PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת משאבת שמן

barakts
05-10-09, 15:51
שלום לכולם, אני הולך להחליף את המשאבת שמן.
הבנתי שכנראה תהיה לי בעיה לשחרר את הבורג של הפולי באמצעים ביתיים.
יש למישו רעיון איך אוכל לקבע את המנוע כך שאוכל לשחרר את הבורג?

חנן-ג'יפולוג
05-10-09, 16:40
אם הגיר ידני אתה משלב להילוך חמישי, מושך בלם יד והמנוע מקובע.

אם הגיר אוט', זה סיפור שונה מעט. אתה מוריד קרטר, לא? אם כן, אז אין בעיה להניח בלוק עץ כלשהו בין אחת המשקולות של הקרנק ובין הבלוק כדי לעצור את תנועת הקרנק.

barakts
05-10-09, 17:21
זהו, חשבתי שאם אכניס להילוך זה ינעל את המנוע אבל מישהו אמר לי שזה לא יעזור.
בכל מקרה אנסה גם עם הבלוק עץ.

תודה.

חנן-ג'יפולוג
05-10-09, 19:04
המישהו הזה טועה.

itay
05-10-09, 21:35
אהלן,

מהקשבה לעצות של חנן - אין גבול לבורג שאתה יכול לפתוח עם כוח היד וזרוע ארוכה.

אני פותח את הבורג הזה כשהאוטו ב LOW, הילוך חמישי ומישהו יושב ולוחץ על הברקסים עד הסוף (או אילתור שעושה את אותו הדבר).

לידית אני מחבר מאריך של מטר(!) - צינור של ביוב מברזל כלשהוא ואז הבורג נפתח - הוא משמיע פאק כשהוא נפתח - לא להיבהל!

שים לב :
1. כשאתה מוציא את גלגל הטיימינג יש שגם שמייד נופל - הוא בצורת חצי עיגול - לא לאבד אותו.
2. כדי להוריד את המשאבה אתה חייב להוריד קרטר.
3. למשאבה אין אטם ייעודי במכש"ט, השתמש בסיליקון איכותי.
4. את הבורג חובה לסגור במומנט המתאים (גם פה השתמש בעיצות כדי לתפוס את המנוע).
5. מאחורי הגלגל טיימינג יש ספייסר (פחית), זכור להחזיר אותו (אחרי שהחלפת מחזיר שמן).

שיהיה בהצלחה,

איתי.

barakts
06-10-09, 18:25
אני עכשיו מנסה לפתוח כשבלם יד מורם על הילוך חמישי, ואני מרגיש כאילו יש איזה חופש כזה שהקרנק יכול להסתובב וכשאני עוזב הוא חוזר חזרה כמו קפיץ, יש מה להיבהל או שאני סתם פרנואיד?

אם אני מבין נכון שמים על חמישי כדי שיהיה כמה שפחות כח שיעבור לגלגלים, LOW לא נותן יותר "כח" לגלגלים?

תודה על העצות איתי זה הרבה יותר מרגיע שמישהו עשה את זה כבר ואני לא הולך להיתקע בגלל הבורג הזה.. :D

דרך אגב, לגבי האטם - למורי המלך היה אטם יחיד כזה והוא עכשיו אצלי!

itay
06-10-09, 18:43
אני עכשיו מנסה לפתוח כשבלם יד מורם על הילוך חמישי, ואני מרגיש כאילו יש איזה חופש כזה שהקרנק יכול להסתובב וכשאני עוזב הוא חוזר חזרה כמו קפיץ, יש מה להיבהל או שאני סתם פרנואיד? אתה לא, ההרגשה היא מאוד קפיצית, (תמתח את הקפיץ עד הסוף) ואז תחבר את המאריך של הידית ותפתח את הבורג.

אם אני מבין נכון שמים על חמישי כדי שיהיה כמה שפחות כח שיעבור לגלגלים, LOW לא נותן יותר "כח" לגלגלים?

תודה על העצות איתי זה הרבה יותר מרגיע שמישהו עשה את זה כבר ואני לא הולך להיתקע בגלל הבורג הזה.. :D

דרך אגב, לגבי האטם - למורי המלך היה אטם יחיד כזה והוא עכשיו אצלי! אכן מלך, תיקון שלי, בארץ אין. בחול יש.

איתי.

barakts
06-10-09, 22:19
הבורג נפתח, גיליתי שצריך לפרק גם את האלטנרנטור כי התושבת שלו (למה???) היא בצורת "ר" כזו כך שהיא גם מחוברת למשאבת שמן.
היה קצת בעיה להרכיב את המשאבה כי המחזיר שמן לא מתלבש בקלות על הקרנק, אני חושב שהייתי צריך לשים אותו רק אחרי ההרכבה.

בכל אופן, אחרי הכל אני פתאום שם לב שהמשאבה החדשה שונה! במשאבה הקודמת היה בורג שעליו מתלבש הקפיץ של המותח של הטיימינג ובזו אין!!! אין חור לקפיץ אין כלום!
גם בFSM וגם בהיינס יש הם מראים שהקפיץ מולבש על הבורג הזה שלא קיים אצלי....
מה אני עושה???

תמונות אני אעלה בבוקר

חנן-ג'יפולוג
06-10-09, 22:48
משאבה מקורית?

barakts
07-10-09, 00:27
משאבה מקורית?

משאבה מקורית של AISIN בדיוק כמו הקודמת רק בלי הבורג.

חנן-ג'יפולוג
07-10-09, 06:40
שווה לבדוק עם איש טכני שמטפל בסוזוקי, אולי יש שינוי בהוראת היצרן לגבי נוהל מתיחת הרצועה.

itay
07-10-09, 07:19
זאת המשאבה הישנה שלך?

http://64.50.169.115/forums/attachment.php?attachmentid=18484&stc=1&d=1254892777

בחדשה אין את הבורג? אולי יש שני דגמים, באחד עם הבורג ובאחד אין?

איתי

barakts
07-10-09, 08:52
כן בדיוק זו הישנה, והחדשה נראית כך:

18485

קניתי אותה ממורי אז אני אדבר איתו

barakts
07-10-09, 09:02
בוקר טוב

דיברתי עכשיו עם מורי, הוא אומר שסמוראים משנת 96 אין בכלל את הקפיץ במותחן של הטיימינג מספיקים שני הברגים. מעבר לזה המשאבה זהה.
כנראה שהמשאבה הי ממנוע משנת 96.

אשמח אם בעלי שנתון 96 יאששו את הטענה :)

חג שמח

-->