבה)

משקולת לא תהפוך ג'נט עקום לישר....

whisky
22-09-09, 10:57
גם באיזון צמיג יש גבול.....

אם הג'נט עקום משמעותית = זורק משמעותית תצטרך יותר מידי משקולות (מעל 60 גרם לצמיג 31 זה הרבה)

משקולת לא תהפוך ג'נט עקום לישר....

אם אני מבין נכון את מה שאתה אומר, אז בעצם לאחר הביצוע, אפשר לשלוח את הג'אנט למכונה של איזון גלגלים ולבדוק אם הביצוע טוב או לא, ואם יש צורך בקצת איזון אז לעשות את זה, אם זה כבר יותר מדי אז צריך להתחיל מחדש?

הכוונה שלי בשאלה היא מבחינה אופרטיבית, אם כבר מישהו עושה "עקירת ליבה" אז ככה הוא לפחות יכול לבדוק את עצמו (או את המקום שעשה לו את זה), או שבדיקה במכונה הזו לא אמינה ביחס לג'אנט אלא לגלגל שלם (ג'אנט וצמיג)?

(אני חוזר על ההבהרה מקודם, לא מבין בזה)

whisky

eran4x4
22-09-09, 11:42
אם אני מבין נכון את מה שאתה אומר, אז בעצם לאחר הביצוע, אפשר לשלוח את הג'אנט למכונה של איזון גלגלים ולבדוק אם הביצוע טוב או לא, ואם יש צורך בקצת איזון אז לעשות את זה, אם זה כבר יותר מדי אז צריך להתחיל מחדש?

הכוונה שלי בשאלה היא מבחינה אופרטיבית, אם כבר מישהו עושה "עקירת ליבה" אז ככה הוא לפחות יכול לבדוק את עצמו (או את המקום שעשה לו את זה), או שבדיקה במכונה הזו לא אמינה ביחס לג'אנט אלא לגלגל שלם (ג'אנט וצמיג)?

(אני חוזר על ההבהרה מקודם, לא מבין בזה)

whisky

לא יודע אם מכונה לאיזון צמיגים יודעת גם לאזן רק את הג'נט - כן אפשר לבדוק עליה כמו על מחרטה עם הג'נט עקום.

לא איזון של המסה (משקל) לא מספיק, אם הג'נט עקום הוא יזרוק את הצמיג ויהיה מאוד קשה עד בלתי אפשרי לאזן את הצמיג, חשוב שוב לזכור - האיזון הוא רק מבחינת מסה, הוא לא יגרום לצמיג להסתובב ישר....

יש כאן שני פרמטרים נפרדים שבעקיפין קשורים אחד לשני -
אחד הג'נט צריך להיות "מיושר" כך שהצמיג שיושב עליו יסתובב ללא שמיניות וכדומה ובניצב למישור שנצמד לנבה.
שתיים מאוזן מבחינת מרכז המסה.

יקיר גרין
22-09-09, 14:53
יש כאן שני פרמטרים נפרדים שבעקיפין קשורים אחד לשני -
אחד הג'נט צריך להיות "מיושר" כך שהצמיג שיושב עליו יסתובב ללא שמיניות וכדומה ובניצב למישור שנצמד לנבה.
שתיים מאוזן מבחינת מרכז המסה.

צודק!
אני כמעט הגבתי בטעות, שאם הגלגל מאוזן ע"י משקולת, הוא לא ירעד, אבל זה נכון רק כשהוא מסתובב באויר ... כשהוא על הכביש, חשוב להקפיד שהוא יסתובב "עגול" והסוליה לא תזוז יחסית לציר הסיבוב ...

סופת המדבר
22-09-09, 20:44
לא עדיף \ כדאי \ משתלם
לייצר ספייסרים מ5 ברגים ל8 נראה לי יותר מדוייק יותר בטיחותי
ואולי גם יהיה יותר משתלם

גלדיאטור
25-09-09, 23:58
לא עדיף \ כדאי \ משתלם
לייצר ספייסרים מ5 ברגים ל8 נראה לי יותר מדוייק יותר בטיחותי
ואולי גם יהיה יותר משתלם

יש כרגע 8 אז זה מ8 ל5
רעיון שלא חשבתי עליו...