PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיסכון בעלויות בעבודה עצמית על סמוראי 98

סולי
16-10-09, 00:31
לאחרונה בדקתי מספר סמוראים מודל 98 וכנראה שנתקלתי בבחיר ליבי.
אך לרכב מספר ריג'קטים, קיבלתי הצעת מחיר מבעל מקצוע הייתי מעוניין לקבל הערכת עלויות בעבודדה עצמית (חלקים + כלים מיוחדים).

הרשימה לדלקמן :

*החלפה של 4 בולמים (סטאפ של אייבך).
*החלפת שני תופים אחוריים.
*החלפת תושבות מנוע
*נזילה של מחזיר שמן אחורי במנוע
*מיסב גלגל ימין אחורי.
*כל צנרת המים דורשת החלפה + ניקיון למערכת הקירור.
*מזילה מהמפלג
*החלפת צלב בגל הינע אחורי
*להחליף גל הינע קדמי
*החלפת טרנספר
*יש חופש במפרק היגוי
*מיכל דלק מפירוק

אשמח לשמוע דעות נוספות מבעלי ניסיון :D

תודה מראש אורי.

*

tooshey
16-10-09, 07:24
בוקר טוב
אני לא מכיר את המחירים של סמוראים וחלקיהם, אבל לפי מה שאני רואה מצאת אוטו מוזנח.
הבעיות שהעלית זה מה שאתה רואה כרגע .
צפה לבעיות נוספות.
הערכה גסה של מחיר החלקים 6000 ש"ח
הערכה של העבודה 3000 ש"ח

תעשה את החשבון שלך לבד...

בברכה,טושי

itay
16-10-09, 08:37
לאחרונה בדקתי מספר סמוראים מודל 98 וכנראה שנתקלתי בבחיר ליבי.
אך לרכב מספר ריג'קטים, קיבלתי הצעת מחיר מבעל מקצוע הייתי מעוניין לקבל הערכת עלויות בעבודדה עצמית (חלקים + כלים מיוחדים).

הרשימה לדלקמן :

*החלפה של 4 בולמים (סטאפ של אייבך). בולם פשוט של מונרו עולה באיזור ה 200-300.
*החלפת שני תופים אחוריים. מקורי עולה באיזור ה 540 (ולדעתי שווה כל שקל) יש משומשים - אין תחליפים בפחות)
*החלפת תושבות מנוע - חליפית עולה באיזור המאה ויש שתיים כאלה, המקורית עולה קצת יותר.
*נזילה של מחזיר שמן אחורי במנוע - המחזיר עולה 120 ש"ח, העבודה קצת ארוכה(וכבדה), מאוד הגיוני להחליף עוד חלקים בדרך ולבדוק את מצבו של הקלאצ - אם קלאצ חדש באיזור ה 500.
*מיסב גלגל ימין אחורי. הסט עולה קצת פחות מ300 שקל וכולל 4 חלקים, העבודה לא ארוכה למי שיודע מה לעשות.
*כל צנרת המים דורשת החלפה + ניקיון למערכת הקירור. מ 200 תקבל עודף, אין צורך לקנות מקורי.
*מזילה מהמפלג - אם זה מהחיבור של בית המפלג לראש, ה ORING עוהל עשרות בודדות של שקלים, ההלפה כמעט תמיד מצריכה כיוון הצתה מחדש.י
*החלפת צלב בגל הינע אחורי - חלופי פשוט עולה 50 ש"ח, איכותי עולה 80 והמקורי באיזור ה 250.
*להחליף גל הינע קדמי - 1000 לחדש דנדש, יש באתר לחוץ אחד :rolleyes: שמוכר ב 400.
*החלפת טרנספר - למה? באיזור ה 1500 - 2000 לסטנדרטי, כפול ויותר למשופר.
*יש חופש במפרק היגוי - איפה בדיוק?
*מיכל דלק מפירוק - לפי יכולת המקח שלך בפירוקייה, אין מה לשלם יותר מ300.

אשמח לשמוע דעות נוספות מבעלי ניסיון :D

תודה מראש אורי.

*

אני לא חושב שהרכב מוזנח (על פי הפרטים שסיפקת), אבל יש דברים שצריך לעבוד ולתקן, לא כל הדברים לדעתי דורשים החלפה מיידית (טרנספר? דריישאפט קידמי? דראמים?)
כל המחירים הם רק לחלקים, מן הסתם.

איתי.

lior_b.s
16-10-09, 09:31
אני לא חושב שהרכב מוזנח (על פי הפרטים שסיפקת), אבל יש דברים שצריך לעבוד ולתקן, לא כל הדברים לדעתי דורשים החלפה מיידית (טרנספר? דריישאפט קידמי? דראמים?)
כל המחירים הם רק לחלקים, מן הסתם.

איתי.

אם זה לא רכב מוזנח אז מה כן??

נניח שלא צריך להחליף טרנספר ודרייב שפט..דרמים אולי עוד אפשר לחרוט, אבל עדיין נוסעים איתם במצב לא טוב (הזנחה?)...

אבל מה עם מיסב אחורי שלא הוחלף?..
מה עם כל צנרת המים , נזילות שמן , צלבים, חופש בהגה, בולמים...ובטח עוד דברים שהקונה יגלה בהמשך...
כל אלו תיקונים שרובם לא יקרים ושאני בטוח שלא היית דוחה ברכב שלך ומגיע למצב כזה...לכן זו בהחלט הזנחה וסביר מאוד שיהיו עוד הפתעות.

הכל עניין של מחיר הרכב מול מה שהקונה יכול לתקן לבד..לפעמים עדיף לעבור לרכב הבא ולא להיכנס להרפתקה שעלולה לייאש את הקונה בדיוק לפני הישורת האחרונה וחבל.

ליאור

omri_t
16-10-09, 10:12
בהמשך להודעה של איתי, חידוד אחד:
הטרנספר בדגמי 96-98 שונים מהישנים יותר.
וזה אומר:
1. לשפץ את המקורי, דבר שצריך לחשוב אם בכלל כדאי
2. להתקין טרנספר ישן, וזה דורש התאמות בנוסף לעלות הטרנספר.

איפה בדקת את הרכב?
למה הוחלט על רשימת הריג'קטים הזו והאם ייתכן והיא טיפה מוגזמת?

itay
16-10-09, 14:06
אם זה לא רכב מוזנח אז מה כן??

נניח שלא צריך להחליף טרנספר ודרייב שפט..דרמים אולי עוד אפשר לחרוט, אבל עדיין נוסעים איתם במצב לא טוב (הזנחה?)... אם חורטים למידות נכונות, אין שום בעיה לנסוע עליהם ודראם שנחרט לא מעיד על הזנחה.

אבל מה עם מיסב אחורי שלא הוחלף?.. הוא לא ציין ובטח אתה מתכוון למחזיר שמן אחורי, המחזיר נוזל גם כמה אלפי קילומטרים (בודדים) אחרי החלפה כשהוא חדש, צריך לראות כמה נוזל....
מה עם כל צנרת המים , נזילות שמן , צלבים, חופש בהגה, בולמים...ובטח עוד דברים שהקונה יגלה בהמשך...
כל אלו תיקונים שרובם לא יקרים ושאני בטוח שלא היית דוחה ברכב שלך ומגיע למצב כזה...לכן זו בהחלט הזנחה וסביר מאוד שיהיו עוד הפתעות.

הכל עניין של מחיר הרכב מול מה שהקונה יכול לתקן לבד..לפעמים עדיף לעבור לרכב הבא ולא להיכנס להרפתקה שעלולה לייאש את הקונה בדיוק לפני הישורת האחרונה וחבל.

ליאור

הוא לא ציין למה הוא רוצה להחליף את הבולמים. כל הבולמים לא טובים? כולם נהרסו באותו הזמן?
למה הוא רוצה להחליף טרנספר? כי זה של הדגמים החדשים (עומרי, אני יודע שיש שוני בטרנספרים) והוא שמע שאי אפשר לשפר אותם או כי הLOW לא מפסיק לקפוץ?
אני אישית, ברכב האישי שלי, נסעתי עם דריישאפט קידמי עם חופש גדול מאוד במשך שלוש שנים ללא שום בעיה (תיקנתי אותו כי השניים האחרים היו צריכים שיפוץ, אז הכנסתי את הקידמי על הדרך...). צנרת מים זה חלק מתבלה, בייחוד באקלים שלנו. צלבים כנ"ל (מתבלה, לא קשור לאקלים :o)

חשוב לזכור, מדברים על רכב בן 11 שנה (עוד מעט בת מצוה), תמיד יהיו ריג'קטים ודברים לתקן, תמיד.

איתי.

הכוכב הכחול
16-10-09, 15:18
מסכים עם כל מילה של איתי,
רק להזכירכם במודלים האלו הבולמים הקדמיים שונים ועולים קצת יותר מ 300 ש"ח - תנסו יותר לכיוון של 600 ש"ח פלוס לבולם קדמי.

בהצלחה
דני.

lior_b.s
16-10-09, 15:44
איתי
אני לא בא להתווכח איתך אבל תקרא שוב את המודעה...

מיסב גלגל ימין אחורי מצויין שם במפורש...ומי שלא מזניח את הרכב לא נוסע עם מיסב גלגל לא תקין, כשזה יתפס/יתפרק במהירות גבוהה אני בטוח שאתה יודע שהתוצאה לא תהיה יפה כ"כ.

נכון דראם שנחרט למידה עדיין יכול ליסוע ואני נוסע על כאלו בלי בעייה...שים לב שלא צויין שהדראם נחרט אלא שצריך להחליף, יתכן ועוד אפשר לחרוט אבל עדיין המצב שלהם לא תקין.

צנרת מים גם כן חלק מתבלה מסכים איתך אבל עדיין דורש החלפה....
תוסיף לכל זה נזילה ממחז"ש אחורי ונזילה ממפלג ועוד...
חופש בהגה!!!..(ואל תגיד לי שאתה היית נוסע ככה כי אני בטוח שלא בלי להכיר אותך רק מלקרוא שרשורים...)

ונניח שרק זוג בולמים צריך החלפה...עדיין צריך להחליף והמוכר לא עשה זאת.

אז אין קשר למה קריטי או לא ומה עולה שקל לתקן לעומת כמה מאות ושעות עבודה, העניין הוא שכל הדברים האלו מוזנחים...חופש בהגה זה לא דבר שמזניחים כנ"ל דראמים ולא משנה אם צריכים החלפה או חריטה עדיין הבעלים נוסע ככה וכנ"ל לכל שאר הדברים, מה קריטי יותר או פחות הדברים מוזנחים..
אז אולי יש לנו קריטריונים שונים לגבי הזנחה, אבל יש פה סוג של הזנחה ויש סיכוי שקיימים עוד דברים שהקונה לא הספיק לראות...

אה ועוד דבר שאני לא מסכים איתך...מחזיר שמן אחורי או כל מחזיר שמן לצורך העניין לא אמור לנזול אחרי החלפה, לא כמה אלפי ק"מ בודדים וגם לא כמה מטרים בודדים.., זה שקרה למישהו והפסיק בגלל ג'יפה לא אומר שככה זה צריך להיות, ותאמין לי החלפתי כמה מחזירי שמן בחיים , ברכב שלי ובגירים תעשייתים בעבודה, מחזיר שמן נוזל אם הוא לא מורכב טוב או שיש בעייה בציר...

ליאור

itay
16-10-09, 17:56
איתי
אני לא בא להתווכח איתך אבל תקרא שוב את המודעה... אני לא מבין למה כשיש שני אנשים עם דעות שונים והם מדברים (או כותבים) על זה, ישר קוראים לזה ויכוח.....

מיסב גלגל ימין אחורי מצויין שם במפורש...ומי שלא מזניח את הרכב לא נוסע עם מיסב גלגל לא תקין, כשזה יתפס/יתפרק במהירות גבוהה אני בטוח שאתה יודע שהתוצאה לא תהיה יפה כ"כ.

צודק, הגבתי לזה בהודעה הראשונה וברח לי בהודעה השנייה.

נכון דראם שנחרט למידה עדיין יכול ליסוע ואני נוסע על כאלו בלי בעייה...שים לב שלא צויין שהדראם נחרט אלא שצריך להחליף, יתכן ועוד אפשר לחרוט אבל עדיין המצב שלהם לא תקין.

עד שפותח השרשור לא יעלה, לא נדע על פי מה נקבע דינם של הדראמים.

צנרת מים גם כן חלק מתבלה מסכים איתך אבל עדיין דורש החלפה....
תוסיף לכל זה נזילה ממחז"ש אחורי ונזילה ממפלג ועוד...
חופש בהגה!!!..(ואל תגיד לי שאתה היית נוסע ככה כי אני בטוח שלא בלי להכיר אותך רק מלקרוא שרשורים...)
כתבתי בפירוש, "מאיפה החופש". גם להערכת המחיר וגם לתקלה.

ונניח שרק זוג בולמים צריך החלפה...עדיין צריך להחליף והמוכר לא עשה זאת.
אני עובד בתחום המצברים והרבה פעמים אני נתקל באנשים שיודעים שהם ימכרו את הרכב בזמן הקרוב ולכן לא מעדיפים להחליף מצבר או לשים משהו איכותי. ההסתכלות הזאת תקפה גם על שאר הדברים פה, ביניהם בולמים, טרנספר ודרישאפט.

אז אין קשר למה קריטי או לא ומה עולה שקל לתקן לעומת כמה מאות ושעות עבודה, העניין הוא שכל הדברים האלו מוזנחים...חופש בהגה זה לא דבר שמזניחים כנ"ל דראמים ולא משנה אם צריכים החלפה או חריטה עדיין הבעלים נוסע ככה וכנ"ל לכל שאר הדברים, מה קריטי יותר או פחות הדברים מוזנחים..
אז אולי יש לנו קריטריונים שונים לגבי הזנחה, אבל יש פה סוג של הזנחה ויש סיכוי שקיימים עוד דברים שהקונה לא הספיק לראות...

אתה חושב שהרכב מוזנח,אני רואה בכזאת נבלה אפשרות להוציא אותה בזול על כל הריג'קטים האלו ולתקן. העבודה לא מסובכת ולא מצריכה ידע נרחב, לדעתי זאת יכולה להיות מציאה. (לפי כל הפרטים שצויינו עד כה).

אה ועוד דבר שאני לא מסכים איתך...מחזיר שמן אחורי או כל מחזיר שמן לצורך העניין לא אמור לנזול אחרי החלפה, לא כמה אלפי ק"מ בודדים וגם לא כמה מטרים בודדים.., זה שקרה למישהו והפסיק בגלל ג'יפה לא אומר שככה זה צריך להיות, ותאמין לי החלפתי כמה מחזירי שמן בחיים , ברכב שלי ובגירים תעשייתים בעבודה, מחזיר שמן נוזל אם הוא לא מורכב טוב או שיש בעייה בציר...
למדתי, באמת ובלי ציניות.

ליאור

עוד משהו, יש דברים שמוכר יכיר אותם רק כשיעשו לרכב שלו בדיקה לפני קניה. אני לא רואה אותנו לפני כל נסיעה בודקים את מכלולי ההגה והברקסים כדי לוודא שהם בסדר, אנחנו מניחים שהכל תקין עד שיהיה איזה רעש, ריח או גלגל אחורי יעקוף אותנו....:razz:

איתי.

lior_b.s
16-10-09, 20:12
אז בסה"כ אנחנו מסכימים כמעט על הכל..
תראה שבהודעה הראשונה שלי כתבתי "הכל עניין של מחיר הרכב מול מה שהקונה יכול לתקן לבד"...
גם אחד שמעדיף לא להחליף מצבר או משהו אחר כי הוא מתכוון למכור קצת "מזניח" את הרכב עד המכירה בעיני , אבל כן אם אפשר להוציא את הרכב במחיר טוב אז למה לא...

שבת שלום

הכוכב הכחול
16-10-09, 21:48
יופי טופי.
אחרי שיש הסכמה שזה לא כזה נורא לטפל לבד, והעלויות לא באמת כאלו יקרות.
תנו לי להזכיר לכם עוד משהו קטן..
הרכב בן 11
אם הרכב נקנה ממישהו שלא ממש טיפל בו כמו שצריך, ויש את הרג'קטים הקטנים האלו
ונוסיף לכך שהרכב בן 11 שנים זה אומר שעכשיו כל הטיפולים יפלו על הקונה.
ומכיוון שהמוכר לא השקיע בקטנות אז דיי בטוח שהוא גם לא השקיע בגדולות.
זה טווח הזמן של הרכב שבו הבלאי יהיה גבוהה יותר מרכב מתוחזק
עכשיו מתחילים כל הפיצ'קס להתבלות וכל חלק בטווח זמן הקרוב ידרוש תשומת לב ( אני מעריך ששנה פלוס מינוס - תלוי באופי הנהג )

ולפותח השרשור
זה לא נורא לטפל לבד, זה לא עד כדי כך יקר במידה ואתה עושה הכל לבד (במידת הצורך נעזר בחברים באתר)
אבל תזכור שזה השלב שבו הרכב מתחיל לבקש את מה שהוא לא קיבל עד היום
וזה יעלה לך כסף.
גיר,מנוע,סטרטר,מצבר,גומיות מוטות רדיוס, מזגן, נזילות, ועוד אלף ואחד דברים אחרים שעד היום אף אחד לפניך לא נגע בהם והם יפלו עליך.
קח את זה בחשבון.
הכל פתיר אבל זה ידרוש עבודה.

שיהיה לך בהצלחה
דני.

יונתןמצפה
17-10-09, 10:29
אני לא רואה אותנו לפני כל נסיעה בודקים את מכלולי ההגה והברקסים כדי לוודא שהם בסדר, אנחנו מניחים שהכל תקין עד שיהיה איזה רעש, ריח או גלגל אחורי יעקוף אותנו....:razz:

איתי.

כאן אני לא מסכים איתך שזה חייב להיות ככה. זה בדיוק דוגמא לחסרון בזה שמישהו מטפל ברכב שלו לבד. זה שאתה מטפל לבד לא אומר שלא צריך לבצע בדיקות שיגרתיות כל טיפול ובניהן כמובן מערכות בלימה והיגוי.
נכון, כולנו חוטאים בזה ולא תמיד מקפידים על כל הבד"ח בדיוק כל 10,000 על השעון. אבל אם עוקף אותך גלגל/אתה מנסה לבלום תו"כ דרדור אחורה ומגלה שהבלמים האחוריים היו צריכים החלפה לפני 20,000 ק"מ- זו בדיוק ההגדרה להזנחה.
במקרה כזה, רכב שמטופל קבוע במוסך מהווה ייתרון לדעתי כי המוסך תמיד יחמיר כלפי הלקוח בדברים שדורשים החלפה. מוסך שלא ימצא לנכון/יבדוק כל מכלול שיש סיכוי שדורש החלפה בכל טיפול שהרכב נמצא במוסך- אין לו זכות כיום כלכלית לדעתי.

יונתן

סולי
17-10-09, 13:13
[quote=itay;270309]*החלפה של 4 בולמים (סטאפ של אייבך). בולם פשוט של מונרו עולה באיזור ה 200-300.
*החלפת שני תופים אחוריים. מקורי עולה באיזור ה 540 (ולדעתי שווה כל שקל) יש משומשים - אין תחליפים בפחות)
*החלפת תושבות מנוע - חליפית עולה באיזור המאה ויש שתיים כאלה, המקורית עולה קצת יותר.
*נזילה של מחזיר שמן אחורי במנוע - המחזיר עולה 120 ש"ח, העבודה קצת ארוכה(וכבדה), מאוד הגיוני להחליף עוד חלקים בדרך ולבדוק את מצבו של הקלאצ - אם קלאצ חדש באיזור ה 500.
*מיסב גלגל ימין אחורי. הסט עולה קצת פחות מ300 שקל וכולל 4 חלקים, העבודה לא ארוכה למי שיודע מה לעשות.
*כל צנרת המים דורשת החלפה + ניקיון למערכת הקירור. מ 200 תקבל עודף, אין צורך לקנות מקורי.
*מזילה מהמפלג - אם זה מהחיבור של בית המפלג לראש, ה ORING עוהל עשרות בודדות של שקלים, ההלפה כמעט תמיד מצריכה כיוון הצתה מחדש.י
*החלפת צלב בגל הינע אחורי - חלופי פשוט עולה 50 ש"ח, איכותי עולה 80 והמקורי באיזור ה 250.
quote]

אני אנסה להגיב לכל השאלות שצצו,
* מתלים, הבחור שמוכר הרכיב קפיצים של אייבך, (מישהו יודע בכמה הסטאפ הזה מגביה את הרכב?)
אך לא החליף לבולמים מתאימים, הרכב קשה ובולמים מתוחים לגמרי.
אני אומר שאם כבר אז כבר, על איזה סט בולמים איכותי הייתם ממליצים לי? ומה העלויות?
* לגבי התופים, דורש טיפול מיידי, המוכר טוען שהוא עשה ברקסים, הבחור שעשה את הבדיקה טוען שיכול מאוד להיות שהוא עשה אבל התוף לא עוצר כנראה שחרטו אותו יתר על המידה.
* החלפת תושבות מנוע+תושבות מוטות רדיוס.. האם אין צורך ברכב מוגבה לעבור לתושבות מפוליאוריטן שמתקנות את הזוויות עבודה של המוטות ובעלות אורך חיים ארוך יותר? , הרי גם ככה יש לי זוג מוטות רדיוס עקומים שדורשים החלפה, אז אולי יהיה עדיף לפתור את הבעיה מהשורש ולאורך זמן מכיוון שגם ככה מחכה לי רומן ארוך עם האוטו. ואם לא מפוליאוריטן הם ש חשיבות למקורי או תחליפי?
*בנושא המפרק היגוי, הבנתי שזה חלק יקר שעלותו באיזוה ה-400+ ש"ח.. הוא יושב נראה לי על המוט הגה בדרך לתיבה.
*האם אני נדרש לכלים מיוחדים, כגון חולצים או דברים כאלה.. לעבודות הנ"ל. והאם יש ספר רכב ל-98? כי כמה שחיפשתי לא מצאתי כלום.
*בנושא הטרנספר, הבנתי שהוא בדרך למסור את נשמתו לבורא, הבנתי שב-2000 ש"ח יש לי טרנספר תקין שרשרת על הרכב...
אבל יש לי גם גל הינע אחד להחליף, ואחד לתקן, והבנתי (תקנו אותי אם אני טועה), שלשים טרנספר 1000, או טרנספר גלג"ש ידרוש התאמות והחלפה של כל גלי ההינע ברכב יעלה כ-4500ש"ח, אולי כדאי לגרור את כל נושא הטנספר והגלי הינע עד שמשהו ישתחרר או ימות סופי ואז ללכת על הפיתרון הסופי שכנראה יהיה משתלם יותר לטווח הארוך? מה דעתכם המלומדת?

אגב כמה הייתם משלמים על רכב כזה, יש לנו צמיגים חדשים 215 ברישיון, ברזנט צעיר בסטופ עבר עם סימן לוונדליזם של עובר אורך.. וחוץ ממה שדיברנו הרכב נראה כסיס טוב להתחיל איתו.
המחירון היום 26, יש השקעה של 10000 אצל בעל מקצוע.

itay
17-10-09, 13:59
כאן אני לא מסכים איתך שזה חייב להיות ככה. זה בדיוק דוגמא לחסרון בזה שמישהו מטפל ברכב שלו לבד. זה שאתה מטפל לבד לא אומר שלא צריך לבצע בדיקות שיגרתיות כל טיפול ובניהן כמובן מערכות בלימה והיגוי.
נכון, כולנו חוטאים בזה ולא תמיד מקפידים על כל הבד"ח בדיוק כל 10,000 על השעון. אבל אם עוקף אותך גלגל/אתה מנסה לבלום תו"כ דרדור אחורה ומגלה שהבלמים האחוריים היו צריכים החלפה לפני 20,000 ק"מ- זו בדיוק ההגדרה להזנחה.
במקרה כזה, רכב שמטופל קבוע במוסך מהווה ייתרון לדעתי כי המוסך תמיד יחמיר כלפי הלקוח בדברים שדורשים החלפה. מוסך שלא ימצא לנכון/יבדוק כל מכלול שיש סיכוי שדורש החלפה בכל טיפול שהרכב נמצא במוסך- אין לו זכות כיום כלכלית לדעתי.

יונתן

אותו המוסך גם יחזק לך את המיסב מקדימה עם פטיש אויר, עד שיראה לפועל (ולא למנהל המקצועי) שהאום מהודק מספיק. תמשיך לסמוך על מוסכים.*

איתי.

* יש בודדים שהם בסדר ועובדים, לטעמי, כמו שצריך.

חן דן
17-10-09, 14:13
ממה שתארת יש השקעה של חלקי חילוף ב 10K, בעל המקצוע צריך גם להרווח משהו תוסיף על זה את עלות שכר הטירחה של בעל המקצוע.
אתה בטוח שאתה רוצה להכנס לסרט?
כל עוד המוכר יוריד את עלות התקונים שווה

itay
17-10-09, 14:17
במחשבה נוספת,

אם תחליט לא ללכת על המציאה הזאת, אשמח לקבל את הטלפון של המוכר.

איתי.

יונתןמצפה
17-10-09, 14:31
תמשיך לסמוך על מוסכים.*

איתי.

.

לא אוהב את הציניות בתגובה שלך.

מה שכתבת זו אחת (מני רבות...) מהסיבות שאני לא הולך למוסכים. ואם מוסך סוגר אום של מיסב עם פטיש אוויר אז הוא לא ראוי להקרא מוסך.

אני לא הולך למוסכים כל עוד יש לי ברירה, לא בגלל שהם תמיד יעשו חרא של עבודה אלא בגלל שאני סביר להניח יעשה עבודה לא פחות טובה או אולי יותר טובה בפחות כסף.
אם כל המוסכים במדינה היו סוגרים מיסבים עם פטיש אוויר 99% מהמכוניות שאתה רואה על הכבישים היו נתקעות בצד. לשמחתי זה עדיין רחוק מלהיות המצב... (למרות שבמדינה שלנו הכל יכול להפתיע)

אני לא רואה אותנו לפני כל נסיעה בודקים את מכלולי ההגה והברקסים כדי לוודא שהם בסדר, אנחנו מניחים שהכל תקין עד שיהיה איזה רעש, ריח או גלגל אחורי יעקוף אותנו.

המרקח בין לא ללכת למוסכים לבין לחכות שמשהו יתקלקל כדי להחליף/לתקן/לבדוק זו בדיוק ההגדרה של "אחזקת שבר" שגרועה לדעתי מ"אחזת מוסך" למרות איכות העבודה הירודה של המוסכים. מערכות הברקסים וההיגוי ברכב הם המערכות הכי חשובות. טיפול לא נכון/חוסר טיפול במערכות הללו זו בדיוק הסיבה למה כל המוסכים כ"כ מתנגדים לתחזוקה עצמית ובמקרה הזה אני מסכים איתם.
בדיקה מקיפה של מערכת הבלמים וההגה לא לוקחת יותר מרבע שעה וצריה להיעשות כל 10,000 ק"מ או לכל הפחות בתקופת זמן סביר לפני שהופכת להיות בעייה בטיחותית. (צינורות בלמים יבשים,משאבות אופן נוזלות,רפידות שחוכות/משומנות, תפוחי הגה עם חופשים, ועוד, אסור שיהיו ברכב וחייבים לעלות עליהם כדי שלא נגלה את זה אחרי שהגלגל יעקוף אותנו ויכנס בילד קטן שחצה את הכביש. - למרות שאין קשר בין המקרה לתקלות שנכתבו...)

יונתן

itay
17-10-09, 15:05
לא אוהב את הציניות בתגובה שלך. אל תאהב.

מה שכתבת זו אחת (מני רבות...) מהסיבות שאני לא הולך למוסכים. ואם מוסך סוגר אום של מיסב עם פטיש אוויר אז הוא לא ראוי להקרא מוסך.

אני לא הולך למוסכים כל עוד יש לי ברירה, לא בגלל שהם תמיד יעשו חרא של עבודה אלא בגלל שאני סביר להניח יעשה עבודה לא פחות טובה או אולי יותר טובה בפחות כסף.
אם כל המוסכים במדינה היו סוגרים מיסבים עם פטיש אוויר 99% מהמכוניות שאתה רואה על הכבישים היו נתקעות בצד. לשמחתי זה עדיין רחוק מלהיות המצב... (למרות שבמדינה שלנו הכל יכול להפתיע)

המרקח בין לא ללכת למוסכים לבין לחכות שמשהו יתקלקל כדי להחליף/לתקן/לבדוק זו בדיוק ההגדרה של "אחזקת שבר" שגרועה לדעתי מ"אחזת מוסך" למרות איכות העבודה הירודה של המוסכים. מערכות הברקסים וההיגוי ברכב הם המערכות הכי חשובות. והכי פשוטות לתחזוקה/בדיקה. אתה באמת חושב שהמוסך עושה את כל הבדיקות שרשומות בספר הרכב?? אני חושב שלא. טיפול לא נכון/חוסר טיפול במערכות הללו זו בדיוק הסיבה למה כל המוסכים כ"כ מתנגדים לתחזוקה עצמית ובמקרה הזה אני מסכים איתם. הם מתנגדים לתחזוקה עצמית כי זה פוגע להם בכיס. לא אכפת להם מיונתן, הבנאדם, שעולה לרכב ויכול חלילה לעשות תאונה. אכפת להם מיונתן, הלקוח, שיגעץ את האשראי שלו אצלם כמה שיותר מהר כדי שהלקוח הבא יוכל להיכנס.
בדיקה מקיפה של מערכת הבלמים וההגה לא לוקחת יותר מרבע שעה ואתה (או אני) באמת עושים את אותה רבע שעה לפני כל נסיעה? לברקסים לא אכפת עם בדקת אותם כל 10K קילומטר, הם יכולים להפתיע אותך גם אחרי 1000 קילומטר. וכשאתה בודק, אתה בודק האם הרפידה הגיע לעובי המינימלי שלה? האם הריגולאז עדיין מתפקד?? וצריה להיעשות כל 10,000 ק"מ או לכל הפחות בתקופת זמן סביר לפני שהופכת להיות בעייה בטיחותית. (צינורות בלמים יבשים,משאבות אופן נוזלות,רפידות שחוכות/משומנות, תפוחי הגה עם חופשים, ועוד, אסור שיהיו ברכב וחייבים לעלות עליהם כדי שלא נגלה את זה אחרי שהגלגל יעקוף אותנו ויכנס בילד קטן שחצה את הכביש. - למרות שאין קשר בין המקרה לתקלות שנכתבו...)

יונתן

איתי.

ishc
17-10-09, 15:58
[quote=itay;270309]*החלפה של 4 בולמים (סטאפ של אייבך). בולם פשוט של מונרו עולה באיזור ה 200-300.
quote]

אני אנסה להגיב לכל השאלות שצצו,
* מתלים, הבחור שמוכר הרכיב קפיצים של אייבך, (מישהו יודע בכמה הסטאפ הזה מגביה את הרכב?)
אך לא החליף לבולמים מתאימים, הרכב קשה ובולמים מתוחים לגמרי.
אני אומר שאם כבר אז כבר, על איזה סט בולמים איכותי הייתם ממליצים לי? ומה העלויות?
* לגבי התופים, דורש טיפול מיידי, המוכר טוען שהוא עשה ברקסים, הבחור שעשה את הבדיקה טוען שיכול מאוד להיות שהוא עשה אבל התוף לא עוצר כנראה שחרטו אותו יתר על המידה.
* החלפת תושבות מנוע+תושבות מוטות רדיוס.. האם אין צורך ברכב מוגבה לעבור לתושבות מפוליאוריטן שמתקנות את הזוויות עבודה של המוטות ובעלות אורך חיים ארוך יותר? , הרי גם ככה יש לי זוג מוטות רדיוס עקומים שדורשים החלפה, אז אולי יהיה עדיף לפתור את הבעיה מהשורש ולאורך זמן מכיוון שגם ככה מחכה לי רומן ארוך עם האוטו. ואם לא מפוליאוריטן הם ש חשיבות למקורי או תחליפי?
*בנושא המפרק היגוי, הבנתי שזה חלק יקר שעלותו באיזוה ה-400+ ש"ח.. הוא יושב נראה לי על המוט הגה בדרך לתיבה.
*האם אני נדרש לכלים מיוחדים, כגון חולצים או דברים כאלה.. לעבודות הנ"ל. והאם יש ספר רכב ל-98? כי כמה שחיפשתי לא מצאתי כלום.
*בנושא הטרנספר, הבנתי שהוא בדרך למסור את נשמתו לבורא, הבנתי שב-2000 ש"ח יש לי טרנספר תקין שרשרת על הרכב...
אבל יש לי גם גל הינע אחד להחליף, ואחד לתקן, והבנתי (תקנו אותי אם אני טועה), שלשים טרנספר 1000, או טרנספר גלג"ש ידרוש התאמות והחלפה של כל גלי ההינע ברכב יעלה כ-4500ש"ח, אולי כדאי לגרור את כל נושא הטנספר והגלי הינע עד שמשהו ישתחרר או ימות סופי ואז ללכת על הפיתרון הסופי שכנראה יהיה משתלם יותר לטווח הארוך? מה דעתכם המלומדת?

אגב כמה הייתם משלמים על רכב כזה, יש לנו צמיגים חדשים 215 ברישיון, ברזנט צעיר בסטופ עבר עם סימן לוונדליזם של עובר אורך.. וחוץ ממה שדיברנו הרכב נראה כסיס טוב להתחיל איתו.
המחירון היום 26, יש השקעה של 10000 אצל בעל מקצוע.

לסמוראי 98 יש לו יותר מדי תקלות לטפל בהן (אני מכיר את סוג הרכב לפני חודשיים מכרתי אחד)!!! תמשיך לחפש, יש לא מעט רכבים טובים מהשנתון הזה בשוק במיוחד אם הטיפול ברכב הוא לא עניין של הנאה מבחינתך. תשקול האם לקחת בכלל את השנתונים הנ"ל, נכון הם מתורבתים יותר ביום יום, אבל קשים יותר לטיפול, בעלי מבחר דל יותר של חלקי חילוף לא מקוריים ויקרים יותר לשיפור (שוב הכל בא מניסיון, החזקתי אחד כזה). סמוראי 95 יתן לך מחיר התחלה יותר זול לרכב במצב יותר טוב מהאוטו שתיארת + כסף לבצע שיפורים בסיסיים (נעילה אחורית).
בהצלחה

הכוכב הכחול
17-10-09, 16:43
אבל קשים יותר לטיפול, בעלי מבחר דל יותר של חלקי חילוף לא מקוריים ויקרים יותר לשיפור (שוב הכל בא מניסיון, החזקתי אחד כזה). סמוראי 95 יתן לך מחיר התחלה יותר זול לרכב במצב יותר טוב מהאוטו שתיארת + כסף לבצע שיפורים בסיסיים (נעילה אחורית).
בהצלחה

בתור אחד שפירק כל בורג ברכב מהטמבון הקידמי עד לאחורי, אתה טועה ומטעה.
הנקודת תורפה הגדולה ביותר של הרכב היא ההגבהה. שלא כמו בקפיצי עלים שם אתה יכול להגביהה אתו ב 50 ש"ח לאיזה גובה שאתה, פה אתה צריך להחליף קפיצים בולמים אופציה למוטות רדיוס וזה עולה המון כסף ( הרבה יותר מ 50 ש"ח ).
מעבר לכך כל השאר ברובו זה אותו הדבר
חלקים של הגיר הם אותם חלקים, מנוע זהה, טרנספר גם ככה מחליפים ל4.16
נעילה אחורית גם זהה
מיסבים בציריות קדמיות שונים אחורי זהים, מה עוד?
מה שונה בסלילים מהעלים?

לגבי מציאת פריטים חלופיים, זה כבר עיניין של טעם ופדנטיות. אני מעדיף לרוב חלפים מקורים, ואם הם יקרים מדיי אני מזמין אותם מחול.

ד ו ר ו ן
17-10-09, 17:07
אני לא רואה אותנו לפני כל נסיעה בודקים את מכלולי ההגה והברקסים כדי לוודא שהם בסדר, אנחנו מניחים שהכל תקין עד שיהיה איזה רעש, ריח או גלגל אחורי יעקוף אותנו....:razz:
איתי.
"רק" לפני כל ירידה לשטח כחלק מההכנות טרם טיול ו"רק" לאחר כל חזרה הביתה לפני שפותחים את השבוע על הכביש..
אהה,
וגם "סתם" תקופתית בכל טיפול זוחלים מתחת ובוחנים מה השתנה.

יונתןמצפה
17-10-09, 17:19
איתי, אני לא מבין מאיפה נובע הכעס שלך (ותסלח לי אם לא הבנתי נכון את הנימה שעולה לך מהמקלד...)
תאמין לי, אני לא בא להגן על מוסכים. ליתר דיוק אני די מתעב אותם. אני אומר את זה אחרי קרוב ל-4 שנים עם הסמוראי, 100,000 ק"מ שהם רוב הק"מ שהאוטו הזה עשה, והפעמים שנכנסתי למוסך הם פחות מסך האצבעות שיש לי על יד אחת. ולמרות זאת, מעולם לא נתקעתי עם האוטו במצב שחייב גרירה או תקלה ש"הפתיעה" אותי. אני יודע כמעט באופן מוחלט מה מצב הרכב ואיזה מכלול זקוק/מצריך טיפול ו/או בדיקה. (זו גם הסיבה שיצאתי לחרמון-אילת לפני שנתיים בלב יחסית שקט שהרכב לא יאכזב ואכן כך היה...)

אני אסביר שוב למה התכוונתי-
לטפל ברכב לבד זה טוב ונכון. אני מאמין ששום מוסך לא יעשה את העבודה טוב כמו שמי שמטפל בעצמו לבד ברכב יכול לעשות. אבל קורה לעיתים שאנשים מפספסים את העניין של טיפול נכון ברכב כי הם קוראים שאפשר לעשות הכל לבד, ואז למעשה עוברים (שלא בידיעתם אולי) לתחזוקת שבר...
אני לא אומר שאתה כזה, ממש לא!
הדברים שלי באו לאור מה שאתה כבתב בנוגע ליכולת שלנו לאתר תקלות/בלאי מבעוד מועד. נכון שלעיתים בדיקה מקיפה תעלה יותר דברים ממה שנחנו אולי יודעים ביום יום על מצב הרכב שלנו. אבל מערכת הבלמים וההגה היא לא חלק מהמשוואה הזאת.
רוצה (אתה או כל אחד אחר...) לטפל לבד? זכור שיש דברים שההזנחה שלהם היא חוסר אחריות בלשון עדינה.
טיפול עצמאי לא כולל רק החלפה של שמן ופילטר ושלום על ישראל. וכשצריך אז כן, בודקים חופשים בגלגלים, פותחים את הדרמים ובודקים את מצב הסוליות ומערכת הרגולז', בודקים חופשים בכל שרשרת ההיגוי, ועוד. כל הבדיקה הזאת כפי שצייתי לא לוקחת יותר מרבע שעה (יודע מה- חצי שעה...) והכרחי לעשות אותה על בסיס קבוע בהתאם לאופן השימוש ברכב והתחזוקה שלו.
אצל אחד שנוסע פעם בחצי שנה- אז כל נסיעה.
אצל מי שנוסע כל יום (כמו אצלי) אז מעבר כזה הוא חלק מהידיעה היום-יומית על מצב הרכב.
(רק לפני כחודשיים חידשתי את הדראמים והסוליות מאחורה והחלפתי רפידות מקדימה. העיתוי נבחר כי ידעתי בדיוק את מצבם ודאגתי לבדוק בתדירות תכופה יותר ככל שנשחקו עד שהגיע הזמן והעניין הוחלף!)

שיהיה שבוע טוב ובטוח!

יונתן

ishc
17-10-09, 20:32
מייסבים קדמיים שונים ויקרים להחריד, משאבת בלם לגלגל אחורי מקורי בלבד ויקר. כל הסרן הקידמי שונה וקשה יותר לטיפול (גם אני פירקתי) ועוד....
הגבהה היא דבר שמאוד יקר לעשות (סט של טאף-דוג למשל יעלה סביב 6000 ש"ח), טרנספר שונה מחייב החלפת טרנספר אם רוצים לשים לשפר (ואלה גם ככה שניים מתוך שלושת השיפורים העיקריים).
יתרונות גם יש ולא כדאי להקל בהם ראש, הרכב נוח ומפנק יותר מכל סמוראי דור לפני, נוסע בכסיש כמעט כמו פרייבט ואלה שנ י דברים מאוד חשובים אם מדובר ברכב יחיד.
בסופו של דבר אני העדפתי את הדגם עם העלים, אבל השיקול העיקרי אצלי היה בכלל לעבור לארוך בגלל חוסר מקום.*
אני לא מטעה. לכל דבר יש שני צדדים, פלוסים ומינוסים וצריך לקחת בחשבון את שניהם.

הכוכב הכחול
17-10-09, 23:30
לכל דבר יש שני צדדים, פלוסים ומינוסים וצריך לקחת בחשבון את שניהם.
צודק, ולכן אני בסה"כ נותן עוד נקודת מבט.;)

שבוע טוב
דני.

סולי
31-10-09, 12:38
אני מתחיל התייאש בחיפוש אחרי הרכב הנכון.
יש לי תקציב של 30,000.
אבל אני לא מוצא בשוק סמוראי אחד טוב, מהשנתונים המתקדמים..
הבעלים של הרכבים חיים על גג האולימפוס?!
מה יש להם?

חבר שאיתי כבר חודש בחיפושים .. הוא חיפש 98 סגור ואני 98 פתוח..
הוא נכנע לג'ימיני 99, אוטומט.. מוגבה קלות עם אוקלונים ובולמים מתאימים, היסטוריה וטיפולים מלאים בזמן, יד 1. כמעט ולא ראה שטח לעומת סמוראי יד 4. ב-36,500.
אני מתעקש על פתוח ואוטו שפחות יכאב להיכנס עם כל הבוץ פנימה .. אבל ששיהיה מבעלים שתחזקו אותו ברמה טובה ואין כאלה פשוט אין!

מורי
31-10-09, 14:48
00.
אני מתעקש על פתוח ואוטו שפחות יכאב להיכנס עם כל הבוץ פנימה .. אבל ששיהיה מבעלים שתחזקו אותו ברמה טובה ואין כאלה פשוט אין!

אורי,אני מציע לך לא להתייאש.
יש סמוראים במצב שאתה מחפש,והסבלנות בסוף תשתלם...:p

אביעד פ.
31-10-09, 16:00
הוא נכנע לג'ימיני 99, אוטומט.. מוגבה קלות עם אוקלונים ובולמים מתאימים, היסטוריה וטיפולים מלאים בזמן, יד 1. כמעט ולא ראה שטח לעומת סמוראי יד 4. ב-36,500.
אני מתעקש על פתוח ואוטו שפחות יכאב להיכנס עם כל הבוץ פנימה .. אבל ששיהיה מבעלים שתחזקו אותו ברמה טובה ואין כאלה פשוט איi!
לא כואב להכנס איתו לבוץ.
לא כואב גם להוציא בעזרתו רכב אחר מהבוץ. (כמו שראית).
19005
אל תכנע, פשוט תהיה סבלני.

ואז אני אבוא לחלץ את הסמוראי שלך מהבוץ גם כן.

אביעד.

ishc
31-10-09, 17:57
לא כואב להכנס איתו לבוץ.
לא כואב גם להוציא בעזרתו רכב אחר מהבוץ. (כמו שראית).
19005
אל תכנע, פשוט תהיה סבלני.

ואז אני אבוא לחלץ את הסמוראי שלך מהבוץ גם כן.

אביעד.

בסוף קנית ג'מני? (אותו אביעד שראה את הסמוראי שלי?), תתחדש יופי של אוטו.

יש סמוראים 96-98 במחירים שאתה מציין ובמצב יופי צריך רק סבלנות. בסופו של דבר מי שלחוץ יוריד במחיר. אני לא הייתי לחוץ ומכרתי את שלי ב-35,500. אמנם הוא היה יד 7 ועם טסט גמור אבל הוא גם היה מתוקתק מכנית.

moshik999
31-10-09, 18:51
תתקשר אלי יכול להיות שיש לי מה שאתה צריך
0505330006

אביעד פ.
31-10-09, 21:47
בסוף קנית ג'מני? (אותו אביעד שראה את הסמוראי שלי?), תתחדש יופי של אוטו.

כן נו, עד לפני שבוע לא הפסקתי לחפש, סמוראי 96-98 סגור ממוזג, ושהבנתי שאני לא מוצא, הרחבתי את החיפוש ל- NEXT BEST THING.
קניה די טובה לדעתי, מצב מכני טוב, שמור מאוד. יד ראשונה, 150,000 על המונה, מרופא. :)
מוגבה, צמיגי ברידגסטון50\50, בולמי מונרו.
הסבלנות לגמרי השתלמה.

רק הזמן יגיד אם היה שווה לוותר על סמוראי וללכת על הג'ימני,
נכון לעכשיו אני מרוצה עד הגג.

נתראה בבוץ בירקון,
אביעד.

רואי אזולאי
31-10-09, 21:52
אני מתחיל התייאש בחיפוש אחרי הרכב הנכון.
יש לי תקציב של 30,000.
אבל אני לא מוצא בשוק סמוראי אחד טוב, מהשנתונים המתקדמים..
הבעלים של הרכבים חיים על גג האולימפוס?!
מה יש להם?

אל תתיאש אני חיפסתי 8 חודשים אחריי סמוראי 98 סגור כולם לא ירדו מ38000-40000
עד שבסוף מצאתי אחד לחוץ וקניתי אותו במחיר ממש טוב
ואני ממש מרוצה ולא חושב על מחירה בשנתיים הקרובות...

סולי
06-11-09, 21:22
תתקשר אלי יכול להיות שיש לי מה שאתה צריך
0505330006

תודה.
אין מילים בפי... אני אסדיר נשימות ויעלה הודעה מסודרת.

asafk
06-11-09, 21:49
תתחדש..

סולי
08-11-09, 02:32
8 ימים אחרי ההודעה של מוישיק,
חשבתי שזה לעולם לא יקרה אבל את כל הסוף שבוע ביליתי באוטו הראשון שלי.
סמוראי 98 יפהפיה.. תודה רבה לכולם על העזרה וההכוונה, ולך מוישיק שהסכמת להיפרד מהכלה.

-->