PDA

צפייה בגרסה מלאה : במהלך טיפול המוסך הרס לי את הלוקרים ב-JIMNY מה ניתן לעשות?

-Lidor-
09-10-09, 18:23
היום לקחתי את ה-JIMNY לטיפול תקופתי, לפני הטיפול אמרתי למוסכניק שמהגלגל שמאלי קידמי התחילו רעשים מוזרים בימים האחרונים ושיבדוק.

כבר ברגע העליית הרכב לליפט ופירוק מיגון הגחון הייה ניתן לשים לב לבעיה, סכין יפנית http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_eek.gif+ מספר אבנים שהיו תקועות במיגון הרעישו את הגלגל בזמן נסיעה.
המוסכניק התעקש ואמר שבכל זאת נפתח את הלוקרים ונגרז אותם, הסכמתי.

הלוקר הראשון נפתח בקלילות גורז ונסגר (הכוונה בלוקר שנפתח זה רק החלק השחור החיצוני שיש בגלגלים הקידמים), את הלוקר השני הוא לא הצליח לפתוח ואחרי מכות וכל מיני ניסיונות כושלים כאלו ואחרים לפתוח את הלוקר מה שיצא זה שרק הכיסוי השחור של הלוקר יצא החוצא ואחריו כל החלקים בפנים יצאו לא באופן מושלם ממה שראיתי הגומיות שהיו שם נקרעו.
המוסכניק ניסה לטעון שהלוקר הזה פשוט דפוק וניסה לגלגל את האשמה עלי http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_mad.gif.

אמרתי לו שאין סיכוי הלוקר הזה מעולם לא הרעיש וה-4X4 ברכב עובד חלק ורק לפני מספר ימים בוצע טיול שטח שכלל מעברים שבלי 4X4 רק הייתי יכול לצעוק לה'.

נרגז הלכתי לשבת בחדר ההמתנה להפתעתי אחרי שחזרתי המוסכניק הרכיב לוקר אחר אין לי מושג מהיכן הוא הביא אותו אבל חשבתי נו טוב אם זה יעבוד אז מה זה משנה?.

בגמר הטיפול הדבר הראשון שבדקתי הייה השילוב של ה-4X4 ואופס כמה מפתיע המערכת אינה מתפקדת ואין שילוב של ה-4X4
כמובן שבאותו הרגע חזרתי למוסך והרכב עלה חזרה על הליפט לבדיקה נוספת, בדיקה עם שעון וואקום הראתה שיש וואקום במערכת והגל הינע הקידמי מסתובב מה שאומר טרנספר תקין ומערכת וואקום תקינה נבדקה עם שעון לחץ, למה אין 4X4 ? כי הלוקרים נדפקו אחרי שפורקו זה למה בנוסף עכשיו התחילה להבהב המנורה של ה-4WD ברכב בזמן שהוא משולב ב-4X4 כאשר אני משלב 4X4 המנורה לא נדלקת עד שאני מתחיל נסיעה ורק אחרי כמה מטרים היא מתחילה להבהב.

בקיצור בעל המוסך טוען שאין מה לעשות וכנראה הגומיות בתוך הלוקרים נקרעו בזמן ההרכבה ולכן בורח לחץ וצריך להזמין חדשות, הוא אמר לי שביום שני יגיעו גומיות וההחלפה תיהיה על חשבנו (תודה רבה באמת, כאילו הייתי סופג את הנזק על חשבוני http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/new_evil.gif).

מה דעתכם על הסיפור הזה?, האם הבעיה של הלוקרים שהיו תקינים לפני יכולה לנבוע רק מהגומיות האלו?\
יש לכם איזה כיוון מה קרה ללוקרים?, מה בנוגע לגירוז בחיים לא שמעתי שצריך לגרז את הלוקרים יכול להיות שהגירוז עשה להם נזק?
יש לציין שהעבודה בוצעה במוסך מורשה סוזוקי ולא באיזה מוסך מדרכה.

בוזי
09-10-09, 18:48
לפעמים, כשמפרקים מכלולים, הם נדפקים במהלך הפירוק.
גומיות יבשות נקרעות, חלקים שחוקים נשברים, תבריגים גבוליים נטחנים.
ככה זה.
המוסכניק שלך ניסה לפצות אותך, ע"מ לשפראת הרגשתך, כדי שתצא מרוצה.
לקח על עצמו להרכיב לך לוקר אחר. כנראה ללא הצלחה.
כעת הוא מזמין גומיית אטימה - גם על חשבונו.

מה לא בסדר?

UNIX
09-10-09, 21:09
הרעש ששמעת כנראה היה מהלוקר
אני מבין את המוסכניק וחבל שאתה לא יכול להבין
הוא נשמע לי כמו מכונאי מאוד הגון
שהמליץ בכל מקרה לגרז לוקרים
לוקר זה גלגלי שיניים שמסתובבים וכדאי שיהיה בהם גריז ורצוי גריז נקי
תגיד לו תודה רבה

six 4 life
09-10-09, 21:50
יש לציין שהעבודה בוצעה במוסך מורשה סוזוקי ולא באיזה מוסך מדרכה.
במקרה אחר הייתי אומר שזו בדיוק הבעיה...
אבל במקרה שהעלית, אני לא מבין מה אתה רוצה.
הלך חלק (גומיות) כתוצאה מעבודה על מכלול מסויים, הן אם היה תקין והן אם לא.
קונים לך את אותו חלק, חדש (גומיות), וגם מרכיבים לך אותו ללא חיוב.
אז שוב, מה אתה בעצם רוצה?

יחליפו לך גומיות ואתה תבדוק אם ה4X4 חזר לתקינותו. חזר? סע לשלום, טיפלו בך יפה.
טעויות קורות בכל דבר ובכל תחום, ובמקרה (הלא נפוץ) הזה, דאגו גם לכפר עליהם.

omri_t
09-10-09, 22:21
לא ממש מבין ממה ההתרגשות.
לא אוסיף על מה שאמרו קודמי- ובצדק.

דבר אחר, טיפ:
כשהרכב יסיים את תקופת האחריות, גש לד"ר מורי, שיחליף לך ללוקרים נורמאליים ידניים ולא לזבל'ה שיש לך עכשיו על האוטו.

חג-שמח!

-Lidor-
10-10-09, 15:43
על מה אני עצבני?, זה פשוט חוסר מקצועיות רכב נכנס במצב תקין ליוצא עם נזק, המוסכניק מנסה לסדר את הנזק ולא מצליח מנסה לאלתר חלקים, אני שורף שם שעות על גבי שעות ובסוף יוצא עדיין עם תקלה שנגרמה עקב חוסר מקצועיות של המוסך, נדפקו לי התוכניות להמשך היום.
נדפקו לי התוכניות לסופ"ש רציתי לטייל עם הג'פ אני לא יצא לטיול בלי 4X4 תקין.

מה עוד שבמקום לבוא ולהגיד פשוט אדון לקוח, הרסנו בטעות את המערכת של הלוקרים אנחנו נדאג לתקן את זה הוא בא בעקיפין וניסה לעשות עלי את שיטת מצליח, הוא ניגש ואמר לי הלוקר יצא שבור אתה רואה?, לקוח אחר שלא מבין הייה אומר כן תחליף לי בחדש. אני כמובן לא לקוח רגיל ומבין קצת יותר מהממוצע פשוט אמרתי לו הלוקרים נכנסו לכאן 100% עובדים ותקינים אין סיכוי שאני מקבל את זה ככה בחזרה.

עמרי, הרכב מזמן לא באחריות ליתר דיוק כבר 7 שנים הוא לא באחריות .
לא רוצה לוקרים ידניים, אני מעדיף את האוטומטים בגלל הנוחות.

omri_t
10-10-09, 16:23
יש מצב, גם אם כרגע אתה לא מצליח לראות זאת- שהלוקר שלך היה דפוק... עוד לפני שנכנסת למוסך...

אבל כנראה יש דברים שרק הגיל מאפשר לך לראות אותם.

עזוב שטויות, אם אתה לא מרוצה מהמוסך, לאחר שתיגמר האפיזודה אתה מוזמן למצוא מוסך חילופי.
יש כאן בפורום לא מעט אנשים שעושים עבודה מעולה. באחריות ובמחירים טובים מאוד.
קח הכל באיזי!

ישי.פ
10-10-09, 17:32
מה כולכם מגוננים ישר על המוסך?
יש מצב שהם באמת לא היו בסדר.
אני אישית מכיר כמה מוסכניקים שבגלל שלא עבדו עם מספיק רגש ותשומת לב
הרסו מכלולים שהיו בסדר ותפקדו. וכן גם המוסך החברה

דרור ברלי
10-10-09, 19:42
לא רוצה לוקרים ידניים, אני מעדיף את האוטומטים בגלל הנוחות.

לגיטימי.
אז תקבל גם בהבנה שמכלול שכזה, עם צנרת הוואקום והסיבוך שלו, בוודאי בגילו, מועד לכשלים ולתקלות ומדי פעם ידרוש ממך לשלם עבור התענוג...
אם זה לא היה כל כך יקר - גם אני הייתי מרכיב נועלי טבור ידניים אצלי בסופה. נועלי טבור אוטומטיים? - ממש כמו גיר אוטומטי - בחיים לא! פלאנג' קשיח כבר עדיף בעיני.

בנוסף, גם אם ברגע נתון מכלול כלשהו עדיין פועל ונראה לך "תקין", יכול מאוד להיות שהוא כבר על הקצה (עובדה - אתה בעצמך אומר שהוא הרעיש), ואת זה לא תדע בלי לפתוח. וברגע שפותחים אותו הוא פשוט מתפורר... ומה אז?
על סמך מה שתיארת אני לא מוצא פגם מהותי בהתנהלות המוסך מולך. בכל מקרה - לא מרוצה? אף אחד לא מכריח להמשיך לטפל שם. יש מספיק מוסכים שישמחו לשרת אותך להבא.

-Lidor-
16-10-09, 18:36
בקיצור היום חזרתי למוסך מוקדם מוקדם בבוקר.

התקלה התגלתה דיי מהר, גריז המון גריז שהמוסכניק שם סתם את המעברים של המערכת וואקום.
ניקוי של הגריז העודף והרכבה מחדש פתרה את התקלה בערך, זאת אומרת על הליפט אחרי כמה ניסיונות ה-4X4 החל להשתלב ולעבוד .

פתאום הוא מפסיק לעבוד פתאום הוא חוזר לעבוד, זה לא מצב נורמלי, פירוק חוזר הרכבה וכיוונים וה-4X4 חוזר לעבוד משתלב יפה ואז פתאום אחרי כמה ניסיונות חוזר חלילה לא עובד שוב פירוק והרכבה וכיוונים (כל הזמן הזה אני יושב בתוך הרכב ומשחק עם ה-4X4, גז וברקס ככה שאני לא ממש יודע מה הוא סידר שם).
בסופו של הדבר ה-4X4 עבד והרכב ירד מהליפט.
הג'מני מתלונן כבר זמן רב על כך שהוא לא רואה טוב בעיקר בלילה הפנסים מאירים חלש, אז הוחלט על ליטוש עדשותיו של ג'מו והסרת משקפיים בלייזר של אמריקן פוליש לייזר http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_lol.gif, הניתוח עבר בהצלחה והג'מני חזר לראות 6-6, הפנסים ניראים כמו חדשים אה כן וקיבלתי את זה במחיר מוזל כמובן כפיצוי.

לאחר הליטוש פנסים עשיתי סיבוב בדיקה נוסף בשביל עפר וה-4X4 השתלב שמח וטוב לב נפרדתי מהמוסך וחזרתי הביתה.
הגעתי הביתה ולקראת הצוהריים יצאתי לסיבוב קצר בשטח אך אבוי בעלייה הקשה הראשונה הג'מני מפרפר את גלגליו האחוריים כאילו אין מחר, הרכב משולב ב-4X4 LOW אבל שוב אין 4X4 http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_cry.gif.

בקיצור אני כבר לא יודע מה לעשות שוב פעם ה-4X4 לא משתלב אך הפעם המנורה של ה-4X4 אינה מהבהבת, דולקת קבוע כאילו אין שום תקלה http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_confused.gif.

יובל48
16-10-09, 19:36
לוקרים ידניים כבר אמרו לך?

nir.samo
16-10-09, 19:39
דרור צודק.
ממש מתבקש להחליף את הלוקרים לידניים שניתן לעבוד עליהם לבד בכיף.
באשר להתנהגות המוסך, לדעתי זכאי מחמת הספק כי לא ניתן לדעת מה היה המצב של הלוקר.

-->