PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא מספיק האופנועים, עכשיו הג'יפים !!!

eranbar
12-10-09, 22:36
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3363709,00.html

חברות הביטוח רוצות לחלוב את הציבור.
כנראה שלא מספיק להן מה שהן מרוויחות.

אז מה ?
בקרוב מחאת בעלי הג'יפים ?

מנהלים, אם טעיתי במקום, אנא העבירו למקום הנכון.

דרור ברלי
13-10-09, 20:31
עברת על הטוקבקים?
אותי הם מדאיגים הרבה יותר, כי הם מהווים איזה שהוא מדד להלך הרוח הציבורי בנושא הזה.ו זה לא סוד שמצבנו עגום. מבחנית הציבור, כל מי שיש לו ג'יפ, אפילו ג'יפ ישן וזול, הוא "מזהם", "מבזבז אנרגיה", "משחית טבע", "מאותגר מינית", והכי חמור - "עשיר"...

במקרה של האופנוענים, להם עוד יש טיעונים כבדי משקל כנגד העלאת התעריפים כמו פתרון בעיות חנייה, צפיפות וזיהום, וגם אז הם לא זוכים למלוא האהדה הציבורית. קוראים להם "חוליגנים" "מתאבדים" ו"רוצחים"....
במקרה של רכבי שטח, התקשורת מגויסת כנגדם מסיבות של תקינות פוליטית ותכתיבים ירוקים למיניהם, ורוב הציבור באופן הכי טבעי מקנא בבעליהם - לא מפרגן למי שיש לו רכב שטח, ומכאן הדרך קצרה גם לשינאה, לניתוחים מלומדים על האופי, אורך הזין ושאר פנינים שברמת כיתה ד'.
התקשורת, הפוליטיקאים והפקידות הבכירה, מנצלים היטב את כל התכונות הרעות שלנו כציבור: שינאה, קינאה, חוסר פרגון, אי קבלת כל מי או מה שהוא לא בדיוק כמונו. אנחנו ציבור חולה, מוסת, נבער מדעת ובעל זכרון קצר. סוג של אספסוף.

לטפשותו של האספסוף אין גבול - חברות הביטוח והמפקח על הביטוח עושים יד אחת ומוכרים לציבור את השטות שהוא זה שמממן ומסבסד את תחביבם המסוכן של האופנוענים ואת תחביביהם מזהמי הסביבה של בעלי רכבי שטח... זה כמובן שקר גס, אבל כאן זו ישראל - מדינה מושחתת שמתנהלת בשיטת "תפוס וגנוב כפי יכולתך", אז מי אמר שמוכרחים להגיד לאספסוף את האמת?...שזה לא סוד שהעלאת התעריפים לאופנועים וג'יפים לא תוזיל אפילו בשקל אחד את ביטוח החובה לפרייבטים שלו?....
אבל לדעתי זו רק ההתחלה - ענף הרכב הוא פרה חולבת שלא מכזיבה אף פעם, וגם הפעם מתכננים עלינו מהלכים שיכניסו הרבה כסף למישהו. כמו שאני רואה את זה, כלי הרכב יחולקו לקבוצות ולתת-קבוצות על פי ייעודם, כאשר כמובן מי שיכתיב את התנאים יהיו חברות הליסינג וציי הרכב הגדולים ולכן כל מה שהוא שלא משפחתומטית בצבע אפור ישלם יותר. לחברות הביטוח לא תהיה בעייה להזמין סקר שיקבע כי מכונית ספורטיבית, ידנית, אדומה ו/או שחורה מעורבת יותר בתאונות ממכונית משפחתית אוטומטית וכסופה, שאלפא-רומיאו מועדת לפורענות יותר מטויוטה קורולה... וכמובן שאין בעיה לקבוע כברירת מחדל שאשה זהירה יותר מגבר, שנהג בן 50 מעורב בפחות תאונות מבן 30, שבן 75 הוא הזהיר מכולם ובן 18 הוא המסוכן ביותר, וכן הלאה.
כל מבוטח יקבל "פרופיל משתמש" שישקלל מספר פרמטרים כגון גיל, מין, עבר תעבורתי, עבר תאונתי, סוג הרכב וצבעו, סוג הגיר, הספק המנוע, ק"מ שנתי וכו' וכו' לכדי "ציון" למבוטח. אחר כך תיקבע "נוסחה" שרירותית מסוימת, שבדומה לשערוריות ה"מיסוי הירוק" וביטוח האופנועים, תכפול פרמטרים מסוימים של "ציון המבוטח" במקדמים שנקבעו מראש, הכל כדי להבטיח ש-95% מהציבור ישלם הרבה יותר... הכל כדי להעצים את רווחי חברות הביטוח. ויודע מה? זה יעבור כמו גדול ובלי ציוץ. אני חותם לך. לא הפגנות, לא מחאות. כולם ייאנחו, יסננו קללה וישלמו, וישכחו אחרי שעה.

במדינה שאין בה שום תרבות ומסורת של מחאה אקטיבית - בסגנון יתהפך העולם וגזירות כאלה לא יעברו, מדינה שהציבור שלה לא נפרע פיזית מפוליטיקאים ופקידים בכירים שעושים תרגילים כאלה על גבו - ככה זה נראה תמיד וככה זה גם ייראה בעתיד. מגיע לנו.

סטובצקי
13-10-09, 21:04
על מה אתה מלין , דרור ידידי, הרי ברור וידוע שכל גיפ סופה , סיקס או סמוראי חלוד ,שבבעלות הגיפאי העשיר שמחזיק אותם כ-10-15 שנה בממוצע(אם לא גונבים את הג'יפ) שמתנייע פעם בשבוע בשבילים וזה במקרה שהג'יפ לא מושבת מנסיעה בכביש כי לא עבר טסט בגלל מגן בוץ חסר או ריפוד קרוע , זה מפגע בריאותי ופולט גזי חממה יותר מכל רכב אחר שנוסע .
יתכן שהרשות מגדירה גם את האקווריומים כפולי ההנעה, כג'יפ?????
גם לזה יש לי פתרון , נוסיף 2 מצברים נוספים ונחבר לגלגלת שתניע אותנו כ-1.2 ק"מ ונהיה גם אנחנו ירוקים..
(כל שנתיים נזרוק את המצברים וכל שלוש נחליף רכב)
דרך אגב גם הסילברדו שלי מוגדר כג'יפ?????

גיא
13-10-09, 22:22
אז אולי סוף סוף נעשה משהו ?

asafk
13-10-09, 23:51
דרך אגב גם הסילברדו שלי מוגדר כג'יפ?????

הוא לא שלך והוא מוגדר משאית.

אבל הביטוח הוא לא קשור לסוג הרכב, רק לסוג השימוש. רוצה לנהוג מעבר לאספלט סלול? תוספת בבקשה. אתה גר בהתיישבות בודדים ונוסע 5 ק"מ לכל כיוון על דרך עפר כדי להגיע הביתה? תוספת בבקשה. המועצה המקומית הורידה את האספלט מהכביש על יד הבית שלך בשביל להחליף צינורות? תוספת בבקשה. אתה מושבניק שנוסע בטנדר לשדות שלו? תוספת בבקשה. אתה עובד בתור מאבטח במשכורת מינימום בחברת תקשורת ונוסע במכונית שלך לשמור על אנטנה סלולרית ששתלו בין השדות? תוספת בבקשה. אתה שומר במשכורת מינימום, בתור משרה שניה אחרי שגמרת לשמור על האנטנה, על מעבר רכבת אי-שם על יד מושב בדרום? תוספת בבקשה. את עובדת בתור מלצרית ומקבלת רק טיפים ונוסעת בגרוטאה שקנית כשנשאר לך כמה לירות אחרי ששילמת שכר לימוד לפאב שנמצא ליד החממות של הקיבוץ? תוספת בבקשה.

הגיוני. מי שנהנה צריך לשלם על זה.

אסף.

חן דן
13-10-09, 23:51
אני אישית חושב שלהחזיק ג'יפ זה ציוני- במקום לזרוק אלפי שקלים בשנה על חול, יש מליוני ישראלים שלא מכרים את הארץ שבה הם חיים, אבל להוציא כסף ולהחזיק ג'יפון קטן כאלטרנטיבה לטיולים בחול ולהכיר את הארץ שיש כלכך הרבה מה לראות בה, זה כנראה פחות טוב.
אולי נעשה מסע פרסום למודעות הציבור הרדום.
לפי דעתי והיו כאלה שיחלקו עלי, לא הגיע הזמן שנציע מועמד מטעמנו לכנסת

zagi
14-10-09, 13:51
הכניסה לחניה שלי היא שביל כורכר בערך 800 מ' , וכן החניה שלי .

אצלי בבית כל הרכבים יצטרכו ביטוח כזה ....???

המצחיק \ מעציב הוא שהתשובה כ"כ ברורה ...

שגיא .

שימי בר
21-10-09, 18:07
חברים אתם צודקים אך שילמנו מחיר מסויים גם בשנה האחרונה להזכירכם באגרת הרישוי - הטסט

ליפני שרכשתי את הסמוראי הבעלים הקודמים שילמו 890 ש"ח בקירוב וכאשר אני עשיתי טסט חצי שנה לאחר הרכישה שילמתי 954 ש"ח .

אז מה קורה פה יותר כסף על אוטו יותר ישן שנת 94 עם מנוע 1300 ג'יפ לתפרנים ולא לעשירים.

אז זהו עושקים אותנו מכל הזוויות האפשריות וזו הסיבה שקניתי סמוראי ולא סיקס או משהו גדול .

מינימום חלקים דלק והוצאות ומקסימום הנאה עבירות בשטח ותמרון בחניה ואם נהיה חכמים נחליףלצמיגים במידת היצרן ולא נילחם בכל העולם ובעצמנו על צימגים גדולים ומורחבים ולעגן אותם ברישיון רכב .
מצידי להרכיב צמיגי אופניים ולהשתין בטנק דלק במקום בנזין כי כבר נמאס לי מכל ההתנהלות שיש בארץ שלנו
בברכה שימי בר אופנוען על xtz 750 שפרש לטובת רכבי השטח הקטנים בגלל עושק המדינה .ועדיין חבר מועדון האופנועים הישראלי:cool:

-->