PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאן קלאץ'

ERAN NO 1
26-09-09, 11:58
"מצמד קפיץ: זהו מצמד בעל דיסק חיכוך קטן, וקפיץ לחיצה. לחיצת הקפיץ אל הדיסקה מחברת בין לב המניפה אל החלק האחורי שהוא גלגל הרצועה. הפרדת המצמד נעשית ע"י בוכנה פנאומטית או בוכנת שמן זעירה המפוקדת ע"י ברז חשמלי (סולנואיד). ניתן לראות מצמדים מסוג זה אפילו בימינו במנועים של חברת "קמינס". מצמד זה אינו יכול לווסת את מהירות ההפעלה"

הפיסקה הזאת לקוחה מכתבתו של קיד על מניפות קירור
יש לי משאית עם מנוע קמינס משהו במניפה לא תקין הוא לא נכנס לפעולה כשהמנוע מתחמם
במשאית זה מאוד ניתן לזיהוי על ידי רעש חזק מאוד של מאוורר גם בטורים הכי גבוהים זה רעש חזק (יש לי עוד משאית זהה ושם זה תקין)
כאמור באחת מהן משהו משהו לא תקין
בדקתי על המאורר והמכלולים ועל פניו אין שם שום ברז ולא בוכנה
האם הפאן קלאץ הזה הוא קפיץ בלבד (דו מתכת)? ואם הוא לא נכנס לפעולה כנראה שגמר את חייו?
אם יש ברז חשמלי או בוכנה שאני ועוד חבר חיפשנו ולא מצאנו האם יכול להיות שהוא תקוע במצב פתוח

אם מישהו מכיר את הפאן קלאץ הזה (שעל פניו נראה יחידה עצמאית ללא כל חיבורים של חוטי חשמל או צינורות) אני אשמח להסבר
אני מניח שהדו מתכת הזה הוא עצמאי ומתרחב לפי החום שבו היצרן תכננן אותו להתרחב ללא קשר לחום הרדיאטור או המנוע
האם יש דרך לפרק את הדבר הזה ולראות אם אפשר לתקן אותו לבד?

ERAN NO 1
27-09-09, 13:03
כולם בהכנות לצום? :)

מלכי
28-09-09, 23:04
הפן קלאץ' במשאיות שאני מכיר מק, סקניה וכצאת דאף הוא הידראולי ויסכוזי קפיץ דו מתכת שנועל אותו. לא נינעל?סיים את חייו. בדוק רק שהטמפ' ברדיאטור (או בחזית הפן) זהה/גבוהה מטמפ' נעילת הפן.
בשום מצב על תנסה לעצור אותו תוך כדי עב' לצרכי בדיקה מסוכן מאוד.

landrover
29-09-09, 10:58
כמו שנאמר - צריך להחליף , לא ניתן לתקן.

עוד דרך לבדוק , להגיע למצב שהמנוע חם (אחרי נסיעה משמעותית)
מישהו עומד ומסתכל על הפאן קלאטש כשמכבים את המנוע ,
אם המאוורר מסתובב מעבר למספר סיבובים קטן - הפאן קלאטש גמור.

אמיר.

חנן-ג'יפולוג
29-09-09, 12:53
אם לא ראית צינור אוויר שמגיע אל הטבור של המאוורר, אז הוא לא מהסוג שקיד דיבר עליו.
אם אתה גם לא רואה חוטי חשמל שמגיעים אליו אז מדובר כנראה במצמד ויסקוזי.

אם המצנן חם מדי (והוא לא חסום לזרימת אוויר) והמאוורר לא מתחבר אתה צריך להחליף את הטבור.

-->