PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי איבחון ....

לביא סמו וסומו
09-10-09, 09:22
שלום לכולם.
סמי 95..

התופעה היא בנסיעה בעזיבת דוושת התאוצה (הילוך ראשון בד"כ) ישנה הזרקה אוטומטית אשר שומרת על תנועת הרכב , הכל טוב ויפה עד כאן אבל ברגע שאני לוקח סיבוב (לדוגמא פרסה) ההזרקה איננה רציפה והאוטו מתחיל לקבל מעין קיקים (קפיצות של התקדמות ולא תנועה אחידה)
?????

למה זה קורה לעזאזל ??? כמובן שפיתחתי שיטת נהיגה שלא מכניסה אותי למצב הזה כך שאני לא נתקל בו אלא אם כן אני מכוון לכך אבל בכל זאת זה מעניין אותי והייתי שמח לשים קץ לתופעה ..!!

ניתוח שלי : לדעתי מה שגורם לכך הוא פילטר (מסנן) דלק האמת שאני לא מכיר מתי החליפו אותו אבל השאלה הנישאלת היא למה הדבר קורה רק בסיבובים חדים !!!!

בקשר למשאבת הדלק לא נראה לי כלל שזו הבעיה כי התפקוד נראה תקין לחלוטין כניראה שבסיבוב בגלל כוחות האנרציה והכוחות הסיבוביים שפועלים על הרכב המעבר בצינורות יותר קשה ושם מתחיל הפילטר דלק לגמגם , כאשר יש זרימה רציפה של דוושת האוץ או נסיעה בקו ישר העסק פועל פיקס.

דעתכם בנושא???? מישהו נתקל בזה ??? מכיר ??? יודע לאבחן?

raanan
09-10-09, 09:46
שלום לכולם.
סמי 95..

התופעה היא בנסיעה בעזיבת דוושת התאוצה (הילוך ראשון בד"כ) ישנה הזרקה אוטומטית אשר שומרת על תנועת הרכב , הכל טוב ויפה עד כאן אבל ברגע שאני לוקח סיבוב (לדוגמא פרסה) ההזרקה איננה רציפה והאוטו מתחיל לקבל מעין קיקים (קפיצות של התקדמות ולא תנועה אחידה)
?????

למה זה קורה לעזאזל ??? כמובן שפיתחתי שיטת נהיגה שלא מכניסה אותי למצב הזה כך שאני לא נתקל בו אלא אם כן אני מכוון לכך אבל בכל זאת זה מעניין אותי והייתי שמח לשים קץ לתופעה ..!!

ניתוח שלי : לדעתי מה שגורם לכך הוא פילטר (מסנן) דלק האמת שאני לא מכיר מתי החליפו אותו אבל השאלה הנישאלת היא למה הדבר קורה רק בסיבובים חדים !!!!

בקשר למשאבת הדלק לא נראה לי כלל שזו הבעיה כי התפקוד נראה תקין לחלוטין כניראה שבסיבוב בגלל כוחות האנרציה והכוחות הסיבוביים שפועלים על הרכב המעבר בצינורות יותר קשה ושם מתחיל הפילטר דלק לגמגם , כאשר יש זרימה רציפה של דוושת האוץ או נסיעה בקו ישר העסק פועל פיקס.

דעתכם בנושא???? מישהו נתקל בזה ??? מכיר ??? יודע לאבחן?

לדעתי אתה סתם בכיוון של חיפוש בעיה טכנית שלא קיימת ....

תנסה את אותו "תרגיל" של עזיבת גז בעליה , תראה שגם במצב זה הרכב "מגמגם" .
הסיבה, הסיבוב כמו העליה דורש כוח מנוע להתגבר על וקטור שקול כוחות (התמדה, כוח משיכה) ואתה פשוט לא מספק את האנרגיה הנדרשת לכך (דלק).

רענן

לביא סמו וסומו
09-10-09, 10:06
יש מצב שמה שאתה אומר זה נכון , אתה רואה את זה גם אצלך כי עקרונית כן ממשיכה הזרקת דלק אוטומטית השאלה אם היא מבוקרת ומשתנה ע"י המחשב בהתאם לצורך (עלייה , סיבוב) או שקבועה על מנת לשמור על כך שהמנוע לא יתכבה ללא קלאץ....

אני מבין שלך יש ויטרה גם לך המנוע מגיב כך בסיבוב ללא לחיצה על הגז (במידה ואין לך אוטומט)..

raanan
09-10-09, 12:38
יש מצב שמה שאתה אומר זה נכון , אתה רואה את זה גם אצלך כי עקרונית כן ממשיכה הזרקת דלק אוטומטית השאלה אם היא מבוקרת ומשתנה ע"י המחשב בהתאם לצורך (עלייה , סיבוב) או שקבועה על מנת לשמור על כך שהמנוע לא יתכבה ללא קלאץ....

אני מבין שלך יש ויטרה גם לך המנוע מגיב כך בסיבוב ללא לחיצה על הגז (במידה ואין לך אוטומט)..

הויטארה אוטומטית אז זה לא רלוונטי. אבל,
הנ"ל מוכר לי מביצוע פטרול גדר, טויוטה היילקס חדשה, הילוך ראשון ללא גז, אותה תופעה נורמלית שציינת.

יום טוב
רענן
נ.ב- מע' ההזרקה לא מתוכננת לשמירת סל"ד כפיצוי לתנאי דרך משתנים , זה כבר תפקיד של בקרת מהירות שעדיין לא קיים בסמוראי ...

הכוכב הכחול
09-10-09, 12:59
יש לך נעילה אחורית אולי?

ובלי כל קשר, אם אתה לא יודע מתי הוחלף הפילטר דלק -זה הזמן להחליף אותו.

לביא סמו וסומו
09-10-09, 17:52
צודק גבר גבר על הנעילה לא חשבתי זה בדיוק כמו לקחת סיבוב חד עם רגל על הקלאץ הנעיללה תדפוק, רק פה לדפיקות יש משמעות אחרת קיקים.....

שבת שלום עשית לי סדר בבלאגן - פיצוי על זה שאתה תופר אותי על הפירסום בלוח מכירות אבל הכל בכיף אחי אני ידלל רק בשביל שתהיה מבסוט ;)

-->