PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לגרנד-ויטרה חדש ארוך - רשמים לפני-אחרי?

eyalzo
12-10-09, 10:47
חרשתי את הפורומים, ומצאתי שיש כמה דיונים על הגבהה. בגרנד-ויטרה 2009 יש בולמים שמותאמים לקפיצים ארוכים יותר, ולכן ההגבהה הצנועה של 4 ס"מ דורשת רק החלפת קפיצים. השאלה היא האם מישהו שעשה הגבהה כזו יכול לספר לי איזה קפיץ בדיוק שם, והאם חש בחיסרון כלשהו? אם זה היה רק עניין של כסף, הייתי מגביה, אבל אני חושש מפגיעה בהתנהגות בתנאים מסוימים. או שאולי הכל רק טוב?

sgill
12-10-09, 11:17
יש פגיעה באחריות של היבואן !!!

eyalzo
12-10-09, 11:22
יש פגיעה באחריות של היבואן !!!
אם אני הולך על זה, אני מתכוון להתקין במוסך המורשה של היבואן.

sgill
12-10-09, 14:17
היבואן לא מאשר לאף מוסך (כולל שלו) לעשות הגבהות לרכבי סוזוקי גראנד ויטרה. היתי אצלו והתענינתי ברכב. נאמר לי שלמגן אין בעייה. להגביה אין אישור יבואן ולכן זה פוגע באחריות.

כשהקשתי ושאלתי אם רק האחריות על החלקים המוחלפים נפגעת, נאמר לי שכל האחריות תהיה בסימן שאלה. על כל תביעה שלי (על כל חלק ברכב) הם יצטרכו להחליט אם יש לזה קשר להגבהה או לא)

אני וויתרתי על הקניה, לא כי הרכב לא טוב, פשוט כי אני לא מוכן שיבטלו או יגבילו משמעותית את האחריות לרכב שמתיימר להיות כמעט רכב שטח אמיתי, בגלל הגבהה שהיא צורך ברכב הזה.

GodsFather
12-10-09, 14:24
SGILL, עם מי דיברת אצל היבואן ? איפה בדקת ?

eyalzo
12-10-09, 15:04
להגביה אין אישור יבואן ולכן זה פוגע באחריות.
זה לא מטריד אותי. התקנות המתייחסות לאחריות היבואן אינן מאפשרות לו להתנער כך, למרות שלפעמים הם מנסים. פעם ניסו להתנות את האחריות בביצוע טיפולים אצל היבואן ולפי מפרט שלו. אבל זה פגע במוסכים "כלליים". חברות הליסינג בכלל "שמות פס" על הוראות היבואן. את הרכב שלי לא לקחו בכלל לטיפול הראשון (ביקורת ראשונה).
אצלי אני בכלל מדבר על התקנה באותו המקום בו אני קונה את הרכב. מוסך ומפיץ של הרשת. הצעת המחיר להתקנה מופיעה על דף עם לוגו של סוזוקי. מבחינתי זה מספיק.

sgill
12-10-09, 15:17
SGILL, עם מי דיברת אצל היבואן ? איפה בדקת ?

בסוכנות הראשית ברחוב המסגר. דברתי עם אחד מאנשי המכירות (כנראה לא מאוד בכיר) בכל מקרה, באתי לקנות רכב חדש והם הסכימו לוותר עלי כלקוח לאחר שאמרתי שבלי הגבהה אני לא לוקח את הרכב.

raanan
12-10-09, 15:54
בסוכנות הראשית ברחוב המסגר. דברתי עם אחד מאנשי המכירות (כנראה לא מאוד בכיר) בכל מקרה, באתי לקנות רכב חדש והם הסכימו לוותר עלי כלקוח לאחר שאמרתי שבלי הגבהה אני לא לוקח את הרכב.

שורש הבעיה איתם , הם יודעים שאין אופציה אחרת !(ג'יפון חדש עם יכולת שטח טובה יותר משאר המתחרים בקטגוריה)
לדעתי גם טויטה ורוב היבואנים "יוותרו" עליך אם תנסה להגדיר את ההגבהה והאחריות במסמכי הרכישה.

זה מסוג הנושאים, "כשתגיע לגשר תחצה אותו ...", רוב הרוכשים מגביהים ואין בעיה עם האחריות הכללית .
יתכן שאם תגיע עם, ציריות "דופקות" , רעשי מרכב , תפוחי הגה חופשיים ועוד צרות שעלולים להתפתח מהגבהה, אז,
אכן לא יהיו מוכנים לשאת באחריות (יהיה להם יכולת התגוננות לא רעה במידה ותגיע לערכאות בית משפט).
כמעט משוכנע שאם תגיע לדוגמה עם תקלת מנוע , אף אחד לא ינסה להתנער מהאחריות.
אגב, גם מה שלכאורה כן יכול להיות בעייתי מבחינת ההגבהה, התיקון במסגרת האחריות לעיתים תלוי בקשרייך עם המוסך המורשה שמטפל לך ברכב.

רענן

paul1
12-10-09, 16:25
איך אתם מצפים לקבל אישור יבואן סוזוקי להגבהה?! הרי גם ללא הגבהה יש לויטרה בעיות עם תותבי מתלה וציריות\דיפרנציאל.
גם נתקלתי בפורומים בחו"ל בתלונות על בוקסות משולשים קרועות אחרי הגבהה של ויטרה חדשה.

GodsFather
12-10-09, 17:12
יצא לי לבדוק את העניין לעומק -

אכן אין אישור לביצוע הגבהה ולכן לא משווקים קיט הגבהה עם הרכב, גם לא עד 4 ס"מ. אך אין זה אומר שהאחריות מוסרת לחלוטין מהרכב, אלא רק על רכיבים שמושפעים ישירות כתוצאה מההגבהה.

יתרה מזאת, מדובר בהנחיית יצרן ולא החלטה של היבואן. אם התנאי לרכישת הרכב הוא גובהו, אז אין איך להתמודד עם זה. אם בכל זאת תבחר להגביה, אין סיבה לחשוש מהסרת אחריות מלאה אלא רק מרכיבים המושפעים ישירות מההגבהה.

sgill
12-10-09, 17:49
ומי מוסמך להגיד איזה רכיבים מושפעים ישירות מההגבהה? היבואן כמובן !!!
והאם הוא יגיד לי מראש איזה חלקים אלו ויתחייב שכל השאר יהיו תחת אחריות - כמובן שלא !!

ולכן החלטתי לא לסכן את כספי אצל היבואן הנ"ל. (גם אם זו הנחיית יצרן)

GodsFather
12-10-09, 18:00
והאם הוא יגיד לי מראש איזה חלקים אלו ויתחייב שכל השאר יהיו תחת אחריות - כמובן שלא !! האמת שכן, הוא יכול

אני לא מנסה לשכנע אותך לקנות את הרכב, אני מסביר לך שאפשר להכנס לדקויות הללו שהבהילו אותך ובצדק, כי ניכר שבסה"כ אתה כן רצית את הרכב והיה משהו שעמד על הפרק ומנע זאת ממך.

raanan
12-10-09, 18:09
והאם הוא יגיד לי מראש איזה חלקים אלו ויתחייב שכל השאר יהיו תחת אחריות - כמובן שלא !!

דווקא יהיה מעניין ויתרום לכולנו לדעת, איזה יבואן מאשר ונותן אחריות (בכתב) להגבהה של סדנת שיפורים.

GodsFather
13-10-09, 00:01
דווקא יהיה מעניין ויתרום לכולנו לדעת, איזה יבואן מאשר ונותן אחריות (בכתב) להגבהה של סדנת שיפורים.

יצא לי לנסוע בפורסטר חדש שהוגבה ומוגן (גחון) על ידי אספיר ומשמש כרכב מבחן של היבואן. זו לא פעם ראשונה שסובארו מאשרים קיט הגבהה לרכב שלהם, כל עוד זה נעשה בתיאום איתם ואו דרכם.

לגבי מכשירי תנועה, ספציפית לדגם המדובר לא מאושר. שאר הדגמים, כל מקרה לגופו.

alkoron
19-10-09, 15:56
מניסיוני, בסוכנות הראשית (ג'אנה) נאמר לי כי ביכולתי לבצע הגבהה אך ורק בסדנא מאושרת (אספיר או גאתוס)
האחריות מתייחסת אך ורק לרכיב עצמו, כאשר רכיבים "קשורים" חובת ההוכחה עליהם, התקנה הם אינם מוכנים לבצע (וזהו מוסך שאני איתו כ 5 שנים) הסוזוקי השני שלי שמטופל אצלו

eyalzo
19-10-09, 16:44
מניסיוני, בסוכנות הראשית (ג'אנה) נאמר לי כי ביכולתי לבצע הגבהה אך ורק בסדנא מאושרת (אספיר או גאתוס)
האחריות מתייחסת אך ורק לרכיב עצמו, כאשר רכיבים "קשורים" חובת ההוכחה עליהם, התקנה הם אינם מוכנים לבצע (וזהו מוסך שאני איתו כ 5 שנים) הסוזוקי השני שלי שמטופל אצלו

תודה רבה. התגובות פה מאד משכנעות. לא הייתי מודע לבעיה כזו. התרשמתי שאם מוסך מורשה מציע, אז זה מקובל על היצרן והיבואן.
דרך אגב, הפרויקט מוקפא מסיבה מוזרה מאד: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=288345

alkoron
20-10-09, 12:19
תודה רבה. התגובות פה מאד משכנעות. לא הייתי מודע לבעיה כזו. התרשמתי שאם מוסך מורשה מציע, אז זה מקובל על היצרן והיבואן.
דרך אגב, הפרויקט מוקפא מסיבה מוזרה מאד: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=288345

קראתי את ההתכתבות, אכן מקרה מעניין
אגב, האחריות היא על היצרן היות ועדיין לא בוצעה מסירת רכב על אף בכל ההכנות מבחינתך בוצעו (ביטוח וכו')
לי היה מקרה דומה.שונה עם פיאט שהרכב שהיה אמור להמסר לי ביום המחרת ביצע תאונה באתר המסירות (שומר הליה החליט לבצע סיור עם רכב ואיבד את השליטה ופגע בארבעה רכבים - שורת רכבים למסירה) - במקרה זה הודיעו לי ומלבד עוגמת הנפש שבהמתנה קיבלתי רכב אחר / חדש וחתמתי על טופס העברת בעלות לרכב הישן (מאחר ותוקן ונימכר)

לגבי הביטוח - ממליץ על הסעיף בביטוח של ישן/חדש - שבו בשנה הראשונה מובטח לך רכב חדש במקרה של גניבה או TOTAL LOST

zivo
20-10-09, 14:25
אייל,
תחפש פה בפורום, יש תאורים שלי עח הגבההת GV06 (בעקרון זה אותו מרכב).
הפתרון של הגבהה ע"י החלפת קפיצים (מה שיש בארץ), "גומר" את הרכב.

1- זה מקשיח אותו כך שביום יום על הכביש אתה חושב שאתה בסומו..
2- זה נכון שהבולמים האחוריים די ארוכים וניתן בקלות להלביש עליהם קפיץ גבוה יותר (למרות שאני החלפתי גם אותם), אבל מה התוכנית לגבי המתלים הקידמיים??? ה STRUTS הקידמיים ממש קיצרי מהלך, והגבהה שלהם ע"י קפיץ גורמת לקיצור מהלך משמעותי.

ולכן....

ברכב הזה הולכים על פתרון של "ספסרים".

זיו

raanan
20-10-09, 19:06
אייל,

2- זה נכון שהבולמים האחוריים די ארוכים וניתן בקלות להלביש עליהם קפיץ גבוה יותר (למרות שאני החלפתי גם אותם), אבל מה התוכנית לגבי המתלים הקידמיים??? ה STRUTS הקידמיים ממש קיצרי מהלך, והגבהה שלהם ע"י קפיץ גורמת לקיצור מהלך משמעותי.

ולכן....

זיו

מצטער אבל, אתה טועה ! יותר חבל שאתה מטעה ....

א. בהחלפת קפיצים אפשר להקשיח או לרכך את הרכב עפ"י בחירה.
ב. הוספת ספייסרים או קפיץ ארוך יותר מקצרת המהלך באופן זהה.

בקיצור, הגבהת ספייסרים היא שיטת הגבהה זולה וכנראה הכי נותנת תמורה למחיר אבל, הגבהה זו הכי נחותה .
הגבהה טובה יותר, הגבהת קפיצים ובולמים .
המשובח ביותר, סט יעודי שבד"כ כולל קפיצים, בולמים, משולשים ותושבות להנמכת פרונטאקס (במקרה של סוזוקי ויטארה ודגמי ההמשך).

רענן

sgill
14-11-09, 09:10
אייל,

ולכן....

זיו

זיו, אני לא מבין: מצד אחד אתה כותב בסעיף-2 שהחלפת גם בולמים וגם קפיצים, מצד שני אתה אומר שהפתרון הנכון לרכב הזה הוא ספייסרים ולא החלפת בולמים וקפיצים, איך זה מסתדר?

ובנוסף, מאחר ועבר חודש וחצי מפתיחת השרשור, האם יש למישהו עדכונים מהיבואן על אישורים להגבהות או גמישות בנושא האחריות?

תודה

eyalzo
14-11-09, 10:20
אני עדיין אובד עצות. מת להחליף משהו במערכת המתלים, בעיקר כדי לרכך אבל גם כדי להגביה קצת. היום ברור לי שהיבואן לא מגבה את המהלך, בעקבות פרשיה עגומה אחרת שהיתה לי איתו. אני מוכן להשקיע בעניין הרבה, אבל רק אם אדע שמישהו כבר ניסה את התרכובת לפני והוא מרוצה ממנה. עד עכשיו קראתי בעיקר על מאוכזבים.

zivo
17-11-09, 22:03
אני אנסה לענות בצורה מסודרת לכל השאלות "וההאשמות" ;)
1- יש לי GV2006, דיברתי עם המהנדס הראשי של מכשירי תנועה וניסיתי לשכנע אותן לפנות לייצרן לקבל אישורים להגבהות שנמכרות ע"י סוזוקי קלאב ביפן ואז אני אקנה 09 חדשה - אין עם מי לדבר, זה פשוט לא בראש שלהם :(

2- רעננן - המתלה הקידמי של הGV זה STRUTS (קפיץ ע"ג הבולם), שמוסיפים ספסר מעל הSTRUTS, כל היחידה יורדת למטה ומהלך המתלה לא משתנה כלל!
לעומת זאת, בגלל שהקפיץ יושב על הבולם, הפתרון של החלפת קפיצים לארוכים יותר, גורם לבולם להיות פתוח כל הזמן ויכולת ההתארכות שלו מתקצרת. מבלי להכנס ליותר מדי הסברים, המהלך האפקטיבי קטן!
הפתרון הנכון ביותר לרכב הזה (וגם הנפוץ ביותר בעולם) זה RR- הגבההות ספסרים + החלפת הבולמים האחוריים. אני אומר את זה על סמך גלישה באינטרנט ושני רכבים (שלי ושל חבר) שנבדקו גם עם סטים של גתוס וגם .RR
3- בתאוריה ניתן להחליף קפיץ לארוך יותר באותו קושי או אפילו רך יותר, במציאות של ישראל, הקפיצים המוצעים, מגביהים ב 4-5 ס"מ אבל גם מקשיחים - למה? כך! אבל זו עובדה! יש סט אחד שכולם מציעים (קינג ספרינג) והוא מקשיח את הרכב!

4- בניגוד לכל מי שמפזר מחשבות באוויר - מי שרוצה מוזמן לבקר ולראות. וחוץ מזה, קצת גלישה בעולם , לראות מה אומרים הגויים לא הזיקה לאף אחד;)

eyalzo
17-11-09, 22:24
הפתרון הנכון ביותר לרכב הזה (וגם הנפוץ ביותר בעולם) זה RR- הגבההות ספסרים + החלפת הבולמים האחוריים. אני אומר את זה על סמך גלישה באינטרנט ושני רכבים (שלי ושל חבר) שנבדקו גם עם סטים של גתוס וגם .RR

תודה רבה!
אז למה בעצם צריך להחליף את הבולמים האחוריים? זה קשור להגבהה, או לטובת מהלך ארוך יותר?

zivo
18-11-09, 09:19
גם וגם...
1- קודם כל, כי אפשר להגדיל את המהלך ה 5-6 ס"מ בלי בעיה, אז למה לא להנות מזה:D
2- בגלל שהרכב גבוהה יותר, הבולם (המקורי) פתוח יותר ולכן המהלך להתארכות שלו קטן יותר (ב 5ס"מ). ניתן לפתור את זה ע"י הארכת הבולם והגבההת הבמפ- סטופ, ולהשאר עם הבולמים המקוריים (+הארכה) והמהלך המקורי.
אבל כל הבלגן הזה לא שווה החלפת בולמים.

לא פחות חשוב, אם כבר מחליפים בולמים- בולם מונו טיוב מתכוונן, MX6, עולה 85$ (בארה"ב), אני הרכבתי זוג כזה. לא רק שקיבלתי מהלך משופר, קיבלתי גם איכות נסיעה טובה מGV חדשה.

works4me
22-11-09, 14:38
שלום לכולם , אייל לדעתי תחשוב טוב לפני שאתה משלם הון על קיט "עשה זאת בעצמך מחלקים שאנחנו חושבים שיתאימו לאוטו שלך" שמוכרים ברוב המקומות בארץ ( ואני לא אומר כולם )
אני התייעצתי בכמה אנשים וZIVO ביניהם ולקחתי את העצה שלו והזמנתי קיט של ROCKY ROAD , מחו"ל , שילמתי עוד כ 700 ש"ח על התקנה + כיוון פרונט לכל ארבעת הגלגלים ( הרכב נראה לפני כן כאילו הוא עומד על קצות האצבעות :-)
סיכום ביניים ל 5000 ק"מ על ההגבהה הנוכחית , הרכב מתנהג דומה מאוד לפני ההגבהה ולאחריה , שיכוך מאחורה מעט יותר רך עקב החלפת הבולמים האחוריים לאלו שבאו בקיט של RR , איכות הנסיעה לא נפגמה כלל חוץ מהמחשבות שרצות לך בראש על התהפכות בסיבובים :-) ושוב ....הרוב בראש .....כמובן שאם תקח סיבוב חד ב130 קמ"ש הסיכוי שלך להתהפך עולה פי כמה עקב מרכז הגובה שהשתנה ( אני מקווה שאתה לא חושב בכלל על סיבובים במהירות כזו )
הרכב עבר מספר טיולים ביניהם טיול למכתש רמון של כ90 ק"מ שטיפס מצוקים תלולים בצורה שהשאירה את הטרופר הקצר שליווה אותנו מאחור ( הרוב תודות לאלקטרוניקה , את השאר עשה מרווח הגחון שגדל בכ5 ס"מ )
בקיצור במחיר של כשליש מהקיט הכי זול שתמצא , אתה מתקין קיט ייעודי לרכב ע"י חברה שמתמחה בזה שנים שלא פוגמת באיכות הנסיעה אלא רק מעלה במעט זווית גלגול .
תודה שוב לזיו

eyalzo
22-11-09, 16:26
השתכנעתי. זיו עשה עבודה מצוינת, וגם מצאתי באתרים זרים שהוא תרם הרבה ידע למתחבטים בחו"ל. תודה!
איזה מזל. כמעט והאמנתי לסוכן של סוזוקי שניסה למכור לי את הקפיצים של קינג, וטען שלא צריך להחליף את הבולם האחורי. אחרי 5000 ק"מ עם הרכב ברור לי שדוקא הבולם הזה אשם בכל הקיפצוצים והחבטות שאני חוטף היום.
אז איפה התקנתם וכיוונתם?
ראיתי בפורומים שאפשר בהתקנה קצת לטעות ולקבל חריקות וקירקושים. וגם כדאי את כיוון הגלגלים לעשות אצל מישהו שמבין.

works4me
31-12-09, 14:34
השתכנעתי. זיו עשה עבודה מצוינת, וגם מצאתי באתרים זרים שהוא תרם הרבה ידע למתחבטים בחו"ל. תודה!
איזה מזל. כמעט והאמנתי לסוכן של סוזוקי שניסה למכור לי את הקפיצים של קינג, וטען שלא צריך להחליף את הבולם האחורי. אחרי 5000 ק"מ עם הרכב ברור לי שדוקא הבולם הזה אשם בכל הקיפצוצים והחבטות שאני חוטף היום.
אז איפה התקנתם וכיוונתם?
ראיתי בפורומים שאפשר בהתקנה קצת לטעות ולקבל חריקות וקירקושים. וגם כדאי את כיוון הגלגלים לעשות אצל מישהו שמבין.

את כיוון הגלגלים עשיתי בדינמומטר ראשון לציון ( יש להם מיכשור מצויין ועשו עבודה מעולה )
את ההתקנה ב"צמיגי החוף" מעבר לכביש מדינמומטר ( הוא רצה לראות את הקיט כדי לדעת איך להתקין לפני ) עשו עבודה נהדרת והתקינו תוך שעתיים עם פירוק הג'אנטים 18 והרכבת 4 הגלגלים עם צמיגי השטח
בקשר לחריקות , אפילו בהוראות ההרכבה של RR רשום לעקם במעט את השפתיים של הבולם בחלק שמתחבר למרכב בכדי למנוע נקישות , יש חריקות פה ושם אבל בשביל זה צריך להחליף גומיות לפוליאתלין אבל לא עשיתי אז מדי פעם יש חריקה בקפיצות על במפרים ( לא משהו בלתי נסבל , בכל זאת זה ג'יפ )
אם אתה זקוק לעזרה דבר איתי בפרטי

works4me
31-12-09, 16:39
אם מישהו מעוניין להתקין לבד וגם הסבר קצר על "בעיית" החריקות מהמשולשים האחוריים והחלפת הבושינג :
http://www.k9rdj.co.uk/rockyroadlift.html

שיהיה בהצלחה ושנה טובה לכולם :-)

-->