PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצוב: הדיפנדר פורש

אביעד פ.
29-09-09, 23:18
אם זה חדשות לחלקכם או לא-

http://news.walla.co.il/?w=/2/1580529

אביעד.

דרור ברלי
30-09-09, 07:18
כל שנה-שנתיים הם מודיעים על חיסול/החלפת הדיפנדר. זה נמשך ככה מאז שנות ה-80... ברוך השם עד היום לא היה מאחורי זה כלום. החליפו מתלים, מנועים, גיר,דשבורד... הורידו והוסיפו ניטים, והדיפנדר נשאר. אבל הפעם נראה לי שהם רציניים. המגיפה הירוקה שמכלה כל חלקה טובה מחסלת עוד אייקון שטח. אולי הגדול מכולם.

אם לנד רובר היתה עצמאית, הבריטים אוהבי המסורת אולי היו מוצאים איזה פתרון ביניים שידחה את הקץ. מנועים ירוקים יותר, מסנני חלקיקים, משהו.
אבל לנד רובר לא עצמאית. הבוסים שלה הודים, ולהם אין סנטימנטים.
אז מי שרוצה ויכול - שירוץ ויקנה בשנה-שנתיים הקרובות. נכון, זה יקר. אבל זה כבר לא רק רכב שטח אגדי, אלא הולך להיות פריט אספנות.

נמרוד
30-09-09, 08:02
קשה להמנע מקלישאות על פולניות. 61 שנה גוססת, גוססת, גוססת... אלמנה :D

ברצינות - זה לא בעייה של ירוק או לא ירוק דרור... זה רכב ישן, ישן. קו יצור ידני, אין לי שמץ של ספק שהוא מפסיד כסף כבר שנים. אין כבר מזמן שום חלק משותף עם כלי רכב אחרים - לייצר רכב כל כך מיושן לא שונה מהותית מהחזקה של רכב אספנות.

אני מאמין אבל שבמקרה זה ימצא משקיע או קבוצת משקיעים, אנגלים או גרמנים, שיקנו את הקו בסוליהול וימשיכו לייצר דיפנדרים.

מאיר רוטברג
30-09-09, 08:20
אני מאמין אבל שבמקרה זה ימצא משקיע או קבוצת משקיעים, אנגלים או גרמנים, שיקנו את הקו בסוליהול וימשיכו לייצר דיפנדרים.

מסופקני, כי זה כבר יד רביעית במצב קטסטרופאלי,

eysham
30-09-09, 09:29
מסופקני, כי זה כבר יד רביעית במצב קטסטרופאלי,

יאללה! בוא נעשה מגבית באתר... :!:

סוזי המשתוללת
30-09-09, 10:24
לא שמתי עליו אגורה שחוקה בחייו אז עכשיו אתה רוצה שאני אשים ?
במותו?:D

gooja
30-09-09, 16:42
האמת, קצת עצוב.
פשוט כי לא נשארו לנו כמעט רכבי שטח אמיתיים.
הפאג'רו Q, טויוטה 73, הדיסקו, בלייזר K5 - כבר הלכו לעולמם מזמן, ורכיכות חסרות סרנים החליפו אותם.

בנושא הזה, אולי מישהו מבין למה אף אחד לא מייבא את החיקוי של איווקו לדיפנדר, שממשיך להיות מיוצר, ולא עתיד להיפסק?

http://www.massif.iveco.com/

whisky
30-09-09, 16:58
כבעלים גאה של דיפנדר אני ממש לא עצוב מהסיפור הזה

לאט לאט חולפת לה תהילת עולם, הדיפנדר או הלנד רובר במתכונותו המקורית, היו כלי רכב שנצרך לצרכים מאוד מסוימים, באה הקידמה והביאה תחליפים לא פחות טובים, אם כי לא המקור.

אז נכון שתמיד נתגעגע לחמישיה של הצבא, וניזכר בעוזי, בגליל, באוהל הסיירים המרופט, אבל העולם מתקדם, אז תמיד אפשר יהיה להחזיק דיפנדר או מאסיף אבל התנועה היא קדימה וזה לא קשור בכלל לירוק כחול או ורוד.

הצבאות בעולם כבר רוכשים פחות ופחות ממנו, כי יש תחליפים שמתאימים להם (תקציבית, פונקציונאלית, מבצעית...) גופים פרטיים כבר רוכשים פחות ממנו כי יש תחליפים שמתאימים להם (דיסקו, פאג'רו, ל"ק, צ'ירוקי) כשלא היה כלום אלא את שלושת האבות, אז היה לרכב הזה שוק ורעיון למכור, היום כשיש תחליף לכל מי שרוצה משהו קצת שונה, אז תם עידן.

אבל, השאלה היא האם באמת תם עידן? כי גם הרוביקון של היום הוא לא השישיה של פעם, וגם הדיפנדר היום הוא לא הלנדרוברA של פעם, וגם הל"ק הוא לא הל"ק של פעם וההיילקס, והחיפושית וה....

יחי העתיד

whisky

landY
30-09-09, 19:33
whisky,
תראה מה ההבדל במחירים של דיסקו 98 ודיפנדר 98.
אחרי זה תבין למה זה עצוב.
רכבים מהדור של הדיפנדר כבר לא קיימים יותר. כולם היום בנויים להתפרק תוך 7-10 שנים ולהפוך לפסולת ממוחזרת. זה האינטרס של היצרנים, יצרני החלקים ובעצם כל מי שנמצא בשרשרת הזו.
בשם "הירוק" מייצרים רכבים שמחזיקים רבע מהזמן ומייצרים כמות פסולת אדירה באופן יחסית לאורך החיים שלהם.

עצוב.

יוש
30-09-09, 20:05
מה קורה לכם?

עצוב זה לא מילה.

מה נשאר לנו?

מה ישאר למי שרוצה רכב שטח אמיתי, גדול, דיזל? מילא שניכר כי אופנת השטח הולכת ומתפוגגת, ה SUV הולכים ודומים יותר ויותר לפריבט ממנו באו בעליהם ולשם גם הם יחזרו ועמם טעם הקהל שמבין שרכבים כאלו הם הוצאה אחת גדולה ומיותרת, ובעידוד הממסד, עוד יותר.

אבל מה ישאר לקמצוץ שרוצה רכב שישרת אותו לטיולים, שמבין שטח, שנהנה ורוצה את החספוס, העמידות והפונקציונליות הצרה?

אני ממש במנחוס.

מה יהיה עוד 10 שנים?

מה קרה? נגמרו המלחמות, חסל סדר עולם שלישי? לא צריך יותר רכבים קשוחים לצבא, חקלאות?

ועוד לייצר דיפנדר עם מפרט מתלים כמו של דיסקו. אז מה עשינו? מי ירצה דמיקולו כזה?

לא מדובר פה בצביטה בלב על מותה של אגדה, זה לא ענין של סנטימנט.

זה גרוע בהרבה.

וכל מלהגי השיקוצים ללנד רובר - השמרו לכם מלהפליט "ברוך שפטרנו" - בקרוב אצל הפחון שלכם...

RONI
30-09-09, 20:23
אל דאגה חברים.
תמיד הוא.http://www.rigidsteel.com/photogallery/cj2arp.html .המלך האזרחי הראשון.
ישאר לנו.
וזה מאד משמח.

nirs
30-09-09, 20:50
2012?
2012 זה כמעט אין סוף.
עד אז טאטה כבר יפטרו מ- LR ומי יודע מה יחליט בעל הבית החדש...:D

KOOKE
30-09-09, 21:50
עצוב עצוב....

אבל לפחות זה יעשה אותנו ייחודיים ומוזרים עוד יותר ממה שאנו בעלי הדיפנדר כיום....

כבר כיום, כל בוקר כשאני מגיע למשרד, זו חוויה מענגת לראות את הפרצופים התמהים עד מצחיקים של שוכני המשרדים הסמוכים כשהם רואים ושומעים את אותי מחנה בחניון המשותף את הטרקטור המטרטר שלי ...

דרור ברלי
30-09-09, 22:07
יום שלם ביליתי היום בשטח על 130 דנדש.

יצאתי ממנו מבולבל לגמרי. קשה לי להחליט מה אני יותר: אוהב אותו או מתעב אותו.
יצאתי ממנו שבור לגמרי. אוטו לעבודה, כזה שאנשים צריכים לבלות בו שעות מדי יום לא יכול להיות כל כך לא נוח. מושבים איומים, במיוחד מאחור. תנוחת נהיגה כפויה. רעש. ריצפה לוהטת.
מנוע הטרנזיט שעושה עבודה כל כך נהדרת ב-90 הקליל, בקושי סוחב את הבהמה העצומה הזו.

נסעו איתי שני אנשים שאינם ג'יפאים אלא באו לעבוד. אין להם סנטימנטים, הם לא מאוהבים בשום קונספט. דעתם לא משוחדת וכן אובייקטיבית. התגובה שלהם נעה בין עוויתות כאב, תדהמה ובוז, וחוזר חלילה.
הם לא הבינו ממה אני כל כך מתלהב.

"יש לו אופי", חזרתי וטענתי. "תראו כמה מהר הוא יכול לרוץ בשטח משובש..."

"רק בשביל אופי לא משלמים 320K, ועם אופי לא קונים במכולת" באה התשובה ממושב הנוסע, ..."עם אופי לא משלמים לאורטופד!"... נשמעה יבבה חנוקה מכיוון המושב האחורי, בעל המשענת האנכית לגמרי, בסגנון טנדרים דבל-קבינה יפניים מתחילת שנות ה-80.

מתלים טובים זה לא מספיק. גם מערכת ANTI-STALL מופלאה לגמרי לא מזיזה לרוב המוחלט של רוכשי כלי רכב חדשים שום שערה בבית השחי.

"עדכון" הדיפנדר היה צריך להתחיל מהמושבים, ממיקום ההגה, מבידוד רעשים וחום, מתכנון מחודש של כלל תא הנוסעים ולא להסתכם בגיבוב כמה חתיכות פלסטיק סוג ב' לכדי דשבורד אה-לה-דיסקו 3.

זה יהיה ממש חבל אם הדיפנדר ימות, כי אני מת עליו. על הנשמה המסוקסת שלו. על הסקס-אפיל המחוספס, על התחושה שהוא מסוגל לנסוע בשטח משובש כל היום, כל יום, 24/7, וזה לא מזיז לו (זה כן מזיז לו, ועוד איך, אחרת מוסכי לנדרובר לא היו כל כך משגשגים...) אבל זו התחושה שהוא נותן. ששטח זה הבית שלו, וששום דבר אחר על גלגלים (חוץ מהג'יפ האמיתי) לא עושה את זה בנונשלנטיות כזו כמוהו.

אבל לא יעזור לי ולכולנו. הוא מיושן ויקר מדי. עד כאב. ועדיין אין לי ספק שלנדרובר מפסידים הון על כל אחד כזה שנמכר. ברור שהוא לא עומד בשום סטנדרט מודרני. אבל אוי ואבוי לנו אם הוא ייעלם. זו תהיה תחילת הסוף של עידן הג'יפים.

הלוואי שזה מה שיקרה. בכל זאת אני אוהב אותו.

חן דן
30-09-09, 23:28
אני מאמין שגם אם החברה תחליט להפסיק לייצר את הכלי ויהיה ביקוש ופוטנציאל עסקי מישהו יקנה את פס הייצור וישווק אותו בשם אחר.
שוק לא אטרקטיבי לחברה גדולה בהחלט יכול להיות מתאים לחברה קטנה.
דוגמא טובה הוא הסמוראי שממשיך להיות מיוצר, לא באותו מפרט אבל דומה.
הבעיה שבישראל לא נראה לי נזכה לראות רכבים שהם לא של היצרן / יבואן המקורי

נמרוד
01-10-09, 07:38
כמו שציינו כאן, דיפנדר מיוצר כבר הרבה שנים תחת שמות אחרים, במקומות אחרים. הוא לא כלכלי לייצור על ידי מפעל רכב מודרני, אבל יכול להיות בהחלט כלכלי לייצור על ידי חברות קטנות תחת שמות שונים, שגם לא חייבות לעמוד בתקני בטיחות וסביבה שאליהן מחוייבים יצרנים רכב גדולים. אני צופה שלצד המשך קיום המותג בידיים פרטיות (משהו בסגנון אופנועי טריומף), יכול מאד להיות שמה שאנחנו מכירים כדיפנדר יהפוך למשפחה גנרית של כלי רכב, דוגמאת הלוטוס סופר 7.

בכל מקרה, בלנדרובר ייצרן הרכב - פשוט אין לו מקום יותר. הוא גיבנת, הוא מועקה, רואים את זה - הם רוצים לייצר לנדרובר 2, 3 ו4, ריינג'רובר וריינג' ספורט, אייקון ושמייקון - משפחה של כלי רכב מודרניים, בנויים על פלטפורמות טכנולוגיות אחידות של ייצרנים גדולים, ולשמור רק על האליפסה הירוקה. אין לדיפנדר מקום בעולם הזה. המחיר שלו רק משקף את העובדה שהוא כבר מת כמה שנים טובות.

whisky
01-10-09, 09:55
אני חושב שאתם קצת מבולבלים (גם אני)

דיפנדר היום, כבר הרבה שנים מיוצר כפלטפורמה לשיפורים, ועיקר המכירות שלו הוא למוסדות גדולים, כמו צבאות, משטרות, צלב אדום...

גם היום, כשכאילו מייצרים את הtd5, בעצם לרוב הצבאות להם ננמכר הרכב הוא נמכר בתצורת ה300 נטולת המחשבים, כשיש שוק מוכרים! כשאין שוק לא מוכרים.

אם יהיה שוק לרכב הזה אז יקנו אותו, ואני מניח שכמה צבאות בעולם עדיין ירצו לרכוש כאלו וחלפים לכאלו לפחות לעוד עשור או שניים. אבל הייצור לאט לאט ילך ויפסק, אין מה לעשות, לא כל מיטולגיה זו אגדה, במקרה שלנו זו אגדה! גורמים פרטיים למעט פסיכים (מודה שאני כזה) לא רוצים כאלו, זה יקר, זה לא מפנק וזה לא הגיוני לקנות כזה.

מצד שני, האפשרות להתאים אותו לצרכים הבלתי הגיוניים של חברות ומוסדות גדולים הוא היתרון של הרכב הזה, היבילות שלו, המשא שהוא סוחב, הפשטות שלו, המשקל שלו ( או שכבר לא) האפשרות מאותו רכב לעשות גם אמבולנס, גם כבאית, גם נושא טילים, גם נושא גייסות, גם נושא מטיילים :p והקלות שבה ניתן לעשות את זה היא מיוחדת. אבל היום יש לכל אפשרות כזו רכב יעודי.

תם עידן, וטוב שתם, וטוב שיש לי את שלי בשביל לצחוק על העולם.

אז ימשיכו לייצר כמה במפעל קיקיוני כמו שהמשיכו לייצר חיפושית במקסיקו, אבל זה לא אומר שהעידן לא תם. ואין לזה קשר לירוק.

בעניין הירוק, btw, רכבים היום מחויבים להיות בעלי אפשרות של מיחזור של 85% מהמסה של הרכב כולל שמנים ודלקים לאירופה למשל, דווקא דיפנדר נמצא בין האחוזים הגבוהים ביותר כ- 94% מהמסה (אם אני זוכר נכון עוקפים את הדיפנדר רק מרצדס S ופריוס מקום שני בגלל הבעיה עם מיחזור המצבר) (מתוך תוכנית NG שראיתי), ככה שירוק זה לא רק הסמל האובלי מקדימה. :D

יאללה, כאילו שיש לנו איזה שהיא השפעה על זה, למה אתם לא בוכים שלא מייצרים יותר ג'יפים אמיתיים? או האמרים? או חיפושיות, או....

whisky

ofiredri
01-10-09, 11:22
יאללה, כאילו שיש לנו איזה שהיא השפעה על זה, למה אתם לא בוכים שלא מייצרים יותר ג'יפים אמיתיים? או האמרים? או חיפושיות, או....
whisky
כי אין סיבה לבכות, לפחות לא על ג'יפים ...
ג'יפים אמיתיים עדיין מייצרים, ואפילו משופרים מהמפעל. קוראים להם רוביקון.

whisky
01-10-09, 11:48
כי אין סיבה לבכות, לפחות לא על ג'יפים ...
ג'יפים אמיתיים עדיין מייצרים, ואפילו משופרים מהמפעל. קוראים להם רוביקון.

מה שאתה כותב הוא קצת מוזר במיוחד בהתחשב בסיפורי הזוועה על מנועים מנוהלי מחשב, הכוונה שלי הייתה ביחס לג'יפים הישנים CJ ודומיהם ה"טיפשים" אך חכמים.

ההשוואה שאתה עושה מזכירה לי את הרכב הנמכר ביותר בעולם: טיוטא קורולה, שהקשר בין הראשונות לאלו שמיוצרות היום חוץ מהשם הוא שהם נוסעות על ארבע גלגלים, תסביר לי איך זה אותו רכב, הבלמים, המתלים, המנוע, המחשב, כריות האוויר?

אל תדאג גם לנד רובר ימשיכו לייצר איזה גרסה הזויה של דיפנדר, או שלא, רק שגם אם הם ימשיכו זה כבר לא באמת יהיה דיפנדר, זה הכל (שזה מה שכולם אומרים על הדיפנדרים היום, מוזר שעל הג'יפים לא אומרים את אותו דבר, עניין של מנטליות).

אה.. ואם אתה חושב שגם ג'יפים ימשיכו לייצר לנצח, מחכה לך הפתעה לא קטנה...

whisky

שימי בר
01-10-09, 15:02
אין על הדיפנדר במיוחד הארוך שכל המשפחה בפנים ויש גם תא מטען .
מה אומר ומה אגיד אין מצב שלא אביט כאשר יש בסביבה דיפנדר ארוך או קצר ואקווה שיום אחד גם לי יהיה כזה .
יצא לי לנסוע בדיפנדר מוגן ירי והוא כמעט ולא מתאמץ .

שלשום צפיתי בנשיונל גאוגרפי וראיתי רכב שטח רוסי שנשכתי שפתיים זה נראה כמו דיפנדר ארוך עם גלגלים של משאית ריאו צבאית :cool: כנראה גם אמפיבי ונוסע באזור הסיבירי נוסע על השלג והקרח בקלות:D

חג שמח לכולם

whisky
01-10-09, 15:09
אין על הדיפנדר במיוחד הארוך שכל המשפחה בפנים ויש גם תא מטען .
מה אומר ומה אגיד אין מצב שלא אביט כאשר יש בסביבה דיפנדר ארוך או קצר ואקווה שיום אחד גם לי יהיה כזה .

לי ולאישתי יש בדיחה כזו, אולי אתכם היא לא תצחיק, אבל המחלה שלי למפלצת הזו, גרמה לי פעם כל פעם שעובר לידי דיפנדר להגיד "בואנה איזה רכב מטורף" גם היום כשיש לי אחד אני ממשיך, זה עדיין קצת מצחיק אותי ועוד פחות את אישתי, אבל הרגלים כאלו...

whisky

amimiller
01-10-09, 20:25
אז הרכב הבא יהיה עם בורר של 5 מצבים, הרבה אלקטרוניקה, גיר אוטומטי נשמע רע רע מאד.איך כל היפיופים האלה שינו את השוק נוסעים ברכב נוצץ, הכל נשלט ע"י הטרנזיסטור ועוד ברוב חוצפה נוסעים בשטח עם חלונות סגורים.
אין גיר רגיל לא נכנס לרכב, את כל הכייף של הנהיגה רוצים לקחת לנו. איך נערבב את הסולר?
יאללה לאסוף חתימות.

-->