PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלקת סעפת יניקה...שווה משהו.??

lior_b.s
02-10-09, 09:46
בדיוק כמו השאלה בכותרת..ראיתי תוכנית שבה כחלק משיפורי המנוע החליקו את סעפת היניקה מבפנים, השאלה אם זה שווה את המאמץ?

האמת שכבר הייתה לי סעפת מפורקת ו"קצת" זמן פנוי בעבודה וכבר יש לי ביד סעפת מוחלקת למשעי, החלפה תיקח לי בדיוק 20 דקות...

סתם רוצה לשמוע דיעות מאנשי ה"אולד סקול" שמכירים את זה...אני יודע שבשנות ה-70-80 רוב המכוניות לא היו ממוחשבות והיו עושים דברים מסוג זה בניסיון לגרד עוד איזה פוני...

ליאור

sherifon
02-10-09, 09:54
אם כבר אתה רוצה לגרד עוד כמה "פונים " שבאמת תוכל לחוש בתוספת :

תעבור לגאנטים קלים יותר ( אם יש לך ברזל תעבור לסגסוגת).
חפש צמיגים קלים יותר מהצמיגים שעליהם אתה נוסע.

לא תאמין עד כמה זה משמעותי :cool:

GodsFather
02-10-09, 13:26
אתה מדבר על פורטינג ? היה על זה דיון כאן בעבר וגם בקארס-פורום (כולל שרשור מלא של בעל מזדה מיאטה שביצע את התהליך שלב אחרי שלב עם תמונות).

המסקנה הייתה שלג'יפים ההשפעה היא מינורית לעומת ההשקעה. אבל אתה אומר שכבר יש לך סעפת שעשו לה את זה...

lior_b.s
02-10-09, 13:33
אכן יש לי כבר סעפת מוחלקת, יש לי כבר גלגלי סגסוגת..
השיפור האמיתי הכי מורגש שעשיתי היה הנמכת הראש במ"מ...הסחיבה השתפרה ובכלל תגובת המנוע טובה יותר...
בכל מקרה אני ארכיב את הסעפת, ואח"כ מתוכנן שיפוץ ושיפור הקרב'...

lior_b.s
02-10-09, 14:11
נראה לי שזה השיפור הבא:

http://www.youtube.com/watch?v=PHGywOcDDzE

ניסיתי עכשיו על המכונית של אחיין שלי וזה עובד...

tzagi
03-10-09, 08:01
ליאור,
קודם כל אתה חולה נפש.

דבר שני, לשאלה שלך אין תשובה
הנה למה
לכל מנוע יש צואר בקבוק, בדרך כלל אלה ידועים והם השיפור הראשוני לפני שעושים שיפורים אחרים,
במקרה של המנוע שלך......באמת לא יודע מה אבל.....אני אנחש שזה הראש(ככה זה ברוב המנועים בעולם)
ולדעתי, אם לא...סתם נגיד תשפר את הקאם, שסטומים גדולים, פורטינג וכו, הרבה לא תקבל מזה.
בפיאט פתרו את הבעיה הזאת בשנת 1970 בצורה מאד דרסטית כידוע.
בא לך לנסות?
Be my guest.

lior_b.s
03-10-09, 11:38
ג'ו..
אני יודע שאתה לא פסיכולוג..אבל אתה קרוב..;) רק עוד לא החלטתי אם לטפל בזה או לא אני די נהנה מזה...

לגבי הראש במנועים האלו אז חוץ ממה שכבר עשיתי וזה להנמיך אותו במ"מ..(שאגב נתן תוצאה מעבר למה שציפיתי)..ולהחליק את ה"מדרגה" הקטנה שיש בדיוק לפני הכניסה לצילינדר, אין הרבה מה לעשות איתו , אין כ"כ מקום לשסתומים מוגדלים בצורה משמעותית...
אני מתכוון מתישהו להחליף את הקאם אבל מה שיש בשוק יתן לי יותר מומנט בטורים נמוכים על חשבון מהירות סופית שגם ככה לא משהו...
אני עדיין מקווה להיתקל ברחבי האינטרנט באיזה ראש שפעם היו מייצרים עם 16 שסתומים לניבה...
בינתיים זה מה שיש לנו, ואת הסעפת כבר החלקתי , כל פעם שהיה לי קצת זמן פנוי בעבודה, ככה שאני לא הולך לפרק במיוחד פשוט הייתה לי אחת כזאת כבר ביד...אז כנראה שלא יזיק להחליף אותה גם העבודה היא לא יותר מחצי שעה עם הפסקת קפה באמצע.

לדעתי הדבר היחיד שעוד נשאר לי לטפל ואולי ייתן משהו זה קרב' וזה השלב הבא, יש לי כמה סוגים מתאימים ננסה אותם אחד אחד...

חג שמח

ליאור

-->