PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא ג'יפ - החלפת מנוע בסובארו אימפרזה לחזק יותר ללא שינוי הדגם

mixael
15-10-09, 23:14
אני עומד להרכיב מנוע של סובארו אימפרזה בעל 16 שסתומים (98+, 4 קמשפטים, כנראה יחס דחיסה גבוה יותר) ברכב שיש בו מערכת הזרקה המיועדת למנוע בעל 8 שסתומים (2 קמשפטים, עד שנת דגם 97), בעל נפח זהה.

השאלה היא האם מנוע מתקדם יותר יכול להיות מנוצל באופן מלא ויעיל ע"י מערכת הזרקה "טיפשה" ופשוטה ?
לפי תוכנת האוטודטה במנוע החדש יותר נתוני קומפרסיה תקינים גבוהים יותר מהישן => יחס דחיסה גבוה יותר? או שאני טועה?

ברור לי שיש הבדלים כאלה ואחרים בסעפות היניקה בין המנועים, אני מניח שזה פתיר.
למה אני עושה את זה? יש הזדמנות לתת קצת יותר חיים לרכב, דגמי המנועים זהים ( EJ16 ) והבירוקרטיה פשוטה יחסית. ההגיון אומר שמנוע בעל יכולת נשימה משופרת יהיה גם זריז יותר. אולם האימפרזות בעלות המנועים החדישים יותר מגושמות :confused:
על פניו, הדבר יכול לנבוע מניהול מנוע המכוון על חיסכון יתר? הרכבת ניהול "מיושן" יותר יכולה להניב תוצאות טובות יותר?

או שאני מפספס כאן משהו?

תודה מראש לעונים הפוטנציאליים

raanan
16-10-09, 01:36
בעקרון תצטרך להוסיף "ציפ" או לשנות את תוכנת המנוע ע"מ להתקרב לביצועים של המנוע החדש כפי שהיה מורכב ברכב המקורי.
יתכן (לדעתי סבירות נמוכה) שתצטרך גם לתגבר את מע' ספיקת הדלק (משאבה ומזרקים מוגדלים).

בהצלחה
רענן

mixael
16-10-09, 12:56
בעקרון תצטרך להוסיף "ציפ" או לשנות את תוכנת המנוע ע"מ להתקרב לביצועים של המנוע החדש כפי שהיה מורכב ברכב המקורי.

חס וחלילה !
המנוע החדש ברכב המקורי נוסע כמו מכסחת דשא ממונעת. הרכב החדש יותר הוא גם חלש יותר, כפי שכתבתי כבר קודם.
המנוע שלו, על פי הנתונים היבשים, אמור להיות חזק יותר. ולא, לא הוסיפו עוד חצי טון פלדה לדגם הרכב החדש.

רפאל
17-10-09, 11:11
הייMIXEL

חבל לך על הזמן

זה בלתי אפשרי מבחינה חוקית ובלתי אפשרי מבחינה טכנית.

מנוע 97 1600 סמ"ק מנוע 98+ 1500 סמ"ק.
מנוע 97 2 קמשפטים מנוע 98 4 קמשפטים עם VVT מנוהל מחשב.
מנוע 97 מערכת קרור אחת מנוע 98 מערכת קרור אחרת.
מנוע 97 ת"ה מסויימת מנוע 98 ת"ה אחרת.
מנוע 97 מערכת ניהול מנוע אחת מנוע 98 מערכת ניהול מנוע אחרת (ראה סעיף קמשפטים).
מנוע 97 מערכת פליטה אחת מנוע 98 מערכת פליטה שונה לחלוטין.
רכב 97 צמת חשמל רכב 98 צמת חשמל אחרת לחלוטין.

כמו שכבר הבנת בשנת 98 החליפו את כל מבנה המנוע, ראשים, פליטה, יניקה, ניהול, ת"ה וכו' וכו'.

האמן לי שזה לא אפשרי טכנית אלה אם כן תחליף את כל הרכב.

גילוי נאות: אני יודע מה שאני אומר - האמן לי.

רפי

mixael
17-10-09, 13:38
רפי, אכן הכל נכון למעט פרט קטן - אתה טעית בעשור :
דגמי 2007+ הינם בעלי מנוע 1500
כל השנים הקודמות, כולל צורת הניו אייג', הם בעלי מנוע מאותו דגם EJ16. נבדק פיזית, במבט מתחת למכסה מנוע של רכב מאמצע שנות האלפיים

שלחתי לך ה"פ

רפאל
18-10-09, 13:14
היי מיכאל

צודק לגבי העשור :):) טעות שלי, ולמען הסדר הטוב.

לגבי אימפרזות.....
עד שנת 2007 היו 1600 סמ"ק EJ16.
חלק מרכבי 2007 וחלק מרכבי 2008 1500 סמ"ק EL15.
משנת 2008 ובכלל רכבים הידועים כ B3 בישראל ואיפרזה בעולם 1500 סמ"ק EL15.

רפי

-->